Skocz do zawartości

Czechy - Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Jakie warunki obecnie w Rokytnicy, jest tłoczno na Hornych Domkach?

Dołączam się do pytania z tym że pytam o Lysą Hore. Z kamer widać że warunki ok, ale jak z kolejkami do wyciągu. W piątek wybieram się na 8,00. Pytam o dzień roboczy bo w weekendy to tadycja że jest ciasno. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz odwiedzilem ten areal w sobote i naprawdę pozytywnie bylem zaskoczony, dolna stacja w pełni profesjonalna ruchome schodu, konkretny betonowy budynek cena za karnet przystepna. Warunki sniegowe byly dobre aczkolwiek miejscowe przetarcia sie zdarzały, nie mniej jednak Czesi to nie Polacy i nie czekaja na naturalny opad tylko non stop dorabiaja sztuczny puch. Po wciagnieciu sie głownym wyciągiem na sama gore poczulem sie "prawie" jak w Alpach, widoczki super, chmury sie rozstapily i pokazalo sie sloneczko bylo naprawde spoko. czerwona trasa z samego szczytu po prawej do krzeselka A5 do polowy rewelacyjnna szeroka fajnie przygotowana, jedna z lepszych na jakich jezdzilem poza Alpami, pozniej od wyplaszczenia juz nie bylo tak super ale ogolnie warunki ok. Na plus trzeba zapisac zaplecze na stoku gdzie co rusz jest jakas knajpka parasole itp. jezdzac czesto po Ramzovej brakuje mi tego bardzo. Bardzo mila sprawa byla rownież darmowa czekolada oferowana przy stacji kolejki a5 :). A teraz żeby w tej beczce miodu było trochę dziekciu to musze powiedzieć że główny wyciąg ośrodka 4 osobowa kanapa A5 niestety nie wyrabiała z obsługa chetnych i czas oczekiwania 15-20 minutowy, a czasami i dłuższy byl na porzadku dziennym, nie wiem jakie tam są możliwosci Techniczne ale 6 osobowa kanapa taka jak np. w Koutach na pewno bardzo poprawila by ta sytuację. Na szczęscie w tym areale jest sporo wyciągów talerzykowych i tam tez ludzie jezdza aczkolwiek mnie po nich do teraz boli pachwina :) Ale żeby nie było że narzekam ośrodek ma u mnie wielki + i na pewno kiedyś do niego znowu wrócę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj akurat na Hornych. Niestety o telefonie nie słyszałem. Ludzi w miarę czekanie max 10 min na górnej stacji. U góry mgła okrutna. Lewa czerwona zamknięta - zawody. Na prawej nie dało się za bardzo jeździć. Po 12 godz wyszedł lód i pojawiło się trochę trawy. Dodatkowo cały czas były włączone armatki i pojawiło się kilka wielkich gór śniegu blokujących trasę. Jakby nie mogli z tym do poniedziałku poczekać jak będzie mniej ludzi. Ogólnie trasy zmuldzone. O 14 skończyłem jazdę i wróciłem do Harrachova na wieczorną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejliki do wyciągów po ok 25-30min

Potwierdzam w czwartek 14.02.2013 też kolejki masakra !!! Takich u naszych sąsiadów to nie pamiętam :eek: Z tego co wiem to w Czechach są ferie lokalne (tak jak w Polsce) i do pierwszego lub nawet drugiego tygodnia marca może być taki problem :cool: Pozdrawiam smoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy te warunki takie rewelacyjne . Jeździłem w sobotę 16.02 nie dość, że gęsta mgła to i trasy źle przygotowane. Dużo lodu, muld, miejscami przetarcia i wystająca trawa - szczególnie na czarnej. Bardzo się zawiodłem tym wyjazdem. Niby śniegu dużo - 130 cm, ale po trasach tego nie widać. Warunki podobne jak na Szrenicy. Kolejki do kanapy na Lysą Horę - 10-15 min, oba talerzyki ,,Poma" z marszu, tylko chwilami do 3 min. Mogłem jechać do Młyna, gdzie super warunki jak banku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratraki jeżdżą popołudniu i wieczorem ,natomiast w nocy codziennie jest świeży opad ,dlatego na trasach jest trochę świeżego puchu ,ale ma to swój urok.... jazda bardzo fajna , przecierek i oblodzeń nie ma tak dużo ....Jestem tu od piątku , jeszcze do jutra . Jedynym rzeczywistym minusem są kolejki do wyciągów,dziś już było ciut mniej ludków. Liczę na to że jutro będzie troche luzniej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się lewy bark wybity (takiego bólu jeszcze nigdy nie przeżyłem ) , wielkie gratulacje dla czeskiej służby zdrowia oraz pzu

witam w klubie ;) ja mam dodatkowo zwyrodnienie stawu które powoduje to że mam nawykowe skręcenie (a może skręcanie ;) ) barku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasach normalnie za skipass możesz płacić kartą , natomiast dobre i niedrogie jedzenie znajdziesz w typowo czeskich gospodach . Sprawdziłem większość knajpek i osobiście polecam tą http://www.krkonose-...racyjka_u_vocta. Jedzenie bardzo smaczne i niedrogie . Natomiast w Harachowie Hospoda Drevienka,lecz ta jest czynna od 17-22...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!!!!A gdzie szukać tej gospody????

jak wejdziesz w link , który Ci podałem to pod zdjęciem masz mapkę , zrób zbliżenie ...i masz dojazd jak na dłoni . Poza tym dojazd jest bardzo prosty , ponieważ knajpkę widać z głównej drogi , prowadzi do niej szeroki zjazd... Gospoda o dziwo mało odwiedzana przez naszych rodaków....90% gości to Czesi . Jest jedna niedogodność w tym lokalu , niestety jest on również dla palących , co przy braku wentylacji czuć po wyjściu po zapachu ubrania, lecz" klimat" i smak potraw zawsze brał górę;)

Użytkownik Iven edytował ten post 01 marzec 2013 - 15:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Potokiem to rozumiem nazwa knajpki???Ale gdzie tego szukać????Będę pierwszy raz w Rokytnicy.

Jadąc przez Rokietnicę w stronę Hornych po prawej stronie zobaczysz mały parking i mostek przez który trzeba przejść żeby się dostać do Vocta. Też polecam. Szczególnie Langosza na starter :) Mięso mają super. Jeśli się idzie wieczorem lepiej zarezerwować stolik. Można telefonicznie. Ale uwaga dla niepalących. W godzinach obiadowych (chyba 12-14) można tam palić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Potokiem to rozumiem nazwa knajpki???Ale gdzie tego szukać????Będę pierwszy raz w Rokytnicy.

NA POTOCE przed rozjazdem na Horne Domky po prawej stronie jest market i za marketem w prawo na mostek do knajpki (w środku przesiaduje facet który mi kojarzy się z Gajosem) Dzisiaj byłem u Vocty jedzenie rewelacja , tylko że ponad godzinę czekaliśmy na realizację zamówienia ale warto było , obok Vocty jest knajpa U Mojmira też polecam .

Użytkownik eland edytował ten post 02 marzec 2013 - 21:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sobota, 16.03 : pogoda - bajka, temp. - dół ok. 1, góra ok. -6, w słońcu ok. 10 stopni na dole. Najlepsza jazda w górnych partiach, gdzie śnieg "nie puszczał", niżej już tragedia - muldy po kolana. Najlepiej trzymały czerwona i niebieska z samej góry. W paru miejscach śniegu już nie ma - położenie od południowej strony jednak robi swoje. Wyżej śniegu jeszcze dużo ok. 120 cm. Ludzi masa - podobnie jak na feriach, kolejki na Lysą Horę 15-20 min, talerzyki do 5 min. Ogólnie udany wyjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżą do 7.04. W ostatni weekend ponoć cały dzień za 300 koron! Info z ich fejsbukowego fanpejdża. Ja dzisiaj byłem i serdecznie polecam!!! Ludzi jak na koniec marca dość sporo (na stoku luźno, ale kolejka do 10 min.), ale czemu tu się dziwić - pogoda jest w 100% zimowa! Dzisiaj troszkę popadał śnieg, ale przez cały dzień przebijało się słońce. Temperatury - na dole trochę na plus, na górze trochę na minus. Trasy naprawdę bardzo dobrze przygotowane i trzymały się w niezłym stanie do 15:30 (wtedy skończyliśmy jeździć). Warunki oceniam na bardzo dobre. Rano miejscami trochę ślisko (ale z dobrymi krawędziami żaden problem), później bardzo przyjemny, nieco miękki, wiosenny (aczkolwiek w całkowicie zimowej scenerii), doskonale trzymający i wybaczający błędy śnieg. Moje ulubione warunki narciarskie! Patrząc na to ile jest tam śniegu wydaje się totalnym absurdem, że zamykają już w następny weekend :( Ale do tego czasu sugeruję odwiedzić Rokytnice!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...