Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat był w tym samym dniu co ty i także narzekał, że stok był bardzo słabo przygotowany

Masz rację, ja też zwróciłem uwagę, że nowa obsługa ratraka krzywo, o jakieś 1,5 stopnia w lewo, sztruks gładzi. To niedopuszczalne, bo jak mi krawędź w rowek wejdzie to mam zachwianie w równoległym prowadzeniu kolan, w linii spadku stoku . Ooooo  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja też zwróciłem uwagę, że nowa obsługa ratraka krzywo, o jakieś 1,5 stopnia w lewo, sztruks gładzi. To niedopuszczalne, bo jak mi krawędź w rowek wejdzie to mam zachwianie w równoległym prowadzeniu kolan, w linii spadku stoku . Ooooo  ;)

 

W tym dniu wyglądało to jakby w ogóle tamtędy nie przejeżdżał ratrak a wszystkie moce osobowe poszły na przygotowanie warunków do zawodów pucharowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja też zwróciłem uwagę, że nowa obsługa ratraka krzywo, o jakieś 1,5 stopnia w lewo, sztruks gładzi. To niedopuszczalne, bo jak mi krawędź w rowek wejdzie to mam zachwianie w równoległym prowadzeniu kolan, w linii spadku stoku . Ooooo  ;)

Ironia niepotrzebna i zwyczajnie kolego nieprawdziwa. Daleki jestem od narzekania na warunki w czechach szczegolnie w porownaniu z tym co jest u nas ale sztruksu w szpindlu w tym sezonie za duzo nie widzialem. Zawsze bylo duzo lepiej i to jest fakt, ale i tak tam jezdze bo to wg mnie najlepszy osrodek na jedniodniowy wypad z wroclawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

+ inne inwestycje: m.in. dwie nowe nartostrady i połączenie Medvedina z Hromovką      http://zpravy.e15.cz...lanovka-1210938

 

no właśnie nie wiem czy te nowe nartostrady i połączenie to inwestycja na przyszły sezon, słaby jestem z czeskiego ale wydaje mi się że dopiero na kolejne sezony to zrobią, na przyszły sezon na pewno postawią tą 6osobową kanapę na Piotrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem czy te nowe nartostrady i połączenie to inwestycja na przyszły sezon, słaby jestem z czeskiego ale wydaje mi się że dopiero na kolejne sezony to zrobią, na przyszły sezon na pewno postawią tą 6osobową kanapę na Piotrze ;)

Do sezonu 2016/2017 większość z tych inwestycji powinna być gotowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 

Spindleruv Mlyn - dzisaj.

Kolejki - Hromovka do 12.00 około 5 min. (po tym zmiana na Misecky), czasami mniej; Sv. Petr około 10 min., może z plusem - nowa kanapa.....staje co chwilę, tempo żółwie, może to sposób na regulowanie przepustowości stoku, ale jeżeli tak miało by zostać przy normalnie otwartym ośrodku to dramat; Horny Misecky - zero kolejek.
Trasy - warunki dobre i bardzo dobre, bez pitolenia o niuansach, że tam grudka a tam srutka;
Warunki ogólne - do 10 z minutami pięknie, dość umiarkowanie ludzi; po 10 włączyli na Hromovce niebieskiej naśnieżanie z lanc i przesrane do rozjazdu niebieska / czerwona; od ok. 10.30 multum ludzi; to plus lance stało się w końcu nie do wytrzymania; Hromovka ta cała czerwona bez naśnieżania, ale od połowy zawężona przez brak śniegu i nawet mniejsza ilość ludzi(też się pojawiła po 10) powodowała brak komfortu "sprawnego" przejazdu; Misecky po 12 bez ludzi (pojedyncze egzemplarze), podłoże do przyjęcia, naśnieżanie z dwóch armat mało szkodliwe, widoczność średnia z plusem, atmosfera dzikiej Alaski robiła inny urok; całość dość zimno, cały czas od -7 do -9, po kilku h w tym na kanapach doskwierało coraz bardziej.

Podsumowanie - całość na db-, a w porównaniu do dnia poprzedniego bdb. Pojeździło się różnie, nogi zmęczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Mlynie  od rana do 16 ........ Śmigałem na Hromovce i św.Piotrze ... Warunki jak na taką zimę i sztuczny śnieg  bdb .

Wszystkie trasy otwarte oprócz Czarnej FIS .

Trasy twarde bez większych muld do końca ... robiły się pola lodowe ale takie dość fajne z dobrze naostrzonymi nartami bez problemów lepsze to niż muldy przynajmniej dla mnie

 

Dzisiaj ludzi fullll !!!! :/  Do kanapy 4osobowej kolejka nie była jeszcze tragiczna +- 10min ale nowa 6osobowa dramat w najgorszym momencie ktoś stał 40minut !!!! masakra i taka kolejka od tana aż do końca .

Ps. cos jest nie tak z tą kanapą niby 6osób większa prędkość ale jakieś to szarpane wszystko i częste postoje ....przy maksymalnych obładowaniach strasznie zwalnia nie wiem może to moje odczucia tylko.  Tak długiej kolejki do krzesła jeszcze nigdy tam nie widziałem.

Chyba że faktycznie nigdzie indziej nie ma warunków i wszyscy jadą tam + sobota.

 

Brakowało dzisiaj strasznie krzesełka 2osobowego + orczyk .... omijało by się trochę kolejeczkę ..pozdro dla kumatych ;)

 

PS. jest opcja Fast Pass czyli dodatkowa bramka bez kolejki faktycznie dzisiaj się sprawdzała ale to kosztuje ponad 400zł na dzień dla mnie za dużo ale byli tacy którzy korzystali pozazdrościć .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sv Petr wczoraj po raz pierwszy w sezonie zaliczony. Wrazenia:

- duzo sniegu, trasy bardzo dobrze przygotowane,

- czarna nadal nie chodzi ale lada moment zacznie bo nasniezaja caly czas, ratrak tez caly dzien tam chodzil,

- na stokach nie bylo bardzo duzego tloku, mimo ze w kolejce do 6 os kanapy trzeba bylo postac - max do 20 min,

- kolejka 6 os. faktycznie nowoczesna, podgrzewane kanapy, automatyczne zamykanie, ogolnie nowka a nie sprowadzana 15 letnia uzywka,.Minus niestety jeden powazny. Potwierdzam jak kilka osob wczesniej w swoich postach ze wyciag czesto zwalnia albo staje. Ciezko powiedziec z jakiego powodu bo nie widac zeby dzialo sie to wtedy gdy ktos ma klopoty z wejsciem albo zejsciem z kanapy. Dziwne...

- knajpki troche sie pozmienialy, ale zarcie nadal lepiej zjesc na gorze sv petra niz na dole gdzie jest paskudne:D

 

ogolnie bardzo pozytywnie i trzeba powtorzyc za tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w środę na pare dni , ale zaskakują ceny skipassów. 140 zł za dzień , brak możliwości kupna np, na 6h. Warunki są bardzo dobre jak mam się spodziewać aktualnie ?

Spindel to spindel, nalepsze warunki + najlepsze trasy w czechach = najdrozej. warunki sa bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 chcę jechać na dwie noce od czwartku do soboty. prosze powiedzcie czy lepiej Janskie czy Spidlerowy? ceny hoteli duzo wyzsze w szpindlu.

W Janskich jest dużo ludzi i wąskie trasy. Trochę szerzej tylko na Hofmanky i Proteżu. W zasadzie nie ma tras niebieskich. Po nartach w Janskich nie bardzo jest gdzie pójść. W Szpindlu też dużo ludzi, ale trasy szerokie, urozmaicone, podzielone na dwa duże skiareale : Horni Misecky i Svaty Petr. Po nartach pełno lokali, miejsc spacerowych itp. To czeskie Zakopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Niestety raczej nie masz szans zeby wczesniej otworzyli nawet jak snieg bedzie.

chyba nie, na FB podają że można - chyba tylko w najbliższy weekend - nie wiem czy w tygodniu też

https://www.facebook...IMELINE&fref=nf

 

Piszą tak

"Boom! Co prawda oficjalne otwarcie jest 10 grudnia, ale już w tę sobotę i niedzielę pośmigacie na naszych trasach! Pogoda pozwoliła nam na spokojne naśnieżanie. Dzięki temu skorzystacie z wyciągu na Hromovkę oraz 6-osobowej kanapy na Św. Piotrze i niebieskiej trasy 2, czerwonej 1a, a także z 4-osobowej kanapy na Medvedin oraz trasy 12b i części czerwonej 12a, z wyciągu i trasy 5 na Stohu. Otwarte w godzinach 8:30-16:00. Darmowy parking P2 dostępny przy Hromovce i Medvedinie. Obowiązują ceny "Pierwszy śnieg". Do zobaczenia w weekend na stoku!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...