Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już w domu po szusowanku. Warunki były idealne, miękko, dużo śniegu i słońce. Dopiero ok 10-11godz zaczelo się robić triche twardo, ale narta bez problemu trzymała. Otwarte dwa stoki do połowy. Przy orczyku i na lewo od orczyku stojac na górze. Wyjazd jak najbardziej udany. jeśli się ktos zastanawia czy jechać to spokojnie mogę polecić :) Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Wysłane z SGS4 za pomocą Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Dolnoślązaczki w liczbie trzech sztuk wyruszają zakosztować białego szaleństwa. W planie jedno miejsce w aucie jest.

Czy ktoś z forum wybiera się jutro na Czechy (Janskie,, Mala Upa) albo Zieleniec/Czarną Górę?

Az trzy?  a moze byc codziennie po jednej?

Na Pomezku i do Janskich chetnie.

Gdzie mam wsiadac? "pod palemka" czy "pod figurka" i o ktorej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj byłam w Janskich. Niestety bardzo, bardzo tłoczno. Kolejka do kasy po schodach aż do parkingu, kolejka na gondolę zaczynała się na zewnątrz na dole (!). kolejki do orczyka, kanap, o gondoli nie mówię. Na stoku tłum, ludzie się pozjeżdżali na Sylwestra. Jeździło się ok, ale ok 12 stoki byly miejscami tak rozjeżdżone, że jeździło się po samym gołym lodzie, niefajnie. 

Za to pogoda piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy w Janskich Lazniach są jakieś knajpy przy stoku, w których można płacić kartą? 

Kartą można płacić w kasie za karnet na 100%. Na stoku raczej nie, chociaż niewykluczone, że na samej górze w głównym sezonie można ale głowy nie dam (chyba terminale mają). Na początku grudnia nie można było. W "okrąglaku" na dole obok zjazdu do gondoli można było płacić kiedyś w złotówkach. Najlepiej mieć korony, jest bankomat na dole, ale kurs wymiany przy wypłacie z bankomatu jest bardzo niekorzystny.

Może nie wszyscy wiedzą, ale w knajpie na górze obok gondoli można przynosić swoje jedzenie, jest nawet mikrofalówka :) moja rodzina ma specjalne wymagania dietetyczne więc jedzenie dostępnych dań odpada. No i jest to oszczędniejsze, restauracje na stoku tanie nie są i wybór dań dość ograniczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj i przyjmują karty w knajpie na górze gondoli, w Ford-bar (ten okrągły bar na zewnątrz przy górnej stacji gondoli) i w knajpie przy dolnej stacji starego krzesła.

Z 200 złotych wymienionych na korony zapłaciłem tylko za parking :D

 

A to jakaś nowość na gorze, bo bylem kilka razy w grudniu i ani razu tak się nie dało.

Tylko cash i to czeski.

 

Jesteś pewien ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiałam hihi :) Te niebieskie, króciutkie na górze (Sport) są dla mnie już za proste - bawiłam się na nich 2 lata temu i się potem nudziłam :) Potem też się trochę rozjeździłam w Zieleńcu na podobnych jak Sport stoczkach.

 

Znajomi ciągną w ten weekend do Jańskich a ja się zastanawiam, czy znajdę coś w miarę optymalnego i czy podołam w razie czego :D

Jedź, najwyżej po prostu jakoś się zsuniesz pługiem na trudnych odcinkach :D Unikaj może tej trasy gdzie jest kanapa czteroosobowa, bo tam jest na początku trochę stromo (a może to moje subiektywne odczucie). Ja lubię jeździć przy orczyku i tą równoległą przez las. Da się zjechać chyba że jest stok oblodzony, wtedy jest niefajnie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, pytanko takie mam: która z tych Jańskich czerwonych tras jest najłatwiejsza? :D

 

Jeśli masz obawy, to lepiej tam nie jedź. Tam nie ma łatwych tras do dołu, wszystkie są konkretnie czerwone.

Po 2-4h robi się jeszcze trudniej.

Pamiętacie że obowiązuje wybór trasy dostosowany do własnych umiejętności ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...