Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj warunki wyśmienite, tylko trochę ciemno do południa (wszak zaćmienie). Dużo śniegu, dużo naturalnego, "optymalnie" twardo dla amatora. Nawet 2-jka nieb. / czerw. przed 13 nie była zryta czy zmulżona. Ludzi ciut więcej - zjechali się Niemcy i Rosjanie. Środkowa kanapa o 10.20 to 5 min kolejki, ale o 10.35 już 11 min. Natomiast kanapa Hromovka, orczyk i 2 os. krzesło bez kolejek do 12.00 Juto będą jeszcze wyśmienitsze, bo będzie słońce i widoczność śniegu że HO HO. :D Centrum testowe Na Plan-ie - Blizzard pierwsza h free, druga i kolejne po 90kc/h. Plus 2 papiery i 10.000 kc kaucji. Head - mniejszy wybór, ale bez kaucji, pierwsza 150, druga 150, ale.... cały dzień 300 w tym można zamieniać narty. No i maja perełkę do spróbowania (może jutro:rolleyes:) SL RD - tylko gość nie był pewien długości czy 155 (kicha) czy 165. Testowni na dole Rossi / Dynastar jeszcze nie zahaczyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem wczoraj. Było pięknie z takim wyjątkami w porównaniu do przedwczoraj jak: * ludzi jeszcze więcej, kolejka do środkowej kanapy od 10.10 już ponad 10 min.; do orczyka po 11 stało się kilka minut (2-3); * z zapowiadanego na całą południową i zachodnia Polskę słońca była wielka kaka - mgła jeszcze większa u góry (choć nie tragiczna), mocniej wiało, przez co było zimniej na kanapach; * składając rano buta na kupy (może Jark wybaczy mi to jakże wulgarne słownictwo) nie wsadziłem wkładki usztywniającej pod buta wewnętrznego - w dużym skrócie to jazdy to nie ułatwiało

Użytkownik juice edytował ten post 06 styczeń 2011 - 20:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tłok, kolejki do na Plan tak jak na weekend czyli koło 15 minut, Hromovka luźniej ale były takie "fale" że stało się koło 10 minut, Medvedin 10minut max stania, dość sprawnie to szło. rano tj. od 8:30 fajnie, bo pusto wszędzie ;) koło 9:30 tłok wszędzie. trasy dzisiaj dość miękkie, chyba naśnieżali w nocy sczczególnie Cerna- dolny odcinek to nie ubity, luźny śnieg i ciągle pracujące armatki, Cervena dość fajna, dołem jedynie trochę luźnego śniegu ale była zbyt duża kolejka do przenieśliśmy się na Hromovkę na które było fajnie ale tak do 10:15, potem pojechaliśmy na Medvedina i śmigaliśmy Cerną na której też leżało dużo luźnego śniegu aczkolwiek było chyba lepiej niż na Planie, 12:00 wracamy na Hromovkę i... kolejki może nie ma ale trasa skatowana, rozjeżdżona i tłoczno na trasie. brak formy dziś, coś nogi słabe dziś... przy takim tłoku stwierdziliśmy, że wystarczy na dziś i koło 14 ewakuowaliśmy się do domu ;) p.s Wrocław, następnym razem zrobię tak jak Chemik mówił: biorę od Was jakiś numer kontaktowy i się zdzwonimy, bo patrzyłem za Wami na stoku i nigdzie Was nie widziałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 8:00 do 10:00 jeździłem bez kolejek na hromovce , trasy super przygotowane , od 10:30 zaczął się najazd i tempo siadło , ale zostałem do 16:00 na górę wjeżdżałem kanapą 2sobową a poźniej orczykiem i na na nartostradę niebieską, z 3 razy zjechałem FIS-EM ale nogi to do tego trzeba mieć ze stali chyba :) , no i połamałem 2 kijki na tym krzesełku też ( w 1/3 jest możliwość wyskoczenia w czasie jazdy zampomniałem się miałem kijki pod kanapą tak śmiesznie wisuajy a tu nagle trach igilotyna do połowy ucięło .... ha ha jaja były , ale ten czech z PLAN-u co smaruje narty oddał mi jakieś 30 letnie powyginane i dotrwałem do końca ...... taka dygresja przydługa Ps. widziałem kilka niezłych wypadków dzisiaj :( mieli co robić ratownicy tłok był na trasie niemiłosierny PS2. MOJA STATYSTYKA WJAZDÓW 6.01 http://kv.skipass.cx...m/cz/search.php 758/9/69946
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
pięknie, pięknie, pięknie! rano twardo ale miejsca gdzie operuje od wczesnych godziny słoneczko nieco miękkie. warunki typowo wiosenne, mokry śnieg ale muld nie ma, jest po prostu luźno. sporo łat wody, czy takiego mokrego lodu, nie wiem jak to określić. najlepsze warunki przy orczyku na Piotrze, równo i względnie twardo, ale to też tak do 12, później już mniej przyjemnie ale dalej dobrze, wypróbowaliśmy na tej trasie Head'a iSL RD 11/12 i jeszcze jakiegoś nowego Head'a STX o ile dobrze pamiętam. ludzi mało, bez stania w kolejkach. jazda w krótkim rękawku, czego skutkiem są opalone ręce w kuriozalny sposób: dłonie blade, przedramię czerwone i reszta blada :D temp. rano 4, później 18 stopni i cały czas słoneczko :) jak dla mnie bardzo sympatycznie, warunki jak na takie temperatury bardzo dobre ;) na czarnej jak rozepchają te górki co to napchali na te zawody to śniegu będą mieć do maja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w sobote od 9.30 .Na poczatku bylo super ale z kazda godzina robilo sie coraz gorzej ale jeszcze jezdzic sie dalo miejscami po wodzie , nawet po 14 jak zjezdzalem ze stoku. Sa przetarcia ale jeszcze niewielkie. Bylo cieplo na dole +15 na gorze lepiej bo +4 na szczescie nie bylo slonca. W sobote byly zawody na tej gorze co ja usypali naprzeciwko audi baru ,wiec bylo sporo deskarzy.Kolejek na Hromowce i na Sw.Pietrze nie bylo . WYjazd uwazam za udany.CZy za tydzien da sie pojezdzic? MYsle ze tak!ale moze to byc juz koncowka w Spindlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę pojeździłem i zakoczyłem sezon w SM. a) trasy: do 13ej na wszystkich dostępnych jeździło się dobrze (jak na obecne warunki, pośród wystającej trawy i kamieni), później zaczęły robić się rozmoknięte placki śniegu, o dziwo najgorzej wyglądała czerwona, a najlepsze warunki były na czarnej (poza środkowym łysym fragmentem), gdzie możma było super posmigać :) B) ludzi: było bardzo malo ludzi, kolejki zerowe c) parking: na Hromowce było nawet sporo samochodów (3/4 zajęte), gdzie Ci ludzie się podziali ;) d) warunki: lampa, 5 C, dość silny wiatr wiejący w plecy na wyciągu, a na trasie naprawdę nieźle potrafił wyhamować. Wokół wiosna, do Wielkanocy ciężko będzie im dotrzymać. e) kulinaria: jedliśmy w restaurace Hradec (następny budynek za pakingiem Hromovka i dla busów), gulasz z jelenia, z knedlikami i sałatką szopska, polecam :) piwo jakieś było ale nic specjalnego Niestety przychodzi taki moment, w którym sezon trzena zakończyć i u mnie taki nastał :( Pozostało zakonserować sprzęt i odliczać do grudnia ;) pozdrawiam @rco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...