Skocz do zawartości

Czechy - Pec pod Śnieżką


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby sie ktos zastanawial - polecam Pec. Wprawdzie na dole sie stoi i do kanapy tez, ale inne orczyki prawie na biezaco lub w ogole dzis bez kolejki. Ludzi oczywiscie duzo, ale snieg jest. Parkingi platne pelne, policja kaze parkowac na chodniku wzdluz drogi - daleko... A skibusy pelne. Ma sens wziecie taksowki i kurs do dolnej stacji kanapy, tam tez jest kasa biletowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że pisze swojego pierwszego posta na tym forum chciałem oficjalnie wszystkich przywitać!

 

W lutym planuje wyjazd z dziewczyną na narty (~8 dni). Będzie to pierwszy wyjazd zimą poza granice naszego kraju, a dokładnie mają to być Czechy. Dużo pozytywnych opini słyszałem na temat PEC'u, ale może warto gdzieś indziej się zakwaterować? Mamy zamiar pojechać własnym samochodem. Chciałbym zaczerpnąć porad na temat takiego wyjazdu. Gdzie warto zamieszkać, może jakieś sprawdzone miejsca noclegowe bądź ciekawe strony z ich ofertami? Na co warto zwrócić uwagę? Jak wygląda sytuacja z parkingami? Czy w przypadku większej odległości kwatera <-> wyciąg istnieje ciekawa oferta komunikacji miejskiej (skibusy)?

 

Za wszystkie odpowiedzi i porady bardzo dziękuje.

 

Gdybym był na Twoim miejscu, szukałbym miejscówki w Janskich Łaźniach, bo jest od parkingu szybka gondola i większy wybór tras w ośrodku ( a także możliwość przemieszczania się do Pecu ..... ratrakiem :D).

Duzo zależy od tego , jak jeździcie, bo np. trasa pod gondolą w Janskich jest świetna, ale niespecjalnie dla początkujących.

 

Sprawdziłbym też terminy ferii szkolnych w Czechach, czy nie wbijecie się właśnie w ten okres .... może być bbaarrddzzoo dużo ludzi.

 

Przejrzyj ośrodki w Jesenikach ( dolni Morava, Ramzova)  aby mieć porównanie.

 

Z Jańskich natomiast masz może z 5-6 km do Cernego Dula ( na tym samym skipasie) i tam także można spoko pojeździć dzień czy dwa.

 

We wszystkich tych miejscowościach jest dużo chat z apartamentami - trzeba poszukać stron tych miejscowości i rzeźbić, telefonować itepe .... 

 

Dasz radę!


Użytkownik jark edytował ten post 04 styczeń 2015 - 08:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może sprecyzuje swoje pytanie. Gdzie dostane narty all mountain lub allround typu k2 charger, volkl speedwall l uvo, w długościach +180. Nie chciałbym bym po prostu tracić czasu na chodzenie i szukanie bo bede w Pecu tylko 1 dzień.

To odpowiem ci tak. Przeginasz. Może jeszcze chcesz wiedzieć, gdzie można dostać świeżą marlenkę czekoladową i który parking jest wolny we środy o 14.12. 

p.s. Jak nie chcesz tracic czasu to wejdź do netu kliknij na wypożyczalnie w pecu, potem puść emaila z zapytaniem i jak trafisz zarezerwuj. Kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tego wcześniej nie zrobił to bym nie pytał, niestety Czesi nie są zbyt skłonni do odpisywania na e-maile.

W pecu wczoraj mimo srodka tygodnia dosc duzo ludzi. Kolejki do wyciagow niewielkie ale lekki tlok na stokach. Duzo grup zorganizowanych, dzieci z instruktorami. Warunki bardzo dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pecu wczoraj mimo srodka tygodnia dosc duzo ludzi. Kolejki do wyciagow niewielkie ale lekki tlok na stokach. Duzo grup zorganizowanych, dzieci z instruktorami. Warunki bardzo dobre!

No i co narty dostałeś takie jakie chciałeś?

pozdro. p.s. W Pecu jestem jutro, Ma być lampa,ale rano nawet -17'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj rano w Jańskich w ogóle nie padał śnieg, ale okazało się, że chmura zatrzymała się północnych stokach Cernej Hory, bo już po pierwszym odcinku "Ski Touru" zaczęła się śnieżyca, która nie odpuszczała prawie przez cały dzień ;) Ogólnie w Pecu zjeździłem wszystkie trasy po kilka razy, wydaje mi się, że ludzi jest mniej niż w Jańskich, ale mogło to wynikać z pogody, tam są kanapy z osłonami i gondolka, tutaj po wjeździe wyglądało się jak bałwan.Warunki śniegowe ogólnie też mi się wydawały lepsze, niestety gęsto padający śnieg utrudniał jazdę, była za słaba widoczność żeby poszaleć na czarnej, a do tego czasem traciło się równowagę, bo jedna noga wpadała w świeży śnieg, który hamował, a znowu na równoległej czerwonej było sporo ludzi. Z ciekawostek na Zahradkach (krześle) tworzyły się kolejki, a na Zahradkach 2 i Smrku (orczyki) jazda praktycznie na okrętkę - magia krzesełka ;) Na Javorze 2 bez kolejek, na 1 z kolejkami, jak to zwykle ;) a generalnie fajnie było też bodajże na ESO, gdzie są dwie możliwości przyjemnego skoku w czasie jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni dzień swojego wypadu do Skiresortu (piątek) zacząłem od Jańskich, ale była dość gęsta mgła i padała mżawka, co przy dużej ilości narciarzy i przymrożonych trasach było mało komfortowe, jednak szczyt Czernej znajdował się ponad chmurami, więc postanowiłem szybko uciec do Pecu i faktycznie tam była bardzo przyjemna pogoda - brak mgły i opadów, niekiedy próbowało się przedrzeć słońce :) Trasy były również bardzo twarde i przymrożone, na dolnej stacji krzesła na Hnedy Vrch było -1. Ludzie jeździli przede wszystkim na krzesełku na Zahradkach gdzie były spore kolejki, dużo ludzi jeździło też na Hnedy, ale można było minąć kolejkę przez wejście dla pojedynczych osób. Na orczykach pustki, jazda na okrągło, tylko do Smrku stało trochę osób, ponieważ śnieg był bardzo szybki można było i na bardziej łagodnych trasach dobrze się bawić, o godzinie 12 zjechałem na Javory, a tam o dziwo jazda w ogóle bez kolejek, nie wiem jak długo się utrzymał taki stan rzeczy bo po 13 skończyłem jazdę. Dzisiaj powinno być podobnie jeśli chodzi o warunki śniegowe bo panuje podobna temperatura, niestety od niedzieli idzie ocieplenie, ale w Pecu jest naprawdę dużo śniegu i powinni sobie spokojnie poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W weekend warunki w Pecu rewelacja, lekko na minusie, generalnie twardy podkład,

w słońcu trochę rozmiękało. Ludzi średnio dużo, trochę jeździ.

Odpowiednią strategią przechodzenia pomiędzy wyciągami dało się uniknąć kolejek dłuższych niż 5 minut.

Bardzo fajna zima w marcu.

 

Hnedy Vrch

DSC_0618.JPG DSC_0625.JPG

 

Zahradky

DSC_0621.JPG DSC_0628.JPG DSC_0634.JPG

 

Javor

DSC_0616.JPG

 

Klondike

DSC_0638.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend warunki w Pecu rewelacja, lekko na minusie, generalnie twardy podkład,

w słońcu trochę rozmiękało. Ludzi średnio dużo, trochę jeździ.

Odpowiednią strategią przechodzenia pomiędzy wyciągami dało się uniknąć kolejek dłuższych niż 5 minut.

Bardzo fajna zima w marcu.

 

 

tośmy się gdzieś pewnie minęli, byłem w sobotę i w niedzielę :) w niedziele kolejek, szczególnie po 13, to praktycznie nigdzie nie było ale za to warunki wtedy już mocno wiosenne, szczególnie w dolnych częściach tras, co akurat mi wcale nie przeszkadzało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, czyli jeździlismy obok siebie. W niedzielę było generalnie mniej ludzi niż w sobotę, co mnie zaskoczyło. Do długiego krzesła nawet z marszu się chwilami wchodziło. Nie bardzo lubiłem wcześniej Pec, ale z dzieckiem go bardzo docenilem. Różnorodność tras, na większości tras jakieś dodatkowe atrakcje. Ośrodek fajnie jest poprawiany przez obecnych właścicieli. Zieleniec czy Czarna mogli by brać przykład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Donos obywatelski z Peca: mnóstwo naturalnego śniegu (dawno nie widziałem takich zasp przy drogach).

Śnieg dobrze utrzymany, nie ma lodu, choć tam, gdzie jest cień i jest wąsko, robi się z czasem twardo, a tam gdzie długo świeci słońce, robi się kopiasto.

Wszystko w  ruchu, ilość ludzi - dzisiaj (niedziela) zaskakująco niska, między 11.00 a 12.00 może 3-4 minuty czekania, a poza tym prawie wjeżdżało się na wyciąg.

Na Hnedym Vrhu zawody, ale odczuwane głównie na parkingu przy stoku Javor (brak miejsc) i na "czarnym" kawałku trasy (zamknięta) - na czerwonej trasie nawet ich nie było widać (na filmie widać, że nie widać :))

 

Generalnie -  w Pecu można fajnie pośmigać ;)

 

https://youtu.be/7iugFzDDc_I

 

Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • WP_20170129_08_29_50_Pro.jpg
  • WP_20170129_13_05_17_Pro.jpg
  • WP_20170129_13_42_55_Pro.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...