Skocz do zawartości

Czechy - Pec pod Śnieżką


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bez łańcuchów się obędzie? Pozdrawiam

Na podjazd i zjazd po czeskiej stronie przełęczy wystarczą zimówki, w Pecu droga "czarna";) A przetarcia w miejscach takich jak "garby" w poprzek stoków, na dole na Javorze też trochę, nie są groźne dla nart, widać po prostu, ze niewiele śniegu było, a po dzisiejszych opadach myślę że wszelkie ubytki znikną:) w Pecu jest ok, lepiej niż w Janskich moim zdaniem, ale jednak Spindlerovy nie ma sobie równych w czeskich Karkonoszach jesli chodzi o długość i charakter tras przynajmniej dla mnie;)

Użytkownik zaszybki edytował ten post 20 grudzień 2008 - 23:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podjazd i zjazd po czeskiej stronie przełęczy wystarczą zimówki, w Pecu droga "czarna";) A przetarcia w miejscach takich jak "garby" w poprzek stoków, na dole na Javorze też trochę, nie są groźne dla nart, widać po prostu, ze niewiele śniegu było, a po dzisiejszych opadach myślę że wszelkie ubytki znikną:) w Pecu jest ok, lepiej niż w Janskich moim zdaniem, ale jednak Spindlerovy nie ma sobie równych w czeskich Karkonoszach jesli chodzi o długość i charakter tras przynajmniej dla mnie;)

nie trafiłes na to ze nie chodziły wyciagi tylko hramovka Jak nie było netu to czesto tak bwało warunki super tylko wiatr niweczył cały wyjazd nic nie chodziło Pozdrawiam Jarek i życze super warunków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trafiłes na to ze nie chodziły wyciagi tylko hramovka Jak nie było netu to czesto tak bwało warunki super tylko wiatr niweczył cały wyjazd nic nie chodziło Pozdrawiam Jarek i życze super warunków

Gorzej trafiłem;) w tamtym roku jechałem z Poznania rano do Szpindla, na miejscu padał deszcz, kupilismy karnety, zjechalismy z niedzwiedzia 2 razy, woda ciekła mi po nogach:( sprzedalem karnety, 600 koron w plecy + paliwo i czas...:rolleyes: na pogode nie masz wpływu, wiec czasem takie smutne akcje sie zdarzaja wszedzie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres świąteczno-sylwestrowy jest w Pec-u (jak w w wielu miejscach) horrorem. Bezpłatny parking jest zapchany przez osoby przyjeżdżające do hoteli i pensjonatów. W najlepszym razie pozostaje płatny parking o którym piszesz i 1,5 km drałowania pod górę. Ja sobie ten okres w ogóle odpuszczam. Jutro jadę do Pec-a i następne szusowanie po nowym roku.

Nie wiem jak bedzie teraz, ale wczoraj byłem ok.9.20 na parkingu górnym, przy Javorze i mniej więcej 1/3 miejsc było wolnych, jak będziesz później nie ma szans, jak kiedyś tez trafiłem na zamkniętą drogę do góry, to zostawiłem auto na skrzyżowaniu pod chyba jakimś sklepem? czy restauracją? nie pamietam co to jest, a jak idziesz na piechote, to po lewej stronie ok. 200-300 m od skrzyżowania jest mały talerzyk, za jakies 20 koron możesz sie wciagnac, i przejechac przez las na stok Javora I, nie trzeba dymać 1 km:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
Wczoraj (wtorek 03.03.2009) byłem w Pecu na nocnej jeździe (17.30-21:00). Otwarty - oświetlony był lewy stok na Jaworze i działał jeden orczyk (na zmianę raz lewy, raz prawy). Warunki śniegowe w miarę dobre jak na panujące warunki atmosferyczne. Śnieg bardzo mokry i ciężki. Stok raczej nie był ratrakowany przed nocną jazdą, choć nie jestem tego na 100% pewien (wilgotność śniegu powodowała, że już 15 minut po przejeździe ratraku, który jechał na inny stok nie było śladu po zrobionym przez niego kawałku sztruksu) Tempratura + 1. Padający deszcz i gęsta mgła (widocznośc w goglach zerowa). Ludzi niewiele - kolejek praktycznie nie było, a te które się pojawiały spowodowane były jedynie trzykrotną awarią orczyka i koniecznością jego zmiany (z prawego na lewy). Wyjazd w pełni udany - warto czasami potrenować w takich ciężkich i mokrych warunkach. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mimo, ze od poczatku sezonu w Pecu, w cenniku znajdowala sie informacja, ze glowny sezon trwac bedzie az do 29 marca, i nadal taka informacja sie tam znajduje, to na stronie SkiPec jest juz informacja, ze od 16 marca jezdzic bedziemy po cenach pozasezonowych:). Czyli w przypadku Peca calodzienny karnet bedzie kosztowal 100 koron mniej:). A dla tych co znaja dobrze czeski mam prosbe, czy ktos to przetlumaczy: "Parkovi¹tì pro jednodenní náv¹tìvníky je zdarma vèetnì veèerního ly¾ování" niby to z leksza zrozumiale, ale nie do konca ;p Czy to mam rozumiec tak? ze w cenie karnetu na nocna jazde, parkowanie w tym dniu (czyli jednodniowi narciarze;p) jest za darmo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Zajrzałem pod ten adres, ale póki co jedyne czym można tam pojeździć (i to w obie strony :) ) to wyciąg krzesełkowy :)... ...Chyba, że czegoś się nie doszukałem :confused:

Obyś się mylił :( ale prawdopodobnie zasugerowałem się kamerkami, m.in. na skipec.com i postem 1/2prokrzyśka dot. Janskich (tam otwierają górę na weekend, podobno...). Mój błąd :o Pardon...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 45 cm śniegu dałoby się już zjechać, tylko Pepiki nie wpuszczą. W Szklarskiej niby chodzi pierwsze krzesło i pewnie gość z obsługi by przymknął oko (gdyby mu dać na flaszkę) że ktoś wchodzi z nartami. Ja chyba zaatakuję do Janskich, choćby po to żeby wypić piwo na 1300 na śniegu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Hej. Jeśli chodzi o szkółki to nie mam doświadczenia,ale rok temu jak byliśmy to córka była na takim przedszkolu narciarskim zaraz obok stoku Javor-to chyba była szkólka :www.happyhill.cz. Do restauracji chodziliśmy do Hospody na Peci na narożniku jak na Velká Úpa się jedzie było ok polecam.Pozostałe szkółki masz tu:http://www.skipec.co...kola.php?lang=7. Cennik tu:http://www.skipec.co...p?lang=7&ro=1,a pensjonatów masz tam dużooo...np:http://www.turistapec.cz/. Pozdrawiam p.s I jak pojedziesz koniecznie napisz jak było:)

Użytkownik Nordic78 edytował ten post 21 grudzień 2009 - 23:47 literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.czy w Pecu mozna wykupic karnety punktowe zamiast czasowych i jesli tak to jak to wyglada cenowo?

Co prawda w Pecu ostatni raz byłem kilka lat temu , nie przypominam sobie jednak by funkcjonowały tam karnety punktowe. Nie sądzę również by coś w tej mierze się zmieniło .http://www.czechy.pl...pod_Snezkou.xml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info i mam jeszcze jedno pytanie.bo zauwazylam ze sa karnety np od 12 od 13 i od 14.do ktorej godziny one obowiazuja?czy one nie obejmuja jazdy wieczornej?jesli nie to do ktorej mozna na nich jezdzic?

Do końca jazdy dziennej, czyli do 16.00. Jazdy nocne to osobne karnety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

natomiast parking przy głównym wyciągu jest bezpłatny ( ale trzeba posiadać karnet jednodniowy za który zwracają kaucje przy wyjeździe). W lutym wracamy do Peca. Pozdrawiam

Potwierdzam! Ma to zapobiegać odsprzedawaniu karnetów (system - jezdze od rana do południa , kończę odsprzedaję karnet- wychodzi taniej), podobno dotyczy to tylko polaków. Uwaga seniorzy, powyżej 65 lat mogą jezdzić w Pecu za 100 koron cz. przez cały dzień, korzystać z bezpłatnego parkingu (jak wyżej) Jesli jest ktoś z Jeleniej G. lub okolicy proponuje wspólne wyjazdy. Proszę o wiadomosc na PW. Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Właśnie wróciłem z trzydniowego wypadu w Karkonosze, mieszkaliśmy w Mysłakowicach, codziennie inny ośrodek, w poniedziałek zaczęliśmy od Pecu, jeździliśmy na krześle, czarna trasa oblodzona i wyślizgana, raz zjechałem, potem czerwoną, miejscami dość wyślizgane, ale było ok, mało ludzi, za to na Jaworze tworzyły się kolejki (przynajmniej około 11 i 16).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...