Skocz do zawartości

Czechy - Herlikovice/Zaly


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Herlikovice/Zaly Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.snowhill.cz/?language=pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy 11,3km tras zróznicowane bierzące informacje o trasach. Przewyższenie max. 400m, długość od 800 do 4000m http://www.snowhill..../sjezdove-trate http://www.holidayin...=2&loc=11&prg=0 Ceny http://www.snowhill....rlikovice/cenik Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik _tomek edytował ten post 10 listopad 2008 - 19:10 poprawki linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Bardzo fajny ośrodek. Głownie dla średnio i dobrze jeżdżących. Nie polecam początkującym, ponieważ potem mogą być problemy ze zjazdem na dół po dniu jeżdżenia ze względu na to, że na dół nie prowadzi ani jedna niebieska trasa. (niebieskie trasa znajdują się wyżej) Wg mapki jest taka niebieska trasa, ale na moje oko jest to czerwona trasa a w dolnej partii nawet czarna (na mapce oznaczona jako nr 4). A zatem jedynie wyjście dla takich osób to zejście pieszo z 700m lub zjazd kanapą na dół - jeżeli jest taka możliwość. Trasy bardzo dobrze przygotowane i szerokie dzięki czemu nie ma tłoku na trasie. Dwie 4 os. kanapy. Byłem wczoraj w sobotę i żadnych kolejek do kanap czy orczyków i talerzyków. Karnet 530 koron czyli 74 zł - b. dobra cena w stosunku co do tego co oferuje ośrodek. (w stosunku co do drogiej polskiej Czarnej Góry za 69 zł). Bardzo tanie jedzonko i coś do picia na stoku. Polecam ten ośrodek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Popieram wypowiedz lukas63... Osrodek ma duza przepustowasc i prawie wogole nie ma kolejek... W warunkach obecnej braku zimy pokryc sztucznym sniegiem (65cm) caly osrodek to nie lada sztuka... A oni to zrobili w grudniu... teraz deszcze im snieg zmyly, ale przypuszczam, ze jak wroca mrozy to dosnieza... Dodam na zakonczenie, ze w tym roku bylem tam kilka razy i nigdzie indziej... Proporcja cena/warunki bardzo korzystna... P.S. Osrodek prawidlowo nazywa sie Herlikovice a Bubakow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie mysle sobie czy tutaj nie pojechac (tu albo do cervenohorskego sedla albo..) moglby ktos napisac cos jeszce o tym osrodku? jakie sa kolejki? widze, ze osrodek dosyc duzy, a w internecie o nim bardzo malo (zarowno recenzji jak i wpisow na forum)

Mało o tym ośrodku piszą, bo 4 km dalej jest szpindlerowy mlyn - dlatego nie ma dużo kolejek - do tego duża przepustowość - teraz mają najwięcej śniegu, bo widać, że dbają o klienta i w okresie grudzień/ styczeń cały czas dośnieżali ( nie skąpili na tym ) i głównie jest tam teraz sztuczny śnieg - co tu jeszcze napisać - na plus oczywiście bardzo szerokie trasy przez co nie ma takiego tłoku na stoku i można poszaleć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w osrodku sa czynne trasy 1 i 2 to te obok tej dluzszej kanapki bo na stronce jest napisane ze sa zamkniete a jak sie da na kamerke to widac ze jezdza tam ludzie. i drugie pytanie czy sa mocno strome te trasy i mam jeszcze jedno pytanie jak wyglada trasa 3 bo z mapki wynika ze na samym koncu jest stromawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w osrodku sa czynne trasy 1 i 2 to te obok tej dluzszej kanapki bo na stronce jest napisane ze sa zamkniete a jak sie da na kamerke to widac ze jezdza tam ludzie.

Kamerka pokazuje trasę nr 4 (niebieską wg mapki) Wg stronki działa jedna trasa przy tej długiej kanapie (patrząc od dołu - na prawo od tej kanapy)

i drugie pytanie czy sa mocno strome te trasy

Moim zdaniem czerwone trasy w tym ośrodku są trudniejsze (bardziej strome) od polskich odpowiedników czerwonych tras

i mam jeszcze jedno pytanie jak wyglada trasa 3 bo z mapki wynika ze na samym koncu jest stromawo

Ta końcówka co oznaczona jest trasą nr 4? Jeżeli tak - to powiem, że właściciele trochę oszukują, bo wg obliczenia kąta nachylenia jest to trasa czerwona a pod koniec nawet czarna - moi rodzice potrafią tylko jeździć na niebieskiej i schodzili na piechotę na dół (przez cały dzień jeździli trasami nr 11, 12)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie jak tam dojechac samochodem, gdzie sa tam parkingi zastanawiam sie jeszcze gdzie nocowac czy gdzies po czeskiej stronie czy w szklarskiej porebie??? koledzy jak ktos juz tam byl to prosze o odpowiedz ile jest kilometrow od granicy do osrodka gdzie najlepiej parkowac itp bo na poczatku nastepnego tygodnia sie tam wybieram i chcial bym wiedziec jak najwiecej o tym osrodku bo warunki w porownaniu do innych osrodkow jak na dzien dzisiejszy se super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie jak tam dojechac samochodem, gdzie sa tam parkingi

Z Wrocławia jechałem przez Lubawkę - potem 16 do Trutnov'a - w Trutnovie w prawo na 14 i cały czas 14 do Vrchlabi - w Vrchlabi objeżdżam miasto i na końcu miasta skręcam w prawo na mini-obwodnicę (będzie znam na Herlikovice) - 3 km jazdy od skrętu i mamy ośrodek A Parking znajdziesz jego umiejscowienie na tej mapce http://www.holidayin...=2&loc=11&prg=0 Zaznaczony na czerwono z literką P

oledzy jak ktos juz tam byl to prosze o odpowiedz ile jest kilometrow od granicy do osrodka gdzie najlepiej parkowac itp

Parkować pod samym ośrodkiem - kiedy byłem to koło 9:30 był w połowie zapełniony Co do odległości od granicy: Od Lubawki - ok. 50 km Od Jakuszyc - ok. 40 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
bylem tam rok temu i nie bylem az ta zadowolony, bardziej polecal bym ci harahov albo cerna hore tylko zalezy jakie mozesz przeznaczyc na wyjazd fundusze czy umiecie juz jezdzic na nartach czy planujecie sie dopiero uczyc, czy posiadacie saochod czy nie, a co do warunkow w lutym to nietety nikt nie jest jasnowidzem i nie powie ci zisiaj jakie beda warunki w lutym tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Chciałem się wybrać na jeden dzień w sobotę do Herlikovic, by trochę poćwiczyć styl (dlatego nie zależy mi na wypasionym ośrodku) i mam pytanie: orientuje się ktoś jakie warunki panują na stokach? I czy dużo ludzi? Pozdr., E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj. Mało ludzi. Do 12.00 jeszcze jako tako trasy, ale potem wielkie muldy i bardzo ociężały śnieg A i za free można sobie jeździć na takim slalomie gigancie :) zawsze to coś :) pod koniec ładnie zryty był tor jazdy :)

Użytkownik lukas63 edytował ten post 25 luty 2010 - 23:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem tam na 1 dniowym wypadzie w ubiegłym tygodniu.Ludzi było sporo(Praga miała ferie) do południa trasy niezłe pózniej trochę gorzej ale za to ludzi jakby ubyło.Ośrodek bez szału tras trudniejszych w zasadzie brak najfajniejsza trasa wzdłuż orczyka od strony Herlikovic.Jak dla mnie to ośrodek do jazdy na 1 dzień jeśli ktoś na dłużej się w te strony wybiera to bez Spindla się nie obędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz trudniejsze w okolicy? - chyba jedynie Fisowska w Spindlu

No niestety to racja.Ogólnie wszędzie to takie bujanie jest w tych górach.Spindl najlepszy z tego wszystkiego ale cennik w szczycie sezonu moim zdaniem akurat tam nie adekwatny do oferowanej rzeczywistości.Cóż musimy to akceptować lub szukać innych rozwiązań.W moim przpadku bez sezonówki na jeden z Austriackich regionów w przyszłym sezonie się raczej nie obędzie.To jest jedno z lekarstw na te narty:)Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
powitać,właśnie wróciłem z tygodniowego (30.01-6.02)wypadziku w ten ośrodek :P Na Zalach czerwoną uskuteczniałem (czarna jeszcze nie teraz:o). Przygotowana b.fajnie, równo i co ważne mało człowieków:D Dodatkowo mniej więcej poniżej połowy traski ustawiony jest meżeny slalom, taki mały "gigancik" na 7 bramek chyba. Ale coś z czytnikiem kart na starcie było nie halo, bo mi nie zmierzyło :mad: Pogoda generalnie ok, nd,pon lampa; później chmury, trochę mgły, kalejdoskop;) W sobotę temp.na + i tak ok.1pm zaczęła sie robić kasza manna :(, ale dało radę jeździć:P w nd z kolei już dramat się zaczynał, bo temp.na dole ok.+9C:eek: W drodze powrotnej ludzie jadący w tamtą stronę błagalnym głosem pytali na radyjku czy jest tam jeszcze śnieg.......:confused: Na Bubakovie z kolei dużo więcej człowieków i dużo szybciej gorsze warunki śniegowe (parapeciarze spychają go na boki :P), ale szło pojeździć;) Z przerwami na svażene vino, hranolki albo inną klobasu na grillu i fajku, najdłuższy czas oczekiwania na kanapę to jakieś 5min, a na orczyk...uwaga... 7min.:eek:ale tylko dlatego, że przed nami wparowała pod wyciąg grupa początkujących parapeciarzy, którzy okupowali kotwicę przez jakieś 6,5 minuty zanim dali se siana i przepuścili wszystkich, bo koreczek się już zrobił do bramek na jakieś 20metrów.:D (swoja drogą przedni widok siadających na kotwicę, która ciągnięta przez ich d.psko powala ich na glebę :D:D

Użytkownik szmek1 edytował ten post 07 luty 2011 - 13:16 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
P1130091.jpg Lubię ten ośrodek, za to że mało ludzi, że ceny noclegów nie są z księżyca, a czasami trafi się nawet kwatera na stoku, a to duże udogodnienie, bo można na przerwę myknąć na kawkę do domku. Trasy całkiem nieźle przygotowane, ale może mieliśmy szczęście, bo właśnie trafiliśmy na opady śniegu. Na czerwonej trochę oblodzeń - najgorsze, że tam gdzie jest stromo. (na tej trasie są takie dwie ścianki po ok 4 piętra wysokości całkiem strome i jeszcze oblodzone) , ale generalnie można tam całkiem szybko śmigać. Niektórzy to nawet powinni trochę zwolnić. Slalomik z pomiarem nadal jest - 20 koron za 1 zjazd lub bezpłatnie bez pomiaru. Krzesełka w Herlikovicach jadą na górę 9 minut - przy gorszej pogodzie można zmarznąć. Ośrodek Bobakov jest połączony trasami z Herlikovicami - niebieska trasa wzdłuż krzesełek całkiem lajtowa i tylko końcówka nie dla początkujących. Całą trasę tj wjazd krzesełkami i zjazd obracałam w 11 minut. (w ten weekend nie było kolejek do krzesełek) Podsumowując - całkiem fajne miejsce na weekendowy wypad narciarski. minusy - wieczorem nie ma gdzie wyjść ratraki nie jeżdżą po wszystkich trasach codziennie, zdarzają się oblodzenia nawet po silnych opadach śniegu. trasy z mapki nie wszystkie istnieją lub są wiecznie zamknięte. ach i największy minus uwaga na gastronomię !!! jedzenie w knajpach tragiczne (nigdy nie było dobre, ale teraz to już skandal):mad: wino grzane na dole w Bubakov to ocet z cukrem- jeszcze takiego paskudztwa nie piłam rosół z jakimiś kulkami niby mięsnymi - zupa to sama chemia, mięso ---hmmm nie mam słów, bo zaraz wyplułam (nie ja jedna, żeby nie było że jestem piesek francuski). natomiast w knajpie na stoku ZMYRZLYCHO (czy jakoś tak) pizza miała by szanse być smaczną, gbyby nie coś ohydnego co miało przypominać ser. brrrrrr Mam zamiar opisać to w mailu do organizatorów tego ośrodka , może coś to pomoże.

Załączone miniatury

  • P1110003.jpg
  • P1130095.jpg

Użytkownik Bogna edytował ten post 15 styczeń 2013 - 23:13 dodanie zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Byłem wczoraj w Herlikovicach po raz pierwszy od hmm... jakoś dziesięciu lat i jeśli ktoś szuka w środku ferii dużego ośrodka bez ludzi to polecam! Chyba wszystkich narciarzy w tej okolicy wysysa Szpindlerowy Młyn, bo w niedzielę ani razu, na żadnym wyciągu, nie staliśmy w kolejce, a przecież dla dobrze jeżdżących to jeden z lepszych ośrodków w Karkonoszach. Trasy były do końca w porządku, nie robiły się muldy, dla początkujących problemem był raczej wychodzący lód na bardziej stromych odcinkach, zwłaszcza na czerwonej 7 prowadzącej do dolnej stacji krzesełka Bubakov i na Herlikovickiej 1 na takim stromym odcinku w środku trasy przed orczykiem. Zdecydowanie słaby był natomiast stan łącznika "3", lód i wychodzące spod niego korzenie na trasie niebieskiej dojazdowej nie powinny się przydarzyć, początkujący walczyli tam o życie. Na plus w stosunku do poprzedniej wizyty jest pojawienie się (już kilka lat temu) gondoli wożącej z parkingu na Bubakov, kiedyś trzeba było podchodzić tam pieszo, teraz jest luksus, chociaż gondola ledwo się porusza ;) Parking darmowy, na obiadek pojechaliśmy do dobrej restauracji w Veteran Clubie (muzeum starych samochodów) we Vrchlabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niedzielne Herlikovice. Prognozy pogody były złe, ale wracając z PŚ nie chcieliśmy odpuścić jazdy. W Herlikovicach byliśmy przed 9, na parkingu raptem kilka samochodów. Ponieważ już zaczynał padać deszcz kupiliśmy karnety na trzy godziny. Na Bubakovie dało się pojeździć wzdłuż krzesła (trasa 11+7), miękko i przyczepnie. Na czwórce przy orczyku dziwnie nierówno, chyba jej nie ratrakowali po sobotniej nocnej, bo prawie nikt tam nie jeździł, a wyglądała jak po kilku godzinach używania. Na Herlikovicach czynna czerwona 1 i 2/3 czarnej 2 (do Kolińskiej Boudy). Na górze lekko lodowo, ale przyjemnie, przy orczyku super warunki. Na dole padał mocno deszcz, na górze mgła i śnieżyca. Ludzi malutko, jazda bez kolejek, tylko ta pogoda. Wyjeździliśmy karnet praktycznie do końca, ale pakowaliśmy się na parkingu już przy oberwaniu chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...