Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz racje trzeba trenować nie poddawać się mysle ze na Hofmankach dasz rade

ale żeby tam dojechać to trzeba najpierw pokonać stromy kawałek wzdłuż gondoli. Zgadzam się że na dole przy dojeździe do Hoffmanki jest bardzo ok.

 

Wszystkie te trasy nie są wyrównane, są momentami bardzo strome i za chwilę płaskie; trochę mnie dziwi ilość uczących się (takich naprawdę początkujących) i dzieci w Jańskich... tym bardziej że po paru godzinach są albo muldy albo lód więc trzeba uważać. Jeśli akceptujesz trochę stresu na tych trudnych kawałkach, to jedź ale musisz uważać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dziś chyba ostatki

wybrałem się z samego rana do Janskich 

temperatura na plusie

po godzinie ciapa

właściwie to od samego początku nie było zmrożone

 

piękna pogoda i widoki

koło 12-tej jazda wyłącznie w lodowych rynnach :)

 

 

Załączone miniatury

  • Panorama11.jpg
  • Panorama21.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś chyba ostatki

wybrałem się z samego rana do Janskich 

temperatura na plusie

po godzinie ciapa

właściwie to od samego początku nie było zmrożone

 

piękna pogoda i widoki

koło 12-tej jazda wyłącznie w lodowych rynnach :)

Nie traćcie nadziei :) Dwa tygodnie w Rokytnicach był upał i plucha od 8.30, a w ostatnią niedzielę chłodek, kilka centymetrów świeżego śniegu na górze i do 16.00 twardo, szybko, bez muld, lekkie odsypy.

Nie wszystek stopniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na nocnej, stok przygotowany idealnie, niestety załamała się pogoda i lał deszcz, przez co ciężko było wytrzymać, ale nawet o 21 było bardzo równo, przez pierwszą godzinę jazda po sztruksie, lekko miękko było, ale trasa się trzymała. Ludzi pewnie ok. 20-30, ale po godzinie więcej było w barze niż na stoku, więc jazda po pustej trasie, polecam (w lepszą pogodę) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko ale akurat w Janskich chyba tez maja ten video-kontroll wiec akurat w tym ośrodku nie polecam kombinować :)

 

To był nieużywany karnet jednodniowy bez wyznaczonego dnia.

Taki "stary" kartonowy z cheapem w środku.

Z napisem o video kontroli.

Wchodziłem na nim pierwszy i jedyny także kombinacji dużych nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzisiejszej nocy ma być dodatkowy opad ok 15 cm śniegu, do tych 20 cm, które już napadało dzisiaj, plus pracujące armatki i dwa dni prognozowanego mrozu przez całą dobę, to wszystko daje podstawy do otwarcia górnej części Andela już w najbliższy weekend. Co prawda ile razy pojechałem na takie otwarcie sezonu, tyle razy narty były zawożone na full servis, bo ślizgi itp. ale mimo wszystko tęsknota się odzywa. Na górze dodatkowo nowa infrastruktura, chyba gastronomiczna. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy we wtorek Janske dalej jeżdżą, a jeśli od której Andel czynny? Ktoś był w weekend, jakie warunki?

Tu masz info z facebooka.

Už zítra to na Černé hoře začíná. Od pátku 17.11. do neděle 19.11. lyžujeme na Andělu (300 m) za speciální jízdné (1 den - 400 Kč dospělý, 300 Kč junior/senior, 200 Kč dítě od 6 let, dítě mladší 6 let má skipas zdarma v doprovodu platícího dospělého). Na první lyžování samozřejmě platí i zakoupený celosezónní skipasy. V pondělí a v úterý je areál mimo provoz. Znovu si k nám můžete přijet zalyžovat od středy 22.11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać się bywalców Jańskich Łaźni, gdzie się wybieramy. A mieszkać będziemy na samej górze w hotelu Cerna bouda. Ktoś już tak wybrał nie zważając, że będziemy odcięci od świata, trudności z bagażami itd. Są plusy i minusy... ale czego jest więcej?

Czy ktoś tam mieszkał w tym nietypowym miejscu i może nam coś poradzić, przed czymś ustrzec?

Z góry (nomen omen) dziękuję.

Baaaardzo dawno temu byłem, wić o hotelu mało - było elegancko i ok, ale bulion z howeżym wejcem (przepraszam za spolszczenie)  chyba najlepszy :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odnowiony, hotel to za dużo powiedziane, dom turystyczny. Fajnie położony, na polanie, na której są dwa wyciągi talerzykowe, dla dzieci i początkujących. Z tym odcięciem od świata, to bez przesady, bo można do 17.30 kursować kolejką Černohorskyexpress, lub zamówić przewóz skuterem śnieżnym, który ma przyczepkę, do której wchodzi kilka plecaków i narty. Plusy, oprócz widoków z prawie 1300 m npm, to codzienne unikanie kolejek do kasy, na dole w Janskich i do wagoników, a zamiast tego od razu jazda na stok i do wyboru trasy w górnej części góry ok. 900 m, po całości 3 km i w dolnej części tzw Hofmanky i Protež. "Sie pan nie martfi, bedzie pan zadowolooony".   :P


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...