Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj z rodzinką w Janskich Lazniach na Cernej horze. Narty zostały w domu,a w ruch poszły 4 sportowe saneczki prosto z wypożyczalni.Trasa 3,5 km,560 m różnicy wzniesień,start z pod końca gondoli obok czarnej.Do szczęścia zabrakło nam pięknych widoków(zachmurzenie) i twardości toru(dodatnia temperatura),ale w sumie było warto i polecam jako dodatkową formę spędzenia czasu . P.S. uwaga na narciarzy ,bo trasa pięciokrotnie przecina trasy narciarskie,a to rzadkość ,bo zazwyczaj saneczkarze nie mają wstępu na stok. pozdrawiam arturoarturo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Właśnie wróciłem z Janskich. Jazda nocna na Protez'ie od 18 do 21. Cena 250 Kc. Śniegu masa. Super przygotowany stok - dobrze wyratrakowane, mega twardo, ale bez lodu :). Temperatura ujemna. Kolejek zero. Polecam wszystkim PS: Uwaga na fotoradary od A4 do Bolkowa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj w Janskich Laznach, warunki rano bardzo dobre, stoki pięknie przygotowane, kolejki przy gondoli spore od 9:30 do 12 potem luz, na kanapie prawie pusto, koło 11 zaczeło się niestety ocieplać i śnieg robił sie co raz bardziej mokry, powstała taka "kasza" i do tego sporo muld. Góra -1(w południe nawet widziałem 0 na tablicy), dół +1 tak, tak wiem na stronce inaczej pisze ale trochę naginają, przecież tylko sobie 2-3 stopnie mrozu więcej dopisali ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - dwa bledy na raz, nie chciales sie sluchac ;) Primo - teraz sie jezdzi od rana do poludnia, bo sie robi plucha, i krawedzie, krawedzie - slizgi hamuja jak cholera na mokrym; Secundo - Spindlerowy, ogolnie duzo lepiej, a szczegolnie to nawet po 12 na gornym orczyku ktorego trasa leci czarnej FIS WSC jest twardo i szybko. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - dwa bledy na raz, nie chciales sie sluchac ;) Primo - teraz sie jezdzi od rana do poludnia, bo sie robi plucha, i krawedzie, krawedzie - slizgi hamuja jak cholera na mokrym; Secundo - Spindlerowy, ogolnie duzo lepiej, a szczegolnie to nawet po 12 na gornym orczyku ktorego trasa leci czarnej FIS WSC jest twardo i szybko. :)

Przychylam sie do tego secundo :) - cerna FIS była w sobotę była wręcz bajkowa - aż do 16 dawała radę i niepuściła przynajmniej na górze. Gorzej na dole (zawody Red Bulla i masa freestyle'owców którzy rozjeździli nieco ściankę) Cervena FIS również niezła, nieco gorzej na hromovce i na niedzwiedziu - zwłaszcza na tym ostatnim bardzo miękko, muldziasto i mokro Nigdy nie spodziwałem się że będę śmigać w Spindlu przy wskazaniach na termometrach od 22 st (dolna stacja krzesła na cerną FIS) do 35 st (dolna stacja krzesła na niedźwiedziu) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam sie do tego secundo :) - cerna FIS była w sobotę była wręcz bajkowa - aż do 16 dawała radę i niepuściła przynajmniej na górze. Gorzej na dole (zawody Red Bulla i masa freestyle'owców którzy rozjeździli nieco ściankę) Cervena FIS również niezła, nieco gorzej na hromovce i na niedzwiedziu - zwłaszcza na tym ostatnim bardzo miękko, muldziasto i mokro Nigdy nie spodziwałem się że będę śmigać w Spindlu przy wskazaniach na termometrach od 22 st (dolna stacja krzesła na cerną FIS) do 35 st (dolna stacja krzesła na niedźwiedziu) :D

Ah, co Ty tam wiesz sese..... :D ;) Fakt faktem - pomijając niedźwiedzia i przypalony słońcem nos było bardzo ciekawie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Byłem w hotelu Vladimir. Lokalizacja narciarsko jest idealna, natomiast sam hotel taki sobie. Ma własną restaurację, ale jest ona bardzo mała (wszyscy goście hotelowi ledwo się mieszczą na śniadaniu). Pokoje są malutkie, ściany zbyt cienkie. To wszystkie wady - poza tym same zalety - parking, atmosfera, miejsce, obsługa - super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
@Kleszcz - Janskie Lazne jak na "polskie warunki" mają bardzo dobre warunki śniegowe. Jest to południowe zbocze, stok zawietrzny, słabo zarysowany szczyt - To sprawia, że na "tam na górze" panują zawsze najlepsze możliwe dla rejonu warunki. Problemem jest dolna stacja schodząca poniżej 700 m. dość głęboko (jak na karkonosze) w teren zabudowany. "tam na dole" warunki są przeciętne więc sumarycznie komfortowo da się jedzić na ANDEL oraz krótkich SPORT1 i SPORT2. Natomiast Spindlerovy to troche inna bajka. Dla bogatej infrastruktury HorniMisecky warto tam pojechac ale trzeba liczyc sie z wysokimi cenami i duzymi kolejkami w sezonie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie?

Zasadniczo nowości nie odkryłeś. Dla Dolnoślązaków Janskie Laznie są znanym ośrodkiem narciarskim. Osobiście lubię Janskie, ale bardziej lubię Rokitnice nad Izerą. Trasy ładniejsze widokowo, dwie kanapy, trasy szersze niż w Janskich. Na minus Janskich są częste zamglenia na stoku. Osobiście wolę krzesełka niż gondolę, ponieważ nie trzeba wypinać desek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie ceny w hotelach i restauracjach w Spindlu są największe w całych Karkonoszach - to jest fakt, mozesz sobie porownac albo spytaj jakiegokolwiek czecha na stoku. Dodatkowo najdrozsze bilety na stoki 700-590 = 110 KC = okolo 16,5 za dzien jazdy więcej. Przy dwóch osobach na np. 6 dni to jest 200zł więcej niz na czarnej. Kolejki to juz pewnie sprawa trudniejsza do oceny. Wszystko zalezy od terminu. W kazdym razie dla mnie kolejka na SvPiotra w czeskie ferie to najdluzsza kolejka jaką widzialem w zyciu. Czekanie ponad 30min na wjazd to juz jest nie do przyjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w hotelach i restouracjach nie biore pod uwage poniewaz ja mam taki komfort ze tam jezdze na nartach a nie hoteluje sie i restauruje :) Ot tyle co knajpy na stoku. Ceny karnetow sa takie same lub prawie takie same. "Dodatek" jest taki ze za najblizszy parking w Janskich placisz takse, w Spindlu parkowanie jest darmo. Tez stalem w dlugich kolejkach i bardzo dlugich kolejkach w Spindlu, ale akurat najdluzsze kolejki w moim zyciu to Bialka Tatarzanska w trakcie ferii zimowych razem z Warszawa :eek: oraz pewnego razu kolejka od dolnej stacji gondoli w Janskich (zreszta innej jak dolnej nie ma) jeszcze ze starymi schodami, siegajaca parkingu prawie :eek::eek::eek: oprocz dlugosci to jeszcze byl horror z dojsciem/podejsciem. Natomiast porownanie tras w Spindlu i w Jaskich to........ nie mozna porownywac bo nie ten poziom - moim zdaniem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking w Spindlu za free? Kolo Medvedina - platny (szlaban) Kolo Medvedina (AquaPark) - platny (szlaban) Kolo Hromovki - platny (szlaban) Parking Central w miescie - platny (szlaban) Kolo Piotra - brak parkingu :D Nie wiem co masz na myśli. W dodatku ceny NIE SĄ takie same. Podałem Ci przykład typowego blietu, który w spindlu jest droższy o 15%. Lubie Spindl, ale trzeba zaakceptowac, ze ma pewne wady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szpindlerowym wszystkie parkingi, mimo, że maja szlaban, pod wyciągami są bezpłatne od chyba trzech lat - I Medvedin i Hromovka. NIe wprowadzaj ludzi w błąd. Nie wiem jak pod aquaparkiem, ale to prywatny teren pływalni, więc może być płatny jak i co pomniejsze prywatne przydomowe parkingi.

Użytkownik fox34 edytował ten post 27 listopad 2009 - 10:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...