Skocz do zawartości

Francja - Trois Vallées


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

po 4 Lutym do 17 http://www.orelle.ne...ace_ski_journee W Marcu 2009 zjechalam na nartach do Orelle ca. 500Metr. ponad Parkigem a kolejka na Dol jechala do 18 bo bylo duzo Ludzi Najawazniejsze aby wpuscili na Koniec na Cime Caron albo Grand Fond

Kolega jedzie w grudniu, a nie w lutym. Ja raczej zaufałbym oficjalnej informacji. 16:30 i ani chwili później. Jeśli nie zdążysz, czeka Cię nocleg w hotelu w Val Thorens lub ew. 140 km taksówką do Orelle. Ps Nigdy nie widziałem kolejki na górze do gondoli Orelle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie bylem nigdy na nartach we Francji ale skoro jest ta dolina ok 1500 km na zachod od nas to raczej ciemno tam robi sie pewnie o 1-1,5 godz. pozniej niz u nas - dlatego cieszy mnie ta godzina, spodziewalem sie ze o 15 zamykaja :)

Istotnie - tam długo jest jasno. Dziwnie się robi szczególnie później (np. w końcówce marca) jak człowiek po nartach zdrzemnie się chwile, budzi się, a tu nadal jasno, część sklepów już pozamykana, wyciągi stoją... W grudniu - wiadomo - aż tak nie będzie, ale stoki w do Orelle są południowe, więc ostatnie zjazdy będą w słońcu (o ile takowe będzie). Tylko pamiętaj jeszcze, żeby pilnować czasu (na mapkach są rozkłady) lub pod koniec dnia jeździć już po właściwej stronie, bo gondolę na "graniczną" przełęcz zamykają gdzieś z pół godziny wcześniej od tej "powrotnej". A zostanie po złej stronie w tym przypadku może być bardzo przykre dla kieszeni ;) No i oczywiście warto brać skipass w wersji full.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. To byloby Courchevel 1550, ale z tego co widz ena mapce to jest gondola na 1850 , a wiec trzeba byloby na koniec jeszcza nia zjechac lub isc z buta/ autobusa. Ale te trasy na 1850 z "doswiadczenia" w tym okresie to maja snieg czy kamienie wystaja co jakis czas ;) ? Czy moze lepiej w tym okresie meribel, bo widze ze ceny podobne a lezy w srodku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Meribel, bo lepiej położone i moim skromnym zdaniem jest tam ładniej niż w Courchevel. W tym terminie dużo tras raczej będzie zamkniętych, ale na tych otwartych warunki będą ok. Te tranzytowe trasy są otwierane w pierwszej kolejności, więc przemieszczać między ośrodkami będzie się dało. W odwodzie zawsze zostaje VT, tam zdecydowana większość tras będzie czynna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...