Skocz do zawartości

Francja - Superdevoluy


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Francja - Superdevoluy Super Devoluy Region narciarski położony na zachodnim krańcu Alp Wysokich, w sercu Masywu Dévoluy, na straży którego stoją cztery olbrzymy: Obiou, Grand Ferrand, Pic de Bure i Faraut. Z owymi szczytami doskonale współgra architektura miejscowości, gdzie pod dachem dwóch wieżowców mieści się całe zaplecze ośrodka. Stacja oferuje całkiem interesujący teren narciarski z dobrym śniegiem, a łagodny klimat i dużo słonecznych dni sprawia, że jest to dobre miejsce na zimowy urlop. Wspaniałe warunki zjazdowe na wysokości powyżej 2.000 m są szczególnie polecane średnio zaawansowanym narciarzom, chociaż i bardziej wprawieni znajdą tu trasy na miarę swoich umiejętności. Superdevoluy połączone jest systemem wyciągów z La Joue du Loup, siostrzaną stacją narciarską zorganizowaną według takiego samego schematu „station integrée” (tzn. całe zaplecze pod jednym dachem) tworzy region sportów zimowych dysponujący terenem narciarskim o powierzchni 300 km2. Snowboardziści mogą skorzystać z oferty snowparku „Le Mushroom’s Park”, usytuowanym w samym centrum terenu narciarskiego, na wysokości około 2000 m n.p.m., przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego La Festoure Strona ośrodka: http://www.ledevoluy.com Położenie (1470 - 2510 m n.p.m.) Dojazd * Autostrada: A43, wjazd Albertville * Dworzec kolejowy: Aime, Landry, Moutiers * Lotnisko: Chambery, Lyon Satolas, Genewa Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi 1 hotel, apartamenty, w tym z basenem Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) 100 km tras http://www.nanarty.pl/stacja.php?id=18 Ceny (cennik karnetów itp) cennik karnetów na stronie: http://www.nanarty.p...p?id=20#karnety Kamera online http://www.ledevoluy...am-station.html Aktualne warunki Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Devoluy to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Dla rodziców, którzy chcą zabrać na zimowy wypoczynek swoje pociechy, przygotowano takie udogodnienia, jak: śnieżne ogrody, przedszkole dla dzieci od 6 miesięcy, narciarskie przedszkole - od 3 do 6 lat, szkółka narciarska z własnym terenem do ćwiczeń. Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik anoolka edytował ten post 05 listopad 2008 - 22:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Wyciągi: Kompleks to właściwie 2 osobne miejscowości - Syperdevoluy i La Joue de Lopu - wszystko połączone wyciągami - zero podchodzenia. Z Devoluy (1500 m n.p.m.) dwie kanapy wjeżdżają na 1900 m n.p.m (dookoła głównie niebieskie trasy). Dalej krótki zjazd do kolejnej kanapy, która wwozi na ok. 2200. Do tego cała masa orczyków obsługujących głównie czerwone i 3 czarne trasy. Na samą górę (2500 m n.p.m.) wjeżdża tylko orczyk - tam tylko czarne trasy. Na nartach można też dojechać do drugiej miejscowości - Żul de Lump (nasza wersja francuskiej nazwy). Tam tylko niebieskie i zielone nartostrady - świetne do nauki dla całych rodzin. Podsumowując, jeśli nie chcesz wjeżdżać na samą górę możesz kożystać tylko z kanap, ale żeby w pełni wykorzystać walory ośrodka warto nastawić się również na orczyki. Trasy przez cały tydzień naszego pobytu nie były ratrakowane, ale śnieg był na tyle dobry, że i muldy powstawały niechętnie. Jedynie na czarnych występowały, ale to akurat dla mnie normalka. Swoją drogą w ośrodku jeździ dziwnie mało snowboardzistów, co też pewnie wpływa na równość tras. Mi jednak brakowało trochę porannego sztruksiku, co zaliczam na mały minus dla stacji. Ostatniego dnia spadło 30 cm świeżego śniego i w nocy ratraki wyjechały na trasy. Aż żal było wyjeżdżać. Market jest faktycznie tylko jeden - drogi. Najtańszy sok owocowy ponad 2 E/ 1 litr, Sobieski 0,7l - 17 E, duża bagietka - 1,30 E. Tańszy market Intermarche oddalony jest ok. 40 km. My korzystaliśmy głównie z własnych zapasów. W markecie na miejscu kupowaliśmy przede wszystkim bagietki. W restauracjach normalka - herbata 3 E, ślimaki (12 szt) - 9 E. Jechaliśmy z Dolnego Śląska z noclegiem u znajomych w okolicach Frankfurtu n Menem. Dalej autostradami obok Genewy do Grenoble, a później wspinaczka lokalną drogą w stronę Gap. Kilkanaście kilometrów przed Gap skręt w prawo na Devoluy Mieszkaliśmy w 5- piętrowych apartamentowcach (nie pamiętam jak się nazywały). Kupiliśmy przez stronę Snowtrex. Pełne wyposażenie kuchenne, 2 ubikcje z prysznicem i wanną (8 osobowe). Dla zainteresowanych napiszę, że w ośrodku można bardzo przyjemnie poszaleć po za trasą - szczególnie po świeżych opadach. Ogólnie ośrodek oceniam na 6/10, ale to mój pierwszy wyjazd w Alpy, więc widziałem niewiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basen jest w cenie. Ja nie byłem, ale nasze dziewczyny, które korzystały, wypowiadały się raczej bez zachwytu. O fitnesie nic nie wiem - po 8-9 godzinach na nartach byłem tak ściorany, że jedynym ćwiczeniem, które mogłem wykonać, było podniesienie puszki z piwem w pobliże ust :D Z wypełnieniem wolnego czasu nie było problemu - mieliśmy karty, żetony, kości i kilka innych gier, a do tego dostęp do internetu bezpośrednio z apartamentu. O tym pieczywie też słyszałem, ale nic nie wiem o kosztach. Do marketu miałem 2 minuty, a spacer po bagietki to sama przyjemność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_wizzard dzięki Ponowię pytanie o drogę, tym razem do wszystkich, którędy jechaliście? Z racji wyjazdu z Poznania polecimy na Berlin i dalej w kierunku Monachium. Zastanawiam się jedynie czy korzystniej/szybciej jest jechać przez Szwajcarię czy trochę dookoła - omijając Szwajcarię?

Najlepsza trasa: http://maps.google.c...&mra=pd&t=m&z=6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to wyguglałem, ale trochę naczytałem się o "uprzejmości" szwajcarskich stróżów prawa i korkach na autostradach dlatego pytam tych którzy jechali tą bądź drugą - przez Francję- trasą...

Było ćwiczone, dalej i bramki na autostradzie. Czasowo dłużej 30-40 min. O nie uprzejmościach nie słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam, ale to było jakieś 20km za Grenoble jadąc w stronę Devoluy. Jest przy samej drodze, więc nie sposób nie zauważyć. Swoją drogą było tam najtańsze paliwo

We Francji najtańsze paliwo jest właśnie przy marketach. 30-40% paliwa sprzedawanego w tym kraju sprzedawane jest przez takie stacje. Po godzinach pracy marketu można na nich zatankować jak na naszych Neste bez obsługi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek troche przesadzasz. Z pierwszych domków jest jakies 400m pod stok, dreptania troche jest bo albo pod góre albo mocniej z góry. Gdy ja byłem temperatury na dole były lekko plusowe i co tu duzo mówic po takim przejsciu byłem cały spocony. Polecam wziaśc auto i podjechac maksymalnie pod ten szlaban - sa parkingi darmowe. Z tego miejsca macie juz 70-100m pod wyciag a jak sie zjezdza to i nawet pod auto na nartach smigniecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Wróciłem wczoraj, więc czuję się w obowiązku podać bieżące informacje z Devoluy. Cały tydzień 12-19.01 trzymał mróz, nieustannie naśnieżali, choć na brak naturalnego śniegu narzekać nie można. Na niektórych nartostradach pokazują się drobne kamyki i szyszki, ale nie przeszkadzają zbytnio. Najlepiej przygotowane trasy czerwone, lekko zmrożone, ale bez lodu. Na niektórych super jazda w puchu. Najwyższy orczyk działał, czarne trasy rewelacyjne. Na słynnym Le Mur dużo świeżego śniegu - wrażenia gwarantowane. Po lasach też spokojnie da się pojeździć, szczególnie rano po świeżych opadach. Wczoraj, kiedy wyjeżdżaliśmy znowu sypało - 15 cm na dole. Jeśli ktoś będzie potrzebował więcej szcegółów, służę pomocą, bo po tym tygodniu jestem bardzo pozytywnie nastawiony do życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

La Joue du Loup - bliżniacza stacja Superdevoluy. Mówią że "drewniana" ponieważ większość zabudowy wykończona jest w drewnie. Mała stacja narciarska all-in-one. Z centrum (jeśli można tak powiedzieć) startują kanapa i telemix (kanapa + parę wagoników 8-osobowych). Przy dobrych warunkach śniegowych zjeżdża się pod hotel. Skibusa nie ma , wszędzie blisko. Maksimum 300-400m do wyciągu, ale w większości hotele i domki położone są w odległości max 50-200m. Piekarnia (bagietka 1E), spożywczy i sporo knajpek. Cisza spokój.

Polecam domki Les Flocons du soleil. Do dyspozycji kryty basen i sauna. Internet w holu. Do wyciągu ok,200-300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potwierdzam negatywną opinię o niektórych domach na osiedlu Crete de Burger.

Początkowo też dostaliśmy przydział do "apartamentu" na parterze w domu naprzeciw recepcji.

W wielu miejscach na ścianach pleśń, braki w wyposażeniu i ogólne wrażenie syfu. 

Zareklamowaliśmy usługę w recepcji. W odpowiedzi dostaliśmy inny apartament o podobnym braku standardu. Po kolejnej interwencji dostaliśmy czysty domek o wyższym standardzie.

Pozostawione przez nas zapleśnione apartamenty zostały ostatecznie zasiedlone.

 

W resorcie postawili nowe krzesło "Sommarel" - info na mapce ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ośrodek Les Flocons du Soleil.

Było super.

Blisko wyciągu.

Basen , sauna sucha, sauna mokra do dyspozycji.

Domki czyste i dość wygodne.

Niestety dwie czarne u góry nieczynne, ale reszta O.K.

La Mur zarąbista.

Wpakowaliśmy się w nieprzygotowaną i nie ratrakowaną czerwoną trasę Blanchon, było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedii, dnia 20 Lut 2016 - 23:49, napisał:

Ośrodek Les Flocons du Soleil.

Było super.

Blisko wyciągu.

Basen , sauna sucha, sauna mokra do dyspozycji.

Domki czyste i dość wygodne.

Niestety dwie czarne u góry nieczynne, ale reszta O.K.

La Mur zarąbista.

Wpakowaliśmy się w nieprzygotowaną i nie ratrakowaną czerwoną trasę Blanchon, było fajnie.

a kiedy tam byłeś, bo teraz ze śniegiem w Devoluy jest bardzo kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie

Mogę prosić o aktualne informacje dotyczące regionu  Superdevoluy.

Mamy możliwość zarezerwować apartament w Residence Les Chaumettes lub Les Chalets de Superdevoluy lub w La Joue.. Residence l'Horizon Blans.

który obiekt wybrać, aby za daleko nie chodzić z nartami. Może ktoś spał w nich i cos podpowie o czystość i jakości.

Będziemy jechać z Nowej Soli w lubuskim, na pewno przez okolice Monachium ( tam mamy nocleg) i jak droga dalej, czy bardzo trudny dojazd do samej miejscowości?

Wogle nie wiemy która z tych miejscowości wybrać.

Jedziemy od 17 lutego więc liczymy, że chociaż snieg będzie...

Będę wdzięczna za wszelkie aktualne opinie

Pozdrawiam

Ania

Zdecydowanie lepiej jechać do Devoluy. Droga jest bezproblemowa. Trzeba pamiętać o łańcuchach na koła. Do większości chaletów zlokalizowanych przy stokach można dojechać pod same drzwi. Inaczej jest z tymi w głębi miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej jechać do Devoluy. Droga jest bezproblemowa. Trzeba pamiętać o łańcuchach na koła. Do większości chaletów zlokalizowanych przy stokach można dojechać pod same drzwi. Inaczej jest z tymi w głębi miejscowości.

Devoluy jest większe,więcej ludzi.La Joue de Loup malutkie,kameralne.Spokój ,cisza wieczorem.Ośrodki są połączone,więc jeździsz gdzie chcesz,reszta to kwestia tego,co kto lubi.Z każdej rezydencji wychodzisz prosto na stok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devoluy jest większe,więcej ludzi.La Joue de Loup malutkie,kameralne.Spokój ,cisza wieczorem.Ośrodki są połączone,więc jeździsz gdzie chcesz,reszta to kwestia tego,co kto lubi.Z każdej rezydencji wychodzisz prosto na stok.

bywało już, że Joue de Loup nie działała kanapa na górę i trzeba było dojeżdżać do Devoluy, żeby cokolwiek pojeździć. W Joue de Loup nocowałem w Residence de Crete (albo jakoś tak) i do kanapy dojeżdżaliśmy autem jakieś 500 m albo z buta. W Devoluy te wieżowce w głębi miejscowości też zmuszały do dochodzenia do stoku jakieś 200 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...