Skocz do zawartości

Czechy - Karlov/Mala Moravka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Karlov/Mala Moravka Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Czy ktoś ostatnio był w Karlovie-jakie są warunki ,ceny(na stronie mają cennik z tamtego roku-czyba ,że obowiązuje także i w tym sezonie?)

Warunki masz wszędzie teraz idealne -> http://www.holidayin...5&frm=info&raw= Bardziej bym się martwił dojazdem ... A cennik jest chyba tylko taki -> http://www.holidayin...&frm=cen&cat=45 Ja tam byłem, niestety dawno temu ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Która z tras: nr 8 Jantar, 9 Muldy czy 11 Louèky jest najbardziej odpowiednia dla osób początkujących? Czy ktoś może polecić jedną z tych tras? Nie chcielibyśmy tam błądzić i na miejscu szukać stoku łatwego i nie obleganego. http://www.holidayin...45&frm=sje&raw= http://www.czecot.co...-moravka-karlov Jak z dojazdem na miejsce? Jechalibyśmy z Głuchołaz, czy droga (szczególnie ta na końcu) jest w miarę utrzymana? Czy można podjechać pod sam wyciąg SK Jantar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jeśli chcesz/chcecie się uczyć to zaraz za Karlovem jest http://www.skiareal-avalanche.cz/ i ten ośrodek do nauki nadaje się rewelacyjnie. Trasa ma ponad kilometr jest szeroka i naprawdę łagodna. Kanapa 4 os. szybka z łatwym zjazdem, nawet w sobotę jest w miarę luźno. Moim zdaniem jedno z lepszych miejsc do bezstresowej i bezpiecznej nauki w Jesenikach:).

Poszperałam trochę w internecie i faktycznie jest to tylko 5 km dalej, trasa chyba wymarzona dla osób uczących się, bo na odcinku 1000m wysokość przewyższenia to tylko 110 m, no i nowa czteroosobowa kanapa, więc chyba nie ma za dużych kolejek. Osoby bardziej zaawansowane raczej chyba tam nie mają co szukać. Wygląda to wszystko bardzo zachęcająco, szczególnie ta dłuuuga trasa.... Dziękuję za info :) Poniżej link do strony, którą znalazłam w sieci http://www.czecot.co...avov-u-bruntalu No i link do strony, na którą też trafiłam w sieci... Skiforum, temat już założony w tym dziale przez naszego eksperta o.tiska :o http://www.skiforum....ead.php?t=28988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
" Test nového likéru.... V pátek 5. února 2010 se mù¾ete ve SKI AREÁLU Kopøivná zúèastnit testu nového bylinného likéru Pradìd. V dobì od 10:00 do 16:00 je konzumace zdarma.... " chyba tłumaczyć nie trzeba ... A może ktoś był i podzieli się wrażeniami ... nie tylko narciarskimi ;-))) Aha - unor - to luty Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Nie znam w ogóle tego miejsca, ale poza wspomnianą 4-os. kanapą Czesi już przed tym sezonem mają zamiar otworzyć 3 kolejne wyciągi krzesełkowe: 2-osobowy i 4-osobowy (obydwa po ok. 600 m długości, w tym jeden wyprzęgany) oraz kolejny 4-ososoby o długości 950m. W załączniku projektowane wyciągi, niestety jak wynika z mapy, nie są one ze sobą połączone. jeseniki-mapa.jpg

Załączone miniatury

  • jeseniki.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W sobotę 22.12.2012, czyli dzisiaj o godz. 9-ej startuje w tej przepięknej wiosce kolejne krzesło w Jesenikach ! Jest to 4-os kanapa z trasą o długości 1.350 m i przepustowości 3.200 os/ godz. Na dole nowa restauracja na 100 gości, przy górnej stacji kanapy nowy apreski bar z wielkim tarasem. http://www.koprivna....edem/aktuality/ Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o.tisk byłeś? możesz coś więcej powiedzieć? :)

Byłem tam już wcześniej. Przyjazny i bardzo urozmaicony - cały areał masz pokazany w poście Skyflyer'a. Po drugiej stronie tej drogi i większości tras jest ta nowa kanapa, a ja mam nadzieję, że w przyszłości uda się połączyć nieodległe od siebie areały w Karlovie i Malej Moravce w jeden konkretniejszy. Będziemy tam w środę, to zdam jakąś relację. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiareal Kopøivná w Małej Moravce jest nowym "podmiotem" w tej narciarskiej wiosce i niepołączonym w żaden sposób z istniejącymi innymi areałami tak w Karlowie, jak i w Małej Morawce. Co prawda Czech, z którym jechałem na kanapie opowiadał o jakichś planach łączenia areałów, ale na tą chwilę trąci to z lekka fantazjowaniem. Pewne ma być to, że od przyszłego roku większość (o ile nie wszystkie kanapy i orczyki) ma być połączona w jeden powszechnie obowiązujący system jednego skipasu. Co do samego areału.) Uczciwe 1.400 m fajnego zjazdu bez żadnego wypłaszczenia w żadnej części trasy (jak to ma miejsce w Èervenej Vodzie ) Jak dla mnie cała trasa - bez wyjątku zasługuje na mocno ciemny odcień niebieskiego, wchodzący nawet momentami w delikatną czerwień. Jest co robić, powaga, zwłaszcza, że trasa nie jest poprowadzona jakimiś prostymi odcinkami, ale wije się ładnie szeroką, a momentami bardzo szeroką przecinką pozwalającą na szerokie carvingowe halsy bez obaw o koniec trasy. Trochę baliśmy się dziś pogody i panującej odwilży, ale wiedzeni "psim swędem" nie odpuściliśmy i ... opłaciło się ! Stok wyjątkowo twardy, nawet ciut za twardy z rana, potem trochę popuścił ;-) Śniegu wystarczająco (pewnie sporo dosztukowane w sposób sztuczny, ale ani widać, ani czuć nie było) Na kolejny plus - nowoczesna infrastruktura - nowa 4-os kanapa Leitnera z bezdotykowym systemem kart chipowych nie pozwalają na jakiekolowiek kolejki, których tam - naturalnie - zupełnie nie było. Tuż pod szczytem przytulny i ciepły imbiss (głównie gorące i zimne napoje, słodycze oraz spory autorament kolorowych alkoholi), a na samym jego dachu umieszczono genialnie taras z leżakami do opalania, na który to wchodzi się bocznymi schodami. Oczywiście darmowe ubikacje tak na górze, jak i na dole. Brak wifi, ale kładziemy to na karb trudnych początków. Pod dolną stacją kolejki znajduje się równie świeżo oddany od użytku, co całość ośrodka przyjazny bar z podstawowymi "produktami" do konsumpcji jak polewki, gulasze, parki w rohliku itl itd Ceny znośne. Dopełniają całości cieplutkie, ogrzewane ubikacje ! Na dole leją małoznany browar Je¾ek, a na górze Lobkowicza. Początki zawsze trudne, ale widząc zapał i chęć pracowników ośrodka (poranne skuteczne przykrywanie zlodowaciałych miejsc na parkingu i przy kasach gałązkami igliwia, poczym przeratrakowanie całości kolein ratrakiem ...Miłe, a nieczęste. Całodzienny skipas 450 kc. Brak wypożyczalni i serwisu. Obok areału znajduje się kilka pensjonatów i chat, z których dojazd na areał wiedzie wprost na nartach. Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • Mala Morawka 023.JPG
  • Mala Morawka 025.JPG
  • Mala Morawka 026.JPG
  • Mala Morawka 030.JPG
  • Mala Morawka 033.JPG
  • Mala Morawka 036.JPG
  • Mala Morawka 043.JPG
  • Mala Morawka 044.JPG
  • Mala Morawka 045.JPG
  • Mala Morawka 047.JPG
  • Mala Morawka 048.JPG
  • Mala Morawka 053.JPG
  • Mala Morawka 057.JPG
  • Mala Morawka 058.JPG
  • Mala Morawka 066.JPG
  • Mala Morawka 069.JPG
  • Mala Morawka 067.JPG

Użytkownik o.tisk edytował ten post 27 grudzień 2012 - 10:19 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodeczek całkiem przyjemny, ja odpuscilem dzisiaj Ramzovą i jestem zaskoczony tak fajną pogodą na tym areale bo na kamerkach z Ramzovej mgla jak mleko na 2 odcinku wyciągu widoczna :) Życzyl bym sobie takiego tarasiku i zaplecza na Ramzovej ale chyba nie doczekam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem to już tak samo Jesenik, Hanuszowice i już

Pleciesz. Jeśli Neonik startujesz z Gliwic to najłatwiej, najlepiej i najszybciej leć na Kędzierzyn - Głubczyce - Krnov i Bruntal Jeśli uderzasz z Lublińca to przez Opole - Prudnik - Zlate Hory i Karlową Studziankę Zero autostrad, zero winietek. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Jakoś tak bez rozgłosu w Karlovie pod Pradziadem 21.02.2013 oddano do użytku kolejną kanapę. Jest to 2-os krzesło o 200 m przewyższeniu stoku. Z góry odchodzą dwie trasy czarna o długości 600 m i czerwona 1.000 m. W obrębie całej wioski obowiązuje jeden wspólny skipas umożliwiający śmiganie i na innych areałach. http://www.rozhlas.c...anovku--1178383 http://skikarlov.cz/...arlov/sjezdovky Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To i ja dołączę wyszperane na zakurzonym strychu czyjeś prasowe ciekawostki Karlovska Riwiera Narciarska w słońcu. Trzynaście tras zjazdowych objętych jednym, wspólnym skipasem i darmowy skibus pomiędzy nimi, to niebagatelne atuty tego pięknego, a zarazem kameralnego ośrodka. To, co zwykle u nas rodzi się wielkich bólach i – z reguły - ślamazarnie, u naszych południowych sąsiadów ma zazwyczaj bardziej sprawny przebieg. Mowa o umiejętnej i zgodnej współpracy kilku przedsiębiorców czy podmiotów z różnych – niekiedy – dziedzin życia. Takie wspólne i „kompatybilne” działania mają miejsce od pewnego czasu w tej uroczej dolince u zbiegu słynnego Wielkiego Kotła na Pradziadzie, czyli w Karlovie pod Pradziadem. W jedności siła Idąc po rozum do głowy miejscowi zrozumieli, iż w pojedynkę niczego znaczącego nie osiągną i po wspólnych ustaleniach zaczęli realizować swój własny, oryginalny projekt turystycznego rozwoju tych miejscowości oparty naturalnie w znacznym stopniu o unijne fundusze. Dzięki sprawnym i energicznym działaniom oraz pomocy lokalnego samorządu postawiono tutaj – rzecz niewiarygodna – trzy 4-osobowe kolejki krzesełkowe oraz jedną „dwójkę”. Jedna z nich znajduje się w leżącym nieopodal Hornim Vaclavovie, kolejna w Malej Moravce, a pozostałe w samym Karlovie. Kolejka krzesełkowa „Certak” w Hornim Vaclavovie jest idealnym miejscem do nauki dla każdego, bowiem cały ten areał leży na niewielkim wypłaszczeniu, którego szerokie stoki łagodnie opadają ku dołowi, a dwie trasy - o długości 850 i 1.050 m i przewyższeniu 140 m. nikomu krzywdy nie zrobią. Czym innym jest Koprivna w Malej Moravce – ładnie pokręcona trasa wiedzie leśną, szeroką przecinką ku wiosce – jest właściwym miejscem tak dla początkujących, jak i ciut lepszych narciarzy (1.350 m/ 180 m). Z powodu problemów z prądem nie udało się niestety - pomimo szumnie zapowiadanego otwarcia – uruchomić w ubiegły weekend ostatniej kolejki o nazwie „Karlovski Express” Dla każdego coś miłego. Poważniejszym sportowym „wyzwaniem” dla bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów jest kolejka „Olomoucak”, wiodąca na szczyt Klobouk, znajdujący się na końcu Karlova. Dwie trasy, które schodzą z tego szczytu, tj. czerwona (1.000 m.) i czarna (600 m) są przeznaczone już tylko dla wytrwanych narciarzy, bowiem obie przypominają swym ukształtowaniem i charakterem wymagające, ale jednocześnie piękne trasy ze słynnych już Koutów, a blisko 200 metrowe nachylenie stoku aż kusi do sprawdzenia swych umiejętności. Warto dodać, że obie te trasy mają homologację FIS-u do organizacji zawodów o randze międzynarodowej. O ile w centrum areału nie spotkamy jakichś specjalnych tłumów, czy kolejek, to na Klobouku możemy sami przez wiele, wiele zjazdów rozkoszkować się już w kompletnej samotności tym cichym i niezwykle pięknym miejscem. W ogóle koniec tej wioski wraz ze swą piękną starą zabudową przypomina raczej piękną, senną i starą zagubioną w odległej dolinie małą sudecką wieś, aniżeli gwarny i nieco hałaśliwy środek tej wsi ze pensjonatami, hospudkami oraz … pizzerią !

Użytkownik o.tisk edytował ten post 26 marzec 2013 - 14:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Hej byłem w ostatnią sobote w Skiareal Kopøivná w Małej Moravce pogoda dopisała ,pełna lampa i lazur. (-8C) Obawiałem sie warunków zima u nas licha, a tam od 5cm do 50cm sztucznego sniegu, Ale trasa bardzo fajnie przygotowana zadnych przetarc, kamieni czy trawy, smigalo sie bardzo przyjemnie, trasa łatwa, ale jak rozpedziłem sie u góry to do smego dołu z fajną prędkością i szerokim carvingiem szalałem do woli. Smigałem przez pół dnia i zawinełem na smażony syr i Holbe

Moim zdaniem jedna z lepszych tras w Jasennikach.

Knapa 4 osobowa

1350-metrów fajnego zjazdu

450 koron karnet całodniowy

Dojazd

z Opola 102 km  1h 45min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota i niedziela w Karlovie. Dojaz z Opola bez problemów. W sobotę na miejscu okazjuje sie że parking przy stoku jest pełny, ale od razu ktoś obługi pokazuje na parkibg oddalony  o 300 m i obiecuje podesłać skubisa. Parking jest i rzeczywiście za 10 min pokazuje sie skibus który dowozi nas pod same kasy ( minus ze na koniec już nie odwozi na  parking - troche lipa). Tam niestety kolejka n15 minut. Brak karnetów rodzinnych ( nam potrzebny 2+1) ale okazuję sie że nasza mała może śmigać za darmo mimo że ma trochę wiecej niż 5 lat. Tu duzy plus. Przy bramkach kolejek brak, sniegu dużo, trasy przygotwane super, Jeżdzi sie świetnie az tu nagle zonk - awaria i zamykają kanape. Brak jakich kolwiek informacji, nic nie wiadomo. Czesi wpadłi w szał i od razy pobiegli do kas po zwrot pieniedzy ja natomiast udałem sie do obługi prze kanapie. Po chwili mi powiedzieli że góra 40 minut i powinno hulać. No to w tym czasie palacinka i herbatka a czesi szaleją przy kasach. Gdy już sie zapakowali do aut, kanapa ruszyła. :) i od tego momentu na stoku było 2/3 mniej niarciarzy.

W  niedziele sytuacja była podobna z awarią tylko, że dużo wcześniej, ale awaria nie trwałą dłużej niż 20 minut, z tym że obsługa starała sie udobruchać wszyskich darmowymi napojami. Mniej ludzi, udało sie znaleźć miejsce na parkingu tuż przy wyciągu. Pogoda jednak w niedziele mniej korzystna ale tragedii nie było.  Ogólnie ośrodek, bardzo fajny, wszystko w miare nowe. Jest gdzie pojezdzić, i co zjeść. Skipas działą jeszcze na 2 inne miejscówki. I co najważniejsze mimo kryzysu śniegowego kótry położył na łopatki inne miejsca to trasay przygotowane wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...