Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok dziękuje za odpowiedź, Ja zabiorę korony ale znajomy jest miłośnikiem kart, stąd moje pytanie o istnienie jakiegoś bankomatu w janskich łazniach czy jest takowy????

Już Ci chciałem napisać, że nie ma, bo przeszedłem, całe Jańskie i nie widziałem, ale okazuje się, że jest jeszcze niżej..w Svobodzie patrz tu: http://www.csas.cz/b...eLabel=branches adres: Èeská spoøitelna, a.s. námìstí Svornosti 75 54224 Svoboda nad Úpou GPS souøadnice: 50˚37'33.327"N, 15˚48'58.747"E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci chciałem napisać, że nie ma, bo przeszedłem, całe Jańskie i nie widziałem, ale okazuje się, że jest jeszcze niżej..w Svobodzie patrz tu: http://www.csas.cz/b...eLabel=branches adres: Èeská spoøitelna, a.s. námìstí Svornosti 75 54224 Svoboda nad Úpou GPS souøadnice: 50˚37'33.327"N, 15˚48'58.747"E

Tomek. Żle patrzyłeś ,bankomat jest w stacji gondoli. Wejśie na prawo od głównego do gondoli. Tylko z bankomatami różnie bywa,mogą być wyczyszczone. Ja bym nie ryzykował. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wystarczy kilka razy pojechać do Czech na narty i nie ma problemu z dogadaniem się w j.polskim - lubię z nimi rozmawiać, bo zawsze można się pośmiać :) fajny naród :)

No jak pierwszy raz czeski usłyszy to będzie miał zgon ze śmiechu :) ale tak jak mówi lukas - nie ma problemu się dogadać, bo wiele jest podobieństw, a Ci przygraniczni są już obyci... Jakbyś pojechał do Pragi (polecam, bo piękna) to już o wiele trudniej... Tak jak pisałem oni Cię rozumieją - musisz zadawać pytania tak by usłyszeć tak / nie - ano / ne :) zajęte = oblożeni mamy wszechno oblożeni - wszystko zajęte. Po niemiecku też Ci powinni odpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeździłem w Jańskich i było naprawdę super, jeśli masz takie dylematy spróbuj mieszkać w Polsce a jeździć w Czechach - to żaden problem. Masz przy granicy mnóstwo fajnych i niedrogich noclegów a dojazd 20km na stok to chyba nie problem? Polecam np. pensjonat "Szczęśliwa Siódemka" w Jarkowicach albo Zadrna w Chełmsku Śl. z tym że w Zadrnie żarcie podłe. To co wydasz na paliwo z powodzeniem zaoszczędzisz na noclegach a w Czechach spać to niezbyt jak dla mnie rozsądne, raz szukaliśmy w Pecu noclegu i jak zaczynaliśmy gadać po wolsku to nas spławiano albo oferowano jakieś nory po koszmarnych cenach więc kumpel stary gastarbeiter zaczął nawijać po szkopsku i wtedy stał się cud - pani zaczęła się giąć jak japoński dyplomata i zrobiła nam dobre ceny z tym że jak zobaczyła paszporty polskie to mina jej zrzedła mocno ;) Oni nas zwyczajnie nie lubią, może nie wszyscy ale zdecydowana większość. P.s. Operacja "Dunaj".

No to, że nas nie kochają - my ich też...ale, że zaraz nie lubią...od dwóch lat polubili, bo kurs korony do euro jest taki, że w alpach niewiele drożej i już nie ma tylu niemców na stoku. Za to Polaków połowa jak nie więcej. Jak będą mieli wybór, komu wynająć, to zawsze lepiej temu co płaci w euro... Pięć lat temu jak się szło przez Harrachov to się czułem jak w jakimś niemieckim Zakopanem. 3 km do granicy, a ŻADNEGO napisu po polsku. W knajpach menu w 3 językach: niemieckim, angielskim i czeskim - w tej kolejności. Ale to już przeszłość..teraz wchodzisz do knajpy i mówisz "dzień dobry" to się do ciebie umiechają. W niedziele jadę to Wam prześlę filmik z zawartości parkingu pod kolejką - same polskie auta...i jak mają nas nie kochać... A, że cen karnetów nie podnieśli od conajmniej 3 lat...ich problem. Mogli sobie zrobić euro jak Słowacy...wtedy by trzeba jeszcze obniżać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Jest ktos w stanie to przetlumaczyc? Chodzi mi glownie o czernohorska i 1400 andla. Chodzii o ten weekend bo nie do konca rozumiem. ... Na vrcholu Èerné hory bude v provozu vlek Andìl v délce 500m, popøípadì i v celé délce 1400m (budeme upøesòovat)... Probíhá technické zasnì¾ování horní èásti sjezdovky Ford Èernohorská a sjezdovky Andìl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos w stanie to przetlumaczyc? Chodzi mi glownie o czernohorska i 1400 andla. Chodzii o ten weekend bo nie do konca rozumiem. ... Na vrcholu Èerné hory bude v provozu vlek Andìl v délce 500m, popøípadì i v celé délce 1400m (budeme upøesòovat)... Probíhá technické zasnì¾ování horní èásti sjezdovky Ford Èernohorská a sjezdovky Andìl.

Siemanko, Tutaj: http://translator.te....eu/czeski.html przetłumaczyło to tak::P;):D "... Na szczycie Czarnej Góry w windzie usługa będzie 500 m widelec przeciwko Angel, a nawet kierować widelca 1400 m (albo podać) ... W trakcie realizacji technicznej części górnej śniegu stoki Ford Czarnogóry prowadzi Angel." :D;):D;) teraz trza by przetłumaczyć to z polskiego na polski :P no to próbujemy :P "Na szczycie Czarnej Góry będzie funkcjonował Andel na długości 500m, lub nawet na całej długości 1400 (będziemy informować) ... sztucznie dośnieżą górę stoków narciarskich na trasach Èernohorská'iej i Andelu." Albo coś w tym stylu :cool:

Użytkownik szmek1 edytował ten post 25 listopad 2010 - 22:13 2w1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha Czeski się czyta bez problemu po jakimś czasie, ale dla nieprzysposobionych polecam translator googla - z prawie każdego języka tłumaczy znośnie na angielski. At the top of Black Mountain will be in operation in tow Angel length 500m, or even the entire length of 1400 (we will specify) ... Ongoing technical top of the snow ski slopes and Ford Montenegrin Angel. ---------------------------- Czyli, że uruchomią Andela ale jeszcze napiszą czy tylko 500m czy w całej długości. W tej chwili naśnieżają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha Czeski się czyta bez problemu po jakimś czasie, ale dla nieprzysposobionych polecam translator googla - z prawie każdego języka tłumaczy znośnie na angielski.

a widziałem wczoraj Jańskie jak w Upicach byłem w obserwatorium z wycieczką a co do rozumienia to rozumiałem tych fizyków, astrofizyków i przewodników sam, jak mówili powoli, jednemu jak się gadka włączyła a poszliśmy wtedy bez naszego nauczyciela to nie wiem czy 20% tego co powiedział zrozumiałem, a czytać to jest w miarę łatwo, dużo się można domyślić a po jakimś czasie faktycznie czyta się bez problemu ;) otworzyli tylko 300m za mało, nie jadę, a po za tym muszę odespać poprzednią noc :D jak ktoś będzie to niech się oczywiście pochwali na forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak zapowiadałem, wybrałem się dzisiaj do Jańskich. Pogoda od rana idealna na nartowanie, słoneczko przebijające się przez chmurki, temperatura -7, która troszkę później spadła do -5, bez mgły i silnego wiatru. rano fajnie, mało ludzi, dobrze utrzymany stok, gdzieniegdzie kamyczki ale do ominięcia, im później tym bardziej tłoczno ale kolejek pod gondolką nie było, max 10 minut stania, takimi falami się ta kolejka zbierała: raz zjechałem to pusto, a następnym razem już kolejka po za czytniki ;) im później, tym gorsze warunki, kamyczków więcej i lodowisko wyszło, szczególnie na Andelu. Śniegu na stronie się chwalą, że mają 40cm, na tablicy na szczycie widnieje 15cm i ta wartość jest bardziej realna bo śniegu jest mało, dmuchają cały czas pod kabinką i na Proteziu. Ogólnie wyjazd udany, zadowolony jestem, pojeździłem sobie, jak by tyle ludzi było w sezonie w weekend to chyba bym tam częściej bywał :D p.s taka mnie refleksja naszła, że chyba nart nie ma sensu jutro dawać do renowacji ślizgu, bo skoro na Jańskich są kamyczki, w CG są kamyczki, w Zieleńcu są kamyczki to szkoda pieniędzy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytenie: w jakich godzinach jest otwarta CG w Janskich ?? gdyby ktoś znał także godziny Svaty Petra i Medvedina w Szpinderze? oraz stoków w Pecu będę wdzieczny bo nigdzie nie umie znaleźć. na cennikach pisze tylko od 12 TYLE OD 14 TYLE;) ale do której działają wyciągni - nie wiem.;/

na pewno jest na stronach godzina otwarcia ośrodków ;) Jańskie 8:30-16:00, Szpindler 8:30:16:00 (Hromovka w sezonie od 8:00, Stoh od 7:30, czy nawet 7:00) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami odwiedziłem dzisiaj Jańskie Łaźnie. Warunki do 11 bardzo dobre, potem z nadciągającymi tłumami weekendowiczów zaczął pojawiać się lód i muldy. Ale generalnie rzecz ujmując bardzo pozytywne wrażenia. Cały dzień intensywnie sypał śnieg, więc powinno być tylko lepiej. W ciągu dnia uprawiali trasę pod gondolą, ale jak to wyglądało to niestety nie wiem, bo byłem ze świeżakiem i jeździliśmy jedynie na Protezu prawie. Aaaa... przeraziły mnie ceny w wypożyczalni sprzętu bezpośrednio przy stoku. 370 KC to chyba lekkie przegięcie i proponuję wypożyczającym unikać tej atrakcji. Po drodze wyciągi w Zaclerzu i w Swobodzie pod Upą puściutkie, aż zachęcały do odwiedzin - to taka opcja w razie tłumów w Cernej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...