Skocz do zawartości

Gdzie we Włoskie Alpy na 2-miesięczne zimowe workation? (narty zjazdowe i skitury)


bednar

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wyjechać na około 2 miesiące we Włoskie Alpy w 2024 (styczeń-marzec) i zaczyn am rozglądać się za dobrym miejscem. Na miejscu planuję pracować zdalnie w dość elastycznych godzinach, więc dobrze byłoby mieć wszystko blisko "domu", żeby móc nawet na godzinę, czy kilka wyskoczyć. Rok temu udało mi się zrealizować podobny plan w Kaprun w Austrii, które przy okazji bardzo polecam. Teraz dla odmiany marzą mi się Włochy, chociaż trochę martwią mnie tam kiepskie warunki śniegowe od kilku lat...

Czy poleci ktoś miejsce/region, który spełni jak najwiecej z poniższych wymagań?

  1. Dobry dostęp do Internetu. Niby oczywista rzecz, ale to dla mnie warunek konieczny.
  2. Jest blisko resort narciarski (albo kilka), najlepiej z lodowcem na potencjalne okresy odwilży. Mogę dojeżdżać 30-40min.
  3. W pobliżu są miejsca na skitouring. Większość czasu planuję chodzić sam, więc niekoniecznie hardcoreowe zjazdy, ale jeśli ktoś przyjedzie w odwiedziny to i większe/stromsze góry dobrze byłoby mieć w zasięgu.
  4. W okolicy jest dużo ścieżek spacerowych i trekkingowych nadających się na wycieczki zimą z racji, że moja dziewczyna niekoniecznie podziela moją miłośc do nart 😉
  5. Bonusowe punkty za wszelkie inne atrakcje: trasy do narciarstwa biegowego, łyżwy na jeziorze, sanki, basen, ściany wspinaczkowe, itp.
  6. Dobrze by było, żeby tych tras zjazdowych, skiturowych i innych atrakcji było wystarczająco, żeby nie znudzić się przez 2 miesiące 😉 

Wiem, że wymagań dużo, ale liczę, że coś jednak da się znaleźć. Kaprun dobrze spełnia te wymagania 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Cervinii na tygodniowym wypadzie typowo wyciągowo-zjazdowym. Nie bardzo miałem wtedy czas na obczajkę jakichś tras trekkingowych dookoła. Nawet rozważałem taki kierunek, ale tam są bardzo wysokie góry. Ze śniegiem faktycznie może być mniejszy problem, tylko czy szlaki trekkingowe to nie będzie już jakiś ciężki hardkor? Ktoś się orientuje, jak to wygląda? Da radę dla mniej "górskiej" osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 19:56, bednar napisał:

Byłem w Cervinii na tygodniowym wypadzie typowo wyciągowo-zjazdowym. Nie bardzo miałem wtedy czas na obczajkę jakichś tras trekkingowych dookoła. Nawet rozważałem taki kierunek, ale tam są bardzo wysokie góry. Ze śniegiem faktycznie może być mniejszy problem, tylko czy szlaki trekkingowe to nie będzie już jakiś ciężki hardkor? Ktoś się orientuje, jak to wygląda? Da radę dla mniej "górskiej" osoby?

nie musisz mieszkać w Cervinia.

Zainstaluj się gdzieś w Dolinie Aosta i będziesz miał dostęp do najatrakcyjniejszych ośrodków narciarskich w tym rejonie Alp, tak trasowych jak i skiturowych.

W okolicy jest sporo niższych gór i piękne doliny do spacerowania.

A jak jedziesz z kobietą to można wbrać się na zakupy ciuchów, butów i torebek do Turynu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jan napisał:

nie musisz mieszkać w Cervinia.

Zainstaluj się gdzieś w Dolinie Aosta i będziesz miał dostęp do najatrakcyjniejszych ośrodków narciarskich w tym rejonie Alp, tak trasowych jak i skiturowych.

W okolicy jest sporo niższych gór i piękne doliny do spacerowania.

A jak jedziesz z kobietą to można wbrać się na zakupy ciuchów, butów i torebek do Turynu.

Skąd taki brak równouprawnienia, na zakupy bez kobiety też może przecież jechać i nawet kupić torebkę...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...