Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wybieram się tam na weekend 30-1 luty bierzemy narty ale nastawiamy się na sanki


Mimo wszystko radzę na sanki ubrać sie w porządne spodnie i jakieś nieprzemakalne buty bo jest dość dużo hamowania nogami ☺na trasie.Warto też mieć gogle narciarskie.Sanki możesz wypożyczyć w restauracji Chacie Viktorka na lewo od gądoli(patrząc od dołu).

Pozdrawiam i miłej zabawy☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem we wtorek w Janskich i jak dla mnie wyjazd średnio udany. Może ludzi nie było zbyt dużo, ale sama jazda po mokrym, ciężkim śniegu już nie sprawiała mi takiej przyjemności. Przyjechaliśmy tam ok 11:00 i jedyny większy plus to to, że udało się "promocyjnie" odkupić karnet całodniowy już na parkingu. Ogólnie nie było jakoś tragicznie,ale dzień później pojechaliśmy na Pec pod Sniezkou i tam warunki było o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.holidayin...mera/chora/2116

 

1260m nm i mamy +5 stopni, najbliższe 3 dni też pokazują na plusie (łącznie z nocą)

po ostatnim pobycie w Szklarskiej ostrożniej przyglądam się warunkom ;)

szkoda zostawić kasę u południowych sąsiadów....

aha i przy okazji zapytam- na tych czerwonych pojeździ 6 latek ? umiejętności początkujące (tzn. skręca, hamuje i zapał ma :) )

 

no fakt, tam słońce na stoku operuje od samego rana, ale myślę że spokojnie to wytrzyma do świąt ;)

 

te czerwone nie są jakieś wybitnie trudne, powinien sobie poradzić, utrudnieniem może być jedynie to, że trasy tam do szerokich nie należą i trzeba uważać na innych narciarzy a i nie można zapomnieć o wiosennym, mokrym śniegu, nie każdy z nim sobie radzi a szczególnie małe dzieci, z tym że do południa stok powinien wyglądać całkiem spoko :)

 

od dobrych kilku lat nie szkoda mi wydawać kasy u południowych sąsiadów i polecam pozbyć się tego uczucia, jeśli chcesz pojeździć w dobrych ośrodkach, u nas zaczyna się to wszystko już polepszać ale to jeszcze nie to, co już mają Czesi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.holidayin...mera/chora/2116

 

1260m nm i mamy +5 stopni, najbliższe 3 dni też pokazują na plusie (łącznie z nocą)

po ostatnim pobycie w Szklarskiej ostrożniej przyglądam się warunkom ;)

szkoda zostawić kasę u południowych sąsiadów....

aha i przy okazji zapytam- na tych czerwonych pojeździ 6 latek ? umiejętności początkujące (tzn. skręca, hamuje i zapał ma :) )

Tomek daj spokój co się będziesz taki kawał świata do Czech tłukł i na co? Mieszkam tuż przy granicy więc jeżdżę tam dwa, trzy razy w tygodniu.Śniegu od 40-100 cm Duże ośrodki mają hulać co najmniej do 07.04. i w tym tygodniu od jutra ochłodzenie do -2 st.C w nocy i nad ranem, a w dzień tylko 6 st,C przy bezchmurnym niebie, więc ok 9-10 zrobi się firn, a wiesz jak źle się po tym jeżdzi tym bardziej że niektóre stoki np. w Pecu Czesi ratrakują 3 razy/dziennie, bo jest wieczorna jazda. Reasumując kompletnie się nie opłaca jechać na deski do Czech, W Szklarskiej, czy Szczyrku jest o wiele fajniej i są atrakcje jak np. w Zieleńcu gdzie na Nartoramie można jakiś cenny kamień znaleźć, albo gębą po żużlu poszorować, a jeszcze na parkingu stracić oba lusterka.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w Zieleńcu gdzie na Nartoramie można jakiś cenny kamień znaleźć, albo gębą po żużlu poszorować, a jeszcze na parkingu stracić oba lusterka.pozdrawiam

 

Admin !!!

Zgłaszam post do wycięcia, toż to żywa reklama Zieleńca jest  :P i to w konkurencyjnym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Janskich pokrótce wyglądało tak: sporo słońca, trochę mgły, śniegu na trasach nie brakuje, rano twardo, równiutko, do 11 bardzo fajna jazda, czym później tym bardziej miękko i coraz gorsze warunki, po 12 to już sporo muld i miękko. Ludzi niewiele, kolejek do kolejek brak.

 

Jako, że jazda coraz mniej przyjemna druga część dnia w Pecu...

Załączone miniatury

  • 20150322_100718.jpg
  • 20150322_100806.jpg
  • 20150322_114659.jpg
  • 20150322_111555.jpg
  • 20150322_111548.jpg
  • 20150322_115505.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jadę za tydzień. Mam nadzieję, że do tego czasu Pod kabinou ruszy :)

Na razie to wygląda tak http://www.skiresort...anovky-a-vleky/na 

 

Cześć,

 

uspokajam :), dzisiaj spokojnie z Myszką zjeżdżaliśmy pod kabiną, w zasadzie śniegu jest dość, tyle że była niewyratrakowana i furkotały armaty. Niemniej spokojnie można zjechać, choć Mycha trochę panikowała (bo formalnie zamknięta, ale to najszybszy dojazd z góry na Hofmanki). Pierwszy raz jechałem tą nową trasą i jestem pełen uznania, świetnie wyprofilowana, szeroka, zmienne nachylenie, świetna trasa. Generalnie warun znakomity, prawie cały czas do teraz jest opad, więc jutro będzie jeszcze przyjemniej. Tym razem chyba czas odwiedzić Pec, choć po dzisiejszym dniu nabieram wątpliwości, bo Cerna Hora przesympatycznie nas dziś uraczyła.. :)

 

pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC03651.JPG
  • DSC03663.JPG
  • DSC03675.JPG
  • DSC03677.JPG
  • DSC03689.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

uspokajam :), dzisiaj spokojnie z Myszką zjeżdżaliśmy pod kabiną, w zasadzie śniegu jest dość, tyle że była niewyratrakowana i furkotały armaty. Niemniej spokojnie można zjechać, choć Mycha trochę panikowała (bo formalnie zamknięta, ale to najszybszy dojazd z góry na Hofmanki). Pierwszy raz jechałem tą nową trasą i jestem pełen uznania, świetnie wyprofilowana, szeroka, zmienne nachylenie, świetna trasa. Generalnie warun znakomity, prawie cały czas do teraz jest opad, więc jutro będzie jeszcze przyjemniej. Tym razem chyba czas odwiedzić Pec, choć po dzisiejszym dniu nabieram wątpliwości, bo Cerna Hora przesympatycznie nas dziś uraczyła.. :)

 

pozdrawiam

Jak patrzę na te zdjęcia to nie wierzę, że są z tego roku :)

Oby za tydzień było tak samo albo lepiej :) (jak na zdjeciu w Avatarze :P )

Pozdro dla Ciebie i Mychy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

uspokajam :), dzisiaj spokojnie z Myszką zjeżdżaliśmy pod kabiną, w zasadzie śniegu jest dość, tyle że była niewyratrakowana i furkotały armaty. Niemniej spokojnie można zjechać, choć Mycha trochę panikowała (bo formalnie zamknięta, ale to najszybszy dojazd z góry na Hofmanki). Pierwszy raz jechałem tą nową trasą i jestem pełen uznania, świetnie wyprofilowana, szeroka, zmienne nachylenie, świetna trasa. Generalnie warun znakomity, prawie cały czas do teraz jest opad, więc jutro będzie jeszcze przyjemniej. Tym razem chyba czas odwiedzić Pec, choć po dzisiejszym dniu nabieram wątpliwości, bo Cerna Hora przesympatycznie nas dziś uraczyła.. :)

 

pozdrawiam

A tak się zastanawiałem, kto tam jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...