Skocz do zawartości

Czechy - Červenohorské sedlo


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko było jak na takie temperatury, czarna trasa raczej nie do jazdy, na stromym odcinku jedno wielkie przetarcie, na bardziej płaskich dużo ciężkiego śniegu, czerwona i niebieskie ok, dość równo, bez przetarć i lodu, większość dnia świeciło słonko, jechałem przez Paczków, wracałem dla odmiany przez Głuchołazy, w Mikulovicach policja sprawdza dokumenty, droga Nysa-Grodków porażka, dziura na dziurze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Ja byłem w CHS w niedzielę i tak jak temperaturowo było OK -5 stopni, tak wiatr był ogromny - szczególnie na górze i na trasie nr (4) i na samej przełęczy koło hotelu. Generalnie jednak jadąc do CHS nie należy spodziewać się rewelacji. Zresztą cena karnetu mówi sama za siebie. I zresztą ta cena jest podstawowym plusem CHS. Dodatkowo mi zdecydowanie pasują te szybki pomy w przeciwieństwie do powolnych krzeseł w innych ośrodkach. Nie da się ukryć, że wjeżdżając pomami do góry nogi ciągle pracują. I już po kilku godzinach takiej jazdy czujesz się naprawdę najeżdżony, Niestety odległościowo także z Wrocławia w tym roku jest źle - objazd drogi Grodków-Nysa to od 18 km więcej jadąc zwykłymi drogami do 25km autostradą i 46-ką. Tak czy inaczej uważam, że cena adekwatna do jakości... i oby zbyt wiele ludzi nie przyjeżdżało tam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to CHS było zawsze takim miejscem dla raczej dobrze jeżdżacych narciarzy (krótkie, ale fajnie nachylone stoki, brak kanap, kłopoty z parkowaniem - swego czasu ;-)) - powodowało taką, a nie inną strukturę narciarzy, po prostu słabiej jeżdżacy nie mieli specjalnie tam czego szukać. Tam się jechało naprawdę pojeździć, a nie lansować z nieśmiganym sprzętem pod knajpkami. Mnie również nic, a nic nie przeszkadzają ich szybkie talerzyki, bo nimi się naprawdę b. szybko porusza! Jednakże jeśli nie zainwestują w polepszenie infrastruktury ( bezwględnie konieczna instalacja sztucznego naśnieżania - szczególnie na odsłoniętych fragmentach tras północnych (tych po stronie Klinovca), to - niestety, ale - powoli będzie nadchodził kres tego magicznego miejsca. A jak piszecie, ze "żółty namiot" jeszcze nie hula o tej porze !!!, a każą się stołować wyłącznie w restauracji Hotelu, to - uważam -że ktoś tam sam strzela sobie już w torbę. I to na własne życzenie. Czytałem już o planach połączenia CHS z Koutami, są już nawet fajne wizualizacje-projekty budowy 8-os gondolki, ale życie - jak zwykle - zweryfikuje wszystkie, nawet te szczytne pomysły. Oby nie za późno ... Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 23 grudzień 2010 - 13:44 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak piszecie, ze "żółty namiot" jeszcze nie hula o tej porze !!!, a każą się stołować wyłącznie w restauracji Hotelu, to - uważam -że ktoś tam sam strzela sobie już w torbę. I to na własne życznie.

Cała konstrukcja dachu zawaliła im się pod naporem śniegu. W sumie nic dziwnego skoro go spadło tam około metra... a widać nie usuwali na czas :-(

Czytałem już o planach połączenia CHS z Koutami, są już nawet fajne wizualizacje-projekty budowy 8-os gondolki, ale życie - jak zwykle - zweryfikuje wszystkie, nawet te szczytne pomysły. Oby nie za późno ...

ŁOŁ!!! To by powstał piękny ośrodek!!! Daj jakiegoś linka :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem - nadal tak jest jak napisałem powyżej:

1.Bezplatné parkování je poskytováno pouze v infocentru. 2.Souèasnì s nákupem jednodenní jízdenky nebo vícedenní dospìlé jízdenky (bude-li odevzdán parkovací lístek pøi nákupu) bude vydán parkovací lístek pro bezplatný výjezd

źródło: http://www.skiklub-s...x.php?a=cat.134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking był darmowy (bez karnetu całodziennego)

Fajnie, że się potwierdziły moje wcześniejsze informacje. Nie ma to jednak jak "ciepły" oddech konkurencji na plecach ;-)))

Na trasie nr 4 niebieskiej były u góry już rano widoczne przetarcia (widać było trawę), ale trasa jest szeroka więc można bez problemu te place ominąć. Trasa 3 niebieska była OK

Bez systemu sztucznego naśnieżania ośrodek ten skazany jest jedynie na powolną degradację i marną - wyłącznie - wegetację. Rzecz ma się ponoć jednak zmienić. Nomem-omen u ich bezpośredniej konkurencji, czyli w Koutach spotkałem laskę, która pracowała w Chacie na CHS. Powiedziała mi, że na Sedle przygotowania do sztucznego naśnieżania wychodzą z fazy projektowo-dokumentacyjnej i już na najbliższy sezon i ten ośrodek będzie się cieszył "umelym snihem" ;-)

Żółty namiot już hula.

Z ciekawości - co leją teraz ? Starobrno, czy wrócili do paskudnej Holby ? Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 01 styczeń 2011 - 23:47 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Dobrý veèer pane (...)! Pøijmìte omluvu za rozdílnou informaci mezi jednotlivými webovými stránkami. V¹e jsem napravil a posílám Vám odkaz na aktuální informaci o parkování! Tì¹í mì Vá¹ zájem o náv¹tìvu ly¾aøského areálu Èervenohorské sedlo ... " czyli potwierdzone u źródła -> Parkowanie dla wszystkich na CHS za free :-) A tutaj info nt. w sieci -> http://skiklub-su.cz/index.php?ID=212 Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 04 styczeń 2011 - 13:38 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Od przyszłego sezonu po północnych stokach areału będzie nas wwoziła 4-os kanapa ( o długości 1.075 m) :-) Nie będzie nikomu z pewnością przeszkadzało, że używana i z austriackiego demobilu, ale i tak spowoduje to diametralną różnicę w komforcie śmigania. Nie zmienia to faktu - tak uważam- że włodarze areału ze Ski-Klubu z Sumperka przespali swój najlepszy czas, kiedy to dwu-, cztero, a nawet 6-os kanapy powstawały w Jesenikach jak grzyby po deszczu. Ale jeśli dodatkowo wytyczą jakąś fajną, kolejną traskę, to można się spodziewać, że - przynajmniej część - narciarzy wróci do tego kultowego miejsca. Ja z pewnością :-) http://www.mapy.cz/#[email protected]=13 Zdravim :-) ps Dodatkowo ma powstać długo oczekiwany i bezwględnie konieczny na (nie tylko na Sedle) system sztucznego naśnieżania stoków ps 2 Dla studentów, posiadaczy karty ISIC od tego roku CHS daje 15 % zniżkę na skipas, czyli całodzinne śmiganie za uczciwą cenę 340 kc ->http://www.skiklub-s...ndex.php?ID=211

Użytkownik o.tisk edytował ten post 26 luty 2011 - 12:25 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.tisk napisał:

Od przyszłego sezonu po północnych stokach areału będzie nas wwoziła 4-os kanapa ( o długości 1.075 m) :-) Nie będzie nikomu z pewnością przeszkadzało, że używana i z austriackiego demobilu, ale i tak spowoduje to diametralną różnicę w komforcie śmigania. Nie zmienia to faktu - tak uważam- że włodarze areału ze Ski-Klubu z Sumperka przespali swój najlepszy czas, kiedy to dwu-, cztero, a nawet 6-os kanapy powstawały w Jesenikach jak grzyby po deszczu.

Cóż, i tak lepszy rydz niż nic ;) Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że po zamontowaniu tej kanapy nie zlikwidują tej szybkiej pomy H180 (B). Zdecydowanie wolę nią wjeżdżać niż jakąś starą powolną kanapą :-) Oby tylko nie powariowali z powodu tej kanapy i nie podnieśli cen do np. 500 CZK... obecne 400 to bardzo fajna cena za całkiem przyjemne i długie trasy zjazdowe A tak naprawdę to najważniejsze jest sztuczne naśnieżanie. Chyba ta zima niestety dała im popalić... śniegu mało, a mróz jest. Kto ma dobre armatki ten ma śniegu pod dostatkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy dotychczas właściciele tego areału nie ogłaszali tak wcześnie niskiego sezonu ! http://www.skiklub-s...x.php?a=cat.134 Dzięki czemu całodzienny skipas kosztuje w tej chwili jedynie 300 kc ! http://www.skiklub-s...enik_2010_2.jpg A na stoku piękne słonko i zero ludzi -> http://www.holidayin...oc=2&cat=7&raw= Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 02 marzec 2011 - 13:52 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie planuję gdzie w sobotę i już się podajarałem informacją Otiska (bo nigdy nie dane mi było zwiedzić CHS) a tu na holiday'u podają że sniegu 35 cm i czarna zamknięta...:rolleyes: a takie słyszałem opowieści jaka jest wspaniała.. wygląda na to że w CHS nie mają naśnieżania i zabił ich marzec w styczniu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że w CHS nie mają naśnieżania i zabił ich marzec w styczniu..

uważam dokładnie tak samo, choć mają być poczynione już w tym roku jakieś inwestycje na przyszły sezon. Śledź informacje z "jesenickiej pogodynki" w dziale Jeseniki - może okaże się, że pod koniec tygodnia coś dopada białego na stok ? Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mapy.cz/#[email protected]=13

Ta kanapa będzie musiała mieć trochę inny przebieg - ten załamany wyciąg ma 1050m, a skoro kanapa ma biec "na skróty" to nie może mieć 1075m. Moim zdaniem będzie wydłużona na dół, aż to końca czarnej trasy. A czarna trasa będzie połączona górą. Gdybym znał czeski język, to zrozumiałbym więcej z tego całego projektu, bo jest on szczegółowo opisany na stronie lanove-drahy.cz

Załączone miniatury

  • chs.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W ostatni piątek 22.07 na tej to Przełęczy zaczęto wycinkę lasu pod budowę 4-os kolejki krzesełkowej, która jeszcze w ubiegłym roku woziła nas na Zillertal Arenie ! Jest to znany model - Koenigsleiten 2000. W połowie sierpnia ma się zacząć właściwa budowa - tak więc są duże szanse, że przypomnimy sobie kasztańskie klimaty już tej zimy i to w nieodległych Jesenikach :-) http://www.lanove-dr...04ce98f08#p7381 Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Na stronie holidayinfo widnieje już mapka z zaznaczoną "nową" 4-os kanapą na północnych stokach CHS. Trasa jej będzie biegła w miejsce załamanego talerzyka, a jej umiejscowienie na samym dole areału - mam nadzieję - sprawi, że będą z niej korzystali wyłącznie dobrzy narciarze. Z jej stacji górnej będzie można zjeżdżać w dół niebieską, czerwoną, trawersem do orczyka, jak i nowinką, czyli traską bezpośrednio ze szczytu na sam dół ku czarnej ! http://www.holidayin...45&frm=lan&raw= Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że będzie tam teraz więcej ludzi. Do tej pory niektórych odstraszał szybki, szarpiący talerzyk.

Od czasu, jak na każdej praktycznie większej górce w Jesenikach zaczęto stawiać 4-ro i 6-cio osobowe kanapy - ustały zupełnie jakiekolwiek "kolejki do kolejki", przecież wolne miejsca są na parkingach nawet w weekendowe przedpołudnie ! Sądzę raczej (mam taką nadzieję), że słabsi narciarze i np. rodziny z dziećmi wybiorą raczej inne areały (np. Ramzova, Lipova Lazne, czy inne Filipovice), aniżeli strome i wymagające ściany na CHS. Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 10 październik 2011 - 21:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę raczej (mam taką nadzieję), że słabsi narciarze i np. rodziny z dziećmi wybiorą raczej inne areały (np. Ramzova, Lipova Lazne, czy inne Filipovice, aniżeli strome i wymagające ściany na CHS.

Z tym też się zgadzam :) Myślałam, że piszesz w kontekście samego CHS, bo tam pewnie więcej narciarzy będzie po stronie kanapki niż po drugiej stronie drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...