Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dawaj relację co dzień arky, bo za tydzień też się wybieram na kilka dni, a apetyt rośnie przy takich fotkach. Coś jeszcze dziś w nocy powinno dosypać białego, no i prognozy optymistyczne więc to będzie długi tydzień oczekiwania. :)

 

I dosypało - jak na pierwszym zdjęciu, a po 12 znów srogo padało i sypie nadal.

 

Dziś ponownie Janskie i po raz kolejny świetnie. Ludzi sporo, ale trasy przyjęły spokojnie narciarzy, gorzej koleje. Pod kabiną dziś trasa już normalnie  otwarta, ale zostawiają ją widzę na freeraid i nie ratrakują. Ale spoko, po nocnych opadach i tak wszędzie sporo świeżego puchu.

 

Słowem zima w pełni, Pyry zaczęły ferie i to widać na parkingu, mają świetne warunki, oby tak dalej ;)

 

Pozdrawiam :)

Załączone miniatury

  • DSC03699.JPG
  • DSC03706.JPG
  • DSC03707.JPG
  • DSC03720.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też szusowałem w ostatni weekend i naprawdę było spoko mocno dośnieżali i sporo naturalnego opadu było. Może wytłumaczy mi ktoś tylko sytuację z odsprzedażą karnetu bo widziałem że mają banery że robią zdjęcia i odbierają odsprzedane karnety... ktoś sie z tym spotkał ? Na jakiej zasadzie to działa tzn. gdzie ewentualnie weryfikują tożsamość takiej osoby ? I jak to się ma generalnie do prawa w Czechach bo wiem że sobie mogli coś takiego w regulamin wpisać ale jeśli to jest niezgodne z przepisami wyższej rangi to jest niezgodne z prawem. Zresztą podobnie jest u nas jak mamy w przypadku zapisanych przez banki pkt. umowy kredytowej które są niezgodne z konstytucją, w tym przypadku wydfaje mi się podobnie nabywam jakieś prawo majątkowe w tym przypadku karnet który upoważnia do korzystania z wyciągów przez cały dzień, nie jest to karnet imienny więc wg. mnie w mojej ocenie leży czy mam ochotę z niego korzystać przez cały dzień czy po pół dnia podarować go oczywiście nieodpłatnie :) jakiemuś krajanowi znad Wisły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem, że pomysły jak wyżej czy jedzenie swoich kanapek w restauracji to już przeszłośc....... :-(

 

Michał absolutnie nie!

 

Czesi z Polakami i odwrotnie i między sobą handlują na potęgę, Niemcy, Holendrzy też - jak leci ;). Nie oceniam zjawiska generalizując, bo przypadki są bardzo różne (w tym przeliczenie umięjętności, kontuzja, pilny tel. z domu). A i np. w Spindlu spotkałem się z nieuczciwością w kasach z przyjmowaniem zwrotów, gdy kasjerka udawała Greka.. ;) Z kanapkami to na szczęśie przeszłość, raczej..Są i inne zjawiska związane z nie wiem jak to nazwać.. brakiem obycia. Ale obycie też trzeba kiedyś i gdzieś przecież nabyć :) W tym własnymi obserwacjami, to jak z jazdą.

 

Generalnie widać, że ferie.. i feriowych narciarzy sporo z całymi rodzinami. Ja tylko się uśmiecham, też kiedyś obycie nabywałem i  wciąż nabywam, podobnie jak umiejętności ;) A jak już się to obycie ma to można delikatnie dawać przykład.. Chociażby pomagając się wpiąć, zwalić śnieg spod buta, interesując się kimś po upadku, krzyżując kije przed miejscem gleby, czy też zwożąc wypiętą nartę. Od tego przecież jest też to forum i dobrze, że zwracasz uwagę na kwestie (podobnie jak i inni Koledzy), których ludzie są często najzwyczajniej nieświadomi.

 

pozdrawiam! :)

 

Ps. Generalnie jestem pod wrażeniem organizacji Skiresortu, zrobili spory postęp od - powiedzmy - 5 lat wstecz. Organizacja alpejska, góry może nie te, ale trasy świetnie zrobione, reszta też tak jak trzeba. Nasi mają kogo gonić (tak popatrzyłem sobie co w Szklarskiej, Czarnej Górze.. echh). W razie czego mam namiar na świetną kwaterkę z dobrym jedzeniem, w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i np. w Spindlu spotkałem się z nieuczciwością w kasach z przyjmowaniem zwrotów, gdy kasjerka udawała Greka.. ;)

Nie wiem czy zrozumiałem, tzn. że — uczciwie — można oddać karnet i dostać zwrot za niewykorzystany czy też "od dzisiaj zarządzamy, że jest niemodna" taka uczciwość, że płacisz za tyle za ile jeździsz i zwracanie pieniędzy za niewykorzystany karnet — staje się nieuczciwe ?

 

PS

To jeszcze żebym ocenił różnice środowisk, to np. własne kanapki w schronisku górskim też już są lansowane na faux pas ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szusowałem w ostatni weekend i naprawdę było spoko mocno dośnieżali i sporo naturalnego opadu było. Może wytłumaczy mi ktoś tylko sytuację z odsprzedażą karnetu bo widziałem że mają banery że robią zdjęcia i odbierają odsprzedane karnety... ktoś sie z tym spotkał ? Na jakiej zasadzie to działa tzn. gdzie ewentualnie weryfikują tożsamość takiej osoby ? I jak to się ma generalnie do prawa w Czechach bo wiem że sobie mogli coś takiego w regulamin wpisać ale jeśli to jest niezgodne z przepisami wyższej rangi to jest niezgodne z prawem. Zresztą podobnie jest u nas jak mamy w przypadku zapisanych przez banki pkt. umowy kredytowej które są niezgodne z konstytucją, w tym przypadku wydfaje mi się podobnie nabywam jakieś prawo majątkowe w tym przypadku karnet który upoważnia do korzystania z wyciągów przez cały dzień, nie jest to karnet imienny więc wg. mnie w mojej ocenie leży czy mam ochotę z niego korzystać przez cały dzień czy po pół dnia podarować go oczywiście nieodpłatnie :) jakiemuś krajanowi znad Wisły :)

 

Przy kołowrotkach są kamery. A jak to działa dokładnie to chyba przy pierwszym przejściu robi fotę. Z tego co pamiętam jest też w Janskich zabezpieczenie czasowe, zęby na jeden skipass nie mogły odbić się np. 2 osoby (nie dot. punktowych). Generalnie jak coś jest nie tak to zapala się czerwona lampka i przybiega ktoś z obsługi.

Już widzę jak ktoś nieodpłatnie oddaje karnet...

Po drugie jest to zabezpieczenie przed np. kupowaniem karnetów rodzinnych i odsprzedażą taniej. Przy kupnie karnetu rodzinnego podaje się nazwisko i drukują je na nim.

Już widzę jak ktoś dyskutuje z Czechem po czesku, że ich regulamin jest niezgodny z "wyższą rangą".

2 lata temu widziałem jak jakiś Polak się kręcił i skupował karnety. Ale w zeszłym już nie widziałem nikogo. Może uszczelnili system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sama informacja o rzekomym sprawdzaniu tożsamości może odstraszyć potencjalnych chętnych ale pytanie czy to rzeczywiście wcielili w życie czy tylko podpucha bo jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić w jaki sposób ktoś weryfikuje czy osoba która przechodzi przez bramkę o 8 to ta sama co przechodzi o 12 przecież jedna osoba nie ogarnie pewnie grubo ponad 1000 fotek... no chyba ze jakis program maja ze po stroju identyfikuje ale z drugiej strony kurtka, kask i gogole to żaden indywidualny atrybut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmiało zwróce uwagę, że karczma na stoku to nie schronisko.....

Rozumiem.

Tylko najpierw byla restauracja (co nie kojarzylo mi sie z budynkami od jedzenia na stoku), teraz jest juz karczma...

Ja zapytalem od razu o skrajny przypadek, bo chcialem zobaczyc czy jest jakas granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Tylko najpierw byla restauracja (co nie kojarzylo mi sie z budynkami od jedzenia na stoku), teraz jest juz karczma...

Ja zapytalem od razu o skrajny przypadek, bo chcialem zobaczyc czy jest jakas granica.

ubiegłes mnie o sekunde..... własnie chciałem poprawić na restauracje.... :-), własnie by lepiej sie kojarzyło.  Czy jest granica? Myślę, że kazdy turysta zauważy czy jest w gorskim schronisku czy w karczmie-restauracji. Ale to niewiele zmienia. Zresztą o czym ja tu pisze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubiegłes mnie o sekunde..... własnie chciałem poprawić na restauracje.... :-), własnie by lepiej sie kojarzyło.  Czy jest granica? Myślę, że kazdy turysta zauważy czy jest w gorskim schronisku czy w karczmie-restauracji. Ale to niewiele zmienia. Zresztą o czym ja tu pisze....

Co nie wiele zmienia: to czy turysta zauwazy lub nie, czy to czy jest to restauracja lub nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
juice, dnia 21 Lut 2016 - 00:09, napisał:juice, dnia 21 Lut 2016 - 00:09, napisał:

I co Ci wyszło ?  ;)

 

Najpierw Stockli 185, później Salomon 165 LAB czarny cup.

za dużo czasu już minęło i nie pamiętam jak był ubrany ten dobrze jeżdżący narciarz, który jeździł krótkim skrętem po lewej stronie stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jutro jechać ? Był ktoś dzisiaj i może coś napisać? Jak warunki?

Przyjeżdżaj! Jest spoko.

Wczorajsze nocne zjazdy - super. Dzisiaj dodatna temperatura i  trochę za bardzo zmuldziło, ale pośmigać można.

Jutro prognozy zapowiadają słoneczny dzień.

pozdrawiam i do zobaczenia ;-) na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona strona wyszukiwarki noclegów w tym regionie to:

www.czeskiegory.pl

jest teraz już dużo wolnych miejsc, wiec na pewno coś znajdziesz.

My spaliśmy w pensjonacie Linda bardzo blisko wyciągu Proteź, Tanio, ale warunki późnokomunistyczne więc nie do końca polecam. No chyba że ktoś nie wymagający.  

 

Zapraszam na strony mojego blogu, gdzie znajdziesz opis naszego pobytu w Jańskich.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też szukać przez stronkę http://ubytovani.skiresort.cz

Jeżeli się zrobi tam rezerwację to dają -10% na karnety, co przy cenach Skiresortu jest sporą zniżką ;) i szereg zniżek do knajp, kręgielni itp. Ponieważ jest to punkt informacji turystycznej to szybko potwierdzają dostępność i odpowiadają na zapytania, co nie jest normą w Czechach jeśli się pisze drogą mailową bezpośrednio do właścicieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Witam.

Zamierzam wybrać się na Wielkanoc do Janske Lazne. Teraz pytanie czy warto? W tamtym roku byłem w Czarnej Górze także Wielkanoc. Warunki super aż dziwne że było tyle śniegu kolejek zero ludzi mało. I się zastanawiam czy znowu Czarna Góra czy może Czechy? Nadmienię że jadę z Pomorskiego wiec nie chciałbym zmarnować tych paru chwil hihi

Może jakieś polecane miejsce zakwaterowania + śniadanie z obiadokolacją ktoś poleci. Warunki obojętne no aby dało się przeżyć na Czeskim wikcie

Może ktoś pomoże.

 

 

Sobota, 19 marca '16, jazda całodzienna:

 

1. Pogoda/ warunki - temp. ok.0 - +2 stopnie; do 13tej na ok. 1/2 stoku przymglenia; później rozjaśnienie i troszkę suonka; śniegu sporo, do 16tej bez większych odsypów, zero przetarć. Na parkingu o 10.30 wciąż troszkę wolnych miejsc.

2. Obłożenie - ludzi mało, maxymalne oczekiwanie do kabiny - 4 minuty ok. 10,30, poza tym wszystko z marszu.

3. Na trasach do 10tej dość twardo, później w dolnej części nieco miękko - ogólnie warunki doskonałe. Ludzi na trasach niedużo, można było bez obaw jeździć długim skrętem z większymi prędkościami.

4. Od jutra karnet całodzienny za 590 koron.

 

Jakaś zagadkowa zwyżka formy u mnie wystąpiła - wg skiline przejechałem 56,8 km.

Potrafi to ktoś wytłumaczyć ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś, wtorek (środek tygodnia) na parkingu w sumie z 40 aut? Ludzi prawie, że trzeba było szukać na stoku. Wszystko jeżdziło prawie puste.

 

Mimo to, rano warunki rewelacyjne, od 11stej już śnieg przy bramkach = w dolnych partiach mokry i strasznie tępy, trzeba było się trzymać, żeby z butów nie wypaść, tak hamowało, gdy chciało się wziąć mokry odcinek z rozpędu. Bez kijów nie dałoby się dojechać do bramek. Śnieg w tych dolnych partiach też brudny. Ale kamieni zero.

Na tej niby czarnej kartoflisko szybko się zrobiło, na 2 innych krótkich odcinkach także, no ale przecież wiosnę już mamy.

 

Pogoda, cały przekrój, od lampy do gradu, wszystko krótko i do przeżycia.

 

Bardzo mi się Jańskie spodobały, bardzo fajne trasy, wygodne wyciągi, bo ciepłe kanapy i gondola. Trasy długie i urozmaicone, wiele łączników, nie można się znudzić. Nareszcie najeździłam się do oporu. Jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wjeździe na główny parking nalepa z informacja że nocny Protez odwołany. I faktycznie Protez wygląda  na taki jakiś podmokły i choć z rana jeździ się świetnie to po południu już mokry śnieg prześwituje i hamuje na całej długości trasy. Pozostałe trasy bez tej przypadłości.

 

Z ciekawostek jak dla mnie - przy dolnej stacji nowej kanapy nieduży parking i kasa.

 

I jeszcze ciekawostka. W  knajpce pod górną stacją gondoli napis że czynne do 16 i faktycznie, o 16 wynocha a wejść można chyba max do ok 15:15. późniejsi goście nie zostali wpuszczeni, Po 15 nie można tez liczyć na ciepłe danie, wszelkie podgrzewacze jak i cały lokal szorują się i co najwyżej picie + ciastko z lodówki.

Pracownicy o 15:55 już zamykali od zewnątrz. 

 

Polecam zawieszanie plecaczka z termosem i kanapkami etc. w górnej stacji gondoli na haczyku. Chowałyśmy tam także zbędne ocieplacze by później je założyć kiedy zrobiło się zimno.

 

 

Jeszcze taka drobna uwaga. Oceniłyśmy obie, Luśka i ja, że oznaczenie odcinka pod kabiną jako czarna trasa to żart jakiś. To szeroka i wygodna trasa, nie ma się co dawać zastraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeberkaa do 15.15, nie 14. literówka.

 

Swoich wrażeń nie opisałaś, czyżby Ci się nie podobało? Noooo, bo się obrażę.

 

Poprawiłam, dzięki.

Jak się obrazisz to do następnego sezonu ci przejdzie. W końcu spałyśmy ze sobą a to zobowiązuje, czyż nie?

 

Wrażenia cudne, Luśka dodawał mi otuchy bym zaczołgała się ostatnim zjazdem na parking. Wyprzedziły nas nawet sanki pracowników baru. W końcu to ja miałam kluczyki i papiery od auta więc musiała mnie pilnować. 6 godzin zabawy na śniegu przy zerowej kondycji  to było szaleństwo. Ale warto było zaszaleć.

Ała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...