Skocz do zawartości

Słowacja - Kubinska Hola


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem tam w ostatnią niedzielę, od godziny 12. Do krzesełek maksymalna kolejka to 2 rzędy narciarzy przed bramką na stacji dolnej, na drugim wyciągu wchodziłem od ręki i nawet 2 przejazdy zaliczyłem sam na kanapie. Z orczyków nie korzystałem. Co do tłoku na stoku - jedynie nieco tłoczniej było na ściance nieco poniżej stacji przesiadkowej ( czarny odcinek). Reszta trasy luźna, można było sobie pozowolić na szybką jazdę bez zagrożeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd się jedzie... z Krk autobus jedzie 2h30, więc spoko. Co do tłoku - byłem w sobotę i nie było za fajnie pod tym względem. Do wyciągów co prawda nie stało się dłużej niż kilka minut, ale na trasach była "stonka" przechodząca w "szarańczę" :/ To już nie ten klimat przedkrzesełkowy... Chociaż jak minie najludniejszy sezon lub poza weekendami powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzis na kubańskiej warunki fajne dużo kopnego śniegu, w którym sie bardzo męczy mnie osobiście. Mało ludzi mieliśmy karnety z grupera wiec jeździliśmy za 44zl cena bardzo nas zadowoliła. Zrobili krzesło do góry ale tam moje umiejętności nie dawały rady za dużo śniegu i co chwilę zaliczałam gleby.Pogoda różna raz słońce raz mega zachmurzenie że nic nie było widać . Ogólnie z wyjazdu jesteśmy zadowoleni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzis na kubańskiej warunki fajne dużo kopnego śniegu, w którym sie bardzo męczy mnie osobiście. Mało ludzi mieliśmy karnety z grupera wiec jeździliśmy za 44zl cena bardzo nas zadowoliła. Zrobili krzesło do góry ale tam moje umiejętności nie dawały rady za dużo śniegu i co chwilę zaliczałam gleby.Pogoda różna raz słońce raz mega zachmurzenie że nic nie było widać . Ogólnie z wyjazdu jesteśmy zadowoleni :)

jaki miałaś czas przejazdu do ośrodka? Dojazdówka nadal czarna? Czyli na żadnej trasie nie ma betonu lub gipsu tylko zawsze jest kopnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! Moją odpowiedź oprę o doświadczenia z minionego weekendu i "wiedzę" zdobytą z kamerek internetowych (która jednak służy tylko do weryfikacji, czy się coś wyraźnie nie zmieniło). Wydaje mi się, że lepiej się będziesz bawił na Kubińskiej, jednak musisz wkalkulować wyraźnie dłuższy czas przejazdu i krótszy czas na miejscu. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to spodziewaj się tam bardzo dobrych warunków. W tym sezonie, Słowacy stają tam na rzęsach i stoki są przygotowywane pierwsza klasa. Kubińska ma u mnie wielki plus za to,że obsługa tras reaguje na bieżąco na wydarzenia na miejscu - np. czyszczą kanapy, gdy pada; wygradzają części tras, które są podatne na przetarcia (płatów "zielonego" możesz się spodziewać na dole w przynajmniej dwóch miejscach - mniej więcej na środku dolnej części ośrodka), a przede wszystkim - potrafią używać ratraków i piszą prawdę na swojej stronie (no, może trochę zbyt optymistycznie podchodzą do określania prognozy pogody ;-) W minionym tygodniu stopniało im ok. 20 cm śniegu, więc nie jest najgorzej. Leży tam sporo śniegu, więc się wyszalejesz. Na Raczy zaś, warunki też powinny być bardzo dobre/dobre. W kilku miejscach jednak, może być zielonkawo (np. dół trasy nr 9, góra trasy nr 10, bok trasy nr 8 - ostatnia "ścianka"). Na pewno nie będziesz stał w kolejkach ani na Raczy, ani na Holi. I na koniec, trochę prywaty: 1. Pod tym linkiem: relacja z weekendu na nartach na Słowacji znajdziesz moją relację z Wielkiej Raczy i Kubińskiej Holi z minionego weekendu. 2. Pod tym linkiem zaś: porównanie ośrodków na Kubińskiej Holi i Wielkiej Raczy znajdziesz moje, subiektywne, porównanie tych dwóch miejsc.

Racza wciąż mnie irytuje! Już chyba w obecnym sezonie tam nie zawitam!? Natomiast www.kubinska.sk ma przynajmniej 5 sezonów przewagi nad ON Pilsko ! I Pilsku wciąż będzie coraz to trudniej, i przy dalszych kubinskich inwestycjach (można tam przedłużyć czas jazdy i wieczorne) może się to skończyć nawet 10 -letnim opóźnieniem. Nie życzę konkurencji tym ośrodkom bo są bardzo podobne do siebie z korzyścią dla wszystkich z "mojego" pogranicza!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racza wciąż mnie irytuje! Już chyba w obecnym sezonie tam nie zawitam!? Natomiast www.kubinska.sk ma przynajmniej 5 sezonów przewagi nad ON Pilsko ! I Pilsku wciąż będzie coraz to trudniej, i przy dalszych kubinskich inwestycjach (można tam przedłużyć czas jazdy i wieczorne) może się to skończyć nawet 10 -letnim opóźnieniem. Nie życzę konkurencji tym ośrodkom bo są bardzo podobne do siebie z korzyścią dla wszystkich z "mojego" pogranicza!:cool:

Kubińska ma jeszcze jedną przewagę nad Pilskiem za tą samą cenę lepsza jakość,bo w ubiegłym sezonie Pilsko było najtańszym ośrodkiem w Polsce,teraz karnet całodniowy kosztuje 80 zł na Kubińskiej 21 Euro,ale od 11 .03 będzie już18 Euro,a na Pilsku brak obniżek,mogę zapłacić nawet 100 zł za karnet ,ale muszę wiedzieć za co ? byłem na Pilsku w drodze powrotnej z Chopoka i nie żałuję,było ładnie ,trochę sentymentalnie,bo mam wiele wspomnień z tej góry,ale przeskok technologiczny po powrocie ze Słowacji ogromny,to jest jak kilka epok...i następnym razem w takiej sytuacji wybiorę prawdopodobnie Kubinską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przy słonecznej pogodzie (góra -7*C, dół około 0*C) aczkolwiek b.wietrznej (góra) jeździłem tam do zamknięcia ośrodka. Trasy były przygotowane bdb (sztruks, twardo, po godz. 13-tej miejscowe oblodzenia i firn; oblodzenie górnych tras - śnieg przewiany, gips) oprócz zamkniętej: nr4 (górny odc. czarny - brak przygotowania), nr9 (nie chodził też talerzyk), nr6 i snowboard park (brak warunków), czerwony odc.nr 2 na 3 czyli środkowy fragment ale niektórzy tam próbowali pomimo kamieni. Nartostrada nieb. nr3 służyła głównie jako łącznik pomiędzy szczytem a Chatą Kubinska Hola z dołem - wąsko! Serwis i wypożyczalnie od 5euro. Bary serwują narciarskie lunche (porcje średnie, za około 3-4euro typu: smażony ser z frytkami, gulasz z knedlami...schabowy!:)). Piweczko (beczkowe też), kawa, herbata, zupy (czosnkowa, gulaszowa ) w ludzkich cenach - Chata Koliesko. Szkółki i opieka nad dziećmi ale chętnych mało bo to nie Bukowina T.! Trasy wymagające a na styku tras nr5 i 4 b.niebezpiecznie - jeździ się tam szybko i bez pardonu jako niżej, aczkolwiek nic się nie wydarzyło w trakcie mojego tam pobytu. Wyciągi szybkie ,szczególnie lewe talerzyki - czasem łzawiły mi oczy - jazda "na okrągło"! Na trasach dużo ludzi (do godz.14-tej) i przy krzesełkach czasem na około 5min. stania. Droga dojazdowa z centrum D.Kubina (~8km) w dobrym stanie i miejscami szeroka, utrzymana na czarno lecz brak ski-busów ,bez samochodu trzeba zamawiać taxi. Noclegi także w pensjonacie: Kuria (ciekawy wystrój i ceny, b.smaczne dania - pełne menu dnia w tygodniu tylko 3,2eur!), Koliba, Adak oraz w hotelach i dalszych chatach typu Kopaćka - nocleg od 7eur! Po nartowaniu można zaglądnąć do www.aquakubin.sk Mój kolejny wyjazd zakończony sukcesem!;) Jedyny minus ośrodka (jak dla mnie) to brak wieczornej jazdy a po przerwie technicznej (ratraki jeżdżą od 16-tej) mogliby wykorzystać przynajmniej dolne, b.szerokie trasy i szybkie talerzyki. Może jeszcze brak liniowych ski-busów z D.Kubina oraz zwariowane oznaczenie tras mogą zakłócić szybki i swobodny pobyt tam?! Ekspozycja tras południowa więc trzeba się liczyć z tym ,że w ciepłe i słoneczne dni może być miękko. W tym sezonie ośrodek czynny do Wielkanocy włącznie a najlepsze warunki panują tam od końca stycznia do połowy marca chociaż w obecnym sezonie to chyba się nie potwierdzi bo i na Święta będzie bdb jeżdżenie - "sztuczny śnieg" i kolejne ochłodzenie zrobi swoje!? Mój opis może chaotyczny ale chyba zrozumiały? Przy opisie posłużyłem się broszurką ośrodka www.kubinska.sk

Użytkownik rycho65 edytował ten post 20 marzec 2013 - 10:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga dojazdowa z centrum D.Kubina (~8km) w dobrym stanie i miejscami szeroka, utrzymana na czarno lecz brak ski-busów ,bez samochodu trzeba zamawiać taxi. Noclegi także w pensjonacie: Kuria (ciekawy wystrój i ceny, b.smaczne dania - pełne menu dnia w tygodniu tylko 3,2eur!), Koliba, Adak oraz w hotelach i dalszych chatach typu Kopaćka - nocleg od 7eur! Po nartowaniu można zaglądnąć do www.aquakubin.sk

adres basenów nie odpowiada ale on dotyczy tych zwykłych w D.Kubinie. Jak się okazuje to ośrodek będzie czynny tylko do 31 bm. bez względu na warunki śniegowe ...a później można samemu pochodzić po śniegu lub pobiegać i podchodzić na górę aby zjechać !:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje to ośrodek będzie czynny tylko do 31 bm. bez względu na warunki śniegowe ...

i już nieprawda bo po otrzymaniu ostatniego newsa z www.kubinska.sk ,ku pociesze wytrwałych użytkowników tego ośrodka ,przekazuje radosną wieść - ośrodek będzie czynny przynajmniej do 07.04. w godzinach 8.30-15.30!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...