Skocz do zawartości

Czechy - Skiregion Bukova Hora


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki na odpowiedź. Jako mało obyty i krótko, acz  ambitnie szusujący ski amator rzecz jasna nie wiedziałem, iż te ośrodki (zresztą mało u nas w kraju znane) były już wczesniej połączone, ale od tego mamy narciarskie mądralo - wyrocznie aby takich laików like me prostować.Jeśli powiadasz, że fan nie wąski to tylko podaj jeszcze jak tam nachylenie stoków - czy adrenalina jest zjawiskiem występującym w czasie przemieszczania się up - down  i jak  to hula te przechodzenia w tem i nazat między niemi ?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki na odpowiedź. Jako mało obyty i krótko, acz  ambitnie szusujący ski amator rzecz jasna nie wiedziałem, iż te ośrodki (zresztą mało u nas w kraju znane) były już wczesniej połączone, ale od tego mamy narciarskie mądralo - wyrocznie aby takich laików like me prostować.Jeśli powiadasz, że fan nie wąski to tylko podaj jeszcze jak tam nachylenie stoków - czy adrenalina jest zjawiskiem występującym w czasie przemieszczania się up - down  i jak  to hula te przechodzenia w tem i nazat między niemi ?.  

W roku 2011 pomiędzy areałami śmigała wyrwirączka. Generlanie wtedy niewiele osób korzystało z dobrodziejstw Cenkovic bo szałem była świeżo otwarta Cervona Voda, czy jak to się tam nazywa. Dla mnie wówczas Cenkovice to była całkiem wysoka szkoła jazdy, więc pewnie i dla dobrze jeżdżących jest tam fajna trasa... no i to o czym wspominali koledzy już wyżej, jest tam ciemno (zawsze chyba) :)

 

I podłączam się do zapytania... zmienili system przemieszczania się, czy nadal istnieje tylko taki.... (do wyrwirączki od strony Cenkovic trzeba było trochę podchodzić o ile mnie pamięć nie myli). 

PS. Jak całkiem pomyliłem ośrodki, to nie będę zdziwony bo mi się mieszają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też się cieszymy, że ponownie działają razem, a raczej, że Cervena Voda wykupiła Cenkovice i nie ma już jaj z odrębnymi skipasami.

Od chwili, kiedy ponownie się rozdzielili - Opolaki już tam nie stanęły. Teraz może być już inaczej. Co do połączenia, to nie spodziewam się, aby zrobili w tym roku coś innego poza tą słynną "wyrwirączką" ... Plusem Cenkovic są niewątpliwie stoki, takie słusznie czerwone i szerokie oraz nowa dwuosobowa kanapka. Miejmy nadzieję, że będzie już hulała w tym sezonie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

My też się cieszymy, że ponownie działają razem, a raczej, że Cervena Voda wykupiła Cenkovice i nie ma już jaj z odrębnymi skipasami.

(...)

Właśnie ,że w minionym sezonie funkcjonowały tam 2 warianty skipasów - czerwony i żółty w rozdzieleniu na krzesła i orczyki/ talerzyki.

Brak wspólnego karnetu na te wyciągi może utrudniać poruszenie się tam ale będąc w pobliżu koniecznie trzeba zaliczyć tę górę.

Na przełomie stycznia/ lutego natrafiłem na bdb warunki. Jeszcze tylko gdy zmodernizują Cenkovice i zrobią 1 karnet będzie optymalnie ,nawet na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cervena Voda dziś.

 

Spory mróz, rano -10, koło południa -6. Dobra widoczność, słonko próbowało się przebić ale niestety (przynajmniej do 12) nie udało mu się przebić. Stok twardy, śnieg zmrożony, bez przetarć, generalnie dobrze przygotowany. Aktualnie naśnieżają drugą trasę, także jak mróz się utrzyma to powinni niedługo ja też otworzyć. Jeśli idzie o kolejki do wyciągu to... brak, chyba że dla kogoś stanie 2 minuty to już kolejka :D Generalnie na stoku było dość tłoczno ale w kolejkach się praktycznie nie stało.

 

W tym sezonie nie ma pomiaru prędkości, chyba że jeszcze go zamontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dzisiaj na Bukovej Horze była przede wszystkim bardzo ładna pogoda, po stronie Červenej Vody słońce i niezbyt mocny wiatr, trasy równe i dobre, po 12 na odcinkach w cieniu było twardo i mroźno, a w słońcu zaczął się robić wiosenny śnieg. Na Čenkovickiej stronie pogoda odmienna, mroźno i pochmurnie, do tego porywisty wiatr, który niestety zatrzymał kanapę :( ale za to można było sobie zjechać trasą wzdłuż krzesła, gdzie w południe był beton i sztruks, a potem przebić się na orczyk, przy którym niestety odbywały się igrzyska dzieci i młodzieży, więc trasa była zamknięta. Zatem cały ruch koncentrował się na krześle czwórce w Červenej Vodzie, ale w najdłuższych momentach było tak na 3-4 minuty stania, a w porze obiadowej nawet z marszu można było pojeździć. Ogólnie szeroko i równo, można było się wyszaleć.

Załączone miniatury

  • IMG_20180130_122618.jpg
  • IMG_20180130_140007.jpg
  • IMG_20180130_131729.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...