Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

śniegu co raz mniej, pojawiają się przetarcia zarówno na medvedinie jaki i sv. petrze... ludzi mało, wiosna na stoku, śnieg mokry, ogromne zwały śniegu, słoneczko, dodatnio, miękko... obsługa mówi, że sezon do 20 marca, może parę dni dłużej, śnieżyć nie mogą bo nie ma wody, rzeka ledwie co płynie...

 

ciężarówka volkla, która krążyła ostatnio po Polsce dziś była przy hromovce, ale niestety testować nie mogliśmy bo to tylko dla klientów banku "KB", szkoda ale oni zawsze mają jakiś problem, dwa lata temu nie chcieli dać testować bo w Polsce mieliśmy mieć takie testy tydzień później...

 

koło 15 dzisiaj popsuł się wyciąg na hromovce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
 

czy moze ktos sie orientuje ,jeżeli na ten moment dziala tylko trasa niebieska,a parking  jest na hromovce,jak sie dostac z powrotem na koniec dnia do samochodu? bo z hromovki kiedys chcialem zjechac na dol wyciagiem na parking i nie pozwolili bo nie ma tam zadnego podestu do wsiadania

chyba ceny karnetow nie beda takie jak w ceeniku jezeli dziala tylko jedna trasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos sie orientuje ,jeżeli na ten moment dziala tylko trasa niebieska,a parking  jest na hromovce,jak sie dostac z powrotem na koniec dnia do samochodu? bo z hromovki kiedys chcialem zjechac na dol wyciagiem na parking i nie pozwolili bo nie ma tam zadnego podestu do wsiadania

chyba ceny karnetow nie beda takie jak w ceeniku jezeli dziala tylko jedna trasa?

 

wracasz skibusem a co do cen  to nie wiem, ale pewnie ceny będą te z małego sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Wczoraj zaliczyłem bardzo udany wyjazd do Szpindla! Na miejscu zameldowałem się ok. godziny 10 i bez problemy zaparkowałem na parkingu przy dolnej stacji Hromkova. Na parkingu 80% aut z Polski ( ŚwiętoTrzech Króli :)

Warunki na trasach super do 80 cm (w ciągu dnia cały czas stoki dośnieżane) Jeździłem głównie po trasach na Hromkovej, Na ŚVv Petrze trzeba było czekać ok 10 minut w kolejce, na Hromkovej na bierząco. Słoneczko świecilo cały dzień więc jeździło się bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Potwierdzam, bardzo dobre warunki, bardzo dobra pogoda.

Aczkolwiek aby nie siać mitów i nie snuć bajań to:

* Na Hromovce - Sv.Peter zimno i bardzo zimno,bo słońca tam nie ma w ogóle (poza górną stacja kanapy) i jeszcze troche nie będzie bo za wczesnie, wszystko w cieniu;

* Hromovka I rano zamknięta bo tyczki;

* Czerwona 3 rano zamknieta bo nie wiem;

* Niebieska od Hromovki wściekle zapchana od 9.15;

* Naśnieżanie z lanc czerwona końcówka niebieskiej Hromovki tak wściekłe, że dosłonie nie szło zjechać, a po trzeba było przeprowadzać bardzo intensywne odlodowacanie gogli, kasku i przyległości.

 

Dlatego po pierwszym zjeździe zrobilismy błyskawiczny myk na Niedźwiedzia i było rewelacyjnie. W pełnym słoću, w mrozie, super podłoże, twardo miejscami bardzo twardo. Ale bez lodu.

Co prawda po 10.30 kanapa na dole złapała 10 - 15 min. stania, ale przerzut na gorny orczyk + Horny Misecky rozwiązywał problem.

Mozna było długą nartę wypuścić, że hej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zamierzam zaszczycić ten areał w niedzielę.  Domyślam się tłoku.

Ktoś potrafi sprecyzować jak wygląda tłok w Szpindlu? Jaką przyjąć taktykę, z czego korzystać żeby coś tam jednak ujechać?

Za taktykę obrony przed krzesłem dziękuję.

Tłok w Szpindlu wyglada pewnie jak tłok w Tesco w sobote po południu. Powinnas dac rade. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem królową regałów, nie mam wprawy i wyobrażenia. 

Spróbuj innego porównania. 

Wysil się proszę, jakiś konkret, plan działania?

 

powiem Ci tak, znajomy był wczoraj i przedwczoraj w Szpindlu i mówił że jest dużo ludzi, ferie i takie tam, generalnie nie był zachwycony z tego powodu.

 

tłok wygląda tam tak, że są straszliwe kolejki, takie nawet na 15minut i więcej na kanapę 4os na piotrze i na medvedinie, troszkę mniej ludzi jest na hromovce, czasami zdarza się że tam wcale nie ma kolejki, na 2os krześle przy czarnej zwykle nie ma tragedii, mniej ludzi jest na orczykach ale orczyki są beee :D  na stokach generalnie nie jest jakoś mega tłocznie, jedynie na niebieskich robi się się ciasno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, znajomy był wczoraj i przedwczoraj w Szpindlu i mówił że jest dużo ludzi, ferie i takie tam, generalnie nie był zachwycony z tego powodu.

 

tłok wygląda tam tak, że są straszliwe kolejki, takie nawet na 15minut i więcej na kanapę 4os na piotrze i na medvedinie, troszkę mniej ludzi jest na hromovce, czasami zdarza się że tam wcale nie ma kolejki, na 2os krześle przy czarnej zwykle nie ma tragedii, mniej ludzi jest na orczykach ale orczyki są beee :D  na stokach generalnie nie jest jakoś mega tłocznie, jedynie na niebieskich robi się się ciasno ;)

 

Dzięki bardzo, orczyki widzę tam na krótkich odcinkach działają więc pewnie stąd ich mała popularność. 

Nie wiem czy ta czarna to zabawa dla dziewczynek, okaże się ale czy z Hromowką coś jest nie tak skoro mówisz że mniej ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, orczyki widzę tam na krótkich odcinkach działają więc pewnie stąd ich mała popularność. 

Nie wiem czy ta czarna to zabawa dla dziewczynek, okaże się ale czy z Hromowką coś jest nie tak skoro mówisz że mniej ludzi?

 

czarna tam jest dość mocna, trasa na której czasami odbywają się zawody pucharu świata ale też tej czarnej nie ma tak strasznie dużo, kawałek ścianki a reszta to czerwona ;) na hromovce są dwie trasy, patrząc z góry, lewa która łączy się z niebieską na piotra, zatłoczona bywa, a prawa, ta co jest na nocnej, jest super, po tym jak ją poszerzyli to naprawdę fajna, taka dość dobrze czerwona trasa, może ludzi odstrasza kawałek takie małej ścianki, nie wiem, mi się tam jeździ bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Szpindel plan może być taki

  • Jeżeli jesteś z samego rana to od 8 do 9 jeździsz po Hromovkach (1, 2 ) tak jak Ci pasuje.
  • Koło 9, może z minutami przenosisz się na środkowa kanapę, wyjeżdzasz na sama góre i ujeżdżasz 3, w zależności od natężenia do 10.00 - 10.30.
  • Jak się robi tłok przenosisz się na 2 os. krzesło, mały zjazd do orczyka i orczykiem (ok. 4 min) na sama górę.

I zjeżdżasz sobie dalej jak Ci pasi.

Z góry, zarówno od kanapy jak i od połączenia krzesło + orczyk masz przejazdy w obie strony i dowolność zjazdu długa niebieską 2. środkową czerwona 3, jak i łączoną czerwono - czarną 4.

Na dole w każdym wariancie wybierasz czy wyjeżdżasz z kanapy czy z krzesła.

Można tez się trochę "pobawić" samym orczykiem u góry. 700 - 800 metrów szerokiej o równym średnim nachyleniu trasy.

 

Niebieska potrafi być potwornie zapchana. W końcu jest najbardziej płaska i najdłuższa. Ale trzeba nią zjechać z samej góry, choć w połowie, na koniec na dół.

Hromovka czerwona 1 bardzo fajna, ale tez potrafi być zapchana ostatnio, momentami jak diabli. Wszystko do samooceny na live.

Kolejka do Hromovki, choć często wygląda na gęstą, bo nie ma gdzie tam stanąć, prawie zawsze zamyka się do 5 min., w momentach szczytu.

 

Obiektywnie to jednak 3 i 4a + 4b najmniej zapchane.

 

Acha, przy bardzo bogatych niedzielach może być po 9 problem z miejscem parkingowym.

 

Miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wszystko działa, naprawili ;)

 

edit: może nie naprawili ale zrobili "objazd" :D

Bylem w sobotę, nawet nieźle zrobili ten objazd:) a tak swoja droga to rozwaliło im się porządnie. dobrze że nikomu się nic nie stało...

 

A innej mańki: mam wrażenie że jakoś gorzej dbają w tym sezonie o stoki. Zawsze w szpindlu przynajmniej rano był beton a jestem kolejny raz w tym sezonie i kiszka. Wprawdzie w nocy i w dzień coś popadało ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś w tygodniu lub w weekend w Spindlu? jakie warunki są, warto jeszcze jechać?

 

niee, zdecydowanie nie warto :D śniegu dużo, na stoku jakoś tak twardo, rano jakoś tak zimno, później cały czas święciło słońce, no porażka do tego ludzi prawie nie ma... :D

 

info z wczoraj :)

 

p.s polecam kupować karnet gopass przez neta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee, zdecydowanie nie warto :D śniegu dużo, na stoku jakoś tak twardo, rano jakoś tak zimno, później cały czas święciło słońce, no porażka do tego ludzi prawie nie ma... :D

 

info z wczoraj :)

 

p.s polecam kupować karnet gopass przez neta ;)

 

Co racja to racja :D . Ja pojeździłem, ale "on line": http://www.skiareal.cz/web-kamery

Żałuje, ale nie udało się dojechać w ten weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...