Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj - 24.03. Pogoda +15 stopni i słońce cały dzien. Ludzi jak na środe nawet sporo, ale to nie weekend wiec zero kolejek i jazda na okrągło. Zamnknieta czarna bo były zawody. Dobre Warunki trzymały się do ok.13-14, do tej pory wiadomo, miękko dosyc, ale wszędzie równo, pod spodem nawet dosć twardo. Myslałem ze bedzie gorzej..po południu już dość cięzko się robiło, trzeba było mocno stać na nogach zeby sie przebijać przez mokry zsunięty śnieg.. ale tez bez tragedii.. moim zdaniem oczywiście. Jak na koniec marca i taką pogodę to byłem pozytywnie zaskoczony bo spodziewałem się płynących wodą stoków..;) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) Dodatkowe inf., że Hromovka I też była zamknięta bo coś kombinowali na tykach. (i jak kolega wspomniał nie tylko czarna, ale czerwono - czarna :D) Dlatego choć kolejek nie było (raz na 6 min, a np. po 11 tak na 2 min.), to po 10.30 bywało tłoczno momentami. Ja się spodziewałem lepiej bo myślałem, że słoneczko będzie i palma, ale okazało się, że na Spindlem zaległa czarna jak cholera chmura, a u góry jeszcze była mgła i pizgawica. Ale mgła przeszła po 10.30, a dodatkowo przed 11 się rozjaśniło i stok rozświetliło i widziało się więcej i lepiej po czym i jak jechać :P Choć chmury były cały czas i czystego słońca się nie uświadczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ochładza się w Szpindlu, chociaż na kamerce widać tak trochę, jak by deszcz padał :confused: jak ktoś był dzisiaj to proszę żeby się pochwalił i napisał jak warunki, bo trzeba by sezon zakończyć :( i chyba to będzie jutro na Szpindlu bo z tego co widać to jedyne sensowne wyjście teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ochładza się w Szpindlu, chociaż na kamerce widać tak trochę, jak by deszcz padał :confused: jak ktoś był dzisiaj to proszę żeby się pochwalił i napisał jak warunki, bo trzeba by sezon zakończyć :( i chyba to będzie jutro na Szpindlu bo z tego co widać to jedyne sensowne wyjście teraz

PółKrzychu nie pękaj ;) W połowie tygodnia kolnje ochłodzenie, a nawet mrozik w nocy i opady śniegu :D Coś jeszcze wyciśniemy ze Sv. Petera lub Miedvedina :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PółKrzychu nie pękaj ;) W połowie tygodnia kolnje ochłodzenie, a nawet mrozik w nocy i opady śniegu :D Coś jeszcze wyciśniemy ze Sv. Petera lub Miedvedina :)

no tak, tylko nie wiem czy uda mi się po świętach kogoś wyciągnąć na narty, bo ja tam mogę śmigać dopóki jest śnieg :D jak tygodniu ochłodzenie to dobrze, może w czwartek gdzieś wyskoczę p.s z testowania lipa, warunki na Gs'y już nie bardzo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tygodniu ochłodzenie to dobrze, może w czwartek gdzieś wyskoczę p.s z testowania lipa, warunki na Gs'y już nie bardzo :(

Właśnie śr. lub czw. mam w planach :) GS z samego rana jeszcze pociskają. Ale generalnie wziąłem się za testy SL-ek :) p.s. przyszły tydzień to jeszcze przed świętami

Użytkownik juice edytował ten post 27 marzec 2010 - 22:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda sprzyja, więc wybrałem się do Szpindla(mam nadzieję, że to nie koniec sezonu...) nastrój rano popsuła pogoda, w Bromovie lało tak, że już chcieliśmy zawracać, ale prawdziwi narciarze nie boją się deszczu :D dojechaliśmy, a tam parking prawie pusty, jak nigdy, aż dziwnie ;) temperatura +1 ale u góry chyba lekki mrozik i świeży śnieg, tak koło 3cm no i mgła. stoki jak to Szpindlu, przygotowane idealne, rano dość twardo aczkolwiek nie beton(sprawdzałem na własnym tyłku :D), tak do 9:30 śmigało się fajnie, na dole lekko padał deszcz, u góry śnieg, koło 9:45 na szczycie zaczęło sypać i to tak ostro na dole analogicznie ulewa więc pit stop w knajpie. zdemotywowani deszczem po wyjściu z knajpy chcieliśmy się zbierać do domu ale... wyszło słoneczko i zrobiło się pięknie, za 30 minut znowu mgła ale już bez deszczu. trasy do 9:30 super, czarna trzymała się nawet trochę dłużej, najgorsze warunki na Hromovce, ciapa totalna... aaa i zapomniałem kolejek ZERO, dziwnie ten ośrodek wygląda, bez tłumu ludzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
wczoraj, ostatni raz w tym sezonie wybrałem się do Szpindla, bo jak wiadomo dzisiaj ostatni dzień śmigania na Medvedinie i Piotrze ;) warunki całkiem fajne, rano twardo i ludzi mało, ku mojemu zdziwieniu koło 9:15 zrobiła się dość znaczna kolejka, mniej więcej taka do jakiej jestem przyzwyczajony w sezonie, tak na dobre 10minut stania ale koło 10:30 wszystko rozjechało się do knajp i kolejki nie było. ludzi pewnie przyciągnęła piękna pogoda: bezchmurne niebo i full lampa ;) słoneczko zrobiło swoje, może i na szycie się jeszcze wszystko w miarę trzymało, to na czerwonej, tak od tego miejsca gdzie od Hromovki się zjeżdża robiła się już konkretna ciapa, szczególnie po lewej stronie. na trasach kilka małych przetarć do ominięcia. śniegu dość dużo, myślę, że jak by się uparli to jeszcze z tydzień by mogli kręcić :P o 12, jadąc ostatni raz Hromovką do góry, obsługa zatrzymała wyciąg i ogłosiła minutę ciszy dla uczczenia ofiar katastrofy w Smoleńsku... sezon na Szpindlu dobiegł końca, pozostało teraz czekać na listopad 2010 i nowy śnieg :D

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 18 kwiecień 2010 - 12:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Chciałbym się wybrać w niedziele do Szpindla ale nie wiem jak tam z warunkami śnieg jest tylko chodzi mi czy chodzi wyciąg na Plan i czy są tam otwarte trasy.Zależy mi najbardziej na czarnej i czerwonej.Jeżeli ktoś był prosił bym o napisanie,wiem tylko że Hromovka chodzi bo widziałem na kamerkach narciarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś w Młynie jeździłem o 12 ludzi było mało Polacy sprzedawali karnety bo wiało i sypało warunki do jazdy ciężkie pomimo tego stoki były dobrze utrzymane.Większość tras otwarta prócz górnej partii i czarnej i jednej na hromovce.Dzisiaj jak na Planie i Hromovce jazda beż żadnych kolejek wszystko z marszu.Śniegu poza trasami tyle co pod koniec sezonu w tamtym roku,także śmiało można jechać do Młyna śniegu dużo.Ogólnie pomimo warunków to wyjazd udany jak na otwarcie sezonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
758/7/43249 wynik mógł być lepszy ale : nogi jednak słabe brak kondycji no i wróciłem do nart po 10 latach w tym roku......:) było warto

758/8/78732 mój z 29.12.2010. bardzo słaby bo tłumy były ;)

jak dla mnie to nieźle poczynałeś :) .... ale widzę że nie zaczynasz od 8:00 tylko z 2h poźniej a chyba jednak te całkiem poranne zjady na nierozjeżdżonej jeszcze trasie są najlepsze :) PS. coś ten czas wjazdu 4minuty na wyciągu jakkiś chyba za krótki u mnie też tak jest , coś mi tu nie pasuje ????? nie mierzyłem czasu jazdy na krzesełku ale tak na oko to 7minut było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym minusem jest to że nie uwzględnia tego że można stać sporo czasu,dzisiaj zobaczyłem mój grudniowy log i jestem trochę zaskoczony że tak słabo.Ale to było otwarcie sezonu była straszna zamieć więc nie było łatwo,sprawdził bym karnety z poprzedniego roku ale gdzieś jej zgubiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te Wasze statystyki i nawet fajne toto... ale ja jednak wole klasyczny log GPX :-) Z niego można wyczytać jednak dokładnie ile się przejechało, bo przecież nie zawsze zjeżdżasz trasą wzdłuż wyciągu.

tak to prawda ma wady :( ...... też będę musiał za jakiś czas zastosować GPX ,ale dopiero jak się rozkręcę .... co by nie było wstydu na podliczeniu dnia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulbizary: 1 stycznia "celkove prevyseni" wyszło Ci 10.036m - a to już zdecydowanie wynik jakiego nie należy się wstydzić... Moja norma sensownego pojeżdżenia to właśnie 10000 m przewyższenia i 50 km zjazdu... Generalnie wiadomo, że im większa góra i im szybszy wyciąg tym łatwiej wykręcić lepszy wynik. Byle nogi pozwoliły... a te moje na szczęście dzięki ciągłemu treningowi rowerowo-biegówkowemu dają radę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...