Skocz do zawartości

Czechy - Ski Sneznik/Dolni Morava


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Ski Sneznik/Dolni Morava Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
jako ze dalej nie dziala Czarna Góra wybralismy sie znow do Pepików. Padlo na Masyw snieznika - Dolni Morava Fajne bardzo zroznicoane trazy Niestety wzielismy narty nie lyzwy bo by sie przydalo - mega duzo lodu ogolnie z powodu silnego wiatru duzy wyciag byl otwarty dopiero od 12 ale brak kolejek i glod narciarski daly super dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W Dolnej Moravie powstaje całoroczny ośrodek dla turystyki kwalifikowanej. We wstępnej realizacji jest budowa następujących po sobie dwóch kanap 4-os na Śnieżnik 1 425 m npm - (Snì¾ník 2010/2011 i Słoń 2011/2012) Oba "krzesła" mają mieć po 1 200 m długości i trasy zjazdowe po 80 m szerokości. Projekt zakłada również budowę całorocznego toru saneczkowego, a także parku linowego (przecinającego w pewnym momencie trasę zjazdową !) Wszystkie "urządzenia" nowego ośrodka mają być przystosowane również i dla rodzin z małymi dziećmi Całość areału ma "dopełniać" budowa na wys. 1 100 m npm całorocznej restauracji "Slamìnka" z dużym tarasem widokowym, zaś w dolinie 5-cio gwiazdkowego hotelu na ponad 100 miejsc noclegowych z kompleksem fitness/wellness oraz krytym basenem. http://www.skisnezni...=akce&detail=67 Zdravim :-) ------------- Fajnie, jakby i coś "takiego" doczekało się realizacji, czy też odbudowy po naszej, polskiej stronie Śnieżnika - > http://bc.biblos.pk....podarowania.pdf A docelowo kolej linowa z drugiej strony, czyli od Kletna na polanę na Hali Śnieżnika .... I śmiganie z jednej strony góry na drugą ;-) Można sobie pomarzyć

Użytkownik o.tisk edytował ten post 26 luty 2010 - 09:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Dolnej Moravie powstaje całoroczny ośrodek dla turystyki kwalifikowanej. We wstępnej realizacji jest budowa następujących po sobie dwóch kanap 4-os na Śnieżnik 1 425 m npm - (Snì¾ník 2010/2011 i Słoń 2011/2012)

Z infromacji na stronach czeskich nie ma ani słowa, że Slon dotrze na szczyt Śnieżnika. Moim zdaniem oba wyciagi będą w zasadzie równoległe i połączy je trasa o długości 1200 m. W dodatku oba krzesła będą niewyprzęgane. To nie będzie żadna rewelacja. Trasy są tam konkretnie nachylone. Jeśli marzy Ci się nowy wielki ośrodek u pepików to obserwuj postępy w bu Kouty nad Desnou - Medvìdí hora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
Wg strony http://www.skisnezni....php?page=index prace przy budowie dwóch nowych 4-os krzeseł na Śnieżniku postępują bez opóźnień tak na stoku, jak i w tzw. pobocznej infrastrukturze (hotel i gastronomia) Dodatkowo - dla lepszego naśnieżenia stoków zostaną zbudowane dwa nowe zbiorniki na wodę, oraz zakupiona instalacja do sztucznego naśnieżania stoków Otwarcie nowego skiarealu (podobnie jak Koutów) jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 20.12.2010 Fotodokumentacja dzięki nieocenionemu forum -> http://www.lanove-dr...7a2e5ffbd#p3564 Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 01 listopad 2010 - 09:46 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Poniewaz planujemy wyjazd z osóbką zaczynającą ( bojąca się pani :D ) oraz kilkoma dziećmi -pytanie : Czy nadaje się ten Resort dla początkujacych - chodzi o trasy niebieskie ( o górze jedynki już wiem ) oraz orczyk na dole ( jest szybki czy wolny ) ???? Czy możemy posłac 7 letnie w miarę radzące sobie dzieci na trasę np.5 ? a gdzie wysłać panią z góry postu ...:rolleyes:

W Dolni Morava byliśmy podczas ubiegłorocznego sylwestra (2009/2010) i rzeczywiście miejsce jest godne polecenia, jako alternatywa dla większych ośrodków w sezonie (mniej kolejek, dobrze utrzymana). Dla początkujących lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze stoku U Slona (jadąc do, jest po prawiej stronie, jakieś 800m przed Snieznik Dolni Morava), niebieska trasa - 1a, choć przed samym końcem, przy dolnej stacji orczyka jest bardziej stroma. Więcej info znajdziesz: http://www.sneznik.a...zdove-trate.htm Ze strony wynika, że nieźle się postarali, jeszcze w ubeigłym roku mieli tam same orczyki, a w tym pojawiły się dwie kanapy, żeby tak u nas ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
We wtorek 22.02 > kierunek śnieżnik . Pierwsze wrażenie -podjazd na parking pod stację śnieżnika i widzimy że stok jest ale nie ma wejścia na dolną stację z tego parkingu:confused:Stoją jakieś kntynery jakaś budowa dopiero hmm :rolleyes: jedziemy obok na slonia(tam też kasy w kontynerach) , którego mineliśmy jakieś 500 wcześniej. Tam pakujemy się na krzesło dwa zjazdy po sloniu (góra czerwona od środka płasko) i za trzecim wjazdem śmigamy w las torem saneczkowym , którym to docieramy do środka trasy aćko na śnieżniku:D. Slonia zostawiliśmy w spokoju i przecieraliśmy z synem szlaki na aćko i bećko . Trasy naprawdę fajne szczególnie zróżnicowana bećko . Trasa aćko na górze czarnólka jak nic :eek: Ogólnie stoki fajnie przygotowane dające naprawdę frajdę:cool: U Czechów se da a u nas hmm no cóż - lipa -wystarczy poczytać o szrenicy. Jak widać stoki nasłonecznione ale pepiki wiedzą jak dośnieżyć trasy. ps. w środę 23.02 byłem jeszcze w Rićkach , śniegu sporo trasy ładnie zrobione . ps .21.02 byłem w ćervonej vodzie relacja z fotami jast na ski forum. Zdjęcie : 1 to sloń ; 2 bećko ; 3 aćko ; 4 i 5 bećko .

Załączone miniatury

  • Obraz 153.jpg
  • Obraz 164.jpg
  • Obraz 161.jpg
  • Obraz 166.jpg
  • Obraz 157.jpg

Użytkownik bilski edytował ten post 24 luty 2011 - 16:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj i wróciłem zadowolony. bardzo ciekawy ośrodek. pogoda dzisiaj dopisała, cały czas słoneczko, rano mróz później niestety już ciepło, koło +5 stopni zalety: -mała ilość ludzi -dobrze przygotowane trasy, rano beton szczególnie na środkowej części trasy becko, później zaczął trochę wychodzić lód ale przy dobrze naostrzonych krawędziach nie sprawia to dużego problemu, zresztą przy takiej pogodzie normalne jest to że lodu jest trochę na stoku -ciekawe trasy, becko wg mnie najlepsza bo dłuższa i w miarę równo nachylona, acko stroma, później płaska i krótsza jakoś nie przypadła mi do gustu, -kanapa przy trasach acko i becko wyprzęgana i szybka -dość fajny okrąglak w którym można w coś na szybko zjeść i napić się wady: -wolna pierwsza kanapa, ta przy niebieskich trasach, coś jak w CG -bramki średnio wygodne za wąskie ale to taki szczegół(po prostu muszę pomarudzić :)) ośrodek widać że będzie jeszcze lepszy, dolne rejony to plac budowy, budują pewnie restaurację, hotel itp. polecam mieć ostre krawędzi i jeździć ostrożnie bo dzisiaj helikopter musiał zabierać narciarza/narciarkę ze stoku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy parę zajazdów i wróciłem tez zadowolony trochę później (tzn. później wróciłem, nie, że później zadowolony :D) Krawędzie jak najbardziej ostre, choć ciężko bez "szurania" przejechać, bo momentami ostre lodowe placki + lodowe podłoże na wierzchu. W każdym razie w 3 godz. nogi lekko w dupkę mi weszły. Dobiłem się na czarnej (2 acko) jeżdżąc w miarę szybkimi, w miarę rytmicznymi i w miarę ciętymi skrętami. Faktycznie jest krótsza i troche wypłaszczona od środka, ale nie tragicznie. Za to szeeeeroka i "bezpieczna". 3 becko jest najdłuższa i najciekawiej ukształtowana, ale momentami wąska, jak jest parę osób top bezpiecznie na długich nartach skrzydeł się nie rozwinie. Ludzi na stokach mało do średnio z dwoma plusami. Do kanap stanie około 1 minuty w porywach. Jeszcze brakuje trochę parkingów i zaplecza, ale bardzo to fajnie i perspektywicznie wygląda. Stosunkowo drogi ośrodek dla jazd "godzinnych". Wersje 3 i 4 godzinne w zasadzie droższe od Szpindla. Dopiero całodzienny wychodzi przyzwoicie taniej. Miła alternatywa dla Szpindla dla mnie :) Mam 30- 40 km bliżej (zależy od trasy) i nie muszę pędzić na 8, można być na 9 i tez dobrze dla karnetu godzinowego. To daje rano 1,5h więcej snu :D Także raz można tak, raz tak. Krzychu, dzięki za kilka wspólnych szusów, no i pozdrów Jurka :D;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo drogi ośrodek dla jazd "godzinnych". Wersje 3 i 4 godzinne w zasadzie droższe od Szpindla. Dopiero całodzienny wychodzi przyzwoicie taniej.

Jeszcze kilka dni, a będzie można skorzystać z cen niskiego sezonu. Lub też zarejestrować się na ich stronie i wzorem Koutów wyrobić sobie zniżkową kartę -> http://www.sneznik.as/zima-skipasy.htm A takie "masakryczne kolejki" potrafią chyba każdego zmotywować, aby i tam pojechać ;-) http://www.holidayin...oc=5&cat=7&raw= Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem tam ostatnie dwa weekendy (12-13.03 i 19-20.03) i nie żałuję. Jak to u Czechów, stoki porządnie zrobione, kolejek brak (dwie świeże czteroosobowe kanapy), nic tylko śmigać. Teraz już mają niski sezon, więc taniej:) Jedyny problem, jaki trafiłem to (12-13.03) braki w prądzie. Wtedy system im wypierdziela i nie chcą oddawać kasy za karnety (trzeba pisać do nich i wysyłać karty pocztą to oddadzą). No ale to trwa i oczywiście Polak myśli, że Pepiki chcą go naciągnąć :D i zrobić w jajo (będę pocztą wysyłał, zwłaszcza polską, to dojdzie w przyszłym sezonie:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
myślę, żeby się tam jutro wybrać. był ktoś ostatnio? jakie warunki? nie ma przetarć na głównych trasach? bo śniegu nie za wiele podają i do tego dodatnio się zrobiło :( a ludzi to na kamerkach nie ma i to mnie kusi... :D warto wyrobić sobie kartę zniżkową? mój czeski najlepszy nie jest, ale z tego co się doczytałem to zniżki są na skipassy i zestawy obiadowe w knajpach a koszt tej karty to 100 koron , ktoś bardziej zorientowany w czeskim języku może mi to jakoś lepiej wytłumaczyć? http://www.dolnimorava.cz/resort-card/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 5 % rabatu na skiservice, wypożyczalnię i szkółkę narc. - możność "doładowywania" konta karty własnymi środkami finasowymi w specjalnych miejscach tego areału i używania jej jak zwyczajnej karty płatniczej w punktach usługowych areału. - rabat w wys. 20 % dla posiadaczy tej karty w restauracjach na t.zw. "dzienne menu" wg ofery dnia - gratis skipas w dzien urodzin (czemu moje wypadają w tym roku w poniedziałek ??!?!) - podgląd na kompie wyczynów na narciochach - korzystanie z aktualnych ofert i promocji areału - uzyskiwanie informacje o nowościach i akcjach przeznaczonych wyłącznie dla właścicieli karty Reszta to regulaminowe połajanki. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak jak obiecałem - relacja z dzisiejszego wyjazdu do Moravy. Na początek małe zdziwko, zniknęły te kontenerki z parkingu, w których były kasy i kibelki. Rozglądam się a tu trochę wyżej nowy budynek oddany do użytku. A w nim: trzy kasy + dodatkowa w drewnianym domku obok, normalne kibelki i knajpka. Z wrażenia zapomniałem zapytać czy kasują już z karty, czy jak poprzednio tylko gotówka (następnym razem nadrobię). Pogoda: w górnej części mgła i wiatr przez cały dzień. Ale śnieżek delikatnie prószy. Wogóle to śniegu tam całkiem sporo, tak 30-50 cm normalnie w terenie, spychaczem robili miejsce na parkingi. Trasy: wszystkie czynne, rano ładnie równo, tak koło 13 zaczęły tworzyć się muldy, ale znośnie. Ludzi dosyć sporo, trochę Polaków na feriach. Kolejka do krzesełka przy Słoniu tak na 2-3 min stania, do drugiego już trochę dłużej (max 10 min), w końcu zjeżdżają się tu ludzie z dwóch tras Aćko i Bećko. Uda czuję, więc wyjazd zaliczam do udanych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...