Skocz do zawartości

Stubai Glacier


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Wybieram się tej zimy na Stubai - widzę że jest fajna freeride'owa oferta

 

Znaczy się mają podpisany kontrakt na dostawę świeżego śniegu? :> Bo każdy by sobie chciał w puchu pośmigać, ale to zależy głównie od pogody i szczęścia.

A tereny do tego są i to całkiem niezłe - "amatorsko" możesz w pobliżu tras spokojnie próbować.

https://picasaweb.go...anas/Stubai2009


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dwa pytania

1. Czy z Norymbergi w 3 godziny dojadę na lodowiec Stubai?

2. Czy z początkiem grudnia jest słońce na lodowcu?

Dziękuję z góry z pomoc.

Grudzien jest strasznie kaprysny a lodowce sa malo przewidywalne. kiedys jechalismy gondolka (na dol) 1,5 godziny bo tak wialo  ze co rusz to zatrzymywali wyciag :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak fantom pisze, zwykły skipass wystarczy, żeby mieć darmowego busa. Zresztą nikt tam tego nie sprawdza. W sumie logiczne, że jak ktoś jedzie z nartami, to raczej ma albo będzie kupował karnet, a nie zapieprzał z nartami na plerach 1000-1500 metrów w górę ;)
Przy okazji taka uwaga co do busików: jeżdżą często, ale mimo to w godzinach szczytu (czyli ok 16:00) ludzi jest masa i musisz się liczyć z tym, że będzie trzeba stać. Nam to specjalnie nie przeszkadzało, ale jak ktoś ma np. małe dzieci, to lepiej skończyć wcześniej, albo posiedzieć trochę przy piwku/coli na Mutterbergu ;) Mimo to moim zdaniem jest to lepsza forma dojazdu niż własne auto, bo autobus staje pod samym wejściem, a z parkingu trzeba się ten kawałek przejść.
Aha o ile dobrze pamiętam superskipass oprócz basenów daje przede wszystkim możliwość jeżdżenia na innych wyciągach znajdujących się w dolinie (11er, Schlick2000 i jakiś trzeci jeszcze). Jeżeli jedziesz w sezonie, to fajna sprawa, ale jak my byliśmy na przełomie marca i kwietnia, to już się to nie opłacało, bo poza lodowcem była ciapa.

Tak, masz racje, jak mocno wieje albo chcesz cos innego zobaczyc to polecam Sclick 2000 - moje dzieciaki to nawet chetniej tam jezdzily niz na Top of Tyrol ;) .

A co do Elfer (11er) to polecam sanki - brzmi niepowaznie, ale radze sprobowac i zaopatrzyc sie w starsze ale mocne buty (moja zona raz zjechala i powiedziala ze wiecej na to cholerstwo nie siadzie :wub: ) bo szybko scieraja sie 'klocki hamulcowe'. Sanki do wypozyczenia pod dolna stacja, koszt nie pamietam dokladnie ale cos kolo 5€ + dowod w zastaw. Superskipas obejmuje 11er.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A tak z grubsza wygląda na środku. To tylko mała jego część  ;) Normalnie nie ma tam takiego tłoku i jak nie wieje to jest na prawdę fajny.

 

Drony żądzą :-)

Czy już działa taka funkcja, że sam dron potrafi podążać za wskazanym obiektem?

To by było świetne do filmowania narciarza w trakcie jazdy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter przecież napisał że to wyjątek, tłok na Stubaiu jest tylko wtedy gdy Polacy mają długi weekend,

to przecież rzadkość  :)

 

albo Niemcy ferie czy Holendrzy - dzień Holendra. Narciarzy przybywa szybciej jak tras i w lutym i marcu w Alpach też bywa tłocznie. może nie ma makabrycznych kolejek ale na trasach bywa gęsto.

Tak więc nie jeźdzcie w Alpy!

 

Pozdro

Wiesiek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gondolka spadła na skały, bez pasażerów. Kolej Gamsgartenbahn II na lodowcu Stubai.

 

Badania przeprowadzone przez rzeczoznawcę wykazały, że na skutek usterki gondola błędnie zaczepiła się na linie. Mechanizm kontrolny zareagował prawidłowo - wykrył tę usterkę i natychmiast zatrzymał napęd kolejki linowej. Wbrew przepisom obsługa zamiast cofnąć feralną gondolę z powrotem do górnej stacji, z której startowała, zdecydowała się kontynuować normalną jazdę. Skutkiem tej decyzji było zerwanie się gondoli z liny. Do wypadku doszło na wysokości 2550m w niedzielę podczas porannego rozruchu, gdy kolejka była jeszcze pusta. Gondola spadła z wysokości około 5m na skały w terenie, który nie jest przeznaczony do uprawiania narciarstwa.

 

po polsku

http://www.skiinfo.p...spadła-gondola-

http://www.skiinfo.p...doli-na-stubaiu

 

po niemiecku

http://tirol.orf.at/...tories/2683332/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondolka spadła na skały, bez pasażerów. Kolej Gamsgartenbahn II na lodowcu Stubai.

 

 

Dzięki Mario, dzięki. Teraz moja fobia gondolkowo - krzesełkowa napewno ma szanse na rychłe wyleczenie :)  Zwłaszcza, że już w niedziele będę na Stubaiu...

Jedno jest pocieszające - po takim czymś napewno sprawdzili wszystko po tysiąc razy... 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mario, dzięki. Teraz moja fobia gondolkowo - krzesełkowa napewno ma szanse na rychłe wyleczenie :)  Zwłaszcza, że już w niedziele będę na Stubaiu...

Jedno jest pocieszające - po takim czymś napewno sprawdzili wszystko po tysiąc razy... 

 

zastanawiałem się czy to napisać, coś mi sie kołatało że miałeś problemy,

ale stwierdziłem że i tak ta informacja wcześniej czy później Cię dopadnie  ;)

 

zawsze możesz tak spojrzeć, jakieś awarie na wyciągach zdarzają się raz na kilka lat,

więc za Twojego pobytu nic się już nie ma prawa stać  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się czy to napisać, coś mi sie kołatało że miałeś problemy,

ale stwierdziłem że i tak ta informacja wcześniej czy później Cię dopadnie  ;)

 

zawsze możesz tak spojrzeć, jakieś awarie na wyciągach zdarzają się raz na kilka lat,

więc za Twojego pobytu nic się już nie ma prawa stać  :)

 

A prawo serii? ;)  Poważnie to mam nadzieję, że obsługa tak zareagowała tylko dla tego, że nie było nikogo w wagoniku i wyciągną odpowiednie wnioski nie tylko tam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu napiszę, żeby nie offtopować...

Spokojnie Maćku. Nie nastawiam się na jakieś super wrażenia, a raczej na sam fakt przejechania się tym czymś. Zresztą nienawidzę stubaiskich gondolek i każda alternatywa do jazdy w dół jest dobra :) Fajne free na Stubaiu pokazał nam Jurek i to tam będę szukać pozatrasowych wrażeń, chociaż obowiązująca od wczoraj trójka mocno studzi moje zapędy. Czuje olbrzymi respekt przed lawinami i nie wiem czy przy trójce w ogóle wyjadę poza trasę... Z drugiej strony sami podają że część tras free jest otwartych więc chyba wiedzą jakie są potencjalne zagrożenia....


Przy całej mojej złej opinii o tym ośrodku, FR jest tym, czym się broni. Pamiętam, że nawet przy dzikich tłumach i szarańczy na stokach, "pozatrasy" były puste i nierozjeżdżone. Może to łatka "rodzinnej" stacji, a może to było kiedyś, ale już się zmieniło. Najfajniej mi się jeździło w okolicach szlaku Fernau - Mauer (stamtąd mój avatar), raczej dość bezpiecznie to wyglądało (też przy lawinowej 3), dopiero końcówkę można było przekombinować i prawdę mówiąc potem się łapałem za głowę patrząc którędy zjeżdżałem, a którędy powinienem. Myślę, że do weekendu to i tak wrócą do dwójki, bo aż tak dużo śniegu to chyba nie ma. Jak będzie na tyle śniegu, to zjazd na dół też można fajnie objeżdżać bokami.

Co do gondolki... przynajmniej nie będziesz miał już dylematu, czy stać w kolejce na Gamsgarten w oczekiwaniu na zjazd, czy ryzykować kamyki na zjazdówce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybieram się tej zimy na Stubai - widzę że jest fajna freeride'owa oferta, ale w "how to" jest że "przed wyjściem miej sprzęt". A ja sprzętu - sond, łopat i tak dalej nie mam. Nie planuję uprawiać hardcore'owego FR, ale bym w puchu pośmigał. Czy ktos się orientuje jak wygląda tam sytuacja FR-amatorów?

Jest kilka stoków na których zagrożenie lawinowe jest niewielkie (małe nachylenie). Jednak jeśli chcesz fajnie pojeździć i przeszkolić się z używania sprżetu lawinowego to zapraszam na zajęcia do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...