Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

byłem dzisiaj tj. 15.02.09r. taka krótka moje relacja: Dojazd: drogi odśnieżone, posypane ale spryskane jakąś chemią bo przy temperaturze -5 droga była mokra i sporo było takiego błota pośniegowego, ogólnie spoko. Kolejki pod wyciągami: koszmar. rano jeszcze względnie, koło 5 minut czekania, koło 10 już 10 minut czekania a potem to przynajmniej 15 minut trzeba było stać. nawet na Hromovce była kolejka. po 12 zrobiło się już luźniej ale nie wiem na ile bo sam miałem karnet tylko do 12 Warunki narciarskie: średnie. dużo świeżego śniegu, który cały czas padał, mimo rartakowania śnieg zaraz zrobił się luźny i powstawało co raz to więcej muld a tam gdzie śnieg był mocno zryty wystawał lód. zimno, na górze -10, na dole -5 do tego wiatr i śnieg bijący po twarzy- wiecie jakie to uczucie... :( no to by było na tyle, w razie pytań pisać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj, na Hromovce bez kolejek, chociaż wjechałem nią tylko cztery razy dwa na początku, raz koło 14 i raz o 16 ;) na czteroosobowym krześle bardzo duże kolejki pomijając okolice godziny 13 gdy wszyscy poszli do baru, wjechałem dwa razy ;) Na dwuosobowym krześle bez kolejek, czasem najwyżej na minutkę stania, więc czasowo to był najlepszy wybór i tam spędziłem cały dzień ;) Trasy przygotowane dobrze, twardo, raczej bez muld, lód tylko na zjeździe z krzesełka na orczyk, gdzie ludzie się zsuwają i może trochę na górze na fisie, ogólnie wyjazd na duży plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj, kolejka na czterosobą z rana znośna- do bramek. wyjechałem 4 razy i koło 10 zaczeło się robić tłoczno to pojechałem na dwuosobową gdzie jeździłem bez kolejek. na hromovce z rana ludzi mało, kolo południa kolejka okolo 5 minut. warunki bardzo fajnie, śnieg zmrożony, na cernej fis miejscami lód wystawał i nierównośći trochę było ;) pogoda taka jak ostatnio, czyli padający śnieg i lekka mgła + mrozik :D ogóle wyjazd bardzo udany, zjechałem 15 razy i po 12 wracałem do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
@przytulakr Hotel Horal - Bardzo ladny z zewnątrz. Wewnątrz komunistyczna perełka. Za dawnych lat prawdziwy szok. Duzo atrakcji ale jednak obecnie sa juz wiekowe i nie odnawiane. Obok maly stok (niebieski, krótki, do nauki) Pokoje czyste ale czuc poprzednią epokę. Ceny nieracjonalne. Ogólnie spac tam nie polecam wlasnie ze wzgledu na ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Szukam noclegów w Spindlu. Najlepiej w cenie do 400 Kc. Ważne żeby był pokój 2-osobowy z łazienką, reszta nie ważna. Może to być w jakiejś miejscowości poza Spindlem. Długo się tam stoi w kolejkach do wyciągów? W jakim okresie nalepiej jechać? Pod kątem warunków, pogody i tłumów?

do 400 koron to raczej ciężko w Spindlu.Spróbuj we Vhrlabi i Herlikovicach i nie jedz w srodku sezonu.Co do tlumów to pustawo powinno byc w grudniu do świąt o ile bedzie śnieg i pierwsze 2 tyg po nowym roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

z tego co widzę, otworzyli Stoha, trasa wydaje się bardzo fajna :D nie śmigałem tam jeszcze ale muszę kiedyś spróbować :cool: szkoda, że w tygodniu nie mogę wyskoczyć bo już wysiedzieć nie mogę, nogi rwą się do nart :D a na weekend podejrzewam, że ludzi będzie więcej niż śniegu :(

Chyba mamy podobmą sytuację jak z Andelem(częściowe otwarcie):( Stoh ma wyciąg 1122m dł. i trasę od góry patrząc 5a 600 dł. i 200m różnicy wzniesień,a potem przedłużenie troszeczkę łagodniej 5b 750m/220m i wychodzi na to,że tylko 5b otworzyli:(,to te 0,8 km otwartych tras na Holiday Info. A już się napaliłem,a to piękny kawał stoku 1350 dł. i 420 przewyższenia,ze średnią ponad 30%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go też nigdy nie liznąłem:D,a tam w górnym środku jest 400m homologowany odcinek o przyzwoitej średniej 36 %,oj nie można tam się nudzić.Podejrzewam ,że w weeku tłok,a stok nie odstrasza,bo zapraszają mamusie z dziećmi na dolny odcinek,a tatusia na górny,choć znam mamusie,które tatusiów zostawiłyby na dolnym:D,ale jest w sumie na uboczu i może to jest szansa ,że wszyscy na Piotra i Niedźwiedzia walą:D Kto wie ,jak ustalę ,że jest czynny cały,to może we wtorek coś zmontuję:),Stoh ciekawszy nawet od całego Andela,Suzuki,a na dziś innych alternatyw nie ma w okolicy. pozdrawiam artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go też nigdy nie liznąłem:D,a tam w górnym środku jest 400m homologowany odcinek o przyzwoitej średniej 36 %,oj nie można tam się nudzić.Podejrzewam ,że w weeku tłok,a stok nie odstrasza,bo zapraszają mamusie z dziećmi na dolny odcinek,a tatusia na górny,choć znam mamusie,które tatusiów zostawiłyby na dolnym:D,ale jest w sumie na uboczu i może to jest szansa ,że wszyscy na Piotra i Niedźwiedzia walą:D Kto wie ,jak ustalę ,że jest czynny cały,to może we wtorek coś zmontuję:),Stoh ciekawszy nawet od całego Andela,Suzuki,a na dziś innych alternatyw nie ma w okolicy. pozdrawiam artur

Mylisz się kolego. Stoh to państwo w państwie. Odstrasza trochę bo z wielu miejsc wygląda jak sciana a dodatkowo jest na samym koncu miasta i jezeli ktos tam jedzie to wlasnie TYLKO tam. Podsumowujac - na stohu nawet w sezonie jeździ się bardzo gładko. Rodzin nie ma prawie wcale. Jedyny problem to zawodnicy, którzy czasami tam trenują.

Użytkownik infoset edytował ten post 23 grudzień 2009 - 20:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.12.2009 9:00-14:00 po małym opóźnieniu dojechaliśmy przed 9:00 do Szpindla, dawno nie widziałem tam tak małej ilości aut na parkingu :D ubierając się, obawialiśmy się o mróz, liczyliśmy się z tym ale -15 to jest jednak za dużo. Kolejek do wyciągu nie spotkałem, po 13 na Hromovce na dole nie było ludzi więc właściwie sam wsiadałem na krzesło ;) otwartych tras za wiele nie ma, bo tylko Hromovka 2, niebieska trasa z Św. Piotra oraz Mały Hank. Armatki przez cały dzień śnieżyły, w szczególności na Hromovce 1 i Czerwonej z Św. Piotra i ratraki śmigały cały czas, pchając zrobiony śnieg na dół. Ogólnie z wyjazdu jestem zadowolony, warunki całkiem dobre, brak przetarć, końcówka Hromovki miejscami oblodzona, no i luźny śnieg pod armatkami. Jedyny minus, to mróz, trzeba było chodzić do knajpki się zagrzać :D Jak na pierwszy raz w tym sezonie jestem zadowolony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jakieś 50% tras przygotowanych dość przyzwoicie, śniegu poza trasami niemal brak, na trasach większość sztucznego i dużo lodu pod nim. Na szczęście w święta było nie za wielu ludzi, więc do 10:30 można było polatać na Hromovce bardzo fajnie. Jak dowali człowieków na turnus sylwestrowy to trasy bedą pękać w szwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potwierdza się teoria, że Spindleruv Ml. to wyjątkowo przyjazny narciarzom mikroklimat. W nocy zero kopnego śniegu, mimo, że po polskiej stronie padał non stop. Trasy przygotowane fantastycznie, zniknął lód sprzed tygodnia i otworzyli kilka wcześniej zamkniętych tras. Na Hromovce kolejek brak, trochę więcej ludzi na Piotrze-generalnie nie jak w szpindlu. Czerwona Fis na medal, śnieg twardy, szybki, daje popalić. :) Mój kończący dzień gigant, skończył się spektakularnym wylotem z trasy w siatki i wraz z nimi do lasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
właśnie wróciłem z Szpindla, śmigaliśmy na Sv. Petrze. warunki rano, tak do 10, idealne, trasy przygotowane, śnieg zmrożony twardo, im później tym śnieg co raz bardziej luźny, mokry ale jak schodziliśmy o 12 warunki były jeszcze całkiem fajne, mimo że, termometr wskazywał +9 i tak wyglądało, że dziś inwersja nastąpiła, bo w na trasie w niższych punktach temperatura spadła nawet do +3. jedno ale.... kolejki, coś strasznego :eek: rano pusto, po 10 już kolejka równa z tymi barierkami do kanapy na Piotrze, na krzesełku na czarną też tłum, na Hromovce koło 11 ogromna kolejka, cóż, pozostaje mieć nadzieję, że za tydzień już ludzi będzie mniej ;) jako że w tym sezonie w Szpindlu byłem dwa razy, raz na nocnej, raz jak jeszcze połowa tras była zamknięta, to jestem pozytywnie zaskoczony, tym że można tam wytestować narty większości czołowych producentów: Atomic, Rossignol, Head, Blizzard, Dynastar, Salomon i to wszystko przy stokach, nie pamiętam czy w tamtym sezonie tak było, możliwe że nie zwracałem na to uwagi bo nie miałem potrzeby testowania nart ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...