Skocz do zawartości

Francja - Trois Vallées


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Francja - Trois Vallées Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.les3vallees.com/index.php http://www.ski-franc...4246089c0fa8e69 Położenie Dojazd http://www.les3valle...road-access.46/ Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy Długość tras 600 km (całkowita) łatwe 171 km średnie 314 km trudne 115 km Liczba tras 283 zielone 51 niebieskie 88 czerwone 105 czarne 39 Wyciągi 205 gondole 95 krzesełka 68 orczyki 42 Dołączona grafika Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A więc tak po pierwsze 3 valles to największa na świecie stacja narciarska, liczy sobie około 700 km tras, 200 tras itd:D Skłąda się z 3 miejscowości Courchevel 1850m, Meribel 1750m i Val Thorens 2300- ta ostatnia to najwyżej położone miasteczko narciarskie w europie. Jest tak bajecznie położone że gdy mieskzamy w samym val thorens to od progu drzwi do stoku mamy 0cm, jak to możliwe- po prostu wychodzimy od razu na stok i jeździmy. TRzeba uważać zeby nie wpasć przed drzwiami na jakiegoś narciarza :) Ten olbrzymi obszar robi niesamowite wrażenie, bo po pierwsze mozna się tutaj wyjeździć i wybawić w nocy roi się od dyskotek, barów, kin i innych atrkacji. Wyobraźcie sobie że na sotkach 3 doliny Val thorens jest lotnisko na śniegu, tor do wyścigów samochodwych(a'la WRC) snowparki są przygotowane rewelacyjnie i jest ich bodajże 4 czy 5 :D Z pewnością nie jest to przereklamowane miasteczko a nawet przeciwnie, jest to po prostu raj dla narciarzy. w Val thorens śnieg utrzymuje się do połowy maja, trenuje tutaj kadra narciarstwa alpejskiego Austrii. Naprawdę polecam!! W dodatku ceny nie są tak makabrycznie wyższe niż w innych miejscowościach, dopłata dosłownie 200zł Jeszcze jedną świetnąsprawą jest to, że mozna się swobodnie poruszać pomiędzy tymi dolinami no tutaj skipass na wszystkie 3 doliny jest troche droższy ale kogo nie zadowoli 200 km tras w jednej dolinie :) A no i jeszcze jest tutaj największa tylko nei wiem czy w europie czy na świecie gondola, zabiera 150 osób, ja bym to nazwał autobusem narciarskim :D I teraz uwierzcie mi ze takich niespodzianek jest tam mnóstwo można by gadać i gadać po prostu trzeba pojechać i zoabczyć... http://livecam.valthorens.com/ tutaj jest interaktywna strona Val thorens ze zdjęciami któe robi kamera co 15 minut, co ciekawe zdjecia mają 360 stopni; fajny bajer, można zoabczyć co sie wokół dzieje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dwa tygodnie w Val Thorens - przejechanie do Courchevel i powrót to najlepsze co mnie spotkało w narciarskim życiu.Widok na Mount Blanc. Oddzielnym równie ekscytującym wydarzeniem była jazda w Dolinie Orelle po opadach śniegu (wiele tras zamkniętych z powodu zagrożenia lawinowego) a tam jak w filmach puch sięgający pasa i raptem kilku narciarzy na stokach - narciarskie niebo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu wybrałbym VT -2300m.n.p.m. - tereny narciarskie wokół VT położone są na 4 lodowcach, i te obejmuje skipass. W styczniu lutym zdecydowanie niżej (byłem w styczniu). Meribel jest położone w środkowej dolinie(nie uwzględniając Orelle) więc z tego miejsca najlepiej wybierać się do sąsiednich dolin, z VT wykonując całą turę do Courchevel i powrót trzeba się troszkę śpieszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczego takiego nie stwierdziłem, w VT byłem w styczniu i temperatury sięgały -25 co przy wiaterku stawało się trochę uciążliwe. Wybiorę się tam w marcu. Śnieg leży tam cały rok - lodowce.Cenowo nie mam odniesienia do innych miejsc w 3 Valles ale nie sądzę aby były jakieś wielkie różnice no może Courchevel. Planowałem na ten rok Morzin lub Chatel w Portes du Soleil i ceny są podobne. A określenie ekstremalne dotyczy chyba Mentosa za 2 Euro. Noclegi i karnety w normie alpejskiej, wypożyczalnie też,zakupy z wyj. Mentosa :-) robiłem w sklepie w apartamentowcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę żartem napisałem (zapominam o emotikonach - wiek). A z lodowcami tak chyba wszędzie w Alpach.Od kilku lat na otwarcie sezonu jeżdżę w listopadzie albo Tux albo Stubai i widzę każdego roku coraz więcej "kamlotów" a z niektórych wyciągów zostało 1/3 długości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3doliny to jest moje marzenie od pocatku mojego "narciarskiego zycia".I w koncu mam andzijee w przyszlym sezonie sie wybrac tam.Chcialbym jechac w sezonie kiedys bede mial gwarnacje ostwartych jak najwiecej tras.moje pytanka: 1.jaki jest minimanlny koszt bez wyzywienie, warunki moja byc naprawde spartanskie(styknie mi wygodne loznko,grejnik,luchnia lazienka i WC) 2.Gdzie njalpiej jechac do ktorej z miejscowosci, ososbiscie jak widze biale Val Thorens to az mnie skreca z zachwytu ale mzoe a Meriblem czy Courchevel jest tak samo? 3.jaki skipass?zalozmy ze bym byl w VT to warto kupic na cale 3doliny? 4.lepiej jechac zorganizowana grupa czy samemu ze znajmomymi autami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Byłem w styczniu 2008 w VT. Na 8 dni jednego dnia była mgła, a ostatniego lawina. Jeździlismy 6 dni. Dostaliśmy na koniec papier uprawniający do dwóch darmowych dni. Warto dodać, że Val Thorens nie musi być ekstremalnie drogie, jezeli pobyt tam rezerwuje się w sierpniu czy wrześniu. Poza tym ski-pass na ValThorens obejmuje piękną słoneczną dolinę - Orelle. Tutaj troche zdjęć: http://www.gozdziuch...anar/index.html

Użytkownik alfiski edytował ten post 26 sierpień 2008 - 16:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy Doliny są piękne, zwłaszcza jak ktoś lubi zwiedzać i ma dużo czasu :D a Val Thorens - perełka :) Tanio nie jest, ale nie tak drogo jak w Courchevel... A poza tym zawsze można wybrać tańsze noclegi w niedrogim a ciekawym mimo "niealpejskiej" architektury i rozrywkowym Les Menuires, a śmigac po wszystkich dolinkach. Dodatkowy plus - z hoteli wyjeżdżamy na nartach :) Polecam !

Użytkownik Kosmyk edytował ten post 26 sierpień 2008 - 19:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się :D Zrobiliśmy taki mniej wiecej tour startując z Les Menuires o 9:30 , objeżdżając Merribel, Courchevel i Val Thorens grupą 15 os. z instruktorem-przewodnikiem. Mieliśmy nawet snowboardzistkę. Wróciliśmy ok. 15:30

Użytkownik Kosmyk edytował ten post 26 sierpień 2008 - 21:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, Jakbym miał ująć to jednym zdaniem to brzmiało by to mniej-więcej tak: Val-Thorens to Mekka każdego porządnego narciarza w której przynajmniej raz w życiu powienen się znaleźć...

widzę że prawie dokładnie udało Ci się zacytować moje słowa ... http://www.skiforum....ead.php?t=15306 A co do 3 dolin to racja, byłem tam dwa razy a teraz śmigam w grudniu już 3 raz i porywam tam kolejnych wariatów :), to miejsce jest jak narkotyk i w dodatku rozrasta się średnio o 20-40 km rocznie jak cały Szczyrk od zarania dziejów Szczyrk..

Użytkownik Szabir edytował ten post 31 październik 2008 - 20:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tej ofercie ? http://www.snowboard...yjazdy/?idw=123 cena wyglada atrakcyjnie, jest gdzies jakis haczyk ? pozdrawiam

Haczyk jest w tym, że cena zawiera tylko karnet Val Thorens. Zapytaj ile musisz dopłacić by mieć całe 3 doliny. Przykładowo z innej miejscowości wołają o dopłatę 120 euro i wtedy czar tej oferty zupełnie pryska. Dlatego właśnie mówią ze diabeł tkwi w szczegółach..

Użytkownik Szabir edytował ten post 31 październik 2008 - 23:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Termin : 15-21.03.2009 Miejsce : Francja, Trzy Doliny , Les Menuries , Hotel Chalet Adonis. Podróż : Droga do Francji przez Zgorzelec, Norynbergia , Heilbronn , Karlsruhe ,Freiburg , Basel , Bern , Lozanna , Geneva , Annecy ( piękne miasteczko , wygląda jak jakis nadmorski kurort ), Ugine, Albertville , Moutiers , Les Menuries. Z powrotem droga identyczna z tym ,że z Norynbergii pojechalismy przez Czechy Pilzno , Praga ,Kudowa Zdr. Przez Czechy jest krócej i szybciej, niestety trzeba zakupic winietke 220kc/7 dni. Winietkę na podróż do 3dolin trzeba także kupić na Szwajcarię 40FCH lub 30 Eur, można kupic na stacji benzynowej po stronie niemieckiej lub juz szwajcarskiej albo na granicy , nie wysiadając z auta. We Fracji jechaliśmy lokalnymi drogami , nie płacąc za autostrady. Droga bardzo dobra.Paliwo w Szwajcarii ok 1eur /litr diesel , troche taniej we Francji. W Niemczech najdrożej. W Czechach ok.25 kc/litr D. Droga w tamtą stronę zajęła nam 17 godzin ( wyjazd o 0.00 , przyjazd o 17 w sobotę. Z powrotem wyjazd 19 , przyjazd 9 do Kudowy. Trochę daleko, ale jakie ma znaczenie 200 czy 300 dalej autostradą. Zakwaterowanie : Hotel Chalet Adonis, położony przy wyjeździe z Les Menuries w stronę Val Thorens. Mielismy apartament 6 osobowy, dwie sypialnie z szerokimi łożami małżeńskimi , duży salon z łóżkiem rozkładanym 2 os. , łazienkę z wanna i wc , oraz samo wc , duzy przedpokój. Bardzo polecam. W hotelu basen , oraz sauna mokra i sucha w cenie. Woda w basenie niby 27 st. Ale była jakaś zimnawa. Stwierdził to nawet mój synek ( 3lata 10 miesięcy). Pogoda : Od niedzieli do piątku do południa pełna lampa. W nocy mróz , w dzień temperatura ok10-15 stopni na dole w południe. W piątek chłodniej. Wymarzona marcowa pogoda. Trasy : Jest ich dużo , bardzo dużo w całych 3 dolinach. W tydzień wszystkiego oczywiście się nie przejedzie , nawet w 2 tygodnie. Objechałem wszystkie 3 doliny i wg mnie najlepsze trasy są w Val Thorens, Les Manuries i w Meribel po stronie od LM. Gdzieś kiedyś czytalem ,że najlepszy śnieg jest w Val Thorens.No i coś w tym jest.Był jakiś inny Trasy bardzo dobrze przygotowane , wg mnie lepiej niż w Austrii , a na tym samym poziomie jak we Włoszech. Trasy bardzo zróżnicowane od łatwych do bardzo trudnych czarnych muldowych. Wyjeżdzą się tam na pewno zaawansowani narciarze, ale początkujący i doskonalący się , będę mieli full tras. Mino wysokiej temperatury w dzień trasy bardzo dobrze się utrzymywały. Są także miejsca dla małych dzieci, wyciągi darmowe taśmowe dla najmłodszych z polami narciarskimi. W takim właśnie miejscu mój jr. zaczął sam jeździć pługiem , skręcać hamować. Oczywiście przy pomocy i nauce mamusi. Na początku nawet zjeżdżaliśmy z szelkami z samego szczytu La Chambre niebieską Mont de la chambre. Później juz nie chciał słyszeć o szelkach ,jak sam pojął o co w tym wszystkim chodzi. Teraz zostaję doskonalenie techniki , ale to przyszły rok dopiero. We Francji byłem pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Mimo dalekiej odległości i wysokich cen , nie znajduje żadnych minusów. Same plusy. Ja sobie pojeździłem , zobaczyliśmy fantastyczne widoki, i najważniejsze ,że mój syn nauczył się tam jeździć na nartach. Polaków bardzo mało, sporo Czechów, Anglików i oczywiscie Francuzów. A te przestrzenie , to trzeba zobaczyć. Zdjęcia : http://www.skionline...mage.php?i=2025
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich, zamierzam wybrać się z 5-osobową rodzinką w Trzy Doliny w połowie stycznia następnego roku (16-23.01). Mam w związku z tym kilka pytań: 1. Czy opłaca się nie korzystać z ofert biur podróży i zarezerwować apartament bezpośrednio na stronie miejscowości, np. http://www.lesmenuir...ndex_ete_en.php Oszczędzam na tym niecałe 200 zł na osobie, tyle, że dochodzi jeszcze koszt ubezpieczeń, co prawda oferują tam również zakup ubezpieczenia, ale nie wiem, jak jest z wyegzekwowaniem ewentualnego odszkodowania, chyba lepiej załatwić to w polskiej firmie. Próbował ktoś takiego rozwiązania? 2. Jak wygląda kwestia przepustowości dróg? Mamy niezbyt miłe wspomnienia z trasy w Dolomity w lutym - jeden wielki korek od Norymbergi do granicy z Austrią. Czy można się czegoś takiego spodziewać jadąc autostradą wzdłuż Lipska, Norymbergi, Heilbronnu, Karlsruhe, Basel, Berna, Genewy, Annecy, Albertville, itd.? 3. Czy jest opcja przenocowania mniej więcej w połowie drogi za w miarę przyzwoite pieniądze? Będę wdzięczny za odpowiedź.

ad 1 trudno mi powiedzieć co i jak, bo my rezerwowaliśmy kwatery w espace...ale znając podejście francuzów/ niezbyt mili dla Polaków, poza tym znają generalnie tylko francuski/ to chyba bezpieczniej mimo wszystko zrobić to przez biuro. Oprócz ubezpieczenia które płaciliśmy w ramach wycieczki, ubezpieczaliśmy się również indywidualnie. Wykupując wycieczkę możesz zaznaczyć własny dojazd... ad. 2 byliśmy w grudniu i przepustowość dróg była całkiem oki, żadnych korków i utrudnieni eń nie było, do domu wracaliśmy na "jeden skok" z Menuires ad. 3 nocowaliśmy za Genewą po francuskiej stronie Hotel Premiere Classe Geneve - Saint Genis Pouilly Adres Espace Nord De L'allondon Saint-Genis-Pouilly, 01630 Francja Numer telefonu +33450206485 Faks +33450422965 E-mail [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam jednego człowieka który był niezadowolony z wyjazdu w 3 Doliny. To mój syn, który był tam ze znajomymi w marcu zeszłego roku. Po powrocie stwierdził że było "za dużo tras" i nie mógł się "skupić" na jeździe. Ja na swoje nieszczęście pierwszy raz w w wysokie góry pojechałem właśnie tam i teraz to tylko "dobrze, fajnie ale Trzy Doliny to to nie jest" Pozdrowienia dla Wszystkich Fanów 3 Dolin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź :) To już musieliście mieć mocny kryzys, że niecałe 200 km przed celem zrobiliście sobie przerwę :D. A na wysokości Heilbronnu/Karlsruhe/Strasbourga nie próbował ktoś taniego noclegu? Może po stronie francuskiej?

nie kryzys tylko rozsądek, rano atakowaliśmy Mont Blanc a potem wieczorem myk do 3 dolin :) w tamtych rejonach bez większego problemu można znaneźc nocleg/motel przy trasie za 18 euro, a śmigac rano wypoczętym bezcenne, za resztę zapłacicie kartą .. :D

Użytkownik Szabir edytował ten post 20 sierpień 2009 - 21:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kryzys tylko rozsądek, rano atakowaliśmy Mont Blanc a potem wieczorem myk do 3 dolin :) w tamtych rejonach bez większego problemu można znaneźc nocleg/motel przy trasie za 18 euro, a śmigac rano wypoczętym bezcenne, za resztę zapłacicie kartą .. :D

Jeśli ktoś z Was szuka noclegu w drodze do Francji to polecam sieć "Formule1" w niemczech www.hotelformule1.com/ Tanie, blisko autostrad i można wcześniej zarezerwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mój pierwszy post więc chciałem się przywitać:). Do rzeczy, w styczniu wybieram się w 3 doliny i mam dylemat. Mam do wyboru trzy miejscowości: Meribel, Meribel Mottaret oraz Les Menuires. Najlepszy apartament znalazłem w tym drugim, w Meribel i w Les Menuires też są niezłe, ale czegoś w nich brakuje. Czy Meribel Mottaret jest wystarczająco sporym ośrodkiem pod względem infrastruktury żeby było można wyjść sobie wieczorkiem, pospacerować po ów mieścinie? Wskoczyć do jakiegoś baru itp? Bym wziął od razu apartament w Meribel, już byłem zdecydowany do wpłacenia zaliczki, lecz się okazało, że jest zakaz palenia na terenie całego ośrodka (dla uzależnionego to spory problem:D) oraz brak TV, co jest dla mnie trochę dziwne w dzisiejszych czasach. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post więc chciałem się przywitać:). Do rzeczy, w styczniu wybieram się w 3 doliny i mam dylemat. Mam do wyboru trzy miejscowości: Meribel, Meribel Mottaret oraz Les Menuires. Najlepszy apartament znalazłem w tym drugim, w Meribel i w Les Menuires też są niezłe, ale czegoś w nich brakuje. Czy Meribel Mottaret jest wystarczająco sporym ośrodkiem pod względem infrastruktury żeby było można wyjść sobie wieczorkiem, pospacerować po ów mieścinie? Wskoczyć do jakiegoś baru itp? Bym wziął od razu apartament w Meribel, już byłem zdecydowany do wpłacenia zaliczki, lecz się okazało, że jest zakaz palenia na terenie całego ośrodka (dla uzależnionego to spory problem:D) oraz brak TV, co jest dla mnie trochę dziwne w dzisiejszych czasach. Pozdrawiam

Meribel oraz wyżej położone Mottaret to bez wątpienia najpiękniejsze stacje całych Trzech Dolin. Niska zabudowa oraz brak betonowych klocków jakich w Les Menuires jest dużo robi wrażenie. Wszystko w drewnie i kamieniu. Dodatkowo lasy świerkowe potęgują pozytywne odczucie. Znacznie większe jest Meribel i tam poza narciarskich uciech bez liku. Dodatkowo stacje są położone w środkowej dolinie i masz wszędzie blisko. Więcej szczegółów nie znam bo zawsze mieszkałem w Les Menuire lub Brides Les Bains. Jeśli chodzi o zakazy palenia to dziwne bo Francuzi to zamiłowania palacze i to nie tylko tytoniu:D

Użytkownik fanatyk edytował ten post 14 październik 2009 - 12:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...