Skocz do zawartości

Ramzova


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem wczoraj na Ramzovej pierwszy raz w tym sezonie i chyba ostatni... Może po kolei :

 

Na Plus:

 

- co nie zawsze było regułą dobrze przygotowane stoki, dobry sztruks i początkowo sympatyczna jazda

 

Na Minus:

 

- rano (akurat mnie to nie dotyczyło bo byłem pod stokiem o 8:10, ale ludzi którzy przyjechali na 9:00 już jak najbardziej) olbrzymi kolejki do zakupu karnetu, sobota rano i jedno okienko otwarte ze starszą Panią która nadzwyczajną szybkością obsługi się nie popisywała, niemożność zapłaty za karnet kartą gdyż jakieś problemy z pobraniem kaucji mają i trzeba było oddzielnie zastaw za karnety zostawiać... inna sprawa że 100 koron za kaucje to chyba pierwszy raz się spotkałem,

- nieprzygotowane trasy czarna trójka i czerwona dwójka pomimo faktu iż akurat tam ze śniegiem nie było najgorzej,

- czerwona jedynka z minimalną ilością śniegu umożliwiającą jako takie zjeżdżanie (jeśli rzeczywiście nadchodzący tydzień ma być ciepły + ma padać deszcz to nie wiem jak za tydzień tam będzie można pojeździć),

- armatki śnieżne które wyglądały jakby miesiąc temu zostały odłączone i pozostawione samemu sobie pomimo faktu iż w zeszłym tygodniu w nocy mrozik trzymał,

- kompletny brak zorganizowania przy kolejce do dwuosobowej kanapy, wężyk z czwórki ustawiał się od góry z dołu ludzie ze stoku się podłączali itp. a wystarczyło rozciągnąć parę linek i uporządkować temat, inna sprawa że przy sporej kolejce obsługa ani myślała żeby uruchomić orczyk...,

- spoko nowa knajpka na Cernave w której nie kupisz lanego piwka, a na półce jakieś jedno no namowe stało...,

- i rzecz która najbardziej mnie wkur... i pewnie nie tylko mnie... mieliśmy karnety do 12 więc zjechaliśmy wyczyściliśmy narty i poszedłem oddać karnety a tam co jedno okienko otwarte kolejka na maksa i kur... 20 minut stania żeby oddać karnety nie mówie już o osobach które przyjechały na popołudniową jazdę i byli zmuszeni kupować karnet 4 h o 13 (w sumie później plułem sobie w brodę że nie kupiłem całodziennego karnetu i go nie odsprzedałem zaosczędził bym czasu, kasy i uszczęśliwił tych co stali tyle w kolejce...).

 

Reasumując Ramzovej w tym sezonie mówię pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Te 100 koron to raptem 17 PLN. W Polsce kaucja to zazwyczaj 20 PLN. 

W Pecu 50 Kc, ale co to ma za znaczenie, gdy kaucja jest zwracana. Ewidentnie została wprowadzona, żeby ograniczyć

odsprzedawanie kart, w szczególności, gdy tak jak w Pecu, związane jest to z inną odpłatnością za parking. ale jesli było tak, jak w Ramzovej, to rzeczywiście, szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ta kaucja to najmniejszy problem ale jak jej nie było jeszcze 2 lata temu to 12 mogłem wsiąść w samochód i wracać a nie stać w kolejce żeby karnety zwrócić, chodzi o to że to kolejny kamyczek jeśli chodzi o niedogodności tego arealu...

P.S. Nie wiem jak wygląda dojazd do dolnego wyciągu w Ramzovej bo kamerki tego nie obejmują ale z tego co widać chyba wszystko płynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Uprzejmie donoszę, że w Ramzovej już spoko, wszystko przejezdne, gastronomia hula, pokrywa nie za gruba, ale przyzwoita i coś tam ciągle dopaduje z nieba :)

Udało mi się trafić na dzień bez kolejek i nawet trochę słońca było  :)

Zdechłe muchy w czytniku skipasów przy górnej kanapie leżą już 4 rok - jak one się tam dostały? :D

 

https://youtu.be/JkbkvNmu_UI

Załączone miniatury

  • WP_20170115_09_28_02_Pro.jpg
  • WP_20170115_09_28_48_Pro.jpg
  • WP_20170115_09_29_55_Pro.jpg
  • WP_20170115_10_41_21_Pro.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dzisiaj byłem w Ramzovej "w cywilu", ale dobrze się stało, bo warunki takie sobie. Śnieg chyba tylko sztuczny, naturalnego obok trasy ze 2cm, tyle co napadało w nocy. W najbliższych dniach ma być cieplej więc na razie nie warto chyba tam jechać, szkoda nart, mnóstwo kamieni wystaje. Być może na górnym odcinku warunku są lepsze, ale i tak całokształt kiepski.
PSX_20171230_172921.jpg
PSX_20171230_172950.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj byłem po sąsiedzku - w Ostruznej wykorzystać kupon na darmowy karnet. Pogoda się radykalnie zmieniła, rano było -9 potem -5, śnieg się zrobił twardy i zmrożony, niestety trasy były trochę zniszczone od gąsienic ratraka, ale z drugiej strony były długo twarde i można było pojeździć po sztruksie (uważając na wyrwy). Jeśli chodzi o Ramzovą to były bardzo niskie chmury, dolne krzesło było widoczne tak do połowy, do tego wiał wiatr i prószył śnieżek, więc raczej mało komfortowo było tam jeździć, ale co najważniejsze ZIMA WRÓCIŁA W JESENIKI :) na pierwszym zdjęciu widok w stronę Ramzovej

Załączone miniatury

  • IMG_20180113_120651.jpg
  • IMG_20180113_120656.jpg
  • IMG_20180113_120701.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj w Ramzovej jestem w nietypowej roli kaowca - wyjazd firmowy :)
Kursantów puściłem z instruktorem więc mogę chwilę posmigać.
Twardo i szybko, choć powoli wyłażą przetarcia i oblodzenia, dodatkowo Czesi zostawili mnóstwo górek usypanych ze śniegu z armatek.
Można niechcący zrobić srogą hopkę, już parę widziałem :)
Słońca i mrozu sporo, ludzi i wiatru mało.
Najważniejsze: mumie much w czytniku na karnety leżą od lat nietkniete i mają się dobrze.
PSX_20180303_113247.jpg
PSX_20180303_113344.jpg DSC_2573.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Przez lata narzekałem, że w tej Ramzovej nic a nic nie inwestują w infrastrukturę, ale w tym roku zaszły w końcu poważne zmiany.
Po latach wyciągnęli zdechłe muchy z czytnika karnetów.
Podnieśli też cenę samych karnetów; wyszło 10kč za muchę.
Było:
PSX_20190101_183935.jpg

Jest:
PSX_20190101_184016.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Byłem dzisiaj pierwszy raz w Ramzovej w życiu. Fajne to stare krzesło wyprzęgane.
Ale sądziłem że te trasy czerwone są jakieś poważniejsze.
W sumie dobrze że łatwe, bo przy miejscowych wylodzeniach córce się dobrze na nich jeździło.
Generalnie dobry warun dzisiaj, kolejki krótkie (piątek).

jak dla mnie Czarna Góra lepsza niż ten ośrodek, ale kolejki oczywiście z cz mniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj pierwszy raz w Ramzovej w życiu. Fajne to stare krzesło wyprzęgane.
Ale sądziłem że te trasy czerwone są jakieś poważniejsze.
W sumie dobrze że łatwe, bo przy miejscowych wylodzeniach córce się dobrze na nich jeździło.
Generalnie dobry warun dzisiaj, kolejki krótkie (piątek).

jak dla mnie Czarna Góra lepsza niż ten ośrodek, ale kolejki oczywiście z cz mniejsze


Oprócz krótszych kolejek, lepszej kultury jazdy dochodzi 2x dłuższa trasa 3200 vs 1600, to info dla niezerientowanych w temacie, z tego wszak Ramzova słynie. Mimo to też nie przepadam za tym ośrodkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...