Skocz do zawartości

Czechy - Miroslav/ Lipova Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Miroslav/ Lipova Lazne Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.rsmiroslav.cz/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online http://www.holidayin...=4&loc=11&prg=0 Aktualne warunki http://www.holidayin...=4&loc=11&prg=0 Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://www.holidayin...=4&loc=11&prg=0 Mały i cichy ośrodek oddalony od drogi głównej ok 700m i tam jest parking z niego do ośrodka pod górkę wożą SKI-BUSY spanko w Lipova Lazne lub kika miejsc jest w samym ośrodku narciarskim.Jak ja byłem z Rodzinką 6 lat temu były 3 wyciągi od tego roku są 4 -(spaliśmy 100m od parkingu) Skibusy jezdziły do 16 ,po trzeba pieszo było drałowac na nocne. Trasy łatwe , dla początkujących i do doskonalenia techniki oraz nauki (niższe ceny były za lekcje i karnety). Z Lipova Lazne bliko jest do Ramzova 10-15minut samochodem lub ciuchcią mozna dojechać .Pozdrawiam Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
http://www.rsmirosla...arsky_areal.htm To 800 m. traska z 2 osobowym krzesłem już jest i czeka na zimę, ale jak to zwykle w przypadku Miroslava bywa - sprawę załatwi permenentny brak śniegu. Chyba, że będzie zima stulecia z dużymi opadami śniegu, w dodatku mrozy, które pozwolą "dorobić" troszkę sztucznego ... Ramzova już hula, a tutaj dalej lipa ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nawet fajny ośrodek, kiedyś dużo tam jeździłem ponieważ pochodzę z Paczkowa. Ale przez ostanie 3-4 lata zaczęły się tam zjeżdżać dzikie tłumy i kolejki były nie do wytrzymania. A zeszłym roku z powodu braku śniegu kręcili wyciągami chyba tylko przez dwa lub trzy dni!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja byłem 27.12 wtedy chodził tylko jeden tależyk i warunki były ciężkie. Duże przetarcia wystające kamienie i małe gałęzie leżące na stoku. Wtedy cały dzień chodziły armatki. 30.12 tez byłem i warunki były juz dużo lepsze. Uruchomili orczyk, dosypali sporo śniegu tak że te przetarcia całkowicie znikneły i jezdziło sie bardzo dobrze. W czasie obu moich wyjazdów na karnety było 10% zniżki z powodu małej ilości śniegu. ogólnie polecam! pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Na nartach jeżdżę dopiero trzeci sezon i do tej pory korzystałam tylko z tras niebieskich w Ramzovej, w sobotę spróbowaliśmy na Miroslaviu. Nasze odczucia to same pozytywy. Dobrze przygotowane, szerokie stoki, umiarkowany tłok, dwa wyciągi (talerzykowy i orczykowy) oraz stosunkowo niskie ceny, a przy tym jeden karnet uprawnia do korzystania ze wszystkich wyciągów. Jeżeli ktoś "wyczerpał" możliwości stoku w Ramzowej to stok Miroslaw może dostarczyć nowych wrażeń, bo jest trochę trudniejszy niż w Ramzovej (mówię tu oczywiście o trasach niebieskich). Jeżeli ktoś jednak uczy się podstaw, to może okazać się za trudny. Ja już zapomniałam jak to jest, kiedy ląduje się tumanach śniegu, bawiliśmy się świetnie. Do szlifowania umiejętności i dalszej nauki jest idealny. Minusem jest niestety parking oddalony od stoku, ale busy bardzo szybko dowoziły na miejsce. Na miejscu są ławki i wieszaki, na których można powiesić plecak (np. z jedzeniem). Jeżeli w plecaku jest coś cenniejszego to można oddać do przechowalni, koszt 10 kć. Z powrotem można na nartach zjechać na parking. Dla mojego syna była to dodatkowa atrakcja. Jako osoba polecająca znajomym Ramzovą muszę jednak przyznać, że Miroslav bardziej mi się spodobał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na Miroslaviu nie byłem chyba z pięć lat i wybrałem się znowu w ostatni weekend. W sobotę rano poprószyło, a potem... słoneczko. Bajka! Na dodatek wcale nie czuć, że jeździ tam tyle ludzi - kolejka do krzesełka max. na 5-7 minut, ale najczęściej stoi kilka osób. W niedzielę ludzi więcej, ale i tak OK choćby w porównaniu do zatkanej Ramzovej. Co do stoków, to dla każdego coś miłego (prawie, bo naprawdę ostrzy zawodnicy tam się będą nudzili) - jest się gdzie pouczyć, ale można i troszkę bardziej rozpędzić, zwłaszcza w górnej części stoku "Sport" (choć nazwa mocno na wyrost). Bez muld, lodu i prawie bez przetarć. Skibus za darmo. W knajpce, choć małej, łatwo o wolne miejsce. W toalecie mydło, ręczniki i ciepła woda. Niby standard, a cieszy :) Cóż jeszcze... Nocna jazda 150 koron od 18.00 do 21.00. Czuję, że będe tam częstszym gościem. Do zobaczenia na stoku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
Doczytałam na ich stronie (na ile pozwala mi znajomość języka czeskiego), że 16 stycznia br. od godz. 9.00 do 17.00 jest darmowe testowanie nart ROSSIGNOL i DYNASTAR oraz desek snowbordowych BURTON. Może kogoś to zainteresuje.... cyt.: "V nedìli 16.1. 2011 - probìhne v areálu pro vás zcela zdarma od 9:00 do 17:00 testování ly¾í ROSSIGNOL a DYNASTAR a test snowboardù BURTON pro sezónu 2010/11 v re¾ii TESTCENTRUM SPORT2000 - Jeseník". PS. Czy ten czwartek (czyli święto Trzech Króli) jest w Czechach dniem wolnym od pracy, czy Czesi pracują w ten dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jaka jest cena wypożyczenia kompletu, albo samych nart? Bo nie potrafię znaleźć tego na ich stronie

-> http://www.sport2000....at/pl/pricing/ wbij Miroslav Lipová Láznì, a w zakładce masz dodatkowo j.polski

Czy można płacić złotówkami, czy tylko korony?

Wszędzie można płacić złotówkami, tylko pytanie czy warto ... Chyba nie jest dla Ciebie jakimś kłopotem zakup koron w kantorze lub ich wyciągnięcie z jakiejś ściany za pomocą plastiku ? No chyba, że lubisz byc krojony i to grubo przy takich transakcjach na stoku i nie tylko ... Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 11 marzec 2011 - 08:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Wszędzie można płacić złotówkami, tylko pytanie czy warto ...

Niestety nie wszędzie przyjmuja złotówki, m.in. w Dolni Morava :( Z drugiej strony, nawet gdyby można było wszędzie płacić, to mało się opłaca, stosowany przelicznik jest niekorzystny, choć jeśli w portfelu nie ma koronek, a stoi się pod kasą, to trzeba płacić i płakać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...