Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny nocleg z Jańskich, który znam jest już zajęty na ten weekend, więc niestety nic nie mogę polecić. Natomiast co do komunikacji, sporo ludzi obsługujących turystów w Czechach mówi po polsku (albo chociaż w czeskim dialekcie przeznaczonym dla Polaków - bardziej dla nas zrozumiały), a nawet jeśli nie, to nigdy nie ma problemów z dogadaniem się po polsko-czesko-migowemu, a ile zabawy przy tym ;) Tu można poszukać noclegu - http://www.janskelazne.cz/en
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie :) Chcemy z mężem wybrać się w sobotę popołudniu do Jańskich i zastanawiamy się nad noclegiem z soboty na niedzielę. Czy ktoś może polecić coś fajnego? Najlepiej coś jak najbliżej gondoli :) Jak kształtują się tam ceny i czy ktoś wie w jaki sposób najłatwiej załatwić nocleg? Czy dogadamy się po Polsku? :) Dzięki z góry za wskazówki

Ehhh, Wy to z tym mężem macie......... :) Już mu mówiłem, jedźcie do Szpindla. Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie Jańskich. Czy można tam się wymieniać całodniowym (kilkudniowym) karnetem w przypadku gdy rodzice na zmianę pilnują małe dziecko. Wg regulaminu wiem, że nie można, ale chodzi o praktykę, czy brmki przepuszczają czy jakieś inne kontrole są? Pytam, bo wiem że w Białce dosyć skutecznie uniemożliwili takie praktyki, a jak jest w Jańskich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem żeby ktokolwiek stał przy bramkach i sprawdzał cokolwiek np. zdjęcie (o ile mają takie na kilkudniowych). Przecież normalnie nosisz karnet w kieszeni kurtki. Jak to robią w Białce?

Nie wiem jak robią, ale podobno po zamianie karnetów bramki automatycznie nie przepuszczają (bez "jawnej" ingerencji obsługi), i kombinowanie z zamienianiem się kurtkami, kaskami, itp. nie pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałeś już z tej strony karnety? Przed zalogowaniem wyskakuje informacja o jakieś prenumeracie czasopisma i nie wiem co jest grane?

Zamawiałem znajomym i nie było problemu. Zakładasz konto podając maila i hasło, logujesz się, i kupujesz. Tylko nie wiem czy czy wysyłają na polski adres, najlepiej napisz maila żeby się upewnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie Jańskich. Czy można tam się wymieniać całodniowym (kilkudniowym) karnetem w przypadku gdy rodzice na zmianę pilnują małe dziecko. Wg regulaminu wiem, że nie można, ale chodzi o praktykę, czy brmki przepuszczają czy jakieś inne kontrole są? Pytam, bo wiem że w Białce dosyć skutecznie uniemożliwili takie praktyki, a jak jest w Jańskich?

A mi się wydaje, że nie ma problemu. Rok temu odkupowałem karnet od innego narciarza i skorzystałem z niego bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, korzystaliśmy wielokrotnie na nartach :) jako extremalną rozrywkę :) Nie polecam :) Na nartach trzeba się wykazać sporymi umiejętnościami, żeby zjechać w jednym kawałku :) Przede wszystkim trzeba opanować zatrzymywanie się bokiem (pługiem nie da rady) na trasie szerokiej na 3m, zatrzymywać się trzeba, żeby odpocząć, bo nogi nie wytrzymują tej pralki :) Początek jest lajtowy, ale ten odcinek kiedy przejedziecie przez czerwoną jest taki wesoły. Z tego co pamiętam sanki wypożyczają 150 koron. Tam gdzie przecina trasę narciarską musisz zejść i przejść trasę piechotką - tak, żeby Cię nie rozjechali. Raczej niekłopotliwe, w jednym miejscu trzeba podejść trochę pod górę. Tor to po prostu wyratrakowana droga, ale zaręczam Ci, że rozrywka dobra. Swoich sanek (takich marketowych) nie zabieraj bo mogą nie wytrzymać, na miejscu mają takie z rur aluminiowych. Ilu to małych przerażonych dzieci wołało Tatinku, Tatinku...a Tatinek miał szaleństwo w oczach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy opowieść o tych butach to poważnie? mam kupione dobre firmówki, ale chcę się pozbyć, ciekawe czy przyjmą na zasadach reklamacji :D

Jak najbardziej, na piętach były pięknie zaokrąglone :) Z drugiej strony wśród grupy znajomych tylko jedna osoba oprócz mnie to miała (i w mniejszym stopniu), więc albo mieli lepsze buty, albo ja mocniej dawałem po heblach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, dowiedział się ktoś czy wysyłają karnety do PL? Po pierwszym w tym sezonie wyjeździe na narty do Janskich stwierdzam wykonanie trzech nowych, świetnych udoskonaleń: automaty do zwrotu karnetów, automaty parkingowe i osobna kolejka do gondolki dla osób jeżdżących w pojedynkę. To ostatnie wydaje się być wręcz genialne :)

a najlepsza jest tabliczka nad tą "pojedyncza kolejką po polsku":) bo wcale nie jest napisane, że "dla pojedynczych osób" tylko "dla samotnych osób"! :) ubawiło mnie to setnie, bo mnóstwo samotnych mamy na świecie patrząc na ludzi w tej kolejce! :) p.s. bylem od środy do soboty, środa super, czwartek od polowy dnia lekki deszczyk a po nocnej jeździe sie wyglądało jak po wyjściu spod prysznica, piątek super, sobota jak zawsze pomyłka jak chodzi o ilość osób, niekoniecznie samotnych, w kolejce do gondolki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
więcej info tutaj, dostałem też na maila info,że rezerwując pobyt poprzez ich Centrum Informacji można otrzymać rabat w wysokości 10% dla dwu-i więcej-dniowy karnet narciarski w Èerná hora - Janské Láznì, Svoboda nad Upou i Cerny Dul. p.s nastąpiło też połączenie ośrodków SkiResort ÈERNÁ HORA-SkiResort PEC POD SNÌ®KOU a co za tym idzie podwyżka cen karnetów 1 dniowych z 590k.cz na 620:-(

Użytkownik Nordic78 edytował ten post 10 październik 2012 - 21:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...