Skocz do zawartości

Ramzova


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jako alternatywę dla Ramzovej również polecam Petrikov - dużo mniej osób, praktycznie brak początkujących, ludzi na deskach też malutko. Ale poziom trudności trasy jest większy niż na Ramzovej. Polecam szczególnie wąską i stromą trase przy samym wyciągu po lewej stronie :cool:! Pod koniec poprzedniego sezonu pojechałem dalej niż Petrikov i znalazłem bardzo ciekawy stok, niestety nie pamiętam nazwy :( Stok jest bardzo szeroki, po środku przedzielony sosnami, nachylenie umiarkowane i jak ja byłem to brak osób. Podjeżdżałem prosto pod wyciąg bez kolejki. Na prawdę świetne miejsce na chill out dla familijnego śmigania oraz wygłupów. Dodam że stok znajduje się na prawo od głównej szosy i trzeba kawałek podjechać. Parking jest przy samym wyciągu ale jest niżej położony - trzeba kawałek podejść po schodach. Może ktoś zna to miejsce i poda jego nazwę?? Pozdrawiam, Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W Polsce jak zwykle jest drogo jak na tak słabe warunki. Z tego co wiem w Czechach jest taniej lub podobnie , ale warunki są znacznie lepsze. Moglibyście mi poradzić jakieś piękne , zawsze dobrze przygotowane i niedrogie miejsca w Czechach. Fajnie by było jakby nie były gdzieś daleko

W Czechach jest drożej niż Polsce (kilka lat temu było jeszcze odwrotnie) - ale za to u nich lepiej z utrzymaniem tras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś (tu uśmiecham się do speca od Jeseników, o.tisk :)), czy Ramzova (Bonera) startuje w ten weekend? Na kamerkach warunki wyglądają na dobre, na stronie i holidayinfo brak informacji. Na http://jeseniky.net/...&pol=42&lang=pl informacja, że czynne podczas weekendu, tylko może chodzi o to krótkie krzesło przy hotelu Neubauer - oni na pewno startują, mają info na stronie i na kamerkach widać, że dośnieżają. Wysłałem mejla, ale tym razem nie odpisali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, rzeczywiście dziwna sprawa ;-) Na oficjalnej stronie http://www.holidayin...5&frm=info&raw= piszą, że areał nie chodzi, natomiast kamerka sitor'u informuje, że krzesłą chodzą, nawet bez śniegu (np. dla turystyki pieszej) Jak znam życie - to nie odpuszczą takiej zimowej gratki i na weekend nomalnie włączą krzesła do ruchu zimowego. Moja rada -> można zaryzykować ;-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź :) pozdrawiam

Jeśli śmigasz tam po raz pierwszy, to bym bardziej - abyś się nie zniechęciła z samego początku do tych górek - radzę wczesnoporanny wyjazd. Spokojnie wtedy zaparkujesz autko na darmowym, górnym parkingu zaraz obok kasy oraz dolnej stacji kolejki. Po drugie będzie mniej ludzi niż w godz. późniejszych. Po trzecie - stan tras będzie ... sama chyba wiesz ;-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można Zdravim :-)

Teoretycznie można. Tylko mozliwość zależy chyba od kierunku wiatru i jaka liczba wypadnie w czeskim lotto w poprzednim losowaniu. Płaciłem tam kartą kilka razy, do czasu kiedy pewnego razu nie można było, a najbliższy bankomat w Jeseniku. Uratowali mnie w wypożyczalni zamieniając mi kasę. Tak więc ja traktuję również jak o.tisk, że nie można :) Zaraz wyruszam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 19 grudnia 2009. Działa 4os kanapa na Cernavę (2jka raczej nawet nie ruszy, metrowe sople na linach i krzesłach), działa dolny orczyk i działa (non stop) pojedyncze krzesło z Cernavy na Serak. Orczyk z Cernavy na Mracna w ogóle nie był odpalony (kasowniki zasypane śniegiem). Naturalnego śniegu jest jeszcze relatywnie mało, są delikatne przetarcia czasami. Na głównej trasie dosypali z armatek najwidoczniej. Śnieg na stoku mocno zmrożony, bardzo twardy, oblodzeń nie stwierdziłem. Na zakręcie (tym dookoła lasu) na głównej trasie dużo zmrożonych śniegowych grud, bardzo upierdliwe. Ludzi średnio dużo, jeździ się na okrągło, a krzesła 4os kanapy nie jeżdżą pełne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, że przyszło w górach silne i długotrwałe ocieplenie, byłem ciekaw jak sprawy się mają za naszą południową granicą. Część ośrodków otwarcie pisała na ich stronach, że z powodu warunków zatrzymują wyciągi i kolejki. Ale na Seraku w Ramzovej z rana w ogole nie odpalili kamerki myśląc, że tym zmylą narciarzy i przybędą licznie na ten areał. Poczym jakby nigdy nic piszą, że warunki świetne, wyciągi chodzą a śnieg - UWAGA - puszysty (sic !!!) Poniżej zamieszczam foty z kamerek od Neubauera i Bonery, żebyście mogli sami wyrobić sobie zdanie o nich http://www.holidayin...cat=45&frm=info Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • Mracna 25.12.jpg
  • Cernava 25.12.jpg
  • Neubauer-Ramzova 25.12.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie ferie maja mieszkańcy woj. opolskiego. A to jest ich najbliższy stok więc nie radzę -tłok będzie na 100%. Poza tym wg mnie Ramzova nie nadaje się na dłuższy wyjazd ze względu na małą ilość tras. Jak już muszą być Jeseniki, to może Cervonohorskie Sedlo?

Użytkownik nika_k edytował ten post 27 grudzień 2009 - 22:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W I polowie lutego wybieram się do Ramzovej, jesli ktoś tam jeździl, lub ma jakies konkretne info o tym miejscu(kwatery,skibus,ceny) proszę o pomoc.. Czy jest tam duży tłok? A może wybrać się gdzieś indziej ? Pozdrawiam

Hej! Zacznijmy od tłoku. Zdarzało mi się stać 35min w kolejce do dolnego krzesełka(wtedy jeszcze dwuosobowe było). Wtedy sens ma tylko jazda na górnym orczyku lub na górnym talerzyku. Było to w weekend więc pewnie stąd ten natłok. Teraz jest krzesełko 4osobowe więc przepustowość znacznie większa a co za tym idzie pewnie kolejka "idzie szybciej". Niestety ilość osób na trasach jest w weekendy lub w ferie w godzinach szczytu przerażająca! Aż boję się myśleć co się będzie działo w te ferie, kiedy już jest 4os. kanapa:confused:... chociaż w tygodniu jakoś znośnie może będzie :). Pierwsza połowa lutego to ferie w woj. mazowieckim, dolnośląskim, opolskim oraz zachodniopomorskim więc może być tłoczno, szczególnie w weekendy. Co do zakwaterowania tutaj masz link: http://www.bonera.cz...l/ubytovani.php Ja osobiście polecam spanie u człowieka Yeti, czyli Chata Serak:D - warunki bardzo dobre, jest restauracja, ceny przystępne i... klimat. Super miejsce. Niestety są pewne wady - po zakończeniu pracy wyciągów już się tam nie wjedzie, a jak wieje to krzesełko z Cernavy na Serak nie chodzi i trzeba orczykiem a potem na nogach z nartami na plecach ;/. Nawet jeśli wjedziecie krzesełkiem na Serak to i tak musicie odbyć spacerek. Więc małe dzieci tutaj raczej odpadają ze względu na "trudne dojście". Do plusów tego miejsca można jeszcze dodać iż jest świetnym miejscem na wypady piesze / biegowe / na rakach śnieżnych. Aaa i co ważne, w niektórych miejscach można złapać zasięg polskiej sieci :) Co do skibusów to nic nie wiem. Jeśli będziesz mieszkać w którymś lokum z podanego linku do wyciąg masz pod nosem więc nie ma problemu, jeśli gdzieś dalej to raczej własne auto. Parkingi są w miarę duże i jeśli rano pojedziesz to bez problemu można mieć dobrą miejscówkę. Jedyny skibus o jakim mi wiadomo chodzi z parkingu na Miroslav. W okolicy jest trochę stoków, ja polecam Petrikov, Branna Cervonohorskie Sedlo oraz Ramzova. Pozdrawiam, Maciek p.s. widzę że dyskusja się rozwinęła :) Pociąg dojeżdza do samej Ramzovej i wyjeżdża chyba z Opola? Jeśli chodzi o ilość tras to jak ktoś jeździ w Alpach gdzie ośrodek ma 100km tras to tutaj te 8 czy 9km tras na tydzień strasznie mało, ale da się i mozna mieć fun - przynajmniej ja mialem ;). Ale jeśli 7 dni jazdy to można pojeździć też na Petrikovie-1dzien, Branna - 1dzien, CHS-2dni, Ramzova-2dni i akurat jeden dzień na szkolenie teoretyczne zostaje %% ;) pozdrawiam

Użytkownik Mr.Maciek edytował ten post 27 grudzień 2009 - 22:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak.. pociag musi przejezdzac przez Warszawe.. jesli na tej Ramzovej tak tloczno jest to moze polecicie mi jakies spokojniejsze miejsce, ale o podobej ilosci tras..

Jedyna odpowiedź - jedź w Alpy. Pociągiem też dasz radę ... Ale za to co codziennie rano będziesz miał sztruks na stoku, nie będziesz wiedział co to znaczy kolejka do krzesła, a obsługa sama (!!!) bez żadnej Twojej inicjatywy będzie pierwsza Cię witać słowami " morgen" lub "bongiorno" I mówię to ja - Opolak - który jedne z pierwszych swych narciarskich kroków stawiał właśnie w Ramzovej na Seraku i - generalnie - Czechach ... (ale to koniunkturalnie ... z powodu bliskości tych górek) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wybieramy się na Ramzovą i chcielibyśmy skorzystać z instruktora. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji ile to kosztuje. Gdzie w ogóle uderzyć? Jeżeli ktoś wie jak cenią się tamtejsi instruktorzy, może jakiś kontakt telefoniczny do szkółki działającej na Ramzovej, żeby upewnić się, że w danym dniu ktoś będzie to z góry dziękuję za każdą informację. Pozdrawiam, Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...