Skocz do zawartości

Ramzova


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Ramzová Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Mapka: http://www.info-jese...va_skiareal.jpg Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) http://www.holidayin...g=4&loc=6&prg=0 Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.galeriana...zowa/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ośrodek który warto odwiedzić- Trasy i dla początkujących i bardziej zaawansowanych .Warto wjechać krzesełkami (fakt że stare) na sam szczyt widoki bywają niesamowite. Pamiętam jak byłem pierwszy raz w tym ośrodku nie było miejsca na parkingu górnym , zjechaliśmy na parking płatny przy głównej drodze i kupiliśmy karnet na krzesełka dziwnie tani-okazało sie ze to karnet ale tylko na krzesełka dolne (nie wiem czy nadal tak jest ,jeżeli tak to pamiętajcie o tym aby nie wydawać nie[potrzebnie kasy) podjechaliśmy do góry i kupiliśmy karnet na Ramzową (też w porównaniu z Karkonoszami nie był drogi) Po nartach można pobawić sie na oponach przednia zabawa zwłaszcza jak jet większa grupa. Zyczę super zimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie : Skicetrum Miroslav znajduje się w Lipovych Laznich, a nie w Jeseniku http://www.rsmirosla...arsky_areal.htm Dodatkowo dodam, że budują tam KOLEJNĄ w Jesenikach 2-osobową kanapkę ( co prawda tylko o długośći 800 m, ale zawsze ... ;-)) I tutaj mała dygresja : dlaczego oni (Czesi) mogą, a my nie - albo jakiś głupi góral przeszkadza, albo ślamazarny urzędnik blokuję każdą inicjatywę ??? Co do samego Jesenika : Tam można faktycznie pojeździć też na nartach, ale lepiej na sankach z dziećmi - po prostu musi napadać duuuuuuuużo śniegu w mieście. Prawdziwe narty najblizej Jesenika to Ramzova lub Cervenohorske Sedlo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej oglądać warunki samemu przez net http://www.holidayin...&cam=109&pic=12, albo TV - Panoram hor CT2 godz. 7.50-8.30 rano ) Tam przynajmniej bez żadnej ściemy sam obejrzysz sobie warunki Na CHS już się jeździ, na razie na stokach południowych w godz.18-21 -> więc jak Cię tak mocno pili (a zaręczam, że nie tylko Ciebie ;-)), to można JUŻ tam sobie pohulać na deskach i ... rozpocząc sezon. W normalnych sezonach koniec listopada to był zawsze mój początek sezonu właśnie na CHS i to na normalnym śniegu w dzień ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" O.tisk a co to za stacja Premyslav ? w którym to jest dokładnie miejscu ?? na rejviz gdzieś czy sumperk a moze w strone ramzovej ? " http://www.desna-as....t.asp?cap=2774# tak to wygląda. Hm zachęcająco - tyle, że musisz przejechać przez Jesenik, CHS na dół w kierunku Sumperku, a wiesz, z czym to się wiąże zimą .... Alternatywnej drogi przez Lipowe Lazne, Ramzową i Nowe Losiny nie polecam, bo tam nawet łańcuchy Ci nie pomogą - w zimie kompletnie nie odśnieżają ,a jakie urwiska po drodze... Moja konkluzja : Na plus - wszystko dośnieżane, mało naszych Na minus - daleko od nas, no i ceny ... z lekka przegięciowe ;-) Wybieraj sam Zdravim ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

po tym co widzialem na Chopoku to Ramzowa jest jedna wielka porazką,

No własnie, za dużo się spodziewałeś i stąd to rozczarowanie. Nie czytałeś wczesniej opisów ośrodka - ilości i długości tras, ilości wyciągów??? Nie obejrzałeś mapki? W Jesenikach żadnego Chopoka nie znajdziesz! Ramzova jest miejscem, w które fajnie jest wyskoczyć z Opola bo niedaleko. I z tego powodu zawsze w weekendy i święta bardzo zatłoczonym. Na dłuższy wyjazd to już lepsze jest Czerwonohorskie - większy wybór tras i mniejsze kolejki. Chociaż ja sama na dłuższy wyjazd (mimo, że mam z Opola do Jeseników blisko) wybrałabym inne góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze choć, że z tych dwu - swoich - propozycji wybrałeś lepszą, czyli Ramzową - bo inaczej Miroslawem to byś się kompletnie załamał ... ;-))) Moja rada odnośnie Ramzowej -> jeśli są kolejki na dolnej kanapie - trzeba jeździć na kotwicy na Mracznej - tam mało kiedy są ichniejsze "fronty " ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Ja TYLKO wczoraj przejeżdżałem przez Ramzową, ale co co zobaczyłem to mi wystarczyło w zupełności ... Parkingi juz po 8-ej zapełnione prawie w całości kotłujący się tłum w kolejce Bonery (w dvoj-sedacce Neubauera kolejek nie było - fakt - ale jaka przyjemność ślizgać się ileś razy po stole 500 m. w dół i z powrotem) No a przede wszystkim przetarcia, brak śniegu i trawa wystająca spod śniegu. Słyszałem o takich kolesiach, którzy gotowi byli pożyczyć jakieś czeskie dechy (czyli dopłacić do wypadu ileś tam dodatkowych koron), aby tylko nie zharatać swoich wychuchanych nartek ... Jeśli nic nie napada w najbliższych dniach - trza sobie odpuścić Ramzową dla "zdrowotności" ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam w piątek. lód , kamienie a tam gdzie śniegu troche to beznadziejnie zratrakowane!!!!!! i jeszcze ta banda złodziei podaje na stronie że warunki bardzo dobre. szlak mnie trafił, zjechałem raz i odsprzedalem karnet!! Pozdrawiam i odradzam toalnie pseudostacje ramzova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dlatego ja (z tych samych powodów) śmigałem dalej przez Ramzową w kierunku na Stare Mesto ( w Brannej trzeba odbić w lewo ) - jest tam fajna, a mało uczęszczana stacja narciarska Olsanka-Paprsek. Była czynna - co prawda - tylko jedna kotwica, ale za to śmigaliśmy na ładnym śniegu bez przetarć i w pięknym słonku. Polaków jak na lekarstwo ... ;-) Umieściłem o tym miejscu posta na forum, ale moderatory widać - do akceptacji nowego wątku - nierychliwe ... Zdravim :-) 11.02.08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 26.10.08 Nowa inwestycja na Ramzovej Budowa 4-os kanapy na Czerniawę trwa w najlepsze, a wg zapewnień miejscowych ruszy jeszcze w tym roku - z chwilą spadku pierwszego konkretnego śniegu na Przełęczy. Co ciekawe nowa stacja będzie położona nieco niżej od istniejącej do tej pory 2-os o 200 m w kierunku dolnego parkingu. W tym sezonie działać będą równolegle OBIE obok siebie kolejki 2-os i 4-os, więc przepustowość stacji zwiększy się 3-krotnie !!! W przyszłym roku stara 2-ka zamieni 1-os krzesło istniejące powyżej tych wyciągów, a idące z Czerniawy pod szczyt Seraka. Można się będzie bać jedynie o tzw. wąskie gardła na trasach, gdzie w sytuacji tłoku na stoku może być nieco ciężko ... Zdjęcia z 26.10.2008 Zdravim :-) PS. DO ADMINÓW : Proszę o oddzielenie przy - ewentualnym przyszłym - klejeniu moich postów jakąś oddzielającą kreską, aby nie było takiego tekstowego zlepku bełkotu w przyszłości ...

Użytkownik o.tisk edytował ten post 28 październik 2008 - 11:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie są te zdjęcia???

Voila - Mademoiselle Monique :-) Jeśli dodamy do tego zupełnie nowy system dośnieżania stoku + bezdotykowe karnety chipowe + tzw. ruchomy chodnik pod krzesłami może być to ciekawą alternatywą dla Opolan i ...chyba nie tylko ( w końcu to niecałe 100 km) Drugi, następny wyciąg - z Czerniawy na Szerak - ma mieć możliwość wypinania/ wysiadania na Mracznej, więc i ten wierzchołek będzie można częściej eksplorować:-) A jak się doda wszystko "do kupy" - to te pon. 3 km trasy zjazdowej może być jakąś alternatywą na krótki wypad na dechy ... ;-) Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • Obraz 344 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 345 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 346 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 347 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 348 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 27 październik 2008 - 00:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO, no jestem pod wrażeniem :) Troszkę tylko obawiam się o tłok na trasach - w końcu nie należą one do szerokich. W każdym razie już nie mogę doczekać się możliwości wypróbowania nowego wyciągu.

Być może te "słynne" przewężenia poszerzą wycinając po parę drzewek z obu stron w "newralgicznych" miejscach. Masz rację, że z powodu zwiększonej przepustowości na tym areale może być momentami tłoczno, a w weekendy to z pewnością ;-) Ja tam zawsze zaczynałem swoją zimową przygodę z Jesenikami od CHS (zwykle polowa listopada), ale jeśli bedzie trochę mrozu, to może Ramzova ruszy w tym roku jako pierwsza ? Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie to niezla alternatywa rowniez dla wroclawian... W kazdym razie ja zamierzam sie tam wybrac - chocby z czystej ciekawosci...

Serwus Chemik :-) Naturalnie nikt z Opolan nie uzurpuje sobie prawa wyłączności do korzystania z tego areału (ja tymbardziej ;-)). Skądinąd pamiętam, że i tak wiele razy się na tym stoku spotykałem się z mieszkańcami zarówno Dolnego-, jak i Górnego Śląska. Teraz to będzie - z pewnością - jeszcze częstsze ... Zdravim :-) PS A jak dojdą do tego planowane na przyszły rok krzesła na CHS - to może się zrobić zupełnie przyzwoicie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...