Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powitać czy ktoś ze stałych lazienkowych :D bywalców odpowie mi na nurtujace mnie pytanko? czy Łazienki z Pecem połączyły się oprócz karnetów także trasami? tzn.czy mozliwe jest przedostanie się z jednego do drugiego on foot czy ino skibusem? będę dźwięczny za odp. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z łazienek:D do Pieca;) możesz się dostać na nartach co prawda nie próbowałem jeszcze ale mam zamiar:p w drugą stronę ino skibusem;) Wysiadasz z gondoli idziesz w kierunku wieży widokowej dalej prosto i będziesz miał drogowskazy na Pec:)... Dołączona grafika Dołączona grafika w tym roku zjeżdżaliśmy tam rowerami i było naprawdę super.Fajne widoki na Śnieżkę między innymi w niektórych miejscach trzeba będzie podejść ale myślę,że warto byłoby spróbować...

Użytkownik Nordic78 edytował ten post 02 listopad 2012 - 22:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z łazienek:D do Pieca;) możesz się dostać na nartach co prawda nie próbowałem jeszcze ale mam zamiar:p w drugą stronę ino skibusem;) Wysiadasz z gondoli idziesz w kierunku wieży widokowej dalej prosto i będziesz miał drogowskazy na Pec:)...

Ja też nie próbowałem ale obserwowałem okolice tej trasy i kiedyś się nad tym zastanawiałem. Jest to szlak uczęszczany przez biegaczy, więc można iść ich kierunkiem. Przy dobrej widoczności myślę że to żaden problem. Tylko w przypadku bardzo słabej widoczności bym odradzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy był ktoś dzisiaj w Janskich ? Jakie warunki i czy tam deszcz padał? Na jutro planuję się wybrać, rozważam Janskie i Zieleniec i sam nie mam pojęcia czy w ogóle gdzieś jechać, bo w deszczu to nie za bardzo jeździć. Pozdrawiam, Dominik

A tu masz prognozę dla Jańskich: http://www.yr.no/ste...é/Janské_Lázně/ POdobnie, z lekką przewagą Zieleńca (lekki minus i bliżej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jak dostać się z Karpacza do tego ośrodka busem, są jakieś autobusy na stronę czeską?

To może być problem z Karpacza,z tego co się orientuję. Podziękowania dla Agaty-przygarnęła mnie dzisiaj na wyjazd. Troszkę ją pomęczyłem w zamian. Warunki dzisiaj ok. Ludzi odstraszyła pogoda . Początkowo mżawka ,póżniej śnieg z deszczem,ale warunki na stoku bardzo dobre -zero muld ,przetarć,trochę tylko lużnego imokrego śniegu na powierzchni. Ale za to kolejka na Protezie do kanapy zerowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niedzielę i było co najmniej znośnie (w godzinach szczytu). Z tym, że była paskudna pogoda i myślę, że jak wyjdzie słońce to może już być trochę tłum, ale do 'feryjnych' standardów jeszcze daleeeeko. I święta też raczej działają na korzyść pustych stoków :) UWAGA!!! Pamiętajcie, żeby zrobić zdjęcie/spisać numer nadrukowany na karnecie. Od tego sezonu w Jańskich nowinka techniczna, czyli dostęp do statystyk z naszego jeżdżenia :) www.skiline.cc W niedzielę wykręciłem drugi w tym sezonie wynik pokonanego przewyższenia w ciągu jednego dnia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj nareszcie zainaugorowałem sezon wypadem do Czarnej Górki. Wyjazd niezwykle udany: -mało ludzi, -mało ludzi, -mało ludzi, -piękne słoneczko na górze, -trasy w dobrym stanie, Nie byłbym sobą, jakbym się nie czepiał: -słoneczko tylko na górze... niżej chmury zawisły gęste, i momentami nie było rewelacji z widocznością (ewidentna wina Czechów, albo Ruskich), -nogi bolały mnie już o 14 (ewidentna wina Czechów - wypożyczyłem od nich narty) -mam chrypkę po małym Gambrinusie (to zamach pewnie był!) -naśnieżali trasę pod gondolą i armatki wiecznie kierowały się na mnie (spisek?) Aaaaa... kompletnie nie znam się na nartach, a koniecznie chcę sobie kupić nowe... może ktoś polecić takie, żeby były lekkie, krótkie (150-160) i same skręcały szybciutko? Focie mam jak zawsze: IMAG0107.jpg

Załączone miniatury

  • IMAG0106.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretny i radosny wpis.Oby więcej takich na skiforum.Fotki robiłeś lustrzanką,jestem ciekaw jaką ? bo naprawdę dobre.. A o aparacik pytam serio bo widząc Twoje poczucie humoru to dowiem że takim pudełkiem z guzikiem co robi fotki heheh Z Oleśnicy to masz zajefajnie blisko do Cernej Hory.Ciut zazdroszczę :-) Uwielllbieam Janskie i w/w/górkę i tylko z powodu próśb znajomych zdradziłem w ten weekend Cerną Horę na rzecz Spindla..W Spindlu trasy ładnie utrzymane i też mało ludzi ale takiego słoneczka nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w składzie Bruner, Arki, Myszka oraz moja skromna osoba lampy nie było :( rano twardo, w południe nadał twardo + placki betonu, ogólnie można było całkiem nieźle pozapinać ludzi rano mało potem znośnie kolejek brak.

pozapinać :D B4ME w formie :D właśnie miałem Ci pisać jak tam twoja "lampa" bo moje prognozy mówiły co innego i się sprawdziły :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC09528.jpg

Byłem dziś w składzie Bruner, Arki, Myszka oraz moja skromna osoba lampy nie było :( rano twardo, w południe nadał twardo + placki betonu, ogólnie można było całkiem nieźle pozapinać ludzi rano mało potem znośnie kolejek brak.

Prawda, trzeba działać , a nie narzekać ;) Dzięki chłopaki :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jestem totalnym laikiem w sprawach narciarskich.Wybieram sie 10 lutego na te stoki-będą to moje początki .Razem z żonką i dzieciakami chcemy spróbować swoich sił (córka już troche jezdziła )pod okiem instruktora ,który z nami się wybiera-jest to wyjazd zorganizowany przez towarzystwo "Zwiedzak" z Głogowa. Chciałbym sie dowiedzieć ile koron musiałbym wziąść ze sobą na jednodniowy wypad.Z tego co mówił ten instruktor będziemy szkolić się na stoku Sport Furmanek lub Idylla,wspominał,że najlepiej będzie żebyśmy sobie wykupili karnety punktowe- ceny są na stronie.Mam pytanie- czy kupując np. karnet 100pkt. mogę z niego korzystać razem z żoną i dzieciakami na tych wyciągach,czy każdy musi mieć swój?Biorąc pod uwagę,że dopiero zaczynamy (oprócz córki)naszą przygodę z nartami ,który karnet kupić(ile pkt)?.Myślimy też o jednym wjezdzie gondolą na górę i skorzystanie z jazdy na sankach-czy po drodze jadąc sankami jest jakiś dobry bar z jedzonkiem ?,czy lepiej zjeść coś(co polecacie) na dole? Jeszcze pytanie odnośnie sprzętu,otóż bedziemy musieli wypożyczyć komplet narciarski dla syna i parę butów dla żonki, oraz sanki-jakie są ceny? Wiem ,że dużo tych pytań,ale chcę z góry Wam podziękować za odpowiedzi. Pozdrawiam -Maciek.

Odpowiem Ci to co wiem. Knajpa jest na górze i przy Protezie (parki, zapiekanki itd), na dole też są, chyba najlepsze. Wypożyczenie nart to ok 150 koron. Aha parking płatny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci to co wiem. Knajpa jest na górze i przy Protezie (parki, zapiekanki itd), na dole też są, chyba najlepsze. Wypożyczenie nart to ok 150 koron. Aha parking płatny.

... do słów kolegi dodałbym jeszcze jeśli chodzie o zjedzenie czegoś na stoku wiele razy już tu na forum wspominaną Chata Viktorka na lewo od kas przy dolnej stacji gondoli.Tam też wypożyczysz tanio sanki za 1/2 dnia 90kcz .Drugą opcją jeśli chodzi o jedzenie to pod koniec trasy saneczkowej masz w miarę tani skibar Uax.Co do karnetów punktowych nie pamiętam dokładnie jak to było,ale najlepiej jakbyście z żoną kupili sobie punktowe, każdy osobno bo chyba na jednym musielibyście czekać na siebie.To samo z dziećmi.

Użytkownik Nordic78 edytował ten post 03 luty 2013 - 18:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...