Skocz do zawartości

Czechy - Malá Úpa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

własnie wróciłem z Małej Upy

stok gładziutki ze zmrożonym sztruksem

 

skimu.jpg

 

do 11 rewelacja, później zaczęło popuszczać, ale i tak warunki bardzo zacne

śniegu sporo, brak przetarć

na dole na wysokosci knajpki trochę lodu, ale bez utrudnień

ludzi przybyło koło 9-30, max 2-3 min kolejki do orczyka

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Robert!

 Czemu się tak szybko zwinąłeś?

Impreza na Upie dopiero zaczynała się rozkręcać! I

I wymień kurtkę na bardziej charakterystyczną. Zniknąłeś mi z oczu i nawet nie mogłam popatrzeć jak jeździsz mimo że się rozglądałam.

 

Kiedy już jazda wymagała większego skupienia i wysiłku a słońce świeciło jak wściekłe, zaczął się plażing. Jak już człeka boczki rozbolały od wylegiwania się na podgrzewanym śniegu to zjazd w dół i dla odmiany klubing w knajpce :D.

Potem wyciągiem na górkę i znowu plażing, potem zjazd i można by tak do późna. 

 

Całkiem fajne zakończenie sezonu, kto nie był ten może jeszcze jutro, karnety tanie, warunki letnie wiec można się leniwie wozić.

Janskie odradzam, ludzie stamtąd przyjeżdżali na Upę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałyśmy radę i dziś, pierwszy zjazd po lodowej skorupie-zamarzło to co zryliśmy dzień wcześniej, drugi-beton, trzeci-fajny śnieg, a potem miękko i miękko i miękko... Dziury w śniegu do ziemi, kamienie, ale dawało to tyle radochy że ho-ho!

 4te w tym sezonie pożegnanie zimy było baardzo godne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Byłem dziś,
Warunki całkiem dobre, niestety weekendowe tłumy skutecznie mnie odstraszyły od dłużej jazdy. Tłumy były wszędzie, bo niestety taki to czas.
Ale żeby było optymistycznie, to jest na czym pojeździć, fajna trasa ta przy ulicy zaraz,"u Kostela" otwarte było tylko 400 metrów, ale wg obsługi już jutro powinno chodzić do samej góry, czyli chyba 1200 M.
Warto było dla samych widoków, chociaż jazdy mam niedosyt.

No, i bardzo ciasne knajpy niestety:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do bywalców.

 

1. Która trasa jest ciekawsza do jazdy: Pomezky (czyli ta bliżej naszego przejścia granicz) czy Kostel 1000 ?

Jeździłem dotychczas tylko na Pomezky.

 

2. Do Kostela jest tylko dojazd skibusem z Pomezky czy można własnym autem ?

Czy ten skibus rzeczywiście jeździ sprawnie co kwadrans od stoku do stoku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie do stałych bywalców MU ;) Może ktoś zajrzy do jutra rana ;) Czy jest w ogóle szansa na zaparkowanie tam za darmo, czy lepiej nie kombinować i stanąć od razu na płatnym parkingu 1? Bo na street view to te parkingi "jednodniowe" z ich mapki ciężko zlokalizować, albo jest to miejsce na raptem kilka aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na relację z wczorajszego wyjazdu ;) Na miejscu byłem po 9 (droga na Okraj jest praktycznie czarna, gdzieniegdzie w cieniu jest trochę błota pośniegowego), z parkowaniem był luz, obsługa sama kierowała (!) na darmowy parking po prawej stronie drogi. Byłem pierwszym na tym parkingu, po mnie zaraz przyjechały dwa samochody to się cieszyłem, że będzie pusto, no i się przejechałem :D. Na Pomezky spora kolejka, kilka szkółek, niestety ferie w Pradze i Brnie robią swoje, po jednym zjeździe stwierdziłem, że nie ma sensu i jadę na drugą część areału. Bus za chwilę przyjechał i pojechałem do Kostela. Chociaż rano zapowiadała się słoneczna pogoda, to szybko naszły chmury i zrobiła się mgła, przejaśniło się dopiero po 12. U Kostela jazda bez kolejki, koło 11 zrobiła się mała kolejka, ale po 12 już jeździło się na okrągło. Stok w dobrym stanie, twardy i równy, potem się odsypało nieco śniegu, ale było bezpiecznie. Miałem karnet 4h i chciałem go podzielić między obie części, ale jak zjechałem o 12:06 do ski busa to okazało się, że od 12:02 jest przerwa południowa :P (wiedziałem, że gdzieś koło 12 się zaczyna, ale nie pamiętałem dokładnie kiedy) więc jeszcze godzinę spędziłem u Kostela. Wróciłem na Pomezky i tam jeszcze trzy razy zjechałem do końca karnetu - już nie było kolejek, ale za to zdecydowanie więcej odsypanego śniegu. Ogólnie wyjazd i ośrodek pozytywnie oceniam, szkoda tylko, że u Kostela trzeba ten kawałek na górze kijkować ;) Udało mi się 17 razy zjechać u Kostela i 4 na Pomezkach.

Załączone miniatury

  • Clipboard01.jpg
  • DSCN4938.JPG
  • DSCN4939.JPG
  • DSCN4941.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłam na MU wczoraj, w tym pierwszym ośrodku zaraz za granicą. Parkowanie na płatnym parkingu bardzo ok, pierwsza godzina free, kolejne 40 koron za godzinę (ok 6 PLN). Warunki pogodowe znacznie lepsze niż gdziekolwiek, sypał śnieg, ale była gęsta mgła - na górze nie było widać innych jeżdżących. Stok nieprzygotowany - ratraka na pewno nie było od paru dni sądząc po wielkości muld (przyjechaliśmy w sobotę ok 12 i muldy były naprawdę spore). Dla osób początkujących czy jeżdżących na średnim poziomie (niestety my do takich się zaliczamy) nie było to przyjemne. 

Stok, fajny długi, dość łatwy, dla dzieci i początkujących ok. Kolejek nie było, ale na stoku było trochę osób. Cena 300 koron za 10 zjazdów (45 PLN) lub 420 (63 PLN) za 3 godziny dorosły, 300 CZK dziecko.

 

Jedyny minus (poza brakiem ratraka) to chamstwo pani w okienku. Ostatni raz takie podejście do klienta widziałam w mięsnym w 1984... ale pierwszy raz byłam w Czechach na nartach to może powinnam się przyzwyczaić.

 

Na parkingu (tym płatnym) fajna knajpa - jest to pensjonat z kręglami, małym basenem, możliwością kąpieli w kadziach, fajne miejsce http://www.bowlingmalaupa.cz/. Cena obiadu na 4 osoby (zupy + drugie, piwo i Kofola :) 670 CZK (ok 100 PLN)

 

Dużo jeżdżących na biegówkach, dużo spacerowiczów, bardzo piękne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dzisiaj rano.

Jazda od tego wekendu z samej góry Pomezky, U kowala jeszcze nieczynne. Sniegu naturalnego w okolicy ledwo co.

Ludzi malutko, a jak zaczął padać deszcz, to uciekli do knajpy, a później wprost do domów.

Pogoda paskudna, temp na plusie, deszcz i wiatr, który nieźle potrafił człowieka wyhamować. Śnieg miękki. Kamieni zero.

Pierwszy, większy, darmowy parking zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano.

Jazda od tego wekendu z samej góry Pomezky, U kowala jeszcze nieczynne. Sniegu naturalnego w okolicy ledwo co.

Ludzi malutko, a jak zaczął padać deszcz, to uciekli do knajpy, a później wprost do domów.

Pogoda paskudna, temp na plusie, deszcz i wiatr, który nieźle potrafił człowieka wyhamować. Śnieg miękki. Kamieni zero.

Pierwszy, większy, darmowy parking zlikwidowany.

Rety gwaltu!

Luska sie na Pomezku za Babe Jage przebrala a te sa poza moim zainteresowaniem.

Ogladalem sie za Trzemapieknosciamidolnoslaskimi ale oczu nie starczylo.

Po zjechaniu ca.15 razy wrocilem do domu (w samo poludnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano.

 

Pogoda paskudna, temp na plusie, deszcz i wiatr, który nieźle potrafił człowieka wyhamować. Śnieg miękki. Kamieni zero.

Pierwszy, większy, darmowy parking zlikwidowany.

 

Deszcz lał jak z cebra, przemaczał wszystko.

Drugi parking zaraz przy celnikach  zagrodzony.

Może to tylko na okoliczność grząskiego podłoża, może jak ziemia zamarznie to odpuszczą bo na razie miejscami jak by dzikie świnie ryły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...