Skocz do zawartości

Rdza na krawędziach.


macyo

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe narty czy też stare. Łączy je jedno- chwytająca rdza. W jaki sposób zwalczacie to zjawisko? Wczoraj wróciłem z Malino Brdo. Nieopatrznie położyłem narty na parkingu przy autobusie. Okazało się potem, że Słowacy polali go solą.. Skutkiem tego rdzawy nalot mam na całej długości krawędzi. Czym go zwalczyć? Gumką? Odrdzewiaczem? Radźmy narciarze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojawienia się nalotu rdzy na krawędziach, jeśli nie ostrzę, to przecieram je drobnoziarnistym papierem ściernym nawiniętym na takie cuś ze chwytakiem mojego pomysłu, aby czyszcząc krawędzie nie było możliwości zarysowania ślizgu. Papier ścierny należy dobrać tak, by ine był ani za grubo, ani za drobnoziarnisty. No, ja mam taką metodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się nalotu stosując bardzo oryginalną technikę. Mianowicie po zauważeniu, że zwykła gumka do mazania nie wystarczy (jest za miękka) wyciąłem kawałem gumowej podeszwy ze starego buta. Był to strzał w 10:D Wstrętny brąz schodził jak ta lala:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się nalotu stosując bardzo oryginalną technikę. Mianowicie po zauważeniu, że zwykła gumka do mazania nie wystarczy (jest za miękka) wyciąłem kawałem gumowej podeszwy ze starego buta. Był to strzał w 10:D Wstrętny brąz schodził jak ta lala:p

Idę szukać jakiegoś starego buta... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Mnie rdza się zrobila na nowych Fischerach. Czyscilem i jezdzilem i rdza nie chce schodzic, co mam zrobic ?

Jest kilka opcji: 1. oddać natychmiast do serwisu do ostrzenia 2. przeciągnąć samemu ostrzałką. 3. ewentualnie papierem ściernym. 4. Olać to, sezon się kończy, przy następnym ostrzeniu w serwisie rdza zniknie pod kamieniem. Jak wyschnie, to może poczekać na serwis w szafie do jesieni. 5. W razie gdy rdza bardzo gryzie w oczy, założyć pomarańczowe google. Ja jestem zwolennikiem opcji nr 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji: 1. oddać natychmiast do serwisu do ostrzenia 2. przeciągnąć samemu ostrzałką. 3. ewentualnie papierem ściernym. 4. Olać to, sezon się kończy, przy następnym ostrzeniu w serwisie rdza zniknie pod kamieniem. Jak wyschnie, to może poczekać na serwis w szafie do jesieni. 5. W razie gdy rdza bardzo gryzie w oczy, założyć pomarańczowe google. Ja jestem zwolennikiem opcji nr 4.

4. Olać to, sezon się kończy, przy następnym ostrzeniu w serwisie rdza zniknie pod kamieniem. Jak wyschnie, to może poczekać na serwis w szafie do jesieni.

Ja jestem zwolennikiem opcji nr 4

pogratulować :eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...