Skocz do zawartości

Czechy - Skiregion Bukova Hora


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Skiregion Bukova Hora Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od roku 2009 staraniem lokalnej społeczności i przy wydatnej pomocy starostwa Èervenej Vody zaczęto skupować grunty pod przyszłą inwestycję. W wyniku rozstrzygnięcia w dniu 13.04.2010 konkursu na wykonawcę kolejki ustalono, że kompletnie nową 4-os kanapę z ogrzewanymi siedzeniami (takie jak te -> http://www.jahorinal...ke-2010-039.jpg ) na Bukovą Horę wystawi firma Leitner. Trasa zjazdowa będzie miała 2 000 m długości, przy 1 650 m długości kolejki - Czas wjazdu na górę ca 6 min - Różnica w przewyższeniu 399,5 m - Przepustowość 2 400 os/godz. - Termin wykonania 2010 http://www.skiparkce...a-vitez-leitner http://tomcat.cenia....ia_cr&id=PAK136 Dopełnieniem projektu ma być - usytuowany bezpośrednio przy czerwonej trasie zjazdowej oraz vis a vis dolnej stacji krzesła - hotel na 60 miejsc noclegowych + restauracja na 150 osób -> http://www.skiparkce...otel-restaurace Dojazd - zarówno z Wrocka, jak i z Opola mapy wskazują po 141 km Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 23 maj 2010 - 11:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Sądząc po tempie prac, można się spodziewać, że i ten kolejny już skiresort, czyli Bukova Hora wystartuje do nadchodzącego zimowego sezonu. Będzie z pewnością fajnym uzupełnieniem coraz szerszej zimowej oferty Czechów w tym rejonie Sudetów. Ciekawe jakie ceny "zapodają" na początek -> http://www.lanove-dr...2adba92ac#p3001 Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Pojawił się cennik skipasów na pierwszy sezon funkcjonowania tego ośrodka. Jest on korzystniejszy cenowo od otwieranych równolegle Koutów, bowiem pojawiają się skipasy czasowe, np. 4h (ten akurat jest stanowczo za drogi w prównaniu do całodziennego), ciekawe kombinacje rodzinne, a także niezła cena na śmiganie po 14-ej. Dodatkowym atutem jest możliowść dalszego sconta poprzez zakup grupowy (min. 15 osóB), lub też wspólny zakup ze znajomym instruktorem -> http://www.skiparkce...z/cenik-skipasu A tak postępują dalsze prace przy powstawaniu infrastruktury tego skicentrum : -> http://www.skiparkce...zarskeho-arealu Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 06 listopad 2010 - 11:18 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pierwsza kanapa z podgrzewanymi siedzeniami w Czechach będzie postawiona właśnie na skiareale Bukova Hora -> http://pardubice.idn...bice-zpravy_meb Nowa 4-os kanapa połączy dwa (odrębne do tej pory skiareały Cervena Voda i Cenkovice) w jeden większy pt. Bukova Hora -> http://pardubice.idn...aticka_mapa.jpg Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na fajny i niebanalny pomysł promocji wpadły Pepiki u siebie. Każdy, kto dokona zakupu na min. 500 kc w jednym ze sklepów sieci COOP Discont otrzyma bon na zakup skipasu za jedyne ... 99 kc ! (zamiast 490kc). Sklepy najbliższe naszym granicom, a szczególnie mieszkańcom Kotliny to Králíky i Opoèno -> http://www.skiparkce...-lyzuj-za-99-kc. Nie można by tak u nas coś, ot tak - po prostu ? Zdravim :-) ps Podgrzewany 4-os "inkubator" + 2.150 metrowa traska będą dla wszystkich - pewnikiem - niezłą gratką :-) http://www.skiparkcervenavoda.cz/

Użytkownik o.tisk edytował ten post 12 grudzień 2010 - 09:51 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak miałem w planach odwiedzić ten areał, ale przy tej akcji to widzę, że będzie to więcej niż raz :-) Co prawda ten karnet dotyczy nie całej Bukovej Hory a tylko tych krzeseł na w Èervenej Vodzie, ale i tak super! Trasa 2150 m długości i 400 m przewyższenia zapowiada się bardzo ciekawie! Coop w Kralikach czynny jak widzę od 7:00 więc jeszcze na 8:00 na sztruksik powinno się udać bez problemu dojechać na stok. W końcu zrobić zakupy za 80 zł to nie problem - 2 duże proszki do prania i w 5 minut sprawa załatwiona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czemu taka cisza jeśli chodzi o czeskie Orlickie,co tam Destne,co tam Ricki,ale nikt nie jedzie na przedświąteczne zakupy do Kralików,coby potem za 15 zł ujeżdżać caluśki dzionek nową kanapkę Leitnera i traskę ponad 2 kilosy i 400 m przewyższenia:D. Coś czuję,że po niedzieli trzeba na zakupy jechać ,ciekawe czy byliby chętni:cool: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, ja bym tą atrakcję zostawił już na styczeń. W końcu 15 zł to BAAARDZO dobra cena jak na wysoki sezon :-) A tak na serio to myślałem, aby najpierw pojechać do Dolnej Moravy, a wracając zrobić zakupy w Kralikach i mieć już kupony na następny wyjazd do Cervenej Vody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tą atrakcję zostawił już na styczeń

Już podczas wczorajszej, "ponartowej" kolacyjce padło hasło wycieczki pt. -> Èervená Voda/Buková hora. Jakby co, to możemy zgrać termin wyjazdu i wspólnie uderzyć na ten areał. Może być "miło" ;-) Termin - chyba jakoś zaraz po Nowym Roku ? Nawet jak będzie mróz i śnieg, to będzie nas chronił "inkubator", a nasze tyłki podgrzewana kanapa :-D Zdravim :-) ps Fajną, interaktywną mapkę znalazłem w sieci -> http://www.ski-regionbukovahora.cz/

Użytkownik o.tisk edytował ten post 19 grudzień 2010 - 11:12 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... jednak ja za 490 CZK raczej do niech się nie wybiorę...

W efekcie mojej korespondencji z Czechami - kierownictwo ośrodka ustaliło, że mogą zaproponować Nam - członkom skiforumowej społeczności taki sam upust, jak "małoletniej" młodzieży t.zw. szkolnej, a - jak wiem - sporo z nas ma już nieco więcej latek, niż 18 ++ :-D Więc cena wyjściowa nie byłaby już taka straszna, bo - 330 kc/ dzień A jeśli - dodatkowo - jechałby z nami jakiś instruktor z papierami -> cena spada do całkiem już przyzwoitych ... 310 kc :-) Tak chyba już jest lepiej, więc myślę, że na jakiś wspólny noworoczny wypad mogłaby się wybrać całkiem poważna reprezentacja skiforum z Opola i Wrocka, wszak mieszka tu nas całkiem spory, acz mocno nie wykorzystany - jeszcze - potencjał :-) A ten nowy skiareal wygląda naprawdę imponująco ! Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 24 grudzień 2010 - 22:47 literaki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pierwszy, ale na szczęście niewielki zgrzyt to mała obsuwa czasowa, drugi problemy z dotarciem/ trafieniem na miejsce. Ale nie żałowali tego nawet ci, którzy chcieli kończyć wycieczkę już po drodze, czyli w Ramzowej lub na Paprsku. Skiareal na Bukovej Horze w Èervenej Vodzie okazał się być całkiem fajnym, nowym areałem z szerokimi trasami, zdolnymi zadowolić nawet tych bardziej wymagających. Szeroko, równo i twardo. Nawet po południu dało się śmigać nie trafiając na zmuldzenia, a po drugiej stronie, czyli w Èenkovicach twardo, równo i bez ludzi było do samego końca. Dziwna historia - stoki po stronie Èervenej Vody były słoneczne i bezchmurne, a te po drugiej stronie góry, na którą prowadził łącznikowy, poziomy, komunikacyjny wyciąg, były cały czas we mgle, choć do końca genialnie przygotowane i równe, więc jechało się trochę ... na pałę, ale bezpiecznie i ... fajnie ;-) Podsumowując - fajny, kameralny areał, na którym znajdą swoje miejsce i ci, którzy zaczynają i ci, którzy są nieco wyżej. Trasa Mlynicka - to ponad 2 km całkiem fajnej frajdy na nartach. Początek i sam koniec to nieco wymagająca, choć jedncześnie fajna "ściana", środek to "łąkowy lotniskowiec" ale przyjemy tak dla ducha, jak i ciała. Fajna infrastruktura, ale w końcu tam jest wszystko nowe, więc nie ma się czego czepiać. No i ... pusto, serio ... przez cały, niedzielny dzionek :-) Polecam :-) ps Zapomniałem - na areale jest strefa wifi, a kamieni, żwiru, czy innych paskudztw leżących na stokach zero/ koma zero, czyli jak się chce, to można :-))

Załączone miniatury

  • 20100466 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100467 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100468 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100471 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100473 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100474 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100475 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100476 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100479 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100480 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100482 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100483 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100486 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100487 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100488 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100491 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100495 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100498 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100497 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100499 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
  • 20100500 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG

Użytkownik o.tisk edytował ten post 03 styczeń 2011 - 08:44 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się czepiać ale w pewnych kwestiach mam odmienne zdanie:)... po pierwsze trasa dosyć przyjemna ale czy ona miała 2 kilometry to śmie wątpić... z każdym kolejnym zjazdem więcej muld (dla mnie osobiście to nie problem), a na dolnym odcinku dla słabiej jeżdżących walka na lodzie między muldami... co do pogody to nie była zła, aczkolwiek bezchmurne niebo to nie było i co jakiś czas popruszył śnieżek. Dla mnie najfajniejsze zjazdy były pod wyciągiem w Cervenej Vodzie;) Reasumując- mi się podobało, mojej uczącej się Dziewczynie się podobało więc wyjazd uważam za udany:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool, tesz bylem 03.01 w Cervena Voda. Moze mnie widzalesz, neon zielona kurtka na twardej deski. Rowniez popieram ze to bardzo fajny stok. Prosze wybaczyc moj polski Tak szykbo: Dojazd spoko, czarna droga az do 'wjazdu' do osrodka, potem rowy, kolejny, lod i snieg 1km po polnej droge. Duzy i darmowy parking. Szybki nowy quad, i love it. Oryczki dla mnie spoko ale dla znajomego za wolne. Poloczenie miedzy obie strony troche slabe. Po strony Cervona Voda stok dobrze przygotowany ale przez duzo zjezdzajacy lod sie szybko pokazal, a po koniec dnia juz troche oblodzony i duzo muld. Ale spoko. Po Cienkovicach prawie bajka. Idealny przygotowany i super snieg az do konca. Tylko ta mgla!!!! Na pewno tam wruce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No i ośrodek zaliczony:).Kanapa pierwsza klasa,ona naprawdę grzeje (w Zieleńcu to chyba letni tryb chłodzenia omyłkowo włączyli;)),jak zrobią te dwie nowe trasy po lewej i prawej stronie wyciągu(info od pasażera kanapy),to będzie super,trasa nadała się do spokojnego rodzinnego zjeżdżania, mimo że było wiele lodu i muld(zaczęliśmy o 11-tej). Jestem pewien,że w idealnym stanie(mało lodu,mało muld) może dać frajdę nawet bardzo dynamicznie jeżdżącym,obsługa mocno się stara(na moich oczach próbowali dwa rodzaje szczotek do wymiatania śniegu z kanapy podczas obfitych opadów:)).Widać,że to dopiero start,ale start do czegoś większego.Wrócimy tam na pewno,bo zostawiliśmy sobie na przyszłość drugą stronę górki. a i rzadko spotykana walka obsługi o pełną obsadę kanapy !!!

Użytkownik arturoarturo edytował ten post 23 styczeń 2011 - 23:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie starania to im chyba i natura sprzyja, bowiem na innych areałach mroczno i śnieżnie, a tam świeci piękne słoneczko oświetlając puste sztruksowe stoki :-) http://www.holidayin...oc=3&cat=7&raw= Może to dlatego, że wszyscy korzystają teraz z "megalasta" w Koutach ? Zdravim :-) ps Jak coś wiesz więcej o planowanej rozbudowie - to rzuć jakimś tekstem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
po porannych wielkich wątpliwościach na temat wyjazdu do Cervenej dzisiaj decydujemy się jednak na wyjazd. nie zachęca mocny wiatr i odwilż holidayinfo informuje o 6:00: temp. +4, wielki głód śmigania(ostatni weekend- Zieleniec...) i chęć sprawdzenia nowego ośrodka jednak przekonuje nas jednak do wyjazdu, przecież to tylko godzinka jazdy ;) Ceny karnetów przystępne, wręcz tanie w porównaniu do innych ośrodków ;) karnet 4 godzinny w rękawie, narty przypięte i o 8:22 zaczynamy śmiganie. rano sztruksik, trasa przygotowana ale miękko, bo ciepło. trasa z dołu wygląda na prawdę interesująco ale z góry już mniej, szczególnie jeśli chodzi o jej środkową cześć- długie wypłaszczenie psuje ten fajny stok, góra i dół przyjemna, środek trzeba pokonywać w pozycji zjazdowej, szczególnie przy tak mokrym śniegu jak dzisiaj. Druga strony góry Cenkovice taka bardziej rodzinna, bodajże 4 orczyki, zjechaliśmy tylko dwa razy tam, bo akurat z tamtej strony wiatr miało się z przodu co skutecznie hamowało podczas jazdy. koło 11 mały tłok się zrobił na stoku i pod kanapą, ale nie stało się dłużej jak 4-5 minut, do 11 praktycznie z marszu się siadało na kanapę ;) warunki jak na odwilż całkiem dobre, miękko, mokry śnieg ale przy takiej ilości ludzi nie tworzyły się duże muldy, także można było sobie pośmigać. ośrodek rozwojowy, jak dołożą tam jeszcze jakaś trasę może być naprawdę ciekawie, infrastruktura w koło na dobrym poziomie, duży parking i jakieś knajpki. wyciąg dzisiaj wolny, o czym informowała obsługa, spowodowane to było wiatrem szalejącym na szczycie. potwierdzam, lepiej grzeje jak w Zieleńcu, chociaż dziwnie bo czasami mi grzało, a bratu na miejscu obok już nie i na odwrót :confused: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, lepiej grzeje jak w Zieleńcu, chociaż dziwnie bo czasami mi grzało, a bratu na miejscu obok już nie i na odwrót :confused: :D

Rozmawiałem z obsługą,kanapy mają sensor wyczuwający "ducha prawdziwego narciarza" i tylko tym grzeje:D Ja ze względu na wiatr i temperatury wybrałem dzisiaj rower,pod wiatr nie było lekko:eek: uwierzcie mi. Szkoda ,że nie zaliczyliście ośrodka "na twardo",ale jak dołożą te obiecane nowe trasy to na pewno tam wrócicie ! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z obsługą,kanapy mają sensor wyczuwający "ducha prawdziwego narciarza" i tylko tym grzeje:D Ja ze względu na wiatr i temperatury wybrałem dzisiaj rower,pod wiatr nie było lekko:eek: uwierzcie mi. Szkoda ,że nie zaliczyliście ośrodka "na twardo",ale jak dołożą te obiecane nowe trasy to na pewno tam wrócicie ! pozdrawiam

hehe, czyli mój sposób żeby "mocniej" usiąść i teoria o czujniku była słuszna :D jutro sprawdzę ten sposób też w Zieleńcu :D Arturo, podejmiesz wyzwanie?(patrz max speed :D:D:D) SportyPal wiedziałem, że o czymś zapomniałem, za kolorowo w tej relacji. droga dojazdowa w tej chwili to gorzej wygląda jak droga na Wałbrzych :D ale pewnie zrobią nową, mam nadzieję. no i denerwował mnie ten czarny "kid stop" przy kanapie, walczyłem z kijami żeby wsiąść i zsiąść, później znalazłem na to sposób ale wygodne to dla dorosłego narciarza nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...