Skocz do zawartości

Czechy - Karlov/Mala Moravka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Stok bajka ....

Stok bardzo latwy,szeroki,rowny,1350m,dlatego zawsze duzo na nim poczatkujacych i szkolek,niebieska trasa razem z czerwona, generalnie wysiada sie z kanapy i cisnie sie te 1400m na dol bez przystanku,kanapa leci ok 5 min,dzisiaj w 3 godz zjechalem kilkanascie razy. Co do samego stoku - idzie sie fajnie rozpedzic i polatac carvingowo. Za Koprivna sa tez ciekawe osrodki, szczegolnie jeden na samym koncu z czerwona ( konkretna) i czarna trasa - jutro moze namowie tam kumpla ;) ma auto 4x4 bedzie bezpieczniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koprivna to osobny arealik. A tak dzisiaj zima zawitała do Jeseników :) Śnieg konkretnie sypał..warunki na drogach trudne, a jak śnieg pada to widać ile ludzi na stoku :)

 

Jednak działa. Taką odpwiedź dostałem:

"Skipass work on those ski centers Kopřivná, Myšák, SKI Karlov, Klobouk, Čerták, Avalanche, Kazmarka, no matter where was brought. have a nice day."

Także jak ktoś sie wybierze na kilka dni to ma spory wybór. Robi sie tam na prawdę ciekawa miejscówka. Wczoraj warunki idealne na Karlovie, lekki mrozik, słoneczko, narciarzy mało, bez czekania i kolejek. Jedyny minus to działające non stop wszysktie armatki, z których śnieg nieprzyjemnie dawał po oczach, okularach i twarzy. No ale po zeszłorocznych deficycie na śnieg w pełni zrozumiałe jest wykorzystywanie każdego mrozu do produkcji śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak działa. Taką odpwiedź dostałem:

"Skipass work on those ski centers Kopřivná, Myšák, SKI Karlov, Klobouk, Čerták, Avalanche, Kazmarka, no matter where was brought. have a nice day."

Także jak ktoś sie wybierze na kilka dni to ma spory wybór. Robi sie tam na prawdę ciekawa miejscówka. Wczoraj warunki idealne na Karlovie, lekki mrozik, słoneczko, narciarzy mało, bez czekania i kolejek. Jedyny minus to działające non stop wszysktie armatki, z których śnieg nieprzyjemnie dawał po oczach, okularach i twarzy. No ale po zeszłorocznych deficycie na śnieg w pełni zrozumiałe jest wykorzystywanie każdego mrozu do produkcji śniegu.

Gdzie wczoraj jezdziles? Zajechales dalej do Karlova?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w środę na Koprivinie. Z mojej Oławy ok. 110 km i 2 godziny jazdy samochodem. Wyjechałem z samego rana, tak aby pośmigać już od 8.30. Dojazd w miarę ok. Dopiero ok. 10-15 km przed celem było błoto pośniegowe pod którym znajdował się lód. Zajechałem na parking o 8.15 jako 2. samochód. Na stoku byłem jako 4 osoba.

 

Stok, co o nim można powiedzieć?

Dla mnie to jeden z lepszych w Sudetach. Bardzo szeroko i fajne równomierne nachylenie przez całą długość (1,3 km). Mógłbym porównać go do trudności C FIS z Czarnej Góry. Z racji że nie było wielu ludzi można było pośmigać szerokim carvingiem. Wspaniałe uczucie. A stok równy jak stół. Przygotowany na 6 :) Pogoda dopisała. Słońce i czasami chmurki. Oczywiście brak kolejek przez cały czas. Dwa razy zdarzyło się, że jechałem z Czechem a tak to zawsze w pojedynkę :)

Przez 4 godziny najeździłem, tak że jeszcze w domu miałem banana na twarzy :) wjazd wyciągiem i zjazd zajmuje ok 8 min.

Okolicy mają super potencjał. Będę musiał spróbować jeszcze inne ośrodki wchodzące w skład tego rejonu. Polecam bardzo ten ośrodek !!! Poniżej kilka zdjęć i filmik.

 

Załączone miniatury

  • PicsArt_1421248412114.jpg
  • PicsArt_1421248587287.jpg
  • PicsArt_1421248686218.jpg
  • PicsArt_1421248788820.jpg
  • PicsArt_1421249154083.jpg
  • PicsArt_1421249371135.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płasko trochę, czy mi sie wydaje?

Na początku jest płasko, ale potem można już się rozpędzić. Trzeba też brać poprawkę bo zdjęcia czy filmy z góry a nie z dołu wypłaszczają ;) - ale górka bardzo dobra do treningu techniki. Jest bardzo szeroko a nachylenie jest na całej długości podobne. Jeżeli chcesz bardziej wymagającą górkę to masz blisko w Karlovie  areal Klobouk ;) Wszystko na tym samym karnecie - ale ja wracając po kontuzji chyba nie miałbym tyle sił, żeby ciągiem zjeżdżać tam 4 godziny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koprivna to niebieska traska po srodku ze spadkiem powiedzmy jak to Czesi podaja czerwonej, generalnei to niebieska,jak jest szybki sniego to mozna sie rozpedzic i fajnie polatac. Na tym skipasie ma sie tez Certak(bylem dzisiaj zobaczyc z ciekawoci - plasko i wasko,ale kazdy znajdzie cos dla siebie), no i dolinke Karlov, gdzie polecam olomouc na koncu gdzie jest fajna czarna i czerwona i noe bedzie tam plasko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koprivna to niebieska traska po srodku ze spadkiem powiedzmy jak to Czesi podaja czerwonej, generalnei to niebieska,jak jest szybki sniego to mozna sie rozpedzic i fajnie polatac. Na tym skipasie ma sie tez Certak(bylem dzisiaj zobaczyc z ciekawoci - plasko i wasko,ale kazdy znajdzie cos dla siebie), no i dolinke Karlov, gdzie polecam olomouc na koncu gdzie jest fajna czarna i czerwona i noe bedzie tam plasko :)

 

To może dlatego wydawało mi się, że można poszaleć na tej górce, bo był bardzo szybko śnieg (na parkingu był nawet lód, więc stok był twardy) i można było nabrać prędkości jak na czerwonej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda szkółka w Koprivnie? Zabieramy jutro pierwszy raz na narty naszego 6 latka i chcieliśmy go oddać do szkółki narciarskiej. Pierwsza myśl to Ramzova, Szkółka przy R3 to teren prawie płaski, ale jak przejrzałam informacje o Koprivnie zastanawiam się, czy nie zmienić kierunku. 

Czy ktoś korzystał, albo widział "z boku"?

Cena też jest zachęcająca, o ile dobrze czytam cennik to godzina 350 kc, a w Ski Sun  w Ramzovej to już 700 kc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda szkółka w Koprivnie? Zabieramy jutro pierwszy raz na narty naszego 6 latka i chcieliśmy go oddać do szkółki narciarskiej. Pierwsza myśl to Ramzova, Szkółka przy R3 to teren prawie płaski, ale jak przejrzałam informacje o Koprivnie zastanawiam się, czy nie zmienić kierunku. 

Czy ktoś korzystał, albo widział "z boku"?

Cena też jest zachęcająca, o ile dobrze czytam cennik to godzina 350 kc, a w Ski Sun  w Ramzovej to już 700 kc.

W cenach sie nie orientuje, natomiast Koprivna to miejsce chetnie uczeszczane przez poczatkujacych. Dzieci tez jest tam wiele. Ciagle widuje sie szkolki, oraz instruktorow uczacych indywidualnie dzieci. Najlepiej poszukac na stronie info i zadzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeski instruktor dla dzieciaka to nie jest dobry pomysł. Jeszcze jak już coś umie to można próbować. Dorosły jeszcze skuma ale dla dziecka inny język to poważny problem. Sam dawałem moją małą u Miroslava i to do instruktora który ponoc trochę mówił po polsku. Mimo że instruktorka była bardzo miła mała zupełnie nie miała pojecia co dziewczyna do niej mówi i było to kompletnie bez sensu. Koniec końców nauczyłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobało się nam na stoku Koprivna w Malej Moravce. Trasa bardzo ładnie poprowadzona, szeroka, trochę muld i oblodzeń. Piękna pogoda rekompensowała rozjeżdżony w górnej części stok. Muszę przyznać, że trasa wymaga "trochę" wysiłku, więc nie polecam jej dla tych, co chcą pierwszy raz na narty właśnie tam pojechać (chyba, że skorzystają z tamtejszej szkółki). Dla tych, co mają pierwsze jazdy za sobą, jak najbardziej trasa nadaje się do dalszej nauki. 1350 m trasy daje sporą satysfakcje ze zjazdu.

Wyciąg 4 osobowy bardzo szybko rozładowuje kolejki, dosyć fajny, stromy zjazd z krzesełka, szybko ucieka się z zasięgu kanapy. Z wyciągu orczykowego (450 m) nie korzystaliśmy.

Dużo uczących się i tych, co śmigają, że widać tylko chmurę śniegu za nimi. 

 

Oddaliśmy naszego 6 latka do szkółki, która okazało się, że jest wyposażona w wyciąg - taśmę o długości 40m, która bardzo ułatwia naukę dzieciom. Syn źle wspominał linę, której musiał trzymać się w Ramzovej przy wyciągu R3. Faktycznie jak napisał tatahani skarżył się, że nie rozumiał instruktora i mógł już tylko naśladować, co on robił. Koszt 50 minutowej lekcji to 350 kc (Ramzowa 1 godzina 600 kc). Można razem z dzieckiem skorzystać ze szkółki i taśmy, opłata za parę dziecko + dorosły 100kc. Było trochę rodziców razem z dzieckiem oraz całkiem dorosłe osoby, która też się tam uczyły i korzystały z wyciągu - bardzo powolnej taśmy. 

 

Mało Polaków, dużo Czechów. wypożyczalnia sprzętu z serwisem (można płacić kartą), bezpłatne toalety. Bary ze sporą ilością siedzeń na dworze, jest gdzie odpocząć. Dla dzieci zjeżdżalnie, zjazd na oponach (czy tzw. pontonach), koszt 20 kc. Miejsce dla dzieci na sankach. Skocznia z ogromną dmuchaną "poduchą" tzw. Cool Big Airbag. Pierwszy raz coś takiego widziałam.

Karnety czipowe, za które pobierana jest kaucja 50kc, zwracana po jej oddaniu. Cały dzień na stoku kosztuje 450kc za osobę dorosłą (od 12 lat), trzy godziny to 350kc (plus kaucja).

Za mały parking, nie mieliśmy już gdzie zaparkować, a był środek tygodnia. Nie wiem, co się tam dzieję w sobotę albo niedzielę. W czasie naszego tam pobytu dwa razy zajeżdżała tam karetka, ale to już taki urok tego sportu.

Przy pierwszej górnej części zjazdu moją uwagę zwróciły bardzo strome niezabezpieczone pobocza,dlatego biorąc naszego 6 latka na górę musieliśmy skorzystać  z szelek asekuracyjnych, które już odpinaliśmy w połowie trasy, gdzie było o wiele bezpiecznej. Syn, który był drugi raz na nartach po 6 zjazdach dał radę zjechać z góry całkowicie samodzielnie, nie zaliczając już żadnego upadku. 

Polecam ten stok, dla mnie jest to jeden z lepszych, na których byłam. Na rodzinny wypad na narty idealny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na rodzinny wypad na narty idealny. 

 

Cześć.

 

Też mi to przyszło do głowy, po pobycie w ub. sobotę wraz z młodszymi narciarzami.

 

Bardzo przyjemny ośrodek z przyzwoitą, całkiem wymagającą niebieską trasą, szybką kanapą i dobrym zapleczem. Stok bardzo dobrze przygotowany. Po przyjeździe w sobotę po 11., gdy zobaczyłem zapchany parking i dużą kolejkę nieszczególnie chciało mi się skorzystać. Byłbym jednak głupcem gdybym tego nie zrobił. Szybka przepustowość kolejki (Leitner), twardy stok, dopiero po południu było trochę więcej luźnego śniegu, co sprawiało tylko jeszcze większą radość. Wszystko tak jak trzeba. Dzieci i młodzież zachwycona, a ja bardzo zadowolony :)

 

Dzięki Brunner za podsunięcie pomysłu, następnym razem, będąc na gościnnych występach na Opolszczyźnie, pojadę ciut dalej i w prawo  ;)

 

pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC04188.JPG
  • DSC04196.JPG
  • DSC04200.JPG
  • DSC04205.JPG
  • DSC04209.JPG
  • DSC04221.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Też mi to przyszło do głowy, po pobycie w ub. sobotę wraz z młodszymi narciarzami.

 

Bardzo przyjemny ośrodek z przyzwoitą, całkiem wymagającą niebieską trasą, szybką kanapą i dobrym zapleczem. Stok bardzo dobrze przygotowany. Po przyjeździe w sobotę po 11., gdy zobaczyłem zapchany parking i dużą kolejkę nieszczególnie chciało mi się skorzystać. Byłbym jednak głupcem gdybym tego nie zrobił. Szybka przepustowość kolejki (Leitner), twardy stok, dopiero po południu było trochę więcej luźnego śniegu, co sprawiało tylko jeszcze większą radość. Wszystko tak jak trzeba. Dzieci i młodzież zachwycona, a ja bardzo zadowolony :)

 

Dzięki Brunner za podsunięcie pomysłu, następnym razem, będąc na gościnnych występach na Opolszczyźnie, pojadę ciut dalej i w prawo  ;)

 

pozdrawiam

.Dalej i w prawo mlodziez tez bedzie zadowolona :) Tam juz od niebieskich, przez czerwone i czerwona fis po czarna :) Na Certaku tez dla dzieci fajnie. Traska lagodna i chyba z 1200m, oczywiscie kanapa 4 osJest co robic. Karnet nie zabija cena a do wyboru kilka osrodkow. Koprina przyjemna, jak jest betonik i szybki snieg idzie polatac.

P.S. Wczoraj bylismy ekipa na nocnej, Kondzia tez sciagnalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za info właśnie tak jechaliśmy :)

Wczoraj od rana słoneczko śniegu na trasach dużo ludzi mało totalny brak kolejek :)

Rano rewelka twarde zmrożone podłoże z upływem czasu robiło się miękko ale spokojnie pojeżdziliśmy do 15 -30 z przerwą na małe co-nieco :)

 

Załączone miniatury

  • DSC_0287.jpg
  • DSC_0295.jpg
  • DSC_0304.jpg
  • DSC_0281.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Hej bylem w ostatnia niedziele w skikoprivna nartowanie od 8.30 do 12.30 karnet za 450 koron z rana przyjemna jazda,stok przygotowany.Blizej poludnia coraz wiecej luzdzi,tloczno i muldy.
Wczoraj bylem na wiczornej jezdzie od 18 do 21. 3 godziny nartowania za 350 koron.
Bez koljjki do wyciagu.Przyjmne wiczorne smiganie.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...