Skocz do zawartości

Czechy - Je¹tìd


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Je¹tìd Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
Rzeczywiście ludzi niewiele nawet w niedziele, trasy przygotowane bardzo fajnie, natomiast bardzo wąskie i mocno za krótkie. Nie wyobrażam sobie gdyby na trasy wyjechało trochę więcej osób. Jedynie czarna (slalomak) dość przyzwoita, ale ile można w kółko na jednej trasie ganiać. Reasumując - carvingowcy nie mają raczej tam czego szukać, wąsko, niebezpiecznie i krótko. Osobiście mi się tam nie podobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Byłem cztery dni w Libercu (02.02-05.02), w sumie w każdy dzień były inne warunki. W sobotę dość dużo ludzi, do tego ciepło, jeździłem od 12, więc mulda na muldzie, większość z czterech godzin spędziłem na Plane, gdzie było najrówniej. W niedzielę zacząłem jeździć już przed 9, dla odmiany zrobiło się zimno (-3 na dole) i trasy się długo trzymały, do tego była piękna słoneczna pogoda, ludzi sporo, także gdy się robiły kolejki do kanapy śmigałem na orczyku bez stania. W poniedziałek były średnie warunki, prawdopodobnie zrobili trasy wieczorem i rano już ich w większości nie ratrakowali, a całą noc padał śnieg, przez co jeździło się dość średnio, do tego doszła mgła i dość mocne opady śniegu, za to ludzi nie było, stoki praktycznie puste. Najlepiej było w środę, gdyż wyrównali trasy i już nic nie dopadało, a ludzi tak mało, że jeszcze około 11 na "1" dało się jeździć po bokach po "sztruksie". Ogólnie ośrodek oceniam pozytywnie, niestety parę rozwiązań działa na jego niekorzyść, najlepsza kanapa (Skalka) obsługuje najgorszą trasę, strasznie wąską, do bardzo fajnej jedynki trzeba dojeżdżać z krzesła płaskim łącznikiem, szkoda, że orczyk nie dochodzi aż do drogi na Jested, wtedy "1" byłaby jeszcze dłuższa i bez tego dojazdu, jeszcze kilka by się znalazło mankamentów, ale ogólnie wyjazd udany, śniegu nie brakuje, ludzi też niewiele :) Parę zdjęć "kalkulatorem" ;) IMG-20130203-00015.jpg

Załączone miniatury

  • IMG-20130203-00012.jpg
  • IMG-20130203-00013.jpg
  • IMG-20130203-00014.jpg

Użytkownik JackW edytował ten post 07 luty 2013 - 22:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Miast Liberec wraz ze słowackim partnerem (Tatry Mountain Resorts, zarządzają m.in. Szpindlerowym Młynem, Szczyrkiem, Jasną-Chopokiem), który chce wydzierżawić ośrodek na 25 lat przedstawili plan rozbudowy obejmujący przede wszystkim:

- poszerzenie obecnych tras i oświetlenie ich

- zbudowanie dwóch nowych niebieskich tras

- postawienie nowych wyciągów

- zbudowanie trasy dla sanek

- modernizację systemu naśnieżania

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo umowa jeszcze nie jest podpisana, w internecie udało mi się znaleźć tylko taką słabej jakości wizualizację:

14876559_547936342078542_423659475263184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miast Liberec wraz ze słowackim partnerem (Tatry Mountain Resorts, zarządzają m.in. Szpindlerowym Młynem, Szczyrkiem, Jasną-Chopokiem), który chce wydzierżawić ośrodek na 25 lat przedstawili plan rozbudowy obejmujący przede wszystkim:

- poszerzenie obecnych tras i oświetlenie ich

- zbudowanie dwóch nowych niebieskich tras

- postawienie nowych wyciągów

- zbudowanie trasy dla sanek

- modernizację systemu naśnieżania

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo umowa jeszcze nie jest podpisana, w internecie udało mi się znaleźć tylko taką słabej jakości wizualizację:

14876559_547936342078542_423659475263184

 

Dzisiaj w czeskim radio podali że Tatry Mountain Resorts podpisało właśnie umowę z miastem i przejęło ośrodek na Jestedzie za 5,2mln koron rocznie.

Muszę się tam w końcu wybrać. Kręci mnie to, że w Libercu można pojechać na narty tramwajem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w czeskim radio podali że Tatry Mountain Resorts podpisało właśnie umowę z miastem i przejęło ośrodek na Jestedzie za 5,2mln koron rocznie.

Muszę się tam w końcu wybrać. Kręci mnie to, że w Libercu można pojechać na narty tramwajem ;)

Jest już oficjalne potwierdzenie:

Jeszcze jeden ośrodek do sezonówki :)

http://www.tmr.sk/dl...td-in-liberec-/

 

Warszawa, 05.12.2017 (ISBnews) - Tatry Mountain Resorts (TMR) podpisał z miastem Liberec w Czechach umowę najmu ośrodka sportowego Ještěd na 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat, podała spółka. Planowane inwestycje w ośrodek to 600 mln CZK.

"TMR zacznie zarządzać ośrodkiem już w tym sezonie zimowym. W ciągu 10 lat spółka planuje zainwestować 600 mln CZK w ośrodek Ještěd" - czytamy w komunikacie.

Roczna opłata za wynajem wynosić będzie 1 mln CZK i będzie wzrastać zgodnie z ustalonymi zasadami, powiązanymi z inwestycjami w ośrodek, podano także.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...