Skocz do zawartości

Ramzova


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja już moge sie podzielić wrażeniami z Ramzowej, pogoda rewelacja, droga jak na ta pore to bardzo dobra, stok dobrze przygotowny twardy, w niektórych miejscach lód co czasami przy szybkiej jaździe kończyło się niekontrolowanym upadkiem , ( sam doświadczyłem raz :) ) . Jedyny minus to polowanie policji czeskiej na polaków przekrczających szybkość, dla niektórych kończyło sie to koputą. ALe i tak wyjazd oceniam na 5 ( było by 6 ale niestety nie można było herbatki z osobami z forum ;););) ). Pozdrawiam __________________________________________________ Jutro prawdopodobnie Karlov/Mala Moravka lub znowu Ramzowa:D

Tam max 50 km/h :) Znam to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba odpuszczę Ramzovą ,ale gdzie tu jechać :confused: Èervenohorské sedlo?

Jeśli oczekujesz jakichkolwiek forumowych porad - to najpierw musisz coś o sobie napisać w profilu. Bo nawet nie wiadomo co i jak potrafisz czynić na białym ... Coś z serii : zaczynasz przygodę/jesteś wyrocznią narciarską etc ;-)), ale jeździsz jeszcze na pożyczanych sankach itp a do tego w czapce uszance ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam wcześniej o wyciągu dwuosobowym i zapomniałam o tym z lewej strony tego czteroosobowego. Chodziło mi o wyciąg chyba R3, na trasie niebieskiej. Faktycznie mogło to doprowadzić do nieporozumienia, bo większość użytkowników tego forum to wytrawni narciarze korzystający z tras czerwonych i czarnych. Dlatego zawsze, kiedy ośmielę się tu odezwać to zaznaczam, na jakich trasach jeżdżę... Ten wczorajszy tłok na Ramzovej był spowodowany ogromną liczbą ludzi jeżdżących tak jak ja (czyli na trasach łatwych) i tych stawiających swoje kroki na nartach po raz pierwszy. Jeszcze nie widziałam na raz tyle osób uczących się jeździć. Nie wiem skąd ten fenomen Ramzovej. Jeśli chodzi o tłok lub jego brak na Ramzovej na wyciągu dla tych wytrawniejszych narciarzy to nie będę zmyślać. Wiem tylko, że orczyk (przy tym krótkim odcinku 400 m) nie był specjalnie oblegany . Mówiąc o tłoku i rodzaju wyciągu myślałam, że zrobiłam to dosyć jasno i w sposób oczywisty, ale nie pomyślałam, że mogłam kogoś wprowadzić w błąd, za co oczywiście przepraszam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, rachityczne i krótkie talerzyki, mało śniegu, który i tak szybko na tamtej stronie topnieje...(...)

To jest jedyna wzmianka jaką znalazłam na forum o stokach w Ramzovej w obrębie hotelu Pod Klinem. Czy może to być jakaś alternatywa dla Ramzovej i wyciągu Ski Arena R3? Czy trasy są ratrakowane? Czy faktycznie jest tam tak źle i nieciekawie? Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć realnie czy ruch większy przez ferie woj.Opolskiem . Pytam bo mam zamiar się wybrać na sobotę i niedziele :)

Dzisiaj np. było masakrycznie, ale ... pusto ! A ponoć jakieś ferie właśnie trwają, ale to pewnie z powodu tej zimowo-śnieżno-patologicznej pogody ... -> http://www.skiforum....ead.php?t=28737 Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna wzmianka jaką znalazłam na forum o stokach w Ramzovej w obrębie hotelu Pod Klinem. Czy może to być jakaś alternatywa dla Ramzovej i wyciągu Ski Arena R3? Czy trasy są ratrakowane? Czy faktycznie jest tam tak źle i nieciekawie? Ania

Nikt nie był po przeciwnej stronie na stoku Pod Klinem? Ponawiam swoją prośbę o jakąś informację. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o cenach, tłoku i o samym stoku. Swego czasu jeździliśmy w Jarnołtówku, więc niewiele nas przerazi, jeśli chodzi o "stare, rachityczne talerzyki". Interesuje mnie porównanie do stoku Ski Arena R3, czy faktycznie stok Pod Klienem wypada dużo gorzej? Z góry dziękuję za każdą informację Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy faktycznie stok Pod Klienem wypada dużo gorzej?

Jeśli preferujesz stare orczyki nad nową kanapę, to jest to miejsce właśnie dla Ciebie. Nie ma kolejek, ale też i żadnych atrakcji dla dzieci typu opony, czy sanki -> http://www.pod-kline...va-jeseniky.php Jeśli masz taką awersję do R3 to spróbuj innego miejsca do śmigania (w poprzedniej miejscowości), czyli -> http://www.rsmirosla...dek-narciarski/ w Lipovych Lazniach. Przynajmniej jazda na kanapie i bez kolejek Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 03 luty 2010 - 21:15 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli preferujesz stare orczyki nad nową kanapę, to jest to miejsce właśnie dla Ciebie...

Chętnie spróbowałabym nowej kanapy, ale niestety moje umiejętności mi na to nie pozwalają. Chyba, że wjadę na górę i zejdę na nogach, bo życie mi miłe (innych narciarzy zresztą też...). Jako narciarz o takich sobie (marnych) umiejętnościach, który zabiera ze sobą syna - w ogóle początkującego narciarza szukamy dobrych miejsc dla siebie (czyli łatwych, przyjemnych tras). Ramzova (R3) do nauki jest idealna, ale zatłoczona. Miroslav nam się spodobał, ale trochę się tam namęczyliśmy. Jako, że jestem na etapie pozbywania się pługa, co ni w cholerę nie chce mi wyjść i narty jakość nie chcą iść równolegle nie porywam się z motyką na słońce i dalej sobie jeżdżę na trasach łatwych. A nową kanapę to prędzej zaliczy mój syn niż ja. Uwielbiam narty, ale nie mam jakiś szczególnych ambicji i raczej jestem świadoma swoich możliwości. Wystarcza mi to, że możemy całą rodziną spędzić cały dzień razem, świetnie przy tym się bawiąc. Tak naprawdę jest to jedyna rzecz jaką robimy wszyscy razem. Tak czy siak przetestuję ten stok na przeciwko, a jak ktoś będzie też zainteresowany to podzielę się swoimi wrażeniami. Pozdrawiam, Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą niedzielę (2010.02.07) warunki w Ramzovej były bardzo dobre, choć mocno wiało i zacinało śniegiem. Ludków sporo jak na mój gust, ale niewielkie przetarcia skutecznie zniechęcały ich do zapuszczania się na to coś oznaczone czarną trójką. Dzięki temu dawało się tam nawet pojechać. Na głównym zjeździe wzdłuż kanapy 4-ki było tłoczno, ale... dawało się zjechać z dziećmi. Prawdę powiedziawszy - jeżdżąc głównie na austriackich stokach, byłem zaskoczony ilością ludzi ledwo stojących na nartach, a lecących w dół na złamanie karku. Może to jest uroda ferii, gdzie na górkę (im większa tym lepsza) włazi wszystko, co choć raz narty na oczy widziało... Trzeba mieć oczy naokoło głowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Poszusowałam dziś sobie na Ramzówce. Mimo ferii ten dzień uważam za udany. Sporo było jeżdżących - wiadomo, ale dzięki 4-osobowej kanapie nie stało się dłużej niż 1-2 minutki. Pogoda typowa - prószył lekki śnieg i było pochmurno. Faktycznie czarna 3 ( ciekawe, kto ją za takową określił? :confused:) zapraszała do jazdy - niemal pusta na całej swej długości. Na niej były najlepsze warunki. Nawet zlodowaciałe miejsca wcale mi nie przeszkadzały. Było fajnie! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszusowałam dziś sobie na Ramzówce (...) Było fajnie!

A jakieś foty na dowód będą na sf ? ;-) Tego pytania nie bierz poważnie, ale jakbyś mogła powiedziec, czy orczyk na Mracną też hulał i jak z przygotowaniem tamtego stoku, który często pozostawia niestety wiele do życzenia ... Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 09 luty 2010 - 19:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.tisku- foty w taką pogodę ? Nie wzięłam aparatu, a z komórki wychodzą nijakie. Następnym razem - może w przyszłym tygodniu, pomyślę o tym :rolleyes:. Natomiast na Mracnej dało radę, nie było tak źle. Były miejsca oblodzone i czasem nawet zdradliwie. Poznałam jednak, co to znaczą dobrze naostrzone krawędzie. Wiatr i zimno bardziej przeszkadzały na kanapie. Ważne, że po miesięcznej przerwie zrobiłam sobie 1 dzień konkretnej jazdy! Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...