Skocz do zawartości

Czechy - Zacler - Prkenny Dul


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Zacler - Prkenny Dul W Żaclerze są dwa ośrodki bardziej znany Arrakis (jakiś wielbiciel Franka Herberta?) i Bret położony trochę dalej od głównej drogi (mniej uczęszczany) Strona ośrodka: Arrakis http://www.arrakis-z...=21-aktualnosci Bret http://zima.bretcz.cz/index.php Położenie Żacler to wschodni kraniec Karkonoszy Dojazd Drogą nr 5 do Lubawki. Granicę przekraczamy w Lubawce. Za pierwszym przejazdem kolejowym po ok. 300 m skręcamy w prawo. Jedziemy prosto do Żacleru i główną droga przejeżdzamy przez miasto. Za rynkiem kończy się zwarta zabudowa i na przeciwstoku (na wprost za drzewami widoczny jest ośrodek Bret). Dalej odcinek drogi serpentynami zjeżdza w dół do wiaduktu i parkingu przy Skiareale Arrakis. Tutaj uwaga!! Przed wiaduktem zjeżdamy w kierunku parkingu (Fremeni tu kończą podróż) pozostali nie zważając na machającego parkingowego jedziemy pod wiadukt! Dalej drogą w dół ok 1 km. Stok (Bret) jest po prawej stronie drogi. Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Arrakis ok. 100-150 i jeszce trochę przy drodze pod wiaduktem, darmowy, ok. 50 m Bret ok.50, darmowy, 30 m Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi szukajcie na stronach miasta Żacler. Właściciel stoku Bret prowadzi wynajem domków zlokalizowanych na stoku a pensjonat Zielony Młyn należy do ośrodka Arrakis Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) IMHO Bret to ośrodek dla uczących się, łatwe trasy. Stok wypłaszcza sie na dole a nawet jest lekko pod górkę przy kolejce na wyciąg. Mało Ludzi i TANIO!!! długosci zjazdu 300-500 m Arrakis jest większy, bardziej urozmaicony. Nie ma prawie kolejek bo parking jest mały. Na górze bardzo płasko ale za to szeroko. Końcowy odcinek przy wyciągach to ścianka, która przeraża początkujących. Można ją ominąć (czego nie widać z drogi) jadąc trawersem za dwoma laskami, środkiem poprowadzono trasę o pośredniej trudności. Ośrodek dla tych co już nie płużą i chcą się zmęczyć bo jazdy jest dużo ze względu na relatywnie krótkie kolejki. zjazdy ponad kilometrowe Ceny (cennik karnetów itp) aktualne na stronach ośrodków Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Arrakis Wypożyczalnia i serwis Bret jest wypożyczalnia (mała) w kiosku z kasą Instruktorzy / Opieka nad dziećmi w ośrodku Bret jest stok dla maluchów W ośrodku Arrakis stok dla maluchów przy pensjonacie Zielony Młyn za wiaduktem Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Arrakis dwa bary, restauracja w pensjonacie Zielony Młyn jakieś 200 m od stoku (za wiaduktem). Bret Bar na zewnątrz. Restauracja w chatce przy dolnej stacji. Jak na Czechy dość drogo. Po drodze w Prkennym Dole mijacie ze trzy gospody. Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Witam. Byłem dzisiaj na 4 hodinowym karnecie - 320 korunek. Plusy: - świetnie przygotowane trasy, - miła obsługa, dopóki rodak nie zacznie mówić do Czecha łamaną angielszczyzną oczywiście, to dziecinne i śmieszne, - kolejki znikome, a zwykle brak, - ścianka przy orczyku do połowy wyratrakowana i w miarę ubita, reszta dla zawodowców ;) Nie wiem ile tam jest % przy końcu blisko orczyka, ale 50 to spokojnie - tanie picie i jedzenie (np. pół litra coli + grzaniec - 9 zł) - sielankowa atmosfera Minusy: - ciasno na parkingu już o 9.30, ale... parkingowi - pomysłowe Dobromiły - zawsze coś wykombinowali i raczej nikt z kwitkiem nie odjechał, więc w sumie na + ;) - "ostry" talerzyk wyrwirączka (boli mnie nadgarstek), ale to nie jest raczej problem ogólny, raczej mój ;) pozdrawiam a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Byłem dziś od 9 do 12.15 (za 280 koron). Stok przygotowany dość dobrze - śniegu całkiem sporo - na całej górze tylko dwa miejsca, gdzie nieco wyłazi trawa - chyba im zwiało śnieg, a potem to wyratrakowali. Ale ogólnie Zaclerz w tym sezonie wygląda naprawdę dobrze! Dodatkowo, jeśli komuś się znudzi jazda po sztruksie, nieco na prawo (gdz jedziemy w dół) od trasy nr 3 jest parę takich "łączek", gdzie jest ładnie ubity śnieg, ale z lekkimi muldami. Zabawa przednia. Pamiętać jednak należy o tym, że płaska część góry - czyli mniej więcej od połowy - jest niemalże łysa. Nie ma drzew, które dawałyby jakąś ochronę przed wiatrem. To dość problematyczne, gdy się jedzie wyciągiem - może się zrobić naprawdę zimno, więc radzę ubrać się nieco cieplej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś od 9 do 12.15 (za 280 koron). Stok przygotowany dość dobrze - śniegu całkiem sporo - na całej górze tylko dwa miejsca, gdzie nieco wyłazi trawa - chyba im zwiało śnieg, a potem to wyratrakowali. Ale ogólnie Zaclerz w tym sezonie wygląda naprawdę dobrze! Dodatkowo, jeśli komuś się znudzi jazda po sztruksie, nieco na prawo (gdz jedziemy w dół) od trasy nr 3 jest parę takich "łączek", gdzie jest ładnie ubity śnieg, ale z lekkimi muldami. Zabawa przednia. Pamiętać jednak należy o tym, że płaska część góry - czyli mniej więcej od połowy - jest niemalże łysa. Nie ma drzew, które dawałyby jakąś ochronę przed wiatrem. To dość problematyczne, gdy się jedzie wyciągiem - może się zrobić naprawdę zimno, więc radzę ubrać się nieco cieplej.

Za to konczy sie fantastyczną scianką (jadąc przy wyciagu) która ma płaski wybieg. Bardzo dobre miejsce do cwiczenia agresywnego karwingu . TYLKO trzeba uważac na wyjezdzających narciarzy z prawe strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak więc, jesteśmy po! Pogoda była iście alpejska! Słońce calutki dzień no i extra twardy sztruksik (jak oni to robią że on sie utrzymuję cały dzień!? W polsce zjawisko całodziennego sztruksu nie występuje :P )Ludzi garstka wyciągi szybkie, ogólnie polecam!!!! PS. Karnet całodzienny 400k- jak za darmo Dziękuje wszystkim z którymi miałem okazje dziś śmigać wyjazd był naprawdę więcej niż udany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Arrakis O plusach napisano już wiele, wszystkie potwierdzam. Powiem też że mimo kilkunastostopniowej temperatury powietrza i prażącego słońca trasa wyciągu była prosta i gładka jak stół, można było się zdrzemnąć na podjeździe. Teraz minusy. No właśnie to słońce zawieszone centralnie nad stokiem powoduje że wiosną śnieg szybko robi się mokry i ciężki. No i parking nie wysypany żadnym kruszywem i jest ciapa. Warto wziąć sporo ścierek do wycierania butów. Bret Ośrodek familijny, idealny dla dzieciaków poza jednym "ale". Toaletę znalazłam dopiero w restauracji w piwnicy. Trzeba było pokonać krętą drogę przez całą restaurację aż do piwnicy po wykafelkowanych schodach. Dzieciaki mogą nie donieść :(

Użytkownik zeberkaa edytował ten post 14 marzec 2011 - 08:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
No i działa. W drugi dzień świąt koło południa chodziły już wszystkie wyciągi z bobikiem włącznie. Śnieżek jak ta lala. Nawet w miasteczku. Uwaga na pieszych na drogach bo nie odśnieżono chodników mimo że padało dawno. Zdziwiłam się tylko tym że pod wyciągiem nierówności od rana. Pewnie świętowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyjadę, chociaż nie ukrywam że przez chwile chciałem zdezerterować. Stresuje się trochę spotkaniem z niko ...

Proponuje zakup dużej ilości melisy oraz redbulla które trzeba pić na przemiennie i jakoś wytrzymasz XD

to ja też mam zawsze tremę na temat : czy potrafię!!

Ohoho już nie bądź taki skromny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... (wiem że jeszcze będą z 2 osoby nie z forum które będą z nami jeździć)...

Mój brat z żoną. Brat jest po operacji kolana, więc go trochę oszczędźcie, aaale jego żona to zdrowa kobita, można ją męczyć :D Tak na serio, to ona nie jeździła od dziecka, a w zeszłym roku udało mi się ją namówić na zjazd (zaliczyła 1). Załapała bakcyla i w tym roku sama już brata zaciągnęła do Zaclerza. Jakby nie patrzeć, to jutro będzie jej 3 dzień na nartach od wielu lat. Korzystając z jej entuzjazmu, postanowiłem nagrać kogoś do nauki, żeby brak widocznych postępów jej nie zraził :D Wiadomo, jak ona będzie chciała jeździć, to brat nie będzie miał wyboru :) Pomyślałem, że walnę z grubej rury i uderzę na samą górę i tym oto sposobem Niko zgodził się krytycznym okiem spojrzeć na oboje. Zazdroszczę Wam jutrzejszego dnia :( Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat jest po operacji kolana, więc go trochę oszczędźcie,

Spoko, zabierzemy mu jedną nartę, będzie śmigał na tylko na jednej na zdrowej nodze :D

aaale jego żona to zdrowa kobita, można ją męczyć :D

nie bój się litości nie będzie :P

No to będzie wesoło, też się wybieramy :) Pozdro!!

Oj będzie będzie ;)

Zazdroszczę Wam jutrzejszego dnia :(

Będzie pewnie jeszcze nie jedna okazja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadę, chociaż nie ukrywam że przez chwile chciałem zdezerterować. Stresuje się trochę spotkaniem z niko ...

kim jak kim, ale niko nie trzeba się bać. powie bez ogródek co myśli i pomoże poprawić to, co robisz źle. ogólnie mówiąc oaza spokoju i ogromnie przesympatyczny człowiek:) P.S. My też nie gryziemy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...