Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='cichy_no_war']Bez przesady. Ja tam widze u nas postep. patrz inwestycje: zieleniec i swieradow, a moze tez czarna gora. No i dobrze. Niech u nas też coś się dzieje to ja będę zadowolony i podejrzewam,że nie tylko ja. A jeśli chodzi o schody cóż jakieś utrudnienie jest. Zwłazcza gdy jest dużo ludzi.Ale jak pisaliście wcześniej ma si to zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[quote name='_tomek']Jakby jeszcze zrobili schody ruchome wzorem Rokytnic nad Jizerou to bym lepszego miejsca nie znał. Niestety w zeszłym roku wchodziło się dwa piętra po śliskim linoleum do tego po nierównych stopniach... A mostek super, najbardziej to się ucieszą snowboardziści, bo przez przejazd pod drogą zatrzymywali się i musieli kuśtykać do kolejki. No i będzie dużo bezpieczniej.[/quote] Witam A mi sie wydaje, ze ten most to raczej jest calkiem gdzie indziej niz przejazd pod droga. Wydaje mi sie, ze on znajduje sie bardziej przy czarno czerwonej trasie pod gondola i tylko Ci snowboardzisci (i oczywiscie narciarze tez) ktorzy beda jechac ta trasa bede jezdzic tym mostkiem. Moze ktos to widzial na wlasne oczy i opowie gdzie to sie znajduje. Ja sie zastanawiam czy to przypadkiem nie jest tam, jak trasa czarna pod gondola konczy sie pod gondola i skreca sie w lewo, czy oni przypadkiem nie zrobili tam dalej traski w dol.:) A jesli chodzi o wchodzenie po schodach to cos wykombionowali bo na stronie cerna hora napisano tak: zimní vchod pøímo ke kabinkám ze sjezdovky a zeby ominac schody i pomiescic gdzies ta kolejke z ludzmi, to wydaje mi sie ze wejscie bedzie teraz gdzies z tego parkingu co byl dla obslugi zaraz przy gondoli i z ktorego bylo wejscie z jedna bramka, ale nie chcieli tam puszczac. Co by nie mowic Janskie chyba na ten sezon najwiecej zainwestowaly po czeskiej stronie karkonoszy. No i ceny karnetow sa takie same jak w tamtym sezonie, ale to i tak nie przebije Szpindla gdzie ceny poszly o 50 koron w dol:) [quote name='Nordic78'][quote name='cichy_no_war']Bez przesady. Ja tam widze u nas postep. patrz inwestycje: zieleniec i swieradow, a moze tez czarna gora. No i dobrze. Niech u nas też coś się dzieje to ja będę zadowolony i podejrzewam,że nie tylko ja. A jeśli chodzi o schody cóż jakieś utrudnienie jest. Zwłazcza gdy jest dużo ludzi.Ale jak pisaliście wcześniej ma si to zmienić.[/quote] Nordic78 witaj czy Ty byles w Janskich ? chyba nie ma osoby ktora by nie narzekala na to wchodzenie. Moze masz super kondycje, ale wchodzenie z 20 razy w czasie dnia po tych schodach to juz przegiecie. A co maja powiedziec Panie, dzieci i ludzie nie najmlodsi. To schody do nieba ale przez pieklo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wypinanie sie z nart to juz "srednia przyjemnosc", a co dopiero "spacery betonowe pod gore" :eek: Dla liczacych na inwestycje na Czarnej Gorze w najblizszym czasie, to niestety czas skonczyc z marzeniami, nie widac bedzie jeszcze dlugo nawet swiatelka w tunelu w stosunku do szumnych zapowiedzi po ostatnim wykupieniu osrodka :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba ten nowy most nad droga http://www.cerna-hor...g3img.php?id=10 bedzie zamiast tunelu, patrzac na ta fotke nie bardzo mozna okreslic gdzie to jest. Ale widac barierki, co sugeruje, ze pewnie cos w dole jest i chyba to ten tunel. Juz niedlugo sie przekonamy jak bedziemy jezdzic tym mostem, mam nadzieje ze tak jak w tamtym sezonie bedzie to listopad :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wspolczuje czlowiekowi na ktorego stope opadło moje 120 kilo :)

Cichy, te 120 to tylko lewy czwórgłowy co nie? ;):D:D a te schody to fuck-tycznie była masakra. JA za to najmilej wspominam barek na górze po wyjściu z gondoli; po pierwszym wjeździe na górę, browarek, redbulik, fajeczka i 10min.opalanka i dopiero zjazd w dół...hhmmmmm :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak dobrze pójdzie to w sobotę jadę na narty :D V sobotu 22.11. zahájení zimního provozu kabinové lanovky Èernohorský Express od 8.30 do 17.30 dle jízdní- ho øádu. Provoz ly¾aøských vlekù a sjezdovek budeme upøesòovat dle snìhových podmínek. Od pondìlí 17.11. technické zasnì¾ování na sjezdovce Andìl v provozu. Pøejeme v¹em náv¹tìvníkùm pìknou zimu a tì¹íme se Vás. Myślę że tłumaczyć tego tekstu wam nie muszę bo łatwo można to zrozumieć ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zródła termalne są chyba w okolicach ©pindlerùv Mlýn. Trasy są zróznicowane fajna jest Cernohorska Suzuki ok3000m.Są też stoki dla początkujących i dla bardziej zaawansowanych np.Pod Kabinu.Ze Svobody masz ok 5km do Janskich. Pozdro.

Dzieki za odpowiedz. Lubie dlugie trasy, przy okazji mozna widoki podziwiac, nawet wjazd krzeselkiem sprawia mi przyjemnosc..ehh a do grudnia jeszcze daleko.... Fajnie ze trasy zroznicowane bo nasza grupka prezentuje rozne poziomy :) od 0,5 - 7,5

Użytkownik Norbi edytował ten post 20 listopad 2008 - 15:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak by ktos mogl przetlumaczyc aktualny komunikat z cerna-hora.cz to byl bym wdzieczny. Pozdrawiam ps. mostek byl lub jest przy dojezdzie do gondoli (z wszytskich tras bo tam sie lacza) i tak jak koledzy wspominaja trzeba tam troszke kijkami pomachac. Oby zapowiedzi sie sprawdzily....

Użytkownik chiwawa edytował ten post 25 listopad 2008 - 13:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby cos poprawcie;)

Provoz kabinové lanovky Èernohorský Express od 8.30 do 17.30, dle jízdního øádu.

Gondola kursuje regularnie w ww. godz.

Od pondìlí 24.11. do ètvrtka 27.11. budou ly¾aøské vleky mimo provoz a sjezdové tratì uzavøeny - bude probíhat technické zasnì¾ování. Od pátku 28.11. ZAHÁJENÍ DENNÍHO provozu skiareálu. POKUD SNÌHOVÉ PODMÍNKY dovolí, budou otevøeny sjezdovky SUZUKI Èernohorská, Andìl, Sport 1,2 (4,6km sjezdovek) a v provozu Èernohorský Express, vleky Andìl, Sport 1,2 - V©E UPØESNÍME VE ÈTVRTEK ODPOLEDNE 27.11.

z tego co pamietam [kolezanka tlumaczyla] to otwarcie planowane na piatek... jutro napisze dokladnie;) // albo w czw. od poludnia;]

Użytkownik james edytował ten post 25 listopad 2008 - 19:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to mniej więcej o to chodzi: od poniedziałku 24.11 do czwartku 27.11 wyciągi narciarskie nie czynne a trasy utrzymywane- sztucznie naśnieżane. Od piątku 28.11 otwarcie ośrodka. Otwarte będą trasy: SUZUKI Èernohorská, Andìl, Sport 1,2 (4,6km tras narciarskich) czynny Èernohorský Express, orczyk Andìl, Sport 1,2 - w czwartek 27.11 potwierdzimy to. taki moje własne tłumaczenie ale o to co najważniejsze chyba przetłumaczyłem dobrze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na pewno są autobusy na zasadzie zoorganizowanych jednodniowych wyjazdów, no ale nigdy ich nie szukałem, a na autobusie nie pisało kto go zoorganizował, a jedynie czyj był autobus. Co do dojazdu "komunikacją publiczną" to nie bardzo wierzę w powodzenie. Może jakiś kamiennogórzanin się wypowie. Z Kudowy chyba nie ma szans. Zresztą jechałbyś ponad 3h. Autem z Wrocławia masz 2h do Kudowy, a z Kudowy jest ze 40 minut najmniej. 1,5h się jedzie autem z Kłodzka... Ze Szklarskiej łatwo osiągalny masz Harrachov, może Rokytnice, ale do Jańskich to za daleko - bez sensu. Napisz wątek w "wyjazdy" ja tam kiedyś właśnie szukałem kogoś kto by mi auto wypełnił (dla towarzystwa). Poszukaj też tych jednodniówek w biurach podróży. Jak znajdziesz to napisz tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Jańskich :) Jeździłem od 12.00 do oporu. Warunki oceniam jako bardzo dobre, nie napisałem "idealne" tylko ze względu na niewielkie ilości lodu na trasach "podlegających" pod gondolę (głównie tam, gdzie panikarze gwałtownie hamują przed uskokiem ;)). Na niebieskich talerzykach na górze i na dole warunki po prostu idealne. Zero kamieni. Słoneczko, cieplutko (może trochę nawet za bardzo). Od ok. 13.00 działały armatki i dwa razy przejechał ratrak, co zauważalnie ograniczyło lód. Miła obsługa wyciągów, mili narciarze, dobra infrastruktura, świetne i dobrze przygotowane trasy - chyba ciężko o coś lepszego na express narty z Wrocławia. Wyjazd w 100% udany. :)

Użytkownik Qbekbear edytował ten post 11 styczeń 2009 - 20:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Janskie to ośrodek w którym stawiałem "pierwsze kroki" i powiem Ci,że niezłe glebki zaliczałem wraz z małzonką na Suzuki 3km. W niektórych momentach ma nachylenie znacznie większe od puchatka no i jest to trasa prawie w całości czerwona.Dopiero w dolnej częsci jest niebieska(płasko).Ja polecałbym Wam kostelkę wyciągi obok oślich łaczek krótkie i przyjazne. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pogromcy Puchatka znajdą się na tamtejszych trasach? Czy 3km jest zblizona nachyleniem, szerokością do Puchatka?

Znajdą się trasy i dla pogromców Puchatka, ale do takich niekoniecznie należy najdłuższa trasa, którą już Nordic opisał - jest wąska i generalnie czerwona. Jeśli spod sztucznego śniegu wyjdzie lód, to możecie mieć problemy.

Użytkownik wueres edytował ten post 09 luty 2009 - 14:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...