Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obraź się, ale czytaj ze zrozumieniem. Parking p2 jest płatny, a dolna Hromovka była i jest bezpłatna. To parking na 300 miejsc dla osobówek i 10 autobusów. http://www.skiareal.cz/parkovani-zima

Przepraszam!!To właśnie chodzi mi o P2 a nie Hromovke wiec ponawiam pytanie czy są terminale na P2 czy trzeba płaci gotówką??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiecie co, pojechałem do SM po wielu latach i, kurcze, moje wspomnienia słonecznych stoków pochodzą chyba z marca, bo na początku stycznia na większości tras panuje noc polarna - cały dzień w cieniu. Przy technicznym śniegu oznacza to jazdę po lodowym betonie i w ogóle zimno i mroczno jakoś... ;)

https://youtu.be/ADVNeGRJIg0

Cały dzień w słońcu jest Medvedin ale to sprawia, że jest tam straszliwy tłok i wielka kolejka.

Same trasy bardzo fajne, wiadomo, ale ta noc polarna trochę mnie przygnębiła, w takich Jańskich w bezchmurny dzień jeździ się jednak w pięknym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w Polsce 90% stoków ma nachylenie północne i przez to nie jeździ się w nich zbyt przyjemnie - przynajmniej o sobie mówię, bo są narciarze o zacięciu sportowym, którym "beton" bardzo odpowiada. Dla mnie narciarstwo to głównie pobyt na słońcu, atmosfera knajpek na powietrzu, na których można przy ładnej panoramie oglądać widoki, a nie tylko chować się do nich przed zimnem. Czeskie Karkonosze (a zwłaszcza ośrodki słowackie w 60-70%) wydają się ogólnie bliższe takiemu narciarstwu, nie tylko w marcu. Choć zgadzam się, że marzec to najlepsza pora na narty. Rokytnice też mają nachylenie południowe, a przewyższenie tam sięga 600m!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w Polsce 90% stoków ma nachylenie północne i przez to nie jeździ się w nich zbyt przyjemnie - przynajmniej o sobie mówię, bo są narciarze o zacięciu sportowym, którym "beton" bardzo odpowiada. Dla mnie narciarstwo to głównie pobyt na słońcu, atmosfera knajpek na powietrzu, na których można przy ładnej panoramie oglądać widoki, a nie tylko chować się do nich przed zimnem. Czeskie Karkonosze (a zwłaszcza ośrodki słowackie w 60-70%) wydają się ogólnie bliższe takiemu narciarstwu, nie tylko w marcu. Choć zgadzam się, że marzec to najlepsza pora na narty. Rokytnice też mają nachylenie południowe, a przewyższenie tam sięga 600m!

No nic, trzeba do SM jeździć w marcu ;) Ale raczej w tygodniu - szczerze mówiąc, nigdy jeszcze nie spotkałem się w SM z BRAKIEM kolejek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś awaria. Do tej trasy można dojechać przez lasek od strony nowego krzesła. Tylko przy krześle są kolejki, a do orczyka zazwyczaj było pusto

No wlasnie mega dziwne, tym bardziej ze wydawalo mi sie ze widzialem foty na fb z oficjalnej strony spindla i orczyk dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam w okolicach Jeleniej Góry spędzic weekend od 30.03-02.04 obstawiacie że jeszcze będzie się dało pojeździć ? Prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne ale zima była solidna, śniegu napadało wcześniej i pamiętam, że w czasach studiów w kwietniu zamykałem w Spindlu sezon :) Jeśli gdzieś w tym czasie nastawiać się na jazdę to chyba Cerna Hora i Spindlarovy, też tak obstawiacie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w okolicach Jeleniej Góry spędzic weekend od 30.03-02.04 obstawiacie że jeszcze będzie się dało pojeździć ? Prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne ale zima była solidna, śniegu napadało wcześniej i pamiętam, że w czasach studiów w kwietniu zamykałem w Spindlu sezon :) Jeśli gdzieś w tym czasie nastawiać się na jazdę to chyba Cerna Hora i Spindlarovy, też tak obstawiacie :) ?

 

Cerna Hora czasami robi tak że sezon zaczyna i kończy wyciągami położonymi wyżej - orczykiem "Andel" i ewentualnie nową kanapą "Hoffmanky", a całkiem na dół już się nie da dojechać - zjeżdża się godnolą.

Jest jeszcze Pec- pamiętam że z reguły wyciągi Javor "poddają się" ostatnie. Trasy mają 1100-1200m, ale jak nie ma wyboru, to i tam można się pojeździć :)

W ubiegłym roku skiareal Pec kończył seson coś koło 18 kwietnia, a rok wcześniej sezon był krótszy o miesiąc, ale wtedy była straszna lipa ze śniegiem

 

Z kolei w Spindlerovym stoki są chyba mniej nasłonecznione, więc może też "dociągną", ale ze SM mam mniejsze doświadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w okolicach Jeleniej Góry spędzic weekend od 30.03-02.04 obstawiacie że jeszcze będzie się dało pojeździć ? Prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne ale zima była solidna, śniegu napadało wcześniej i pamiętam, że w czasach studiów w kwietniu zamykałem w Spindlu sezon :) Jeśli gdzieś w tym czasie nastawiać się na jazdę to chyba Cerna Hora i Spindlarovy, też tak obstawiacie :) ?

Ostatnimi laty najdłużej chodził Harrachov i w tym roku też tak obstawiam. Dwa lata temu ostatnie jazdy ok 25.04, rok temu w połowie kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o info jak sie trzyma podłoże :)

 

Pozdrawiam

 

Super! Śniegu jeszcze bardzo dużo.

Najlepiej trzyma na Medvedinie - w poniedzialek śmigałem do konca i w sumie do końca był beton, szczególnie po prawej stronie patrząc do zejścia z krzesła ( czerwona + czarna).

Dzisiaj na Svatym też całkiem ok - najlepsza czarna pucharowa i trasy przy Plan. Jedynie na Hramovce byly odsypy ale jechałem tam dopiero o 14:00 - nie wiem jak szybko się zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj w SM spełnienie mokrych snów narciarzy o wiosennych szusach:

- słonecznie

- rano mrozik, a do południa bez upału

- śniegu ciągle sporo

- trasy twarde, szybkie, równe ale bez lodu

- ptaki śpiewają :)

- kolejki krótkie

 

Poniżej przegląd z dzisiaj, jakby kto chciał wirtualnie zjechać ;)

 

Svaty Petr:

 

Svaty Petr / World Cup:

 

Hromovka:

 

Turisticka / Hromovka II:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - jutro szukam miejsca w Czechach na nocną...

 

Trochę mi się zmieniło, pewno będę mógł być dziś ok. 15-16 w górach pl/cz, stąd pytanie: w Czechach zwykle 16-18 ratrakują  - czy teraz przy plusach też to robią? W co i gdzie się bawić w godz. 16-18? Ew. jakie miejsce polecacie na dziś z Wrocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...