Skocz do zawartości

Czechy - Ski Sneznik/Dolni Morava


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Marcinekk, nocną jazdę masz w ośrodku zaraz naprzeciwko. Nazywa się to Ceske Petrovice i mają takowe we wtorek, piątek i sobotę od 18 do 21. Karnet 210 koronek w tym sezonie. Jak rozmawiałem z Polakami, którzy byli na feriach w Moravie to faktycznie w tygodniu pełen luz, ludzi malutko. Też miałem takie złudzenie co do tej kolejki przy Słoniu, więc może tak faktycznie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj znów nawiedziłem Moravę. Sprawdziłem zaległe: można już płacić kartą. :) Warunki: twardo i równo od rana. Słoneczko świeci, wiatru brak. Ludzi rano mało (często sam jechałem na krzesełku), tak od 11 już trochę więcej, ale tak na 2-3 min. stania w kolejce. Na czarnej część trasy zamknięta, były zawody dla dzieci - Puchar Gór Orlickich, ale spokojnie można było jeździć obok. Jak ci Czesi to robią, wyjeżdżałem po 14, termometr pokazuje 7 st. C, a tu rozmiękły był tylko trochę Słoń na tym wypłaszczeniu. Czarna do końca twarda i równa. P.S. Parking. Śnieg trochę stopniał i odsłonił parking. Tam gdzie poprzednio był plac z lekka utwardzony i wysypany kamykami, teraz jest normalna asfaltowa nawierzchnia z namalowanymi miejscami parkingowymi, jak pod jakimś supermarketem. I oczywiście za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj, przyjechałem po 12, warunki były wymagające dość, zrobiła się mieszanka lodu i sypkiego śniegu, po 12 było dość rozjeżdżone, dlatego zrobiło się to męczące, szczególnie na czarnej, na jedynce najlepsze warunki, ale wyciąg wolny, na trójce dużo ludzi, ale i tak fajnie było, słońce dawało, przetarć żadnych nie ma, jeszcze się tam wybiorę na pewno :) Z Wrocławia równo 145 kilometrów, poza tradycyjnym korkiem w Kłodzku droga oczywiście bez żadnych problemów, swoją drogą tylko się przejedzie granicę to na polach biało, a u nas tylko trochę śniegu po rowach, niby przeważnie południowe stoki Sudetów, a jakoś ze śniegiem tam lepiej :)

Użytkownik JackW edytował ten post 08 marzec 2012 - 10:52

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętając wrażenia z zeszłego weekendu postanowiłem powtórzyć Morawę. Rano 8.30 jestem na parkingu, ludzi mało, zapełnia się dopiero pierwszy parking. Termometr w samochodzie pokazuje -3 st. C, więc nie jest źle. Lekko pochmurno, wiatru brak. Na rozgrzewkę Słoń, twardo i równo. Na wyciągu ludzie co któreś krzesło. Później przenoszę się na ulubioną czerwoną. Na górze lekki wiaterek, przy knajpie stoją leżaki i czekają na chętnych, ale to nie ja. Trasa jak powyżej, twarda i równa. Tak po 10, wyszło słonko i zrobiło się lekko tłoczno. Po 11 słonko zaszło i ludzi też jakby ubyło. Na czarnej śnieg się osypuje ukazując lód pod spodem, tak w szachownicę raz placek lodu, raz placek śniegu. Średnio fajnie, wracam na czerwoną. Koło 13 śnieg zrobił się mokry i ciężki i zaczęły się tworzyć muldy, ale dało się jechać. Zwiedziłem tą nową knajpkę u Słonia i przyzwoicie. Herbata 20KC, espresso 35KC, zupy 40-50KC, smażony syr z hranulkami (całkiem spora porcja) 105KC. A z ciekawostek.Czeska policja stała przed granicą jak wracałem i robili kontrolę tylko polskim samochodom.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
... ale my postanowiliśmy ruszyć do Dolni Moravy już w ten weekend. Pogoda nas nie zawiodła - piękna "włoska" lampa przez cały dzionek z dużym mrozem ! Co prawda chodził tylko orczyk na środkowej trasie, ale, że było tylko paręnaście osób wszystkiego na stoku, więc tłoku, ani tym bardziej kolejek nie było wcale. Dzięki temu przez cały dzionek można było śmigać po bardzo twardym i równym betonie, pokrytym świeżą warstewką nowego śniegu. Sam ośrodek wyrośnie już niebawem niechybnie nie tylko na jesenickiego lidera, bowiem na każdym kroku widać dbałość o narciarza, tak na poziomie samych stoków i pieczołowitości w ich utrzymaniu, jak i w temacie całej pozostałej narciarskiej infrastruktury (wszechoobecne free wi-fi, darmowe skibusy, fajna i bliziutka gastronomia, zaś noclegi dla chętnych np. w hotelu Vista (pełna strefa wellness plus kryty basen) leżącym zaraz obok stacji kanapy. W ilu knajpach jest np wielki monitor z kamerą ustawioną na wejście do kanapy, aby się wiedziało, czy jest jeszcze kolejka, czy lepiej zamówić "coś" jeszcze ? A tam jest i ... to fajnie działa. Niebylibyśmy sobą, gdyby nam takie puste stoki i słonko starczyło, więc uderzyliśmy z Żymanem z buta i z nartami na plecach i z wielkim mozołem brodząc po świeżym i kopnym śniegu dotarliśmy na sam szczyt, aby odwiedzić znajomego w jego przepięknej Slamence. Mało brakowało, aby nasza nieawizowana wizyta zakończyła się niepowodzeniem ;-)) Po krótkich odwiedzinach zjechaliśmy jako jedyni (pewnie nie tylko w tym dniu!) nieczynną jeszcze, acz przepiękną i fajnie pokręconą długaśną traską z samej góry schroniska aż do hotelu na samym dole. Jazda po puszku i slalom pomiędzy armatkami walącymi śniegiem mocno po oczach bawiła nas jak małe dzieci, zwłaszcza, że co chwila a to jeden, a to drugi fikał kozła. Nie tylko z radości ;-))) Reasumując - miejsce warte odwiedzin, gorąco zapraszam. Nawet w dni, kiedy skipas nie będzie kosztował 250 kc :-) Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • Dolni Morava 450.JPG
  • Dolni Morava 460.JPG
  • Dolni Morava 445.JPG
  • Dolni Morava 471.JPG
  • Dolni Morava 483.JPG
  • Dolni Morava 464.JPG
  • Dolni Morava 495.JPG
  • Dolni Morava 507.JPG
  • Dolni Morava 509.JPG
  • Dolni Morava 513.JPG
  • Dolni Morava 520.JPG
  • Dolni Morava 525.JPG
  • Dolni Morava 527.JPG
  • Dolni Morava 530.JPG
  • Dolni Morava 533.JPG

Użytkownik o.tisk edytował ten post 10 grudzień 2012 - 11:20 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jechać przez Klodzko i Kraliky, lub przez Jesenik i Hanu¹ovice. Odleglość podobna, z tymże przez PL mniej pagórków, zakrętów i droga ciut lepsza. Jeśli młody zjeżdża z Mraènìj na ©éraku, spokojnie poradzi sobie w Dolní Moravie. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej o.tisk, A jak sie ma ten ośrodek do Czarnej Góry? Bedziemy w Lądku Zdroju od 15.12 do 20.12 i zastanawiamy się gdzie częściej jeździć. Ktorym twoim zdaniem ośrodek bedzie lepszy? Dzięki :-)

Porównywalne DM jest droższa od CG (ca 20 pln) DM - dwie nowe i szybkie 4-os kanapy, CG - 1 4-os i 1 2-os DM - dłuższe i fajnie pokręcone trasy DM - fajna chata na szczycie - Slamenka, jakiej nie ma w CG DM - nikt nie naleje Ci piany do plastiku. Proponuję sprawdzić oba - sam sobie wyrobisz zdanie 15.12 - masz śmiganie w DM za 50 % - oficjalne otwarcie sezonu zimowego. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam, W sobotę skromna ekipa (2 szt) ze skiforum postanowiła nawiedzić DM w celu polatania na białym. Meldujemy się rano na parkingu około 8.30, warunki iście alpejskie: mały mrozik (tak z -4), słoneczko i zero wiatru. Kupujemy karnety i na stok. Na początek U Slona. Do krzesła zero kolejki, praktycznie z biegu. Trasa równa, twarda. Później przenosimy się na Bećko, traska przygotowana wzorcowo, tylko na dole mała kolejka (tak 2-3 min.). Stopniując trudność tras przenosimy się na Aćko, warunki jak powyżej. Tą trasę ujeżdżamy prawie cały czas zaglądając jedynie od czasu do czasu na pozostałe. Około 11 zaczęło się robić tłoczniej, ale tak max na 5-10 min. czekania w kolejce do wyciągu. Po 12 zrobiło się ciepło i zaczęły się pojawiać muldy z mokrego śniegu w dolnych częściach na Bećko i U Slona. Tak po 13 zaczęło się robić luźniej, momentami udawało się nawet z biegu dostać na krzesło przy Aćko. Jak wybywaliśmy koło 16, to już zaczynał z powrotem łapać mrozik. Oczywiście smażeny syr z hranolkami i tatarską omacką oraz miejscowa Holba również zostały skonsumowane. Słowa tego nie oddadzą: P.S. Dzięki @hajnos za obrazki.

Załączone miniatury

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na przyszły sezon ma być przedłużona kanapa, która teraz wiedzie jedynie pod schronisko Slamenka. Ma ona prawadzić teraz aż na szczyt Slamnik (1.232 m npm), co spowoduje, że będzie to już prawie dwukrotnie dłuższa, piękna, czerwona trasa porównywalna ze Spindlem, a na utworzonej w ten sposób trasie będzie można już rozgrywać zawody FIS w gigancie mężczyzn -> http://snow.cz/clane...za-celou-sezonu DM się stale rozwija i oby tak dalej :-) Mega bonus - płacisz za dwa noclegi - trzeci gratis + skipas za free ! -> http://www.dolnimora...elu-vista-0.htm Od 18.03 niski sezon - skipas tańszy o 30 % DOLNI MORAVA POTRAFI !!! Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 22 marzec 2013 - 14:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam Jako że na początku i w środku sezonu nie mogłem jeżdzić zima przesuneła sie do kwietnia i dała mi możliwość nartowania . W niedzielę 07.04.2013 bywałam w Dolni Morava . Po 2 latach od pierwszej jazdy zmieniła się infarastruktura - stoją ładne budynki . Kompleks u Slonia był zamkniety więc zajechaliśmy na porking dalej (Aćko, Bećko) . Okazałe się że na górę do wyciągu muszę iść z tzw. buta !? jakieś 300 m pod górę po śniegu . Tak rozgrzewka i to całkiem niezła ! Bardzo duży minus za to bo przedtem ze Slonia przecinką przez lasek dało radę się tam dostać . No oczywiście zapłaciłem frycowe bo od kompleksu u Slania widać prowadzi droga pod tamte kasy ale ja o tym nie wiedziałam . Zresztą tam na górze aut czeskich było sporo i zaparkować i tak nie było by gdzie . Kolejka do kanapy max 3 min. Po południu trasy się trochę pomuldowały , bo temperatura było około 5C. Fajną na szczycie knajpkę postawili choć zjeść co tam nie ma (kiełbasa tylko) a kolejka by kupić winko grzane to chyba z 15 min stania . Widać i słychać tez było całkiem sporą liczbę rodaków - ośrodek zaczyna być popularny . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...