Skocz do zawartości

Czechy - Skiregion Bukova Hora


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Kid mi też ....,no ,ale cóż się nie robi dla bezpieczeństwa dzieci:). Max speed ~148 km/h,ktoś cię musiał mocno popchnąć z kanapki;),a to się nie liczy:D pozdrawiam

ale kanapa dzisiaj wolno śmigała, także pomyśl co by było jak by szybciej jeździła :D p.s prędkości z uTrack nawet nie podaję, bo tam to prędkość na rekord świata wychodzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdzam to, co mówił wyżej Krzysiek dodając jedynie, że moim odkryciem z tego wyjazdu jest właśnie strona "cenkovicka" areału (wcześniej nic nie widzieliśmy z powodu mgieł ) a już te wszystkie drewniane małe chatki i domki wypoczynkowe leżące bezpośrednio na stoku będą wymagały mocnego zainteresowania z naszej strony ;-) Na plus - dodatkowy - świetna gruszkówka z "wygrywającymi losami" w barze lodowym z miłymi, choć nieco zziębniętymi holkami. A dzięki Bobikowi, który jako jedyny zabrał smarowidło - mogliśmy normalnie śmigać po stokach, a nie stać, bo śnieg był tym razem baaardzo wolny w wielu miejscach ... Ogólnie pomimo wszechobecnej odwilży i faaatalnej drogi dojazdowej - warto było :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 06 luty 2011 - 11:21 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami - warto było. Niezłe warunki jak na taką temperaturę + sympatyczne towarzystwo - czegoż więcej chcieć :) Ja też mialam smarowidło (zawsze mam ze sobą) - tylko Bobik poleciał po swoje (identyczne) i ja już nie zdążyłam się przyznać, że gdzieś tam w aucie jest moje.

Użytkownik nika_k edytował ten post 06 luty 2011 - 11:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami - warto było. Niezłe warunki jak na taką temperaturę + sympatyczne towarzystwo - czegoż więcej chcieć :)

Przynajmniej nie będziemy już (z niektórymi) takimi kalawiaturowo-wirtualnymi narciarzami jak do tej pory, co ? ;-)

Ja też mialam smarowidło (zawsze mam ze sobą) - tylko Bobik poleciał po swoje (identyczne) i ja już nie zdążyłam się przyznać, że gdzieś tam w aucie jest moje.

Następnym razem - korzystamy więc z Twojego, Monia, ok ? :-) Choć - lepiej nie ! Wolę już śmigać bez smarowania po twardym i zmrożonym, niż po miękkim, kaszowatym :-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem służę swoim smarowidłem bo oczywiście najlepiej śmigać po twardym ale mając posmarowane narty :) I jeszcze info dla zainteresowanych. Swoje buty wygrzewałam w Rak-ski na Krakowskiej, a nie tak jak mówiłam. Zawsze myle te 2 nazwiska właścicieli serwisów :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myle te 2 nazwiska właścicieli serwisów :(

Rak-Ski, który prowadzi Piotruś Malec jest na Grunwaldzkiej od zawsze. Na Krakowskiej swój serwis ma też Piotruś, ale ... Koniusz z Tur-Sportu. To tak gwoli ścisłości, Monia :-)

Następnym razem służę swoim smarowidłem

Baaardzo chętnie :-) Zdravim :-) ps Rozumiem, że mamy Cię brać pod uwagę na nasze następne wyjazdy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojego pytanie o.tisk, czy smakowalo mi czy smakowalo troche "amerykanski"? :) A tu raport z sobote 12.02: LOD SOLID ICE LODOWISKO nie wiem jak w to nazywacie po polsku, po angielsku "death cookies", te maly lodowate 'bryly" czy kostki czy kule ktore nienawidze takze byly. ughhh. ale pogoda piekna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na chwilę obecną (21.02) w Ćervonej vodzie warunki super. Trasa przygotowana :) zero lodu , lampa z góry - 10 w powietrzu l, ludzi mało . Byłem pierwszy raz w tym ski areale i powiem że sąsiedzi jak zwykle "dają radę" . Trasa szeroka lecz raczej taka bardziej niebieska a nie czerwona , choć na samym końcu robi się mocno czerwona i widziałem że na tej końcówce mieli niektórzy problemy .Co do kanapy "grzanej" to mam mieszane odczucia. Czytałem że daje lepiej niż ta w zieleńcu ale moje cztery litery tego nie potwierdzają :( . Może za zimno było . Mogę śmiało powiedzieć że na wyjazd z rodzinką to dla mnie nr 1 w mojej okolicy :D.

Załączone miniatury

  • Obraz 152.jpg
  • Obraz 146.jpg
  • Obraz 142.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie poza trasami śniegu brak . Podobnie na śnieżniku , też byłem i opisałem są foty. Co do wyjazdu 05.03 to chętnie bo mi ponad 2000 kc zostało (miałem być dłużej ale nie wyszło) . A jeszcze co do śniegu !!W środę jadąc z Międzylesia do Rićek drogą 389 za miejscowością Gniewoszów po wspinaczce serpentyną do góry było coraz bielej . Na drodze były twarde zaspy 0,5 m - 1,0 m !!! Autem 4x4 pokonałem trzy takie i przed czwartą jeszcze wyższą zawróciłem . Nie mam niestety fotki tych zasp tylko wcześniej jedno zdjęcie kilometr wcześniej zrobione . Mogę powiedzieć że tam warunki śniegowe są i to jakie !!! Oj fota jest mała :mad: pozdrawiam

Załączone miniatury

  • droga 389.jpeg

Użytkownik bilski edytował ten post 24 luty 2011 - 12:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz miałem przyjemność odwiedzić ten areał. Nadal mam przyklejony uśmiech do twarzy i trochę czerwonej opalenizny. Od rana, tj. od 8:50 trasy (głównie mówię o siódemce - pod wyciągiem) równe, twarde. Straszył troszkę mróz, ale z górki to już niegroźne. Podgrzewanie siedzenia zdaniem moim i mojej kompaniji rano chyba nie funkcjonowało wcale. Albo było zbyt zimno, żeby je odczuć. W każdym razie od skayowej skóry robiło się jeszcze zimniej. Ale wróćmy do plusów: -szeroko -równo -słonecznie -wyrwirączka pomiędzy kanapą a drugą stroną Bukovej -szybki talerzyk nr.2 -dobre ciacha w knajpie pod kanapą -wifi :) -brak lodu przez prawie cały dzień - przygotowanie stoków :) -trasy pasujące chyba każdemu -brak kolejek przez cały dzień Są oczywiście minusy: -wypłaszczenie jest trochę za długie, a dająca radochę dolna część trasy za krótka -może się czepiam, ale ten staw przy dole "dwójki" to powinien mieć siatki na całej długości -kid stop, ale to też czepialstwo, -toaleta znajduje się o 27 schodków w dół od knajpki - to poważna przeszkoda po 2 piwkach w butach nartowych. Dodatkowo zarzucam parę fotek. Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Trwają zaawansowane prace nad budową 2-os krzesła od strony Cenkovic na Bukovą Horę. Spowoduje to, że będzie można wygodnie śmigać po obu stronach tej góry korzystając wyłącznie z wygodnych kanap, bowiem po stronie Cervenej Vody śmiga się już wygodną i (pierwszą w Czechach) podgrzewaną 4-os kanapą Leitnera http://skict.cz/?p=567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze szczytem? Dalej będzie ten poziomy wyciąg - wyrwirączka czy może znaleźli inne rozwiązanie łączące obie strony?

Monia - jak zabierzesz ponownie te swoje tajemne smarowidło, to niestraszne nam będą żadne "podszczytowe" przeszkody ;-) A mówiąc poważnie - myślę, że te krzesło od Cenkovic będzie dochodziło do samego wypłaszczenia na szczycie. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powstaje naprawdę fajny kolejny, kameralny skiareal -> Bukova Hora http://www.lanove-dr...kovicefotov.htm http://www.ski-regionbukovahora.cz/ Ta nowa kanapa zastąpi orczyki widniejąca po lewej stronie areału, od strony Cenkovic (nie ma jej jeszcze naniesionej ) Zdravim :-) ps A u nas ? Jak zwykle ;-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 12 wrzesień 2011 - 09:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W wyniku wielu sugestii i postulatów zgłaszanych przez narciarzy użytkujących ten areał, kierownictwo skiarealu Bukova Hora w Cervenej Vodzie zgłosiło reklamacje do firmy Leitner, producenta tej kanapy z powodu zbyt słabego (czytaj prawie zerowego) ogrzewania siedzisk kanapy tej kolejki. Leitner uznał reklamację, usterka została już usunięta. Dodatkowo - na kanapach zostały zamontowane, jako tegoroczna nowinka - osłony z pleksi, t.zw. inkubatory, co pozwoli na bardziej komfortową jazdę nawet przy mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych Równolegle posunięte są prace przy budowie kolejnej trasy zjazdowej po drugiej stronie Bukovej Hory. Jak się doda nowobudowaną 2-os kanapkę po stronie Cenkovic, to wyjdzie już całkiem przyjemne miejsce na weekendowe, nieodległe szusowanie. -> http://www.skiparkce...-sezony-novinky Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna nówka, nie żadna alpejska używka, czyli nowy Leitner jest już na miejscu. Powoli trwa już montaż nowych kanap, mam nadzieję, że - tym razem -w tyłek już spokojnie będzie "dawać" przyjemne ciepełko, a od śniegu ochroni nas osłona, tzw. "inkubator" http://www.lanove-dr..._horafotov4.htm A takie są plany rozwoju tego areału po stronie Cervenej Vody w postaci stworzenia dwóch kolejnych tras zjazdowych - jednej o nazwie "Suchy Vrch" po prawej stronie areału, a drugiej "Heroltice" po tej samej co " Mlynicka", ale umiejscowionej dalej. Na mapie widnieje kolejne krzesło, które może być tym, które zdemontowali Austriacy po reklamacji Czechów z powodów awarii ogrzewania kanapy i dodania "inkubatorów" Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • bukova hora.jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 17 październik 2011 - 23:17 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ze strony Bukovej Hory "Pro zimní sezónu 2011/2012 nejsou nabízeny spoleèné skipasy pro Skipark Èervená Voda a Èenkovice." Szkoda a chciałem się tam wybrać. Jednak nie tylko my nie umiemy się dogadywać.

Z Czeskim u mnie średnio - ale z sentencji twojego posta wynika że skipas z ĆV nie będzie respektowany w BH. Czy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cervena Voda i Bukova Hora to jedno i to samo, czyli lekkie "masło maślane" ;-) A - mówiąc poważnie - rzecz się rozbija o ośli opór i zupełny brak chęci porozumienia malutkich Cenkovic z większym i bogatszym areałem leżącym po drugiej stronie tej samej Bukovej Hory, czyli w Cervenej Vodzie. "Ciency" stwierdzili, że współpraca z CV jest im nie na rękę, odbiera klientów (sic !!!), w efekcie czego Cenkovice zerwały współpracę z sąsiadem zza góry i postawili swoją własną 2-os kanapę z odrębym systemem skipasów. Cervena Voda nie poddała się jednak i stworzyli zręby porozumienia, w które wejdą może i inne jesenickie skiareały. Na razie to są Cervena Voda, Kouty i Dolni Morava. -> http://www.skiforum....i-wpolny-skipas Zdravim :-) ps Jak znam życie to pogodzi ich szybko zwykła i prozaiczna ekonomia, byleby nie było za późno. Tak dla jednych, jak i dla drugich ...

Użytkownik o.tisk edytował ten post 15 grudzień 2011 - 13:38 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...