Skocz do zawartości

Czechy - Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

A TYMCZASEM...

 

W Rokytnicach śniegu sporo, a dzisiaj było tak:

- piszą 70-100cm, ale bywa że są i placki z trawą i pokrywą 0cm

- temperatura dzisiaj aż do 13C

- w efekcie już o 9.00 śnieg typu mokry cukier

- pogodna ładna - od 9.00 do 12.00 wielka kolejka do kanapy na Lysou Horę.

 

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:

- mokry cukier i wymiana turnusów przegoniła po 12.00 ludzi ze stoków

- zniknęły kolejki do wyciągów, zatłoczyły się tarasy przy restauracjach

- trasy w Rokytnicach szerokie, cukier się zmierzwił, ale nie zrobiły się jakieś nadzwyczajne muldy

 

W efekcie, jak ktoś ma zdrowie się potarmosić z takim śniegiem, można było się srogo najeździć na pustych trasach

Jesli przyjdzie zapowiadane ochłodzenie, to jeszcze będzie można fajnie poszusować.

 

Jakby kto był ciekawy, to wszystko o czym pisze widać tu:

https://youtu.be/yr5DYYHnzPY

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]- piszą 70-100cm, ale bywa że są i placki z trawą i pokrywą 0cm[..]

[..]typu mokry cukier

No właśnie, tak z innej beczki wydawało mi się, że za moich "młodzieńczych lat", to jakoś te opisy warunków były bardziej precyzyjne (nie mówię o Rokytnicach konkretnie, tak jak pamiętam z Polski).

Były opisy czy śnieg zmrożony (beton) czy świeży puch, czy sztuczny, a nawet więcej (mówi się, że Eskimosi mają ileś tam nazw na śnieg, ale przecież my też mówimy o różnych typach śniegu i mamy na to osobne określenia :> ).

 

A teraz: masz na kamerce, że jest coś białego na stokach, masz napisane jaka głębokość — to się ciesz. Ciesz się, że w czasach ocieplenia klimatu masz w ogóle śnieg, a nie jeszcze wybrzydzasz na jego jakość ;D

 

A widoki z kamer nie mają ci przybliżyć jakie są warunki pogodowo-śniegowe tylko jak duże są tłoki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak z innej beczki wydawało mi się, że za moich "młodzieńczych lat", to jakoś te opisy warunków były bardziej precyzyjne (nie mówię o Rokytnicach konkretnie, tak jak pamiętam z Polski).

Były opisy czy śnieg zmrożony (beton) czy świeży puch, czy sztuczny, a nawet więcej (mówi się, że Eskimosi mają ileś tam nazw na śnieg, ale przecież my też mówimy o różnych typach śniegu i mamy na to osobne określenia :> ).

 

A teraz: masz na kamerce, że jest coś białego na stokach, masz napisane jaka głębokość — to się ciesz. Ciesz się, że w czasach ocieplenia klimatu masz w ogóle śnieg, a nie jeszcze wybrzydzasz na jego jakość ;D

 

A widoki z kamer nie mają ci przybliżyć jakie są warunki pogodowo-śniegowe tylko jak duże są tłoki ;)

 

uwaga - śnieg był MOKRY

możesz umrzeć w pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za czasów przedinternetowych to się dzwoniło do GOPRu żeby uzyskać jakąkolwiek informację czy w ogóle da się jeżdzić i wyciągi chodzą. Teraz to jest ameryka, kamerki, fora, relacje, filmiki. W 5 minut wiesz wszystko co się dzieje w ośrodkach, tylko wybrać gdzie i jechać - RUNG przekonałeś mnie żeby w najbliższych dniach odwiedzić Rokytnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w R: od rana mróz - na górze -2. Na trasach dużo lodu, później trochę się ociepliło i lód stał się mniej uciążliwy, albo sie przyzwyczaiłem :). Śniegu dużo, ale ubywa. W wielu miejscach przetarcia (czarna, dół FIS, dojazdówki). Najlepiej się jeździło na Slalomaku i FIS. Po 13 śnieg mokry, ciężki, ale tylko w dolnej połowie Łysej. Kolejki do kanapy ok 11. do bramek (wejściem dla 4 z marszu), na orczykach pusto, po 12 wszędzie pusto, po 14 jakby więcej luda, ale bez kolejek. Podsumowując: udany wyjazd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A czy ktoś wie jak to jest latem?

Tzn. chciałbym zejść z Łysej Góry po trasie zjazdowej (zimowej).

Ale widzę, że wyciąg na Łysą Górę w lecie nie chodzi a i jak szukałem jakiegoś oficjalnego szlaku na Łysą G. też nie znalazłem.

Można wejść pieszo, choćby po zimowej trasie zjazdowej, na Łysą Górę czy takie wejście jest niemożliwe, ze względu że to Park i chodzenie tylko po szlakach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wyskoczyłem z dziećmi  na weekend do Rokytnic.

Warunki super, sporo śniegi dosypało, więc na nartowanie idealne warunki.

Jeśli ktoś lubi trochę off, tez można.

Na stokach językiem urzędowym jest aktualnie polski :), oprócz obsługi.

Kiepsko przygotowane podjazdy do bramek. Nikt nic nie robi z oblodzonymi dziurami. Większość maluchów ma z tym problem a i dorosłym się zdarza.

Spora kolejka do krzeseł na Łysa Górę, jakieś 20 minut stania w ciągu dnia.

Do ratrakowania też można się by było lepiej przyłożyć. Skibusy jeżdżą raczej w/g własnego uznania.

Nie mniej weekend zaliczam do udanych. Nogi bolą, czyli nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziś -15 i lampa. Super. Czerwona przy prawej z dołu kanapie wyborny, choć ratrakowanie to nie szczyt. Długo się trzymała. Oblężenie kanapy szybko nastąpiło. Więc dwa orczyki. Czarna wylodzona, ale bez przesady, choć ona nijaki. Czerwona przy drugim orczyku zajęta przez zawody sg żaków;-) Kanapa przy p1 (tylko do ósmej!) spoko nawet koło południa.

Załączone miniatury

  • DSC_0667.JPG
  • DSC_0672.JPG
  • DSC_0701.JPG
  • DSC_0681.JPG
  • DSC_0714.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Masz do wybory Harrachov (ta mbędzie czynne krzesło i szeroka czerwona trasa) lub Szpindlerovy Młyn ( tam jest na Hromovce czynna także niebieska).


No i niestety, córka się trochę rozchorowała, więc wyjazd przełożony o 1-2 dni,także na miejscu już też wyciągi będą czynne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Główną wadą Szklarskiej i Puchatka (chyba że chodzi o inne) jest to że bywa tak że w ciuągu 4 godzin zjedzie się 4 razy. 30 czekania w kolejce, 13 minut jazdy w górę kolejką i 2-3m w dół na nartach. Nawet jak w Czechach będzie 2x drożej to w przeliczeniu na 1 przejazd i tak jak za darmo.

O! Jeszcze nigdy tego tak konkretnie nie policzyłem/sprawdziłem.

Nie mam 'swoich danych', więc weźmy twoje, że w Szklarskiej w ciągu 4 godzin zjedzie się 4 razy.

Ja ostatnio w Rokytnicach w ciągu 4 godzin zjechałem 9 razy (tak relaksacyjnie).

Czyli w:

— Rokytnicach jeden zjazd: 10,11 zł,

— Szklarskiej jeden zdjazd: 20,05 zł.

 

No, daje do myślenia :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Orientuje się ktoś jak teraz z restrykcjami covidowymi po czeskiej stronie, jestem w sobotę i niedziele w Szklarskiej, ale jakby okazało się że są kolejki po 20 min to w niedzielę pewnie ucieklibyśmy na Rokietnice. Wjazds na czeską stronę na kilka godzin bez noclegu tylko

1. Co trzeba mieć, żeby wjechać na 1 dzień?

2. Czy ryzykując i jadąc bez dokumentów które Czesi wymagają, kupię karnet? 

3. Co mi grozi w razie kontroli za brak papierów covid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robur82 napisał:

Orientuje się ktoś jak teraz z restrykcjami covidowymi po czeskiej stronie, jestem w sobotę i niedziele w Szklarskiej, ale jakby okazało się że są kolejki po 20 min to w niedzielę pewnie ucieklibyśmy na Rokietnice. Wjazds na czeską stronę na kilka godzin bez noclegu tylko

1. Co trzeba mieć, żeby wjechać na 1 dzień?

2. Czy ryzykując i jadąc bez dokumentów które Czesi wymagają, kupię karnet? 

3. Co mi grozi w razie kontroli za brak papierów covid?

Zapowiada się mały zlot skiforum w weekend w Szklarskiej: Ty, Mitek, Izydar. Ja na wysoki procent będę w Szklarskiej w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robur82 napisał:

Zrozumiałem z tego, że transportem własnym do 24h nic nie muszę mieć, żadnych paszportów covidowych, testów.

A jak jest w praktyce? Sprzedadzą mi skipass?

a w czechach od 9.02 nie posciagali wszystkiego? certyfikatow juz nie chca. Chyba mozna jezdzic do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...