Skocz do zawartości

Czechy - Pec pod Śnieżką


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem umówiony na sobote, ale Pec, tam też jest czarna. Będę z dwoma "szybkimi". Pozdrawiam! Stopy sniegu pod nartą!!!!

Ba, jest nawet chyba bardziej stroma, tylko zdecydowanie krótsza i węższa :) To może końcówka przyszłego tygodnia ?? Powinno by jeszcze w miarę :) Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Nie znam się na tych waszych czeskich górach ale trafiłem na info, być może ciekawe :) http://biznes.onet.p...64,1,news-detal "Komisja Europejska uznała w środę, że dofinansowanie w wysokości 10 mln euro na remont kolejki linowej na Śnieżkę nie stanowi pomocy państwa. KE uznała również, że takie wsparcie nie zakłóca konkurencji."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam! Krótka relacja z dzisiejszego (22.12.11) wypadu do Pec-u(a?). Na miejscu niedługo po 8. Pierwsze zaskoczenie niezbyt miłe: parking tuż pod Jaworem kosztuje aż 500 KC o ile nie wykupimy całodziennego karnetu chipowego. W przeciwnym wypadku parking jest darmowy. Zaskoczenie głównie tą ceną z kosmosu, bo o tym, że płatny jest wiedziałem już wcześniej. Inna sprawa, że generalnie nastawiony byłem na pobyt całodzienny, więc dla mnie to nie był największy problem. Drugie zaskoczenie(?): godziny pracy wypożyczalni narciarskich (kolejny raz byłem z debiutantem - jak kiedyś się wreszcie nauczę jeździć to założę chyba szkółkę bo jakiś dydaktyczny duch we mnie drzemie) najwcześniej od 8.30, z tym że pan właściciel spóźnił się jakieś 20 minut. Trochę się czepiam teraz, każdy może zaspać. Dalej już poszło "z górki".. po podejściu pod górkę... na początek próby umiejętności na trasie nr. 4 "Vysoki svah" - niebieskiej. Tu zaczęły się już zaskoczenia pozytywne: rewelacyjna pogoda i przepiękne widoki na Królową Karkonoszy, dobrze przygotowana trasa, zupełny brak kolejek gdziekolwiek bym nie próbował się przejechać. Również trasy określane jako zamknięte spokojnie można ujeżdżać. Sporo widać również amatorów leśnych ścieżek, więc pewnie i tam jest dość grubo. Jedynie trasa pod lanovką była lekko zmuldzona jak się już na niej pojawiłem, ale i to nie były warunki wymagające specjalnej krytyki. Poza tym sam jestem sobie winien, że pojechałem tam dopiero po 11. Po drodze krótkie spotkanie z czeską policją, również zakończone sukcesem. Sezon mogę uznać za rozpoczęty w bardzo miły sposób. Zapomniałbym się przyczepić do jeszcze kilku drobnostek: - oznakowanie tras jest słabe - brakuje map przy wyciągach oraz oznaczeń bespośrednio na trasach (numerów i kolorów), najczęściej wiedzę o tym, gdzie jestem czerpałem z ulotki którą znalazłem przy kasie. Tu mogliby podglądnąć sąsiadów z innych podobnych areałów - Bar w którym się dożywialiśmy nie miał przesadnego wyboru w menu a i ceny też jak na moje oko dość wysokie (chodzi mi o knajpkę/kawiarenkę tuż przy kasach). Innych jadłodajni nie miałem okazji sprawdzać, więc może znowy się niepotrzebnie przy...yhmm... Perę fotek:CIMG0998.jpg

Załączone miniatury

  • CIMG0995.jpg
  • CIMG1002.jpg
  • CIMG1012.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dzisiejszego dnia. Parking pod jaworem o 8.40 już był zajęty. Stanęliśmy przy ulicy na biletomacie, kupiłem bilet na 3h za 60k, tyle miałem drobnych. Mandatu na koniec dnia nie było. Śniegu jest jeszcze sporo, przetarcia nieliczne. Trasa przy krZeśle - muldy i sypki śnieg. Jaworki twardy śnieg i lód. Najlepsze warunki na Zahradky i niebieskiej 4. Ludzi sporo ale bez załamania. W szczycie do orczykow i krzesła stało się 10 min. Dla Niko to było za długo, ale reszta jeździła do upadłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w piątek wybieram się do Peca. Stąd pytanie do osób które będą tam jeździły środa/czwartek, czy trasy są w wmiarę dobrym stanie i czy dojazdówki z wyciągu na wyciąg są przejezdne. Mam też opcję Janske Lazne. Pozdrawiam.

Użytkownik robert10sz edytował ten post 04 styczeń 2012 - 09:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam! bylem dzisiaj w Pecu.Przyjechalem o 9.20 i to byl ostatni moment zeby załapać się na miejsce na parkingu. Podjazd do parkingu bardzo sliski, co chwile trzeba było kogoś popychac zeby nie tarasował trasy i zeby mona było w ogóle tam dojechać. Czynne dwie kasy ,trzeba było odstac ok.20 min. Śniegu dużo albo bardzo dużo tak na oko około 1m . Cały dzień jesze padało raz silniej raz słabiejl. Mysle ze napadalo conajmniej 5cm świżego puchu. Warunki na stokach bardzo b.dobre a z rana wrecz wiśmienite. Temperatura około -7 dało sie wytrzymac . Kolejki w normie a na niektórych wyciągach wrecz nie bylo kolejek. DZień w Pecu uważam za bardzo udany, zresztą to mój ulubiony ośrodek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, powiedzcie ziomki z własnego doświadczenia jak sprawa nocnych jazd wygląda? Czy fruwają oba orczyki, czy tylko jeden? Po której trasie, czy stronie orczyka się jeździ? I jeszcze ile liczą sobie za parking? Chcemy z koleżką polecieć w tygodniu, ale chcemy przeliczyć, czy bardziej opłaca się wbić do Pecu, czy może lepiej będzie do Janskich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w Pecu się opłaca jazda wieczorna choćby z jednego powodu trwa od 17-21,a w większości ośrodków np, Janskie od 18-21. Z tego co się orientuję to na tę chwilę hula trasa Jawor1 czyli patrząc od dołu po lewej stronie orczyka. Co do parkingów to Ci nie pomogę bo zawsze korzystałem z wieczornej na miejscu,a z kwaterki miałem blisko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w Pecu się opłaca jazda wieczorna choćby z jednego powodu trwa od 17-21,a w większości ośrodków np, Janskie od 18-21. Z tego co się orientuję to na tę chwilę hula trasa Jawor1 czyli patrząc od dołu po lewej stronie orczyka. Co do parkingów to Ci nie pomogę bo zawsze korzystałem z wieczornej na miejscu,a z kwaterki miałem blisko:)

Dzięki Nordic :) Masz rację-4 godzinki tam są do wykorzystania :) Tylko z kolei w Janskich krócej, ale jednak dość fajna kanapa, no i trasa ciekawsza. Tak myślę, że zaważyć może jednak ten parking nieszczęsny właśnie, bo w Janskich jest gratisowy, a jeżeli w Pecu będą wołali kasę, to różnica cenowa zniknie. Kurczę-wiem tylko jak parking działa u nich za dnia (kupujemy całodzienny karnet, który później trzeba oddać na parkingu), ale jak jest wieczorami-nie mam zielonego pojęcia, bo wieczorem nigdy tam nie byłem. Ech... Inna opcja jeszcze to gondola w Świeradowie. Ale tam już mamy obcykane i trochę nam się nie uśmiecha po raz kolejny tę samą trasę męczyć... Czy ktoś jeszcze może wspomóc radą potrzebującego? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek będę z niko130 w pecu(od 9 tak na ~4 godzinki), (możliwe że będzie nas trochę więcej) będzie ktoś jeszcze ?

Jesli bede mile widziany to moze podjade, zobacze jaka pogoda bedzie i jak reszta druzyny, wyglada na to ze bede jechal z wujkiem i moze ktos jeszcze pojedzie z nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek będę z niko130 w pecu(od 9 tak na ~4 godzinki), (możliwe że będzie nas trochę więcej) będzie ktoś jeszcze ?

...jakby ktoś z okolic Leszna,Poznania się wybierał chętnie bym dołączył ale na cały dzień (teraz 1dniowy karnet wynosi 490k) także warto.Jakby co dysponuję 2 miejscami w aucie na trasie Leszno-->Głogów-->Lubin-->Legnica itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bede mile widziany to moze podjade, zobacze jaka pogoda bedzie i jak reszta druzyny, wyglada na to ze bede jechal z wujkiem i moze ktos jeszcze pojedzie z nami.

Oczywiście że będziesz mile widziany ! :)

...jakby ktoś z okolic Leszna,Poznania się wybierał chętnie bym dołączył ale na cały dzień (teraz 1dniowy karnet wynosi 490k) także warto.Jakby co dysponuję 2 miejscami w aucie na trasie Leszno-->Głogów-->Lubin-->Legnica itd.

Niestety nie moje strony, ja będę jechał albo od Ząbkowic/ Dzierżoniowa albo z Wrocławia, to zależy jeszcze od jednej osoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...