Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co sie orientuje to wtedy w czechach trwaja ferie zimowe, stad srodek sezonu, wiec mozna sie spodziewac szczegolnie w weekend raczej sporej ilosci narciarzy i napewno trzeba bedzie troche postac w srodku dnia, ale wybor jest na tyle duzy ze zawsze uda sie gdzies umknac przed najwiekszym tlumem, tak ze nie zniechecalbym sie tak odrazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z 20.01.2012 Jeździłem na Piotrze od 11.30 do 16.00. Pierwszy raz od kiedy jeżdżę w Spindlu, nie widziałem tak małej ilości ludzi. Kolejek nie było nigdzie, nawet do kanapy na Plan (czasami zdarzało się tylko z marszu). Byłem zaskoczony. Myślałem, że będą tłumy, bo przecież trwają ferie... Trasy mocno zmuldzone,nieubite, kupa świeżego śniegu, jeździło się bardzo ciężko. Na górze tak wiało, że przez kilka odcinków na trasie nie mogłem się rozpędzić, bo mnie zatrzymywał. Jazdę utrudniała też istna śnieżyca z prawdziwego zdarzenia - sypało tak przez cały czas. O 11.20. jak przyjechałem parking był ładnie odśnieżony, z kolei o 16.15 śniegu było powyżej kostek (spadło około 20 cm). Jak tak dalej będzie śnieżyło to niedługo będzie na Medvedinie 2 m !! Aktualnie jest tam 170 cm. Ogólnie to miałem jechać na Medvedin. bo jeszcze parking był wolny o 11.20, ale moja ekipa nalegała jednak na Piotra, więc ustąpiłem :) Osobiście wolę bardziej Niedźwiedzia, ale cóż pojadę tam następnym razem :) Poza tym nigdy w Młynie tyle śniegu nie widziałem, odkąd tam jeżdżę. Na pewno jest go więcej niż rok temu. Tak samo w Jakuszycach. Jeśli chodzi o dojazd do Szpindla to droga niestety biała i oblodzona - jechało się średnio 40 km\h. PS Będę polował teraz na jakichś dzionek ze słoneczkiem to wtedy wyskoczę na Niedźwiadka.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Spindlu sa 2 opcje i tego trzeba sie trzymac, sa 2 darmowe parkingi na Hromovce, przy samym wyciagu, i nastepny pod Medvedinem, tak samo jak hromovce, mozna wpinac narty na parkingu 50m dalej masz kase i kanape na gore, zaden ski bus nie bedzie potrzebny, jesli decydujesz sie dojezdzac na stok samochodem. Baseny i inne atrakcje to musisz poszukac w internecie. Godziny do jazdy, najlepiej zaraz od otwarcia wyciagow, wowczas masz najlepiej przygotowane trasy i najmniej ludzi, i czasem na do poludniowym karnecie mozna pojedzic wiecej niz na calodniowym, np od 10;30 do konca(16:00)

Użytkownik Blacov edytował ten post 20 styczeń 2012 - 22:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek chcę zaprezentować rodzince Spindel,a że ma być słonecznie to muszę ułożyć plan. Pół dnia na Piotrze i pół na Niedźwiedziu.Czy dobrze pamiętam,że po południu tylko na Niedźwiadku sonko świeci.a na Piotrze większość w cieniu ? pozdrawiam

ja jak dawno nie czytałem żadnego twojego postu :D dobrze pamiętasz, Niedźwiadek bardziej nasłoneczniony jest. widzę, że przekonaliśmy kolejną osobę do Szpindla :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie orientuje poradzili sobie juz, zablokowana byla do polnocy poprzedniego dnia, jednak mimo wspalaniej pogody w gorach, obecnie w Jeleniej Gorze pada snieg dosc intensywnie i na drogach w samej Jeleniej juz sie zrobilo bialo. Wiec jutro z samego rana roznie moze byc, szczegolnie w okolicach Jakuszyc :D. Polecam kamery internetowe "traxelektronik". Jedna pokazuje obraz z polany jakuszyckiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybciej z Wrocławia do Szpindla autem? chyba przez Szklarską czy jednak Trutnov? No i jak teraz z przejazdem przez Jakuszyce, chyba już sobie poradzili? Dzięki

Tylko przez Lubawkę i Trutnov - przecież to 25 km bliżej i do tego nie ma przejazdu przez żadne góry (tylko przedgórze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mowiłem :D Daj znać czy w banku udało Ci sie kupic i po jakim kursie ? Bo to że mają kursy to jedno a co innego w tej cenie walutę zakupić... Dzisiaj kumpel dostał wydruk ze swojego banku i jak w drodze do Spindla robił zakupy karta w Penny to skasowało mu po przeliczniku 0,175 a w kantorach było jak wcześniej pisałem 0,178 więc jakby nie było trochę taniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też temat kolego- ja kupowałem w Międzylesiu po 0,172 po małych targach a myślałem że zapłacę więcej niż 0,180 jak w kantorach dalej od granicy . Mocno się zdziwiłem że jest taniej .Przy zakupie 5000 koron różnica to 40 pln .Jak ci nie zależy zaoszczędzić paru dych to nie czytaj.

Użytkownik bilski edytował ten post 26 styczeń 2012 - 21:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona w Lubawce 0,18(na szybko bez negocjacji),40 minut testu pucharowych slalomek Atomica 100 kcs,kurtka damska u Bonera 6000 zł,a żona myślała ,że 600 zł,Fischer Race od 11-16 140 koron(tych po 0,18),jedno piwo duże 35 kcs,słonko lampa cały dzień,zobaczyłem pensjonat w którym cena za rodzinne 3-os.ferie okazała się kwotą za jedną osóbkę(chi,chi..),parking darmowy---cud o 11-tej,ser smażony bez dodatków 50 kcs,uwaga "Studencka" na granicy 39 kcs,a w Peny 47,99 i to puste półki były,Niedźwiedzia w pełnym słońcu widzieliśmy tylko z daleka(zostawiamy na drugi raz),droga przez Zacler bez żadnych utrudnień,kilka ,no może dwa piękne zjazdy(bez dzieciaków),nerwowe spojrzenia w stronę Stoha(nie było szans się tam urwać,no tak dzieciaki),oświetlona Hromovka cały dzień zamknięta(szykowali na nocną),no wystarczy-wyjazd udany.... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kolego, a może gdzie znajome Agroturystyki, co ? :D;) Za Hromovką jedziesz w do góry i skręcasz na krzyżówce w prawo jak na centrum i Sv Petera. Od razu prawie po prawej stronie - przed płatnym prakingiem jest ściana a na niej magiczny "stoliczku nakryj się" :)

nie wiem, nie korzystam :D nie będę mówić, kto się mnie pytał czy ten night club w drodze na Zieleniec jest czynny, bo byś się jeszcze obraził :D a dzięki, dobrze wiedzieć gdzie ściana płaczu jest bo ja koło kantoru codziennie przechodzę i zdarza mi się zapomnieć kupić korony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie korzystam :D nie będę mówić, kto się mnie pytał czy ten night club w drodze na Zieleniec jest czynny, bo byś się jeszcze obraził :D

Ja o co ? To chyba nie ja wracałem 4h z Zieleńca :rolleyes:;) Może na te "atrakcje narciarskie apres ski" załóżmy ewentualnie nowy wątek, a tutaj trzymajmy się Szpindla :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o co ? To chyba nie ja wracałem 4h z Zieleńca :rolleyes:;) Może na te "atrakcje narciarskie apres ski" załóżmy ewentualnie nowy wątek, a tutaj trzymajmy się Szpindla :)

przecież trzymamy się wątku bankomatu cały czas :D no ale dobra, koniec spamu :D ps. ale to nie mnie ciekawiło czy night club jest otwarty i nie wiem ile wracałeś z Zieleńca :D ps2. to chyba było więcej jak 4h... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...