Skocz do zawartości

Stubai Glacier


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, przeczytałem z 8 stron tego wątku, więcej nie miałem siły ;)

Pierwszy raz chciałbym wybrać się na Stubai na majówkę tego roku :) Można być tam spokojnym o dobre warunki śniegowe? Jak wygląda sprawa legendarnych tłumów Polaków, którzy atakują Stubai na majówkę ??? Będą kolejki jakieś wielkie, czy można się wyszaleć nie stojąc 20 min w kolejce do gondolki :) ?

Pytam, bo do tej pory moje majówkowe wyjazdy ograniczały się do Tignes/ Val d`Isere !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Drodzy forumowicze, przeczytałem z 8 stron tego wątku, więcej nie miałem siły ;)

Pierwszy raz chciałbym wybrać się na Stubai na majówkę tego roku :) Można być tam spokojnym o dobre warunki śniegowe? Jak wygląda sprawa legendarnych tłumów Polaków, którzy atakują Stubai na majówkę ??? Będą kolejki jakieś wielkie, czy można się wyszaleć nie stojąc 20 min w kolejce do gondolki :) ?

Pytam, bo do tej pory moje majówkowe wyjazdy ograniczały się do Tignes/ Val d`Isere !


Rambo tydzień temu mój kolega wrócił ze Stubai i twierdzi że takich warunków o tej porze roku daaaaawno nie było ,kolejki? nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak jest na majówce na Stubaiu - ale parę faktów jest znanych :)
Są tam ogromne parkingi pod wyciągiem, kilka "pięter", a do tego, o ile pamiętam - wcześniej, przy drodze też:
http://g.co/maps/y4b8t
Po coś je zbudowali i pewnie czasem są pełne ...? ;)
Ale pewności nie mam co to oznacza - byłem 3 razy na Stbuaiu, ale raczej gdzieś w kwietniu, w połowie - wtedy wiadomo że jest luzik na stokach.

Serio - sam chętnie wysłucham wiarygodnych relacji, z takiego okresu jak majówka - skoro w przyszłym roku jest plan objeżdżać Tyrol, to i miejsce dla Stubaiera powinno się kiedyś znaleźć, mimo, że chyba wolę inne lodowce czy ośrodki otwarte w tym czasie

Coś co wiadomo raczej na pewno, to to że w Austrii zdają się nie dostrzegać, że w Polsce 3 maja też jest świętem :) niestety, na ogół wyłączają ok. połowy ośrodka mimo dobrych warunków itd. Być może to jedyny minus dla Austriaków - że coś słabo obserwują główny wschodni rynek, że dla nas sezon jest nieco dłuższy - a sporo nas tam przecież ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w Polsce 3 maja też jest świętem :) niestety, na ogół wyłączają ok. połowy ośrodka mimo dobrych warunków itd. Być może to jedyny minus dla Austriaków - że coś słabo obserwują główny wschodni rynek, że dla nas sezon jest nieco dłuższy - a sporo nas tam przecież ;)


Są tacy Kitzsteinhorn (Kaprun) Którzy "widzą" tylko połowicznie. wyłączają od 2 maja, a karnety tańsze sprzedają dopiero od 6-7 maja! Dlatego więcej tam nie pojadę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy Kitzsteinhorn (Kaprun) Którzy "widzą" tylko połowicznie. wyłączają od 2 maja, a karnety tańsze sprzedają dopiero od 6-7 maja! Dlatego więcej tam nie pojadę!


Ale co na Kitzku mają wyłączyć od 2 maja? :) Albo całość, albo w zasadzie nic (?) - tam jest taki układ piętrowy, że chcąc ludziom dać pojeździć u góry 2 wyciągi niżej położone (gondola + krzesło) muszą chodzić. Jedyne ograniczenie to ew. brak śniegu ...ale nie dot. w tym roku :) Poza tym wg cennika działa do 20.05.

Ok, tak czy owak - okaże się, ale sprawdzę w necie - bo tak się składa że owszem będziemy tam, ale prawdopodobnie do 1 maja a potem chyba czmychniemy gdzieś, np. na Molltka :)

W sumie to napisałem tu już w planie nt. turbo-majówki 2012 ale mi wcięło posta, auto-save cóś nie zadziałał ...OK, trochę OT się robi ;)

Wracając do tematu - ja się Stubaiera boję w takie popularne mega-weekendy. Może nie mam racji, ale jak patrzę np. na lokalizację to myślę sobie że dla 80 mln Niemców to chyba najłatwiej/najszybciej dostępny lodowiec... a może i dla paru Włochów? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam z 5 razy, ostatnio chyba 3 lata temu. Łotry wyłączyli np. kolej linową na samą górę, kilka bocznych krzesełek i z tego co pamiętam starsze gondole z parkingu.
Tak jak tutaj pokazują + kolejka linowa były zamknięte. Przynajmniej wariant 5 z 7 jest na majówkę tańszy (o 25 EUR) Za "moich czasów"
cennik zmieniał się dopiero po polskiej majówce.
http://www.zellamsee... /><br /><br />

Użytkownik keicam edytował ten post 13 kwiecień 2012 - 20:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam z 5 razy, ostatnio chyba 3 lata temu. Łotry wyłączyli np. kolej linową na samą górę, kilka bocznych krzesełek i z tego co pamiętam starsze gondole z parkingu.
Tak jak tutaj pokazują + kolejka linowa były zamknięte. Przynajmniej wariant 5 z 7 jest na majówkę tańszy (o 25 EUR) Za "moich czasów"
cennik zmieniał się dopiero po polskiej majówce.
http://www.zellamsee... /><br /><br />

To strasznego pecha miałeś bo w listopadzie gdzie śniegu nie było chodziła sporo więcej niż opisujesz w swoich katastroficznych wizjach .Nie chodziła tylko gondola do Alpincenter ,i orczyki po lewej stronie na samej górze.Nie chodziły bo ta traske chyba przygotowywali pod jakieś zawody bo utrzumana była super.Jako że polak potrafi to i tak po niej jeździł wjeżdżając od góry takim trawersikiem.Wszystkie kanapki raźno kursowały.A nie chodziły jeszcze te orczyki przy czarnej bo dopiero ja zaczęli uprawiać i nadawać formę spod metrów śniegu zalegającego na niej.
Karneciki od tego czasu sa sporo droższe więc i pewnie wyciągi dłużnej sa otwarte .
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strasznego pecha miałeś bo w listopadzie gdzie śniegu nie było chodziła sporo więcej niż opisujesz w swoich katastroficznych wizjach .Nie chodziła tylko gondola do Alpincenter ,i orczyki po lewej stronie na samej górze.Nie chodziły bo ta traske chyba przygotowywali pod jakieś zawody bo utrzumana była super.Jako że polak potrafi to i tak po niej jeździł wjeżdżając od góry takim trawersikiem.Wszystkie kanapki raźno kursowały.A nie chodziły jeszcze te orczyki przy czarnej bo dopiero ja zaczęli uprawiać i nadawać formę spod metrów śniegu zalegającego na niej.
Karneciki od tego czasu sa sporo droższe więc i pewnie wyciągi dłużnej sa otwarte .
Pzdr


Wyobraź sobie długi "Łykend" i poranną kolejkę do nowych gondolek! Tam przy otwartych starych i nowych jest tłoczno. Czy dalej z każdego poziomu parkingów trzeba dymać na piechotę? Ten autobus jeżdżący po parkingach Stubai'a jest super!

M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych parkingach "przylepionych "do dworca gondolkowego cięzko autobus zmieścić bo nie sie po prostu nie da.Zresztą 80-100 mtr to nie jest taka tragedia żeby się przejść. Ostatnio wędrowałem tamtedy z dwiema parami niszowych "sandwiczów" na ramionach i spokojnie sie daje . Na te kolejne juz jeżdżą normalnie autobusy. Poranne kolejki też sie da ominąć na większości stoków zagranicznych - taki doświadczony narciarz jak Ty Macku powinien znać te sposoby i nie powinien tracić czasu na stanie w nich :)

Użytkownik jaro323 edytował ten post 13 kwiecień 2012 - 23:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranne kolejki też sie da ominąć na większości stoków zagranicznych - taki doświadczony narciarz jak Ty Macku powinien znać te sposoby i nie powinien tracić czasu na stanie w nich :)


Ja znam jeden, być tam najwcześniej. Niestety nie z każdym się tak da zrobić. Między innymi dlatego nie lubię wyjazdowych busów autokarów itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dla osób przebywających latem w pobliżu tego tyrolskiego lodowca niewątpliwą gratką będzie możliwość wczesnoporannego (już od godz. 5.40) wjazdu na ten lodowiec, aby przy gorącej kawie i pysznym śniadaniu obserwować taki niezwykły widok ...
Myślę, że warto ( a jak się połączy taki wczesny wyjazd z wypadem na szlaki - rowerem lub pieszo - to już w ogóle !)
Sam wjazd kolejką - 16 E
Wjazd ze śniadaniem na szczycie - 25 E
-> http://www.schlick2000.at/de/190483



Zdravim :-)

A po pysznym śniadanku zapuścić się w jakąś wysokogórską turę ... pieszo, rowerem, albo ... i tak i tak ;-))

Załączone miniatury

  • Stubai o poranku.jpg
  • Piechota czy rowerem.jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 22 sierpień 2012 - 09:37
dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam przeczytałam stubaiowy wątek, ale niestety nie znalazłam informacji, ktorych potrzebuję. planujemy w kilka rodzin wyjazd na stubai w ferie tj w pierwszej dekadzie lutego 2013. potrzebujemy instuktora dla 5 dzieciaczków w wieku 4 - 8 lat (jedno dziecko początkujące, reszta jeden sezon narciarski ma za sobą i opanowane podstawy). czy macie może namiary na kogos kto by się zajął maluchami 4 godziny dziennie ( z godzinną przerwą na jedzonko i odpoczynek)?? anyone? chyba się tu średnio orientuję, bo napisałam post, kótry przez moment był, a teraz zniknął:(

Poniżej adres szkółki narciarskiej w Neustift, która w tym sezonie (2012/13) będzie miała zatrudnionych polskich instruktorów: Ski- und Snowboardschule Neustift Olympia mit Verleih Dorf 28 A-6167 Neustift im Stubaital Tel.: +43 676 330 51 12 e-mail: [email protected] www.skischule-neustift.com www.olympia-schloessl.com Pozdrawiamy serdecznie Austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przeczytałam stubaiowy wątek, ale niestety nie znalazłam informacji, ktorych potrzebuję. planujemy w kilka rodzin wyjazd na stubai w ferie tj w pierwszej dekadzie lutego 2013. potrzebujemy instuktora dla 5 dzieciaczków w wieku 4 - 8 lat (jedno dziecko początkujące, reszta jeden sezon narciarski ma za sobą i opanowane podstawy). czy macie może namiary na kogos kto by się zajął maluchami 4 godziny dziennie ( z godzinną przerwą na jedzonko i odpoczynek)?? anyone? chyba się tu średnio orientuję, bo napisałam post, kótry przez moment był, a teraz zniknął:(

Honey napisz .zapytaj http://www.skiforum....bers/7408-berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Kurcze cały dzień prawie jeżdzę..jadam jak wrócę po 17 :-) Zadałaeś temat ,kurcze ...Kojarzy mi się 10 euro za pizzę,4-5 euro piwko .2,5 euro napój cytrynowo piwny.Jakieś żeberka 11 euro,spagetti 8 euro, zupka 5 euro ni koniecznie trzeba spróbować kultowego Strudla z sosem waniliowym.:-) Wspomagałem się też butelka wody i batonem w plecaku:-) na szczęście jest podział na restaurację i bar więc ceny zróżnicowane. W knajpkach jak u nas tylko że w euro:-) więc ciut drożej,i zalezy od standardu knajpki możesz zostawić 50 euro ale i 200 .Fakt że mają urok Tyrolski.Osobiście zawsze biorę apartament z aneksem kuchennym i troszkę jedzonka z Polski żeby się za dużo czasu w sklepach nie tracić .Wspólne gotowanie i drinkowanie wieczorkiem też ma swoje plusy. A najważniejsze .Trasa nr 14 Wilde Grube to największa frajda :-) A na najwyższej stacji -szczycie często niezle wieje więc kominiarka się przydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Niestety to prawda,na lodowce najlepiej wybrac sie w kwietniu...aczkolwiek roznie z tym bywa..to takie wrozenie z fusow.Bylem tam kiedys w polowie czerwca i przez tydzien walilo sniegiem i wialo.Pozdrowienia z Val di Fiemme-nie wieje i jest sloneczko;-)

Użytkownik piter100 edytował ten post 17 grudzień 2012 - 22:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...