Skocz do zawartości

Stubai Glacier


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrol - Lodowiec Stubai Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.stubaier-gletscher.com/ce/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny Karnet 6-dniowy dla dorosłych 169,00 E (z kartą gościa). Więcej na stronie internetowej w zakładce "Taryfy". Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski 2 serwisy Intersportu na stokach i pełno różnych serwisów w samej dolinie. Jednym z przebojów jest nowy Intersport Comfort Center z największym w Austrii samoobsługowym depozytem na narty i buty narciarskie (zmieści 1500 par nart oraz 1200 par butów!!!) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) [SIZE=3]Galeria zdjęć http://www.galeriana...ital/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem już tam dwa razy i zapowiadają się następne wyjazdy. Idealne miejsce na narty w kwietniu, w tym roku byłem w drugiej połowie kwietnia, jak zajechałem na godzinę 20.00, zastałem temperaturę w dolinie plus 20 st. ! Byłem przerażony i spodziewałem się jazdy po wodzie. A tu pełne zaskoczenie ! Warunki idealne, temperatury od -1 do +3, super śnieg i o dziwo bez muld na większości tras. Jazda możliwa od 3200 do 2100 m. Byli tacy, co jeszcze zjeżdzali na sam dół, czyli 1600m. Same trasy raczej łatwe, natomiast infrastruktura wyciągowa dużo lepsza niż na Tuxie. Wielki parking z darmowymi autobusami, podjeżdzającymi pod same kasy. Polecam na koniec sezonu, gdzie na większości alpejskich tras rosną już krokusy (czy inne zielska)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku i rzeczywiście jest fajnie. Trasy super, przygotowywane na bieżąco. Jedyny minus to trochę przestarzały :D jak na alpejskie standardy system na dolnej stacji, gdzie trzeba się trochę z nartami nachodzić ;) ale ponoć w tym roku to przebudowali. Wielkim udogodnieniem jest bliskość Insbruck'a. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedyny minus to trochę przestarzały :D jak na alpejskie standardy system na dolnej stacji, gdzie trzeba się trochę z nartami nachodzić ;) ale ponoć w tym roku to przebudowali.

Dolna stacja w tym roku całowicie przebudowana. Potwierdzam bo osobiście widziałem. Co do samego lodowca to mimo, ze trafiły mi się średnie warunki pogodowe, to bardzo mi się on spodobał. Śniegu dużo ( podobno o tej porze dawno tyle śniegu nie było ), więc udało mi się pojeździć także w głębszym śniegu. Trasy także ciekawe, jest gdzie pojeździć. Widoki piękne. Kolejek brak ( poza niedzielą, ale wtedy chodziła tylko gondolka i jeden orczyk ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe ). Ratraki praktycznie cały czs jeździły i przygotowywałe trasy ( szczególnie te jeszcze zamknięte, ale i po tych otwartych od czasu do czasu pojeździły ). Ogólnie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Jest kilka osad przed dolną stacją Mutterberg na lodowiec Stubai. Ale rzeczywiście Rasta ma rację Neustift to ostatnia większa miejscowość w dolinie przed lodowcem. Jest tam basen, korty, lodowisko, stacja benzynowa, market, itp. Jadę do Neustift 29.03. a wracam 05.04. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania po moim powrocie to proszę pisz na maila lub GG. Pozdrawiam Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym się z Cieszyna kierował na Brno, Mikulov i dalej do Wiednia

Ja bym ominął Mikulov, a z Brna kierował się na Znojmo. Omijam wtedy Wiedeń i "wskakuję" na autostradę A1 w kierunku Saltzburga. Właśnie na tej autostradzie kilka dni temu był karambol 30 km od Saltzburga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potwierdzam słowa Misi53. Środa i czwartek były z opadami śniegu również w dolinie, a poza tym w Austrii obowiązują zimówki do 15 kwietnia (przepis został wprowadzony 1 stycznia 2008). Mimo że sypnęło śniegiem było czarno na drogach. Austriackim drogowcom nie przeszkadza padający śnieg aby można było odśnieżać. W Polsce przy opadzie 10 cm jest już klęska bo drogowcy tłumaczą się że podczas padającego śniegu to co odśnieżą to im zasypie - tam w Austrii musi być inny śnieg bo im nie zastpuję.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak możesz to napisz jak tam załatwiliście te noclegi ? Mailem i po niemiecku ??

Jaro76, jeśli mogę się wtrącić. Znalezienie noclegu w dolinie Stubai nie stanowi problemu. Kilkukrotnie szukałem tam noclegów i najprostszy sposób to napisanie listu do biura informacji turystycznej [email protected] z podaniem terminu, ilości osób, itp. W ciągu jednego, dwóch dni będziesz miał sto albo więcej e-maili z ofertami. Mimo że pisałem po angielsku, większość odpowiedzi była w języku niemieckim, ale gdy wybrałem kilka ofert i odpisałem dalsza korespondencja odbywała się po angielsku..... Życzę powodzenia w szukaniu noclegów, bo ośrodek wart jest odwiedzin. Pozdrawiam, Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi !!! Rozumiem że na miejscu poruszamy się pod wyciągi skibusami ? Raczej nie warto ruszać się autem do tego głównego parkingu Mutterbesrg ? Ostatnie zasadnicze pytanie: w tym okresie-koniec kwietnia- można tam dojechać na letnich oponach ? Jeśli dojeżdżałbym skibusem to chyba te miasteczka nie są zasypane teraz śniegiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poruszać się pod dolną stację skibusami. Można też autem ale parkingi są nieco oddalone od dolnej stacji (poniżej hotelu) tylko jeden jest prawie pod gondolami, ale zwykle jest pełny (obsługa lodowca, autobusy itp.). Skibusem dojeżdzasz pod same drzwi przechowalni. Właśnie ją polecam. Można wynająć sobie szafkę lub stojak na narty. Szafka umożliwia przechwanie dwóch par butów, dwóch kasków, rękawic i dwóch par nart (zmieszczą się trzy pary). Cena to 40 euro za 6 dni. Przyjeżdzasz rano rękawice suchutkie, buty cieplutkie żadnej rdzy na krawędziach nart SUPER. Jeśli chodzi o wynajem kwatery to nie będę powtarzał moich poprzedników, ale kiedy przyjechałem na miejsce (29.03 - sobota) doceniłem że wynająłem wcześniej apartament. Wszystko zajęte. Dopiero w poniedziałek przy hotelach, pensjonatach czy apartamentach ukazywały się zielone tabliczki z napisem FRAI. Chodzi tu o Neustift. Ale sądząc po ilości aut na parkingach pod lodowcem i ilością ludzi na samym lodowcu to śmiem sądzić że sytuacja taka była w całej dolinie od Fulpmes po Neustift. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czy ktos kojarzy biuro kt organizuje na stubai wyjazdy autokarem koniec listopada / poczatek grudnia (idealnie byloby 29.11-6.12) dzieki monster no to jednak jedziemy sami, autokarowych nie znalezlismy = Stubai 29.11-7.12, nocleg = 37 euro HB pp, 7dniowy skipass = 174 euro. z dojazdem powinnismy sie zmiescic w 2000 pln na osobe.

W wyborczej niedawno był dodatek wczasów z nartami i reklamowała się firma Promotion Club www.promoclub.pl . Mają w ofercie Stubai w terminie 7-12.11.2008 w cenie 1090zł (dojazd, zakwaterowanie, wstęp na basen, ubezpieczenie, skipass) lub wersja rozszerzona HB w cenie 1320zł od osoby. W reklamie też jest kilka innych fajnych ofert. Zerknij na ich stronę, może coś tam będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wybieram sie w grudniu na lodowiec Stubai. Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o alpy. O co chodzi z tą "kartą gościa" przy wykupie Ski-pass'a i jak ją można zdobyć?

Gospodarz pensjonatu lub w recepcji hotelu dają Ci kartę, gdzie wpisujesz swoje dane, adres pobytu w dolinie Stubai i przy zakupie skipasa masz niższą cenę. Nie spotkałem się jednak, aby w kasie przy zakupie karnetów wymagali pokazania tego formularza, wystarczy powiedzieć gdzie się mieszka (np. nazwę hotelu) i dają od razu z niższego cennika. Miłej jazdy. Ja tam będę już za 4 dni :D Pozdrawiam, Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...