Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

O tak, sanki to jest po prostu kosmos :D Weźcie na nie koniecznie gogle i jak posiadacie to maseczka na twarz też się przyda :D Jazda w chmurze śniegu wytworzonej przez kumpla jadącego kilkanaście metrów przede mną i walka o utrzymanie się na wąskiej trasie dostarczyła naprawdę niezapomnianych wrażeń :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja byłem wczoraj. Zgodnie z przewidywaniami "kvalitne łyżowani" :-) Stoki przygotowane jak zawsze, ludzi mało jak nigdy ;-) Przez cały dzień wszystkie 3 trasy z góry na dół były naprawdę TWARDE, pomimo że na górze temperatura oscylowała dookoła 0 stopni. Pewnie dlatego, że nie było słońca. Jednak w jeżdżeniu zupełnie to nie przeszkadzało. Ważne, że ludzi było bardzo mało - ani kolejek do "kabinki", ani tłoku na stoku. Jeździłem od samego rana do samego końca, z króciutką przerwą. Zrobiłem mega rekord - zjechałem 33 razy!!! Do 100 km netto zabrakło mi 1 zjazdu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem od samego rana do samego końca, z króciutką przerwą. Zrobiłem mega rekord - zjechałem 33 razy!!! Do 100 km netto zabrakło mi 1 zjazdu ;-)

ja ostatnio w Szpindlu 39 razy, nie wiem ile km wyszło bo nie chciało mi się z gps'em bawić, a wczoraj nie wiem ile, bo karnet coś mi nie wchodzi na stronce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę 23.03 miałem okazję pośmigać w Jańskich, pogoda super - lampa, ciepło - termometr pokazywał 10 C przy kasach, mało ludzi na stoku (czasem przemknęły gęsiego jakieś grupowo jeżdżące lekcje;) Wracając do jazdy, jeździło się na początku trochę dziwnie, trzeba było się przyzywyczaić to tępego śniegu, który mocno spowalniał, a szczególnie trzeba było uważać na mokre plamy, po wjechaniu prawie wystrzeliwało się z butów. Gdzieniegdzie zaczyna przebijać juz trawa. Śniegu poza trasami jak na lekarstwo, jesli tak dalej pójdzie to sezon może zakończyć się wcześniej. pozdrawiam @rco Ps. Trasa saneczkarska zamknięta, ale dało się zauważyć jeźdżących po bokach nartostrady saneczkarzy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutko wieści z Janskich. Pogoda przeplatana troszke słońca,trochę śniegu i śniegu z deszczem.Na górze ok 0 C.Warunki od godz.8.30 do ok 10 twardo,później już w dolnych partiach mokro i śnieg bardzo skutecznie spowalniał jazdę.Ludzi jak na sobotę malutko... myślę,że to są ostatnie podrygi:) tego areału w tym sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już niestety chyba koniec stoku na ten rok.:mad: Bardzo duże prześwity.:mad: Ludzi dziś było bardzo mało.:confused: Jak ktoś chciał poszaleć na krawędziach ile wyciśnie z nart i z tego stoku TO WŁAŚNIE DZIŚ BYŁ TEN DZIEŃ.:D:D:D Stoisz na czarnej pod gondolą a ONA PUSTA :Do samego dołu.:D Czasem jakiś zabłąkany zsuwacz :eek:Dziś się śnieg topił pod nartami.:D Z pozdrowieniami do zobaczenia na stronce Jańskich w listopadzie.:mad:

Użytkownik x22xe edytował ten post 01 kwiecień 2011 - 20:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak mi komp błędy usuwa????.:confused:I TO JEST TA TECHNOLOGIA!!!!!!! :rolleyes:A jak Napisałem DUŻE to podkreśliło.!!! :confused:I komu tu ufać.!!!!:D Musze odnowa zainstalować kompa bo mi wpadł w DYSLEKSJE

Bardzo duRZe błędy :P ale do listopada może się poprawisz:D

Już poprawiłem w trosce o Twój dobry nastrój i cobyś się nie nabawił jakowejś anomalii wzrokowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
Szukam pensjonatu / kwatery / może domku na 8-10 osób / z pokojami 4 osobowymi położonego blisko wyciągów (do 1km). Chodzi o to, że jedziemy w 2 rodziny i będą z nami malutkie dzieci - mamuśka czasem by musiała przejść się do pokoju z sankami czy wózkiem, podczas gdy pozostali zostaną na stoku. Czy możecie coś polecić (łazienki koniecznie w pokojach) w cenie powiedzmy do 50 zł od łóżka? A może jakaś dobra stronka z kwaterami w Jańskich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.janskelaz.../accommodation/ http://www.cerna-hora.cz/zima/ w sekcji •Ubytování szczegółową mapę z zakwaterowaniem znajdziecie: http://www.janskelaz...ske-lazne/mapa/ Będąc z dziećmi to polecam miejsca jak najbliżej gondoli (można szybko wrócić,przebrać,przewinąć i nakarmić ;)

Dzięki. Dzieci to są w wieku 1, 4, 6, 9. O ile ten najstarszy to śmiga ze mną po czarnych bez problemu, to te 4, 6 dopiero zaczynają. Nigdy tam nie byłem ale patrząc na mapę to te maluchy będą pewnie jeździły na trasach 7, 8, i tam chyba będzie "baza wypadowa". My możemy się podciągnąć przy trasie 9 i przedostać się do krzesła i do głównych tras. Łatwo też wrócić z głównych tras pod te małe wyciągi nie odpinając nart, żeby się podmienić przy pilnowaniu dzieci czy na jakiś wspólny posiłek. Czy dobrze kombinuję, że trasy 7, 8 to będzie dobre miejsce dla dzieciaków? Są tam jakieś dodatkowe atrakcje dla maluchów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze kombinuję, że trasy 7, 8 to będzie dobre miejsce dla dzieciaków? Są tam jakieś dodatkowe atrakcje dla maluchów?

Dobrze kombinujesz ;) Możesz także dzieci zabrać gondolą na samą górę na trasy 5 i 6 (b.wolny talerzyk dla początkujących), później można zjechać gondolą w dół, dla dzieci atrakcja sama w sobie. Świetną zabawą będzie trasa saneczkarska (sáòkaøska cesta) 3,5km (ale pod kontrolą rodzica, w najdłuższej części trasy można jechać bardzo szybko, i może być ciężko z odnalezieniem wszystkich dzieci ;) dla 1-rocznego maluszka, zjazdu raczej nie polecam. pozdrawiam arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wg mnie te sanki właściwie nie nadają się dla dzieci :o Może trafiłem na ekstremalne warunki, ale trasa była niesamowicie szybka, zjazd dostarczył naprawdę niesamowitych emocji a tylne podeszwy butów mam od tego czasu pięknie spiłowane :) Nie wiem czy to dobry pomysł dla dzieci w wieku 4-6 lat. Proponuję najpierw skontrolować trasę i samemu ocenić (i uważać żeby dojechać na dół w całości) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cerna-hor...zd.php?lang=1#1 ktoś to może potwierdzić ? są 2 czerwone czynne ?

"Zahájení zimní sezóny v pátek 9.12. V provozu vleky Andìl, Sport 1, Sport 2. Na sjezdovkách 30-60cm snìhu, v¹e budeme upøesòovat. / Począwszy od sezonu zimowego piątek, 9.12 W pracy wyciągów Andel, Sport 1, Sport 2. Na stokach od 30 do 60 cm śniegu, wszystkie możemy podać." To z ich strony. To znaczy, że ruszają jutro w piątek 9.12.2011r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...