Skocz do zawartości

Ramzova


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
Podbijam!

Od 3 dni mocno mrozi, ale na kamerach nie widac zeby naśnieżali.. Ktos ma jakies informacje kiedy planują otworzyć ośrodek?

Ktoś się orientuje jak faktycznie wyglądają warunki narciarskie (o ile takowe już są)?
Na kamerkach coś białego widać ale "aktuality" są aż z czerwca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ramzova hula, jak widac na zalaczonym obrazku ludzi full. Snieg sztuczny, ale przyjemny,bez lodu, fajny betonik dzisiaj był. Dawno tam nie bylem ale calkiem sympatycznie. 380 koron 4 godziny + 100 koron kaucja. 4 osobowa kanapa niezle zasuwa na gore. Potem jest nastepna 2 osobowa na Serak. Łącznie daje to ok 3200m trasy zjazdowej.

 

p.s.

Na drugiej fotce zagadka. Prosze wskazac gdzie jest granica panstwa :)

Załączone miniatury

  • ramzova.jpg
  • DSC_0031.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek i powiem szczerze pomimo sympatii do tego ośrodka zarządzanie nim pozostawia naprawdę wiele do życzenia i zupełnie się nie dziwie że ludzie odpuszczają Ramzovą na rzecz Koutów bo tak naprawdę jedyny + Ramzovej w tej chwili to konkurencyjna cena karnetu np. 4 h gdzie różnica to prawie 200 koron z wszystkim innym ten ośrodek w porównaniu do Koutów jest w d... ale do rzeczy. Biorąc pod uwagę że w Polsce we wtorek było święto to sporo osób akurat zdecydowało się ten dzień spędzić na nartach zresztą jak mój kolega który zadzwonił do mnie ażeby się poradzić jaki ośrodek wybrać. Bez zastanowienia biorąc pod uwagę że w Koutach tylko jedna trasa do tego weekendu była uruchomiona poleciłem mu Ramzovą... po powrocie kumpel stwierdziła że ośrodek ze sporym potencjałem ale totalnie nie wykorzystanym. Właściciwie to wszystko sprowadziło sie do tego że w nocy trochę śniegu spadło a Czesi najwyrażniej w tygodniu na Ramzovej nie mają w zwyczzaju uruchamiać ratraków... no ale nic ja nastawiłem się na wyjazd w piątek i stwierdziłem że sam pojade się przekonać jak to wszystko wygląda. Do Ramzovej dojechaliśmy ok 9:00 i po zjeżdzie z głównej drogi pierwsza niemiła niespodzanka trasa dojazzdowa na parking totalnie nie odśnieżona (w Polsce śmiejemy się że zima zaskoczyła kierowców, za to na Ramzovej wychodzi że opady śniegu zaskakują operatorów wyciągu...) Po dotoczeniu się na miejsce parkingowe szzybkie przebranie i wskakujemy na wyciag na 4 h karnecie. Wjeżdżamy 4 osobową kanapą, i chcieliśmy uderzyć na szczyt i tu kolejna niemiła niespodzianka dwuosobowa kanapa zamknięta było coś ok 09:30 podczas gdy ten wyciąg powinien działać od 8:45 (nie powiem byłem na to przygotowany bo kolega z wtorku powiedział że jak on był to ten wyciąg uruchomili o 10:30) jakiś mało miły Czech odpowiedział że bramki otworzą za 15 minut bo czyszczzą krzesełka co sprowadzało się do jednego ruchu miotłą po zaśnieżonym i oblodzonym krzesełku... Wobec powyższego ruszyliśmy na dół i tu kolejna niemiła niespodzianka trasy kompletnie nie przygotowane pomimo oznaczenia że działają, były momenty że połowa trasy wyratrakowana a połowa z kopnym śniegiem po prostu porażka. Po kolejnym podciągnięciu się wciągnęliśmy się dwuosobową kanapą na górę doświadczając po chwili jak dokładnie Pan z miotłą wyczyścił siedzenia co objawiło się totalnie mokrymi plecami i spodniami. Całości obrazu nędzy i rozpaczy dopełniają odstawione na bok armatki, które raczej w ostatnim czasie nie były używane a śniegu za wiele nie było, pogoda totalnie do d... (ale ok na to Bonnera nie ma wpływu) oraz nowy bar na stacji pośredniej generalnie prezentuje się ładnie ale nie umiem sobie wytłumaczyć jak w Czechach na nartach nie moge się napić lanego piwa a jedyne piwo jakie mają to puszkę Kozla... Reasumując w piątek jadę znowu na narty ale Ramzovą narazie ominę szerokim łukiem... na rzecz Koutów po prostu narazie nie mam ochoty tam wracać...

 

P.S. Jeszcze jedna rzecz na górę obok 2 osobowej kanapy zawsze chodził 2 osobowy orczyk, w tej chwili do orczyka nie ma zaczepionych nawet kotwic wiec nie wiem jak tam będzie gdy najedzie więcej ludzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem ile tam już jeżdzisz ale ja coś koło 10 lat i uwierz tam niewiele się zmienia... i nie żebym był jakoś bardzo roszczeniowy itp. tydzień później byłem w Koutaach i wrażenia jak najbardziej pozytywne co możesz przeczytać w dziale Kouty. A argument "Byłeś po prostu za wcześnie" jakoś do mnie nie trafia... idąc tym tokiem rozumowania po 10 cm opadzie powinni na 1 dzień ośrodek zamykać, doprowadzić go do porządku i dopiero uruchamiać ale sory to jest biznes jak na stokach jest świeży śnieg a ratraki stoją bezczynnie do ośrodka dojazd jest nie odśnieżony, a "odśnieżanie" krzesełek na 2 powoduje przesuniecie uruchomienia wyciągu o 1 h to wg. mnie coś jest nie tak i nie dziwie się ludziom którzy się od Ramzovej na rzecz Koutów odsuneli, umówmy się to jest bardzo fajny ośrodek ale z perspektywy czasu zarządzanie niem nie przysparza mu nowych klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tam już jeżdzisz ale ja coś koło 10 lat i uwierz tam niewiele się zmienia... i nie żebym był jakoś bardzo roszczeniowy itp. tydzień później byłem w Koutaach i wrażenia jak najbardziej pozytywne co możesz przeczytać w dziale Kouty. A argument "Byłeś po prostu za wcześnie" jakoś do mnie nie trafia... idąc tym tokiem rozumowania po 10 cm opadzie powinni na 1 dzień ośrodek zamykać, doprowadzić go do porządku i dopiero uruchamiać ale sory to jest biznes jak na stokach jest świeży śnieg a ratraki stoją bezczynnie do ośrodka dojazd jest nie odśnieżony, a "odśnieżanie" krzesełek na 2 powoduje przesuniecie uruchomienia wyciągu o 1 h to wg. mnie coś jest nie tak i nie dziwie się ludziom którzy się od Ramzovej na rzecz Koutów odsuneli, umówmy się to jest bardzo fajny ośrodek ale z perspektywy czasu zarządzanie niem nie przysparza mu nowych klientów...

 

Przykre to co napisaleś, mam duży sentyment do Ramzowej i kiedyś wszystko hulało, aż miło, nawet to jednoosobowu przedpotopowy, ale jakże klimatyczny wyciąg na sam szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak czytam to co wypisujecie to mam wrazenie ze oczekujecie super osrodka, ze sztruksikiem i temperatura najlepiej -2 do -1,oczywiscie sloneczko musi byc, a traski rowne jak stol bo inaczej nie da sie jezdzic. Ramzova jest jaka jest,jest super szybka 4 os kanapa, a trasy sa takie jak wszedzie. Jezdze srednio 2-3 razy po Jesenikach i wszedzie jest podobnie. W Koutach szalu nie ma,a ze maja lepsza infrastrukture..i co z tego? Jak w Koutach dzien kosztuje tyle co w Alpach a jak mowie d.. nie urywa :) Ramzova jest jest dwa razy tansza i jest gdzie pojezdzic. Bylem ostatnio, wrzucam zdjecie pogladowe, źle? tłoki na stoku? traska zła? :) Pzdr

Załączone miniatury

  • ramzova.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak czytam to co wypisujecie to mam wrazenie ze oczekujecie super osrodka, ze sztruksikiem i temperatura najlepiej -2 do -1,oczywiscie sloneczko musi byc, a traski rowne jak stol bo inaczej nie da sie jezdzic. Ramzova jest jaka jest,jest super szybka 4 os kanapa, a trasy sa takie jak wszedzie. Jezdze srednio 2-3 razy po Jesenikach i wszedzie jest podobnie. W Koutach szalu nie ma,a ze maja lepsza infrastrukture..i co z tego? Jak w Koutach dzien kosztuje tyle co w Alpach a jak mowie d.. nie urywa :) Ramzova jest jest dwa razy tansza i jest gdzie pojezdzic. Bylem ostatnio, wrzucam zdjecie pogladowe, źle? tłoki na stoku? traska zła? :) Pzdr


Sprawdzę osobiście w drugiej połowie lutego Ramzovą i nie tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak czytam to co wypisujecie to mam wrazenie ze oczekujecie super osrodka, ze sztruksikiem i temperatura najlepiej -2 do -1,oczywiscie sloneczko musi byc, a traski rowne jak stol bo inaczej nie da sie jezdzic. Ramzova jest jaka jest,jest super szybka 4 os kanapa, a trasy sa takie jak wszedzie. Jezdze srednio 2-3 razy po Jesenikach i wszedzie jest podobnie. W Koutach szalu nie ma,a ze maja lepsza infrastrukture..i co z tego? Jak w Koutach dzien kosztuje tyle co w Alpach a jak mowie d.. nie urywa :) Ramzova jest jest dwa razy tansza i jest gdzie pojezdzic. Bylem ostatnio, wrzucam zdjecie pogladowe, źle? tłoki na stoku? traska zła? :) Pzdr

 

Słuchaj nikt nie oczekuje niemożliwego i nie wymaga tempetatury i słonca.... sztruks hmm z rańca wg. mnei powinien byc bo w zasadzie za to sie placi i tyle. Nie wiem czy ostatnio cennik ogladales ale z tego co pamietam to na Ramzovej calodzienny kosztuje 500 koron na Koutach 620 koron, a majac na uwadze promocje o ktorej pisalem i 20 % zniżkę to na Koutach jest taniej niż na Ramzovej więc nie wiem jak sobie wyliczyłeś że jest 2 razy drożej... Tak więc co kto lubi wg. mnie Ramzova ma potencjał ale przez złe zarządzanie ten potencjał jest nie wykorzystany vide sytuacja z zeszłego roku jak był mróz to na Ramzovej sępili na wodę i czekali na naturalny opad i tak długo czekali że się w końcu nie doszekali (może pierwszy odcinek chodził ale góra na pewno nie) i ja tam nie dojechałem natomiast w Koutach naprodukowali śniegu ile się dało i w sytuacji gdzie na innych stokach pasło się bydło na Koutach w miarę rozsądnych warunkach się dało jeździć... i żeby nie było nie skreślam Ramzovej mam do niej wielki sentyment ale nie do końca podoba mi się polityka prowadzenia tego ośrodka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z bratem i jego kolegą w sobotę na 4 godzinnej jeździe z samego rana. Był to mój drugi pobyt w Ramzovej (pierwszy raz kilka lat temu).Zajechaliśmy z samego rana. Mało samochodów na parkingu - może z 20. Co nas spotkało to lód na parkingu więc już wiedzieliśmy, że będą specyficzne warunki na stoku. Super jeździło się tak z godzinę (równo i mało płatów gołego lody). Z czasem było co raz więcej narciarzy i warunki się pogorszyły. Śnieg było mocno zmrożony a do tego było bardzo mało co powodowało, że co jakiś czas pojawiały się płaty gołego lodu (na szczęście mieliśmy ostre krawędzie :) ). Temperatura -6. Brak kolejek. Od razu wchodziło się na 4 os. kanapę. Raz wjechaliśmy 2 os. krzesłem, gdyż wyżej było więcej lodu a do tego nie chcieliśmy jeździć na krześle, które nie jest odśnieżone (te 4 os. było odśnieżane przez Pana na dole - latał z miotłą ). Co do tego ośrodka to przy takiej przepustowości wyciągu trasy są zbyt wąskie. Jedyny plus, że są długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po 3-letniej nieobecności postanowiłem znowu nawiedzić Ramzovą. I powiem tak, pomimo tego narzekania powyżej są zmiany na lepsze, niewielkie ale są. Może stali bywalcy tego tak nie zauważają, ale... Wreszcie normalne karnety a nie te wsuwane papierowe, można płacić kartą, przy stacji przesiadkowej wyciągów wyburzyli tą szopę pseudoknajpkę i postawili murowany budynek z kibelkami (darmowymi) i knajpami: na dole pizzeria a na piętrze kawiarnia.

Warunki: temperatura około -5 st. C, rano słonko potem przyszły chmury i wisiały tak od połowy dwuosobowego krzesełka w górę. Śniegu trochę mało, na tych traskach przy 4-os. krześle miejscami powychodził lód, a nawet gdzieniegdzie trawka i kamyki, ale spokojnie do ominięcia. Natomiast trasy z Seraka bez tych niespodzianek, ludzi tam też mniej (poza godzinami gdzieś 10-12) wchodziło się tam na wyciąg niemal z biegu. Jedynie chmura utrudniała nieco widoczność w górnej części.

Wyjeździłem się, mogę uznać ten wyjazd za udany (poza jednym epizodem, nienarciarskim - policja mnie "przysuszyła" na wylocie z Nysy :angry: ; że im się chciało w niedzielę skoro świt urządzać polowanie).

 

Dzięki @bruner79 za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śniegu dosypało wszystkie traski chodzą więc w najbliższych dniach będzie trzeba dać Ramzovej szansę na rehabilitację :) Ostatnio płaciłem kartą za zakupy w Jesenniku i przelicznik wyszedł lepszy niż w kantorze więc jeśli jest możliwość to karneciki też kupujcie płacąc kartą tyle że niestety na Ramzovej tak czy siak papierowe pieniążki musicie mieć bo nie pamietam żeby tam był bankomat a gdyby akurat mieli awarię terminala to mogło by być kiepsko :/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio płaciłem kartą za zakupy w Jesenniku i przelicznik wyszedł lepszy niż w kantorze więc jeśli jest możliwość to karneciki też kupujcie płacąc kartą

 

Przelicznik zależy od banku w którym mamy kartę, więc ta prawidłowość nie jest uniwersalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj byłem w Ramzovej, dosypało sporo świeżego śniegu, oprócz tego na kamerkach było widać, że dośnieżali w nocy. Warunki bardzo OK, było trochę ludzi, stało się czasem kilka minut do górnego krzesła, ale bez przesady, wszystko w granicach rozsądku, po 14 w zasadzie na okrągło jazda. Na górze z czasem świeży śnieg zaczął się odsypywać i spod spodu wyłaziło zmrożone podłoże, ale jakieś wielkie muldy się nie wytworzyły, więc można było śmigać, na dole trochę gorzej. Rano sypał śnieg, potem wyszło słońce, a pod koniec znowu prószyło. Jeszcze dodam, że zamknięta jest krótka czarna wzdłuż nieczynnego orczyka i nie da się tam zjechać - wychodzi ziemia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...