Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam hotel Start przy Hromovce i myślę że bez łańcuchów wjadę. Jak nie to trzeba będzie założyć.

Był ktoś może na dniach? Aby wiatru za dużego nie było, bo wtedy pół ośrodka chodz

Hotel Start tez pod gorke ale nie az tak stroma. Powinno byc ok.

Krzeslo na Sv Petr chodzi do 60 km/h sily wiatru. Rzadko tak wieje jak ostatnio. Dziwna ta zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel Start tez pod gorke ale nie az tak stroma. Powinno byc ok.

Krzeslo na Sv Petr chodzi do 60 km/h sily wiatru. Rzadko tak wieje jak ostatnio. Dziwna ta zima.

Oj dziwna, byłem od 09 do 13.01, każdego dnia inna, warunki wymagające spadło sporo śniegu ( przez cztery dni 100cm )ale nie suchego tylko lekko wilgotnego tak więc powstałe muldy były trochę "dzikie". Pojeździliśmy sporo mimo że jednego dnia góra stała na SP i na Miedwiedziu z powodu wiatru, najluźniej było na czarnej  Miedwiedinie. Pogoda ma się ustabilizować więc może warto pojechać na kilka dni tym bardziej że śniegu jest dużo, ludzi od soboty też już sporo - ferie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kto się wybiera w następnym tygodniu???

Powinno być dość luźno na stokach, prognoza zachęcająca, ....

 

Znaczy, ja tak czy inaczej będę jeździć od niedzieli 20 do piątku 25.

Bardzo chętnie ponartowałbym z forumowiczami - dajcie znać, to się umówimy na stoku!!!

Byłoby miło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pewnie już taki temat się pojawiał, ale wątek jest strasznie długi. W jaki sposób przejechać z Medvedin do Svaty Petr? Jest możliwość na nartach czy tylko skibusem trzeba?


Skibusem, autem, nie ma możliwości na nartach, choć coś tam planują w przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od soboty jestem w Szpindlu:

- ludzi umiarkowanie, bez tłumów

- śniegu w sam raz, nie brakuje

- temperatury około zera, po południu dolne części tras miękkie, czasem śnieg wodnisty ciężki i duże odsypy

- mozna się wyjeździć na jament

 

Ps. W takich warunkach dla gnuśnego narciarza idealnym wyborem są szersze ale żwawe narty - ja w tym sezonie polecam The Curv GT, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
W dniu 3.12.2021 o 13:49, Kaem napisał:

10 grudnia startuje Szpindel - zaczynają jak zawsze od Svatego Patra.

Karnety jednodniowe niezbyt drogie - bodaj 530 koron.

planuje przyatakować w środku przyszłego tygodnia albo dolną morawę. Zależy gdzie będzie więcej otwarte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bacek napisał:

Do świąt co najmniej podwoją cenę a pewnie i lepiej.

Na Święta i Nowy Rok drożej, a po nowym Roku taniej ... i tak w kółeczko, to elastyczna polityka TMRu.

Warto pamiętać, że stanowczo najtańszym sposobem zakupu jest zakup online w e-sklepie (trzeba mieć kartę Gopass). 

I jeszcze jedna ciekawostka - zniżki seniorskie uzyskuje się po ukończeniu 60 lat 😄 😄 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.12.2021 o 14:45, Jasiek. napisał:

Właśnie wróciłem... Warun rewelacja no i jeździ prawie cały ośrodek!

Jest moc no i ludzi porównując do Scyrku no to nie ma wcale a tak bez żartów max 10min. stania ale w szczycie bo rano i po 13 praktycznie pod bramki. 

Ja tez sie skusiłem, na razie rezerwacja… z widokiem na Stoha, bez literówki.

E4E4C2D6-59EE-49B9-888E-1E5CED6B478D.png

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego wpisu o Stohu już nie znajdę. Z piec lat temu tu zawitałem. Buty 70, narta 156, teraz w narcie cyferki się poprzestawiały, but 100 przeskoczył. Wtedy śnieg. Muldy. Teraz zlodowaciały sztruks z miękkimi odsypami i nawiewami. Równo. Niżej zawodnicy młodzi różne slalomy, raz na składanym już pozwolili pojechać. Rynna zacna. Lodowa.

B7CAE6E8-4EBC-4A6D-8EE2-4007BAE977E6.jpeg

1605BFB3-9D49-4C92-8E22-1D229872942B.jpeg

7989B57A-A682-4D6E-A2A4-F7627955F7C8.jpeg

9AA4E84B-9D64-445D-9177-219AA464AC31.jpeg

C2B6695B-99F2-4CE4-8311-06AE0DC9D68F.jpeg

081D0BEC-4DE6-48BF-9E0F-0FCE48FF7B79.jpeg

E56B66C3-BD3E-4F07-8CE6-E7EBFE6E0F8A.jpeg

E9193189-C12D-457C-A284-A65B76E37E00.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 23:51, star napisał:

Na pewno jest droższy, tak karnet jak i gastronomia. Trasy są bardzo fajne - długie, szerokie. Wyciągi nie najgorsze. Ja najbardziej lubię tam jeździć w marcu.
W grudniu, styczniu i część lutego ta strona gdzie jest Svaty Petr, przez cały dzień kryje się w cieniu. Jest tam mrocznie, zimno i bywa bardzo twardo.
Słońce jest po drugiej stronie na Medvedinie i Labskiej, ale to pojedyncze trasy, a w słoneczne dni robi się tam bardzo tłoczno, bo ludziska się garną do ciepła.
Mimo wyższych cen bardzo lubię SM i mam dla niego duży respekt - Czesi nie mają tak wysokich gór jak Tatry, a potrafią zorganizować Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.


W sumie Rung wyczerpał temat. Potwierdzam. Szeroko, wystarczająco stromo na większości tras, bez wypłaszczeń. Coś w stylu szerszych fragmentów Hoffmanky. Można się puścić (na) krawędzi, że się tak wyrażę, nie tylko kredensu. No i czarny fragment Sv. Petra, stromy i szeroki, coś jak szerszy Dzikowiec. Jest też Stoh, ale trafiłem na zmuldzony, lodowo odsypowy i trochę walka była, ale w walce też sens, w końcu po kilku zjazdach zacząłem jeździć, a nie zsuwać się. No i przypruszyło nieco więc się łatwiej zrobiło, lodowisko mniejsze. Na pewno na Petra warto pojechać, szczególnie poza weekendem. No i kanapy do każdej trasy. Miło wspominam szczególnie z rana, szybkość zjazdów i wyjazdów, mniam.

Załączone miniatury

  • DSC_7916.JPG
  • DSC_8782.JPG

Fotek brak. Niestety. Wpis jest. Archiwalny.

7B4AA6DA-63B5-44DC-BEEE-8A248A45066B.jpeg

7C4D9617-B857-4999-BACC-5B071502A104.jpeg

F48E2AE9-E04C-47F5-BDE4-6CB2C3A9C400.jpeg

FFB1B1E6-F175-4296-B543-6FD6B8D78624.jpeg

55DD1EFB-5005-43DA-A3FF-2A1C6A451C95.jpeg

A8EF8CF8-1193-4088-BEBD-D2E69DF67AFD.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpindel zaliczony w zeszły czwartek i piątek. Sv Petr po 3 letniej przerwie. Było fantastycznie. Skończyła się odwilż, w końcu zima. Stoki bardzo dobrze przygotowane. Ludzi znośnie jak się dobrze w kolejce ustawiło 🙂 Twardo, armaty włączone non stop. Skipass online, nikt nie kazał zakładać masek, greenpass sprawdzali w hotelu. Brakuje tylko otwartej czarnej i będę tam co weekend:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Byłem w Spindlu w sobotę w ostatni dzień dodatnich temperatur tj. w sobotę. +4 na dole +1 na górze. Na dole mżawka tak do 11 na górze mokry śnieg. Śnieg tylko na stokach, dosypany w grudniu. Mega miękko a w nocy nie było minusa więc szybko powstało muldowisko. Ciepła ziemia powoduje, że w niektórych miejscach powstają dziury aż do ziemi - na szczęście pooznaczane. I tak duży szacun za takie utrzymanie stoków przy deszczowym tygodniu - nawet przy ogromnych muldach nie wyłaziły na trasie żadne kamienie. O dziwo ludzi wcale nie jakoś mega dużo. Maks 8-10 min stania.

Jutro jak się uda jadę sprawdzić jak się jeździ w zimowych warunkach:) 

IMG_8064.JPG

IMG_8068.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...